[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Nah ide is elsírom magam,hogy így még nagyobb pénzkidobás a Hind felújítás.Inkább költötték volna azt a pénzt egy halom fegyverre meg üzemeltetésre az új gépekhez.Mondjuk azt nem tudom minek belőle 20 darab de ez legyen a legkisebb gond.
Kiegészítik egymást szépen, Minyó, Hind, H145M. Minnél több van működő forgószárnyasból, annál jobb.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and tonyo

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nah ide is elsírom magam,hogy így még nagyobb pénzkidobás a Hind felújítás.Inkább költötték volna azt a pénzt egy halom fegyverre meg üzemeltetésre az új gépekhez.Mondjuk azt nem tudom minek belőle 20 darab de ez legyen a legkisebb gond.
2+2 kutató-mentő készültség és tartalékban, 2 üzemidős karbantartáson (később nagyjavításon is), és máris csak 16 a szabadon bevethető mennyiség. Ráadásul így nem kell a nagyobb és drágább közepes gépeket kutató-mentő készültségbe vezényelni, így nem kell belőlük olyan sok. Szerintem 6-8 db elég lesz a közepes kategóriából, hiszen a kisebb terhek szállítását az új H-145-ökkel meg lehet oldani, és a Mi-17-kategória csak a tényleg nagyobb/nehezebb cuccokhoz, meg esetleg ejtőernyőzéshez, nagy deszanthoz kell majd.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Na olyan tulajdonost szerintem a világon nem talált még senki mióta valaki kiejtette azt a szót a száján, hogy kapitalizmus.
Lehet, hogy neked furcsa, de vannak még az országban tisztességes emberek, akik nem korruptak - következésképp millárdos sem lesz belőlük. A kérdés csak az, hogy a velejéig romlott környezetben lehet-e még korrupció nélkül érvényesülni...!?!
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 446
4 234
113
Tévedsz, a korrupciós listákat FÜGGETLEN szervezetek készítik, épp az ilyen "beszerzések" alapján...!!! - A korrupt kormányok meg ezért vegzálják a független szervezeteket...!!!
Mit trollkodsz, itt habzó szájjal ( három felkiáltójel minden mondat végén)...
Először nézz körül. A szlovákoknál sem volt tender 2015-ben a Black Hawk beszerzés elindításakor. Szerintem ha megkapirgálnánk a román vagy szerb beszerzéseket ott is hasonló lenne a helyzet.
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/amerikai_helikoptereket_vasarol_szlovakia.597135.html#
A CTK cseh hírügynökség jelentése szerint a szlovák kormány nem írt ki nemzetközi pályázatot a harci helikopterek beszerzésére, amely a szlovák hadsereg egyik legjelentősebb fejlesztési projektje.
Egyszerűen nincs rá idő...Két válság góc van határon. A Zrínyi program 2026-ig tart papíron, de valójában csak addig biztos amíg ez a kormány van hatalmon az pedig 2022-ben újra tesztelésre kerül. Bármikor beüthet egy újabb gazdasági válság vagy az EU tényleg nekiáll megszorongatni minket és akkor úgy lefújják a Zrínyi programot mintha nem is lett volna.
Az amúgy is feszült légkörű Balkánon migráncs vándorlás. Ukrajnában meg polgárháború és növekvő atrocitások a magyar kisebbség ellen. A környező EU és nem EU tagállamok fegyverkeznek. Lásd szlovák, román, szerb, horvát beszerzések, amiknek egy része már le is zajlott.
A brittek brexitelnek, az öngyilkos németek kb. most szerelik le a hadseregüket, a franciák meg most akarják visszaállítani a sorkötelezettséget.
A lengyelek meg a balti államok hisztérikusan követelik a minél, gyorsabb és erősebb USA erő jelenlétet. Ez a szép új jövő a térségben.
Csak magunkra számíthatunk...
A magyar haderő fejlesztése nem várhat tovább...szerintem a többi beszerzésünk is hasonló módon fog lezajlani. Adódik egy lehetőség és belevágunk...
Ráadásul ha tartjuk ezt az európai fegyverzet beszerzési irányt akkor még Brüsszel sem köpködhet ránk.
Ki a tökömet érdekel itt a korrupció...Mert szerinted mi találtuk fel?!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ám szerencsére mindig és mindenhol lesz olyan tulajdonos, akinél a legfontosabb szempont a korrupció leleplezése...!!!
Hallottál te már valamit arról, hogy a tőkés gazdasági rendszernek a fenntartója, lényege és hajtóereje a nyereséges gazdálkodás, a profit?!! Józan paraszti ésszel elgondolkozva miből lesz szerinted a "független megmondócsapat" tevékenysége nyereséges, merthogy ugye piacon eladható késztermékük az nincs nekik?!!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 993
23 121
113
Nah ide is elsírom magam,hogy így még nagyobb pénzkidobás a Hind felújítás.Inkább költötték volna azt a pénzt egy halom fegyverre meg üzemeltetésre az új gépekhez.Mondjuk azt nem tudom minek belőle 20 darab de ez legyen a legkisebb gond.

Szerintem ezekre a kb. két éves időszak végett volt szükség, mig megérkeznek az új gépek. Egészen biztosan nem lesz sokáig vegyes flotta...szerintem a felújitott gépeken még időben túlad a MH...az átmenethez kellenek. Remélem. (Szeretem a Hind-eket, de bevallom én sem tartottam jó ötletnek a foltozgatásukat, de még mindig jobb hogy lesznek egy darabig, mint hogy rohadnának tovább a betonon.)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Mokiengine

Active Member
2018. január 12.
221
243
43
Mit trollkodsz, itt habzó szájjal ( három felkiáltójel minden mondat végén)...
Először nézz körül. A szlovákoknál sem volt tender 2015-ben a Black Hawk beszerzés elindításakor. Szerintem ha megkapirgálnánk a román vagy szerb beszerzéseket ott is hasonló lenne a helyzet.
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/amerikai_helikoptereket_vasarol_szlovakia.597135.html#
A CTK cseh hírügynökség jelentése szerint a szlovák kormány nem írt ki nemzetközi pályázatot a harci helikopterek beszerzésére, amely a szlovák hadsereg egyik legjelentősebb fejlesztési projektje.
Egyszerűen nincs rá idő...Két válság góc van határon. A Zrínyi program 2026-ig tart papíron, de valójában csak addig biztos amíg ez a kormány van hatalmon az pedig 2022-ben újra tesztelésre kerül. Bármikor beüthet egy újabb gazdasági válság vagy az EU tényleg nekiáll megszorongatni minket és akkor úgy lefújják a Zrínyi programot mintha nem is lett volna.
Az amúgy is feszült légkörű Balkánon migráncs vándorlás. Ukrajnában meg polgárháború és növekvő atrocitások a magyar kisebbség ellen. A környező EU és nem EU tagállamok fegyverkeznek. Lásd szlovák, román, szerb, horvát beszerzések, amiknek egy része már le is zajlott.
A brittek brexitelnek, az öngyilkos németek kb. most szerelik le a hadseregüket, a franciák meg most akarják visszaállítani a sorkötelezettséget.
A lengyelek meg a balti államok hisztérikusan követelik a minél, gyorsabb és erősebb USA erő jelenlétet. Ez a szép új jövő a térségben.
Csak magunkra számíthatunk...
A magyar haderő fejlesztése nem várhat tovább...szerintem a többi beszerzésünk is hasonló módon fog lezajlani. Adódik egy lehetőség és belevágunk...
Ráadásul ha tartjuk ezt az európai fegyverzet beszerzési irányt akkor még Brüsszel sem köpködhet ránk.
Ki a tökömet érdekel itt a korrupció...Mert szerinted mi találtuk fel?!


Ahogyan az Üvegtigrisben mondták Gabennak: EZ SZÉP VOLT! :) teljesen egyetértek.....
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 490
113
Minek 20 gép? Basszus, ha kikopnak a Minyók és a Mihuk, a negyven is kevés lesz!
Gripenből 28, helikopterből 40 kell. Ez a légierő. Ez a magasabbegység. Század meg zászlóalj szinten idétlenkedő nehéztechnika tipikus káeurópai szenvedés, operetthaderő...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 694
113
Minek 20 gép? Basszus, ha kikopnak a Minyók és a Mihuk, a negyven is kevés lesz!
Gripenből 28, helikopterből 40 kell. Ez a légierő. Ez a magasabbegység. Század meg zászlóalj szinten idétlenkedő nehéztechnika tipikus káeurópai szenvedés, operetthaderő...

Denem hiszem,hogy kell 20 könnyű helikopter ha van rendes mennyiségű közepes helikopter.Egyikkel a másikat nem lehet kiváltani szerintem.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szerintem ezekre a kb. két éves időszak végett volt szükség, mig megérkeznek az új gépek. Egészen biztosan nem lesz sokáig vegyes flotta...szerintem a felújitott gépeken még időben túlad a MH...az átmenethez kellenek. Remélem. (Szeretem a Hind-eket, de bevallom én sem tartottam jó ötletnek a foltozgatásukat, de még mindig jobb hogy lesznek egy darabig, mint hogy rohadnának tovább a betonon.)
A két éves időszak kevés, hiszen legjobb esetben 2020 táján kaphatjuk meg az első új gépeket, és akkor még a pilóták, műszakiak is csak örülni tudnak majd nekik (ha lesz rá egyáltalán elég személyzet!). Attól számítva még legalább 2 év, mire profi szinten tudjuk üzemeltetni és repülni az újdonságokat minden körülmények között, addigra meg az első Mi-8/17-ek kezdenek is a repidőből kifogyni.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 993
23 121
113
A két éves időszak kevés, hiszen legjobb esetben 2020 táján kaphatjuk meg az első új gépeket, és akkor még a pilóták, műszakiak is csak örülni tudnak majd nekik (ha lesz rá egyáltalán elég személyzet!). Attól számítva még legalább 2 év, mire profi szinten tudjuk üzemeltetni és repülni az újdonságokat minden körülmények között, addigra meg az első Mi-8/17-ek kezdenek is a repidőből kifogyni.

Hát igen, valahogy kb. igy fog alakulni...ha igy belegondolunk, összeáll a kép mi miért történt, történik...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Pal

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Szerintem ezekre a kb. két éves időszak végett volt szükség, mig megérkeznek az új gépek. Egészen biztosan nem lesz sokáig vegyes flotta...szerintem a felújitott gépeken még időben túlad a MH...az átmenethez kellenek. Remélem. (Szeretem a Hind-eket, de bevallom én sem tartottam jó ötletnek a foltozgatásukat, de még mindig jobb hogy lesznek egy darabig, mint hogy rohadnának tovább a betonon.)
Ha lengyelektől indulnék ki mert ők a Mi flottával 2030 ig számolnak. Továbbá a csehek is meggondolták magukat. Két eshetőségre számolok. Vagy kipofozunk még pár db Minyot és Mihut. Említést tettek már róla. Lásd magyar idő cikkét stb. Ez által mi is 2026-28 ig számolhatunk Velük. Továbbá egy felújítással biztosítja magát az ember ha bármi közbejön. Pl gazdasági adok kapok.
Vagy még az üzemidő lejárta előtt valamely jó eséllyel déli szomszédunknak "adjuk" Ne feledjük a Balkán egy puskaporros hordó.
Én az előbbinek láttom az esélyét. Ha bármi van akkor is pár évre be vagyunk biztosítva. Akárhogy is lesz. A jó öreg Minyokkal Mihukkal még egy pár évig velünk lesznek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and marton