[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Németország, Szerbia, Thaiföld rendelt eddig és most mi.
Equipped H-Force System is, az cégelnök twittere szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
o
Tenderrel is ugyanúgy megszedheti magát, sőt, még többen és még jobban tarthatják oda a zsebüket - mert több a jelentkező vállalkozó. Ha ennyi idő alatt még nem tanultad meg hogy tendert úgy is ki lehet írni, hogy már a kiírás pillanatában is tudják a megrendelők a végeredményt, akkor még kicsit tanulmányozhatod a témát ...
Tudom, hogy a tender gyakran csak látszat, ám itt már a látszatra sem adnak.- Ezek után nem csoda, hogy a banánköztársaságokkal együtt tanyázunk a korrupciós listák élmezőnyében... :(
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 993
23 120
113
Jó választás, de azért remélem nem minyós bocimintával lesz - bár ki tudja:
EXPH-1619-18.jpg
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 993
23 120
113
Én a szlovákokra vagy a románok arcára lennék kíváncsi :)
Szerintem meg jóval kedvezőbb baráti árrban vásároltuk meg őket. Mint bármely szomszédunk az új gépeiket.

Hát igen. A szlovákoknál ugye oktató központ létesült a pár helik mellé, a Saab is igért javitóbázist hozzájuk, ha a Gripent választják...ilyesmire is gondolni kéne beszerzésekkor. De ez igy is nagy előrelépés. Örülök neki.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and tonyo

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 446
4 234
113
Lehet, hogy ez egy hosszabb távú elköteleződés lenne a kormány részéről a céggel? Hiszen a korábban beszerzett két - szintén tenderen kívüli - A319-es is az Airbus gyermeke.
“We are honoured to be of service – once more – to the Hungarian Ministry of Defence whom we today welcome as a new customer for our H145M helicopters. With this new order, we are fostering our excellent and trustful relationship with the Hungarian Armed Forces after their acquisition of two A319 military troop transporters last year. Team Airbus is grateful for the continued trust and confidence that the Hungarian government has placed in our products”, said Tom Enders, Chief Executive Officer of Airbus.
Szerintem jó irányvonal lenne a későbbi beszerzéseknél is az európai...Lásd svéd Grippen vásárlás, cseh kézi lőfegyver beszerzés...
Aminek így talán a fegyverzet, pótalkatrész és szervizelési költségei is alacsonyabbak lesznek. Ráadásul az üzemeltetés fenntarthatóságára sem lesz befolyással az USA-val vagy Oroszországgal való éppen aktuális viszonyunk.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Azért ezek nem váltják ki a Mi-8-as családot, de ekkora darabszámmal már jól kiegészítik.

Szerintem nem is a Minyó vagy a 17-es váltása lesz. A napi feladatok között van ahova egy közepes szállítóhelikopter túl nagy és drága. Futár és egyébb kiszolgálásra bőven jó ez a méret. Nem véletlenül írtam múltkorjában, hogy a kutató-mentő heliknek ez a 145-ös típus például pont megfelelő lenne, a Mi 8-17 meg nagy (lengyeléknél elvileg a Mi 2 továbbfejlesztettej adja a kutató-mentőt, a Sokol)... Az sem biztos hogy fel lesznek fegyverezve, max önvédelmi cuccokkal..... A fegyveres rész nem véletlenül a mist nagyjavitott MiHu-k felségterülete.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63
Sajna az ATGM csak távoli jövő,vagy az se és csak ígéret marad a 70mm irányított csak puha célpontra jó igaz az lehet irányított.Szerintem az fontos lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Én a szlovákokra vagy a románok arcára lennék kíváncsi :)
Szerintem meg jóval kedvezőbb baráti árrban vásároltuk meg őket. Mint bármely szomszédunk az új gépeiket.

Azt azért ne feledd, sem a Szlovák, sem a Cseh beszerzés nem ez a kategória. Mindkettő a harci övezetben használható szállítóhelikopter, míg az Eurocopter viszont inkább nem az a kategória. Nem véletlen, hogy az amcsik által gyártott verziója az UH 72 Lakota, az sem elsődlegesen harci feladatokra készült.... Tehát a kicsivel nagyobb méret, és a sokkal drágább felszereltség adja azt hogy a szomszdéknak többe került. Azt se feledd, hogy mind a mentők, mind a rendőrök hasonló típusokkal repülnek, így az alap pilótaképzés nem akkora + befektetés. Míg a szomszédék nem ebben a cipőben utaznak.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Sajna az ATGM csak távoli jövő,vagy az se és csak ígéret marad a 70mm irányított csak puha célpontra jó igaz az lehet irányított.Szerintem az fontos lenne.
Mivel a visszaérkező Mihukat is el kellesz látni ATGM el én jó esélyt rátok rá hogy a közeljövőben ezt a képességet is meg fogják teremteni rá. Bármi lehet V4 vonal, francia,izraeli.....
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Pal

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 930
123 444
113
Kapcsold be az m1-et! Ott adják a neked való egész napos esti mesét...!!! :(
Mind a kettő ugyan annyira független kb. Bár amennyi kapitális baromságot láttam már nemzetközi szervezetek által írt jelentésekben (pl amikor gendersemleges WC hiányát firtatták) hogy én egy büdös szavukra nem adok. Igaz M1-et sem nézek.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 421
113
Nem trollkodni akarok, de elképzelem a ma esti sajtótájékoztatót az Airbusnál: ..... a demokratikus Magyar Kormány NATO kötelezettségének teljesítéséhez a m gépeinket választotta. Mi mindig készen állunk a Demokrácia védelmére! Az Európában gondolkodás iskolapéldája Magyarország! A ma időkben, amikor tengeren túli cégek promózzák termékeiket, egy Uniós tagállam demokratikus gondolkodásának és elkötelezettségének bizonyítéka az európai termék vásárlása! Hajrá Orbán! Hajrá Magyarok!