[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 245
113
Hamarabb el tudom képzelni, hogy idővel (a Mi-k után) ez mellé lesz még Airbustól 5-6 nagyobb kaliberű szállitó heli...fogadsz?!
A mókusok még meddig repülhetnek kb? Tudom hogy most tatarozzak őket de normálisan még kb meddig repülhetnek optimális esetben? 2025-2030?? Valamikor 1997 körül készültek ha jól rémlik. Szóval megeshet hogy a nagy helicsere végén azokat is kiváltják a 145-el??
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Dudi!

Természetesen a Mi-8 is az. A maradék T-72 is az ami még van. A legkorszerűbb eszközeink, a Gripenek is le
lőhetőek, sőt kimondottan elavultak egy 5 gen géppel szemben, vagy ha be kéne repülni egy Patriot/Aster/S-300+ rendszer ernyőjével szemben.

Szerintem inkább fogadjuk el, hogy 12 db felfegyverezhető páncélozott helikopter jól jön nekünk most, mert ez a 20 gép még nem holnap fog nálunk szolgálatot adni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A mókusok még meddig repülhetnek kb? Tudom hogy most tatarozzak őket de normálisan még kb meddig repülhetnek optimális esetben? 2025-2030?? Valamikor 1997 körül készültek ha jól rémlik. Szóval megeshet hogy a nagy helicsere végén azokat is kiváltják a 145-el??
A mokusokat inkább a saját kategóriájában fogják váltani. Pl H-125 el =mókus. Valamin a kiképzést is el kell kezdeni. Továbbá nem árt ilyen kis könnyű gép se. Ez lenne a logikus.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Dudi!

Természetesen a Mi-8 is az. A maradék T-72 is az ami még van. A legkorszerűbb eszközeink, a Gripenek is le
lőhetőek, sőt kimondottan elavultak egy 5 gen géppel szemben, vagy ha be kéne repülni egy Patriot/Aster/S-300+ rendszer ernyőjével szemben.

Szerintem inkább fogadjuk el, hogy 12 db felfegyverezhető páncélozott helikopter jól jön nekünk most, mert ez a 20 gép még nem holnap fog nálunk szolgálatot adni.

Hagyd! Gyűlőli a fajtánkat! Tudod azokat akik "állandóan az eget lesik"...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 694
113
Hagyd! Gyűlőli a fajtánkat! Tudod azokat akik "állandóan az eget lesik"...

Nem gyűlölök senkit kivéve az elavult technikát mert arra költeni bűn.Amint lehet le kell őket cserélni de ennyi nem szabad még középtávon sem MI-8/17-ben T-72-ben vagy BTR-ben gondolkozni.Az meg aztán tényleg pénzkidobás,ha a használható állapot fenntartásán kívül bármi mást költenek rájuk.Esszük nem esszük olyan szar állapotban can mindenünk,hogy cserélni kell őket nem modernizálni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 694
113
Dudi!

Természetesen a Mi-8 is az. A maradék T-72 is az ami még van. A legkorszerűbb eszközeink, a Gripenek is le
lőhetőek, sőt kimondottan elavultak egy 5 gen géppel szemben, vagy ha be kéne repülni egy Patriot/Aster/S-300+ rendszer ernyőjével szemben.

Szerintem inkább fogadjuk el, hogy 12 db felfegyverezhető páncélozott helikopter jól jön nekünk most, mert ez a 20 gép még nem holnap fog nálunk szolgálatot adni.

Nem nincs igazad!Amennyiben nem kerül modern elektronika (fegyverrendszer,optikai rendszer,önvédelmi rendszer,adatkapcsolat stb) a Hindjeinkbe úgy feleslegesek sőt pénzkidobás minden fillér amit rájuk jöltenej.
De tovább megyek mert egy ilyen alapos modernizációnak is akkor van értelme ha megoldható a helikopterek minimum 10-15 évig tartó üzemeltetése azaz ha nem lehet minimum ennyi időre meghosszabbítani az élettartamot megfelelő repülhető óra mellett akkor a modernizációt sem szabad meglépni.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
o
Tudom, hogy a tender gyakran csak látszat, ám itt már a látszatra sem adnak.- Ezek után nem csoda, hogy a banánköztársaságokkal együtt tanyázunk a korrupciós listák élmezőnyében... :(
Ja, hogy te ukrajnabol irsz... hat ti valoban banankoztarsasag szinten vagytok. De Mo meg fuggetlen allam, szoval egyedul is el tudja donteni mit vesz es kitol...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Nem nincs igazad!Amennyiben nem kerül modern elektronika (fegyverrendszer,optikai rendszer,önvédelmi rendszer,adatkapcsolat stb) a Hindjeinkbe úgy feleslegesek sőt pénzkidobás minden fillér amit rájuk jöltenej.
De tovább megyek mert egy ilyen alapos modernizációnak is akkor van értelme ha megoldható a helikopterek minimum 10-15 évig tartó üzemeltetése azaz ha nem lehet minimum ennyi időre meghosszabbítani az élettartamot megfelelő repülhető óra mellett akkor a modernizációt sem szabad meglépni.
Sose legyél ilyen "szarral" élesben szemben, mert jelenleg ha ellenünk használnák és nincs ott a saját kub vagy mistral, azért pislognál mint hal a szatyorban...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nem gyűlölök senkit kivéve az elavult technikát mert arra költeni bűn.Amint lehet le kell őket cserélni de ennyi nem szabad még középtávon sem MI-8/17-ben T-72-ben vagy BTR-ben gondolkozni.Az meg aztán tényleg pénzkidobás,ha a használható állapot fenntartásán kívül bármi mást költenek rájuk.Esszük nem esszük olyan szar állapotban can mindenünk,hogy cserélni kell őket nem modernizálni.
Az a baj hogy megjegyezték. Lehet hogy még az emelt költségvetés is kevés lenne. Ez szinte biztosan így lesz. Új MBT ék modern IFV vagy APC ről mennyiségben itt álmodozni lehet még egy jó darabig.
Sokan ép ezért gondolkodnak itt a T-72 ek felújításában modernizációjában is. Mert hiába a megemelt költségvetés 70 mbt beszerzése plusz e mellé a támogató ifv vagy apc plusz háttér rohadt nagy összeg.
Én azt látom hogy amit lehet felújítanak modernizálnak. Amit lehet ár értékben vásárolnak. Amire keret lesz. Ebbe még egy felújított modernizált (BMP ék is beleférhetnek)
A t-72 es felújítással meg részben a hazai ipar bázisnak adnának nagy löketett. Jól fog jönni az a szakértelem ha a Német Leo-2 fogjuk majd resturálni bérben a németek részére :D amikor szarban lesznek kint.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Hát igen. A szlovákoknál ugye oktató központ létesült a pár helik mellé, a Saab is igért javitóbázist hozzájuk, ha a Gripent választják...ilyesmire is gondolni kéne beszerzésekkor. De ez igy is nagy előrelépés. Örülök neki.
Ezt mondom en is mindig amikor azzal jonnek, hogy "dehat az orosz feleannyiba kerulne mocskos Trump"... csak kivancsi vagyok az oroszok mikor telepitenek ide a gyartast mint a csehek tettek vagy mikor tennenek ide regios kozpontot mint a svedek Szlovakiaban, vagy mikor inditananak kozos kutatasi projecteket mint UK Lo-val, stb...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 661
76 647
113
Ezt mondom en is mindig amikor azzal jonnek, hogy "dehat az orosz feleannyiba kerulne mocskos Trump"... csak kivancsi vagyok az oroszok mikor telepitenek ide a gyartast mint a csehek tettek vagy mikor tennenek ide regios kozpontot mint a svedek Szlovakiaban, vagy mikor inditananak kozos kutatasi projecteket mint UK Lo-val, stb...

Ezek mellé már felesleges a Blackhawk. A KC-390 mellé meg nem kell C-130-as. Akkor az amerikaiaktól nem veszünk semmit? Ellenállunk a " védelmipénz jellegú hatalmas nyomásnak", aminek nem lehet ellenállni? :hadonaszos:
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Lehet, hogy ez egy hosszabb távú elköteleződés lenne a kormány részéről a céggel? Hiszen a korábban beszerzett két - szintén tenderen kívüli - A319-es is az Airbus gyermeke.
“We are honoured to be of service – once more – to the Hungarian Ministry of Defence whom we today welcome as a new customer for our H145M helicopters. With this new order, we are fostering our excellent and trustful relationship with the Hungarian Armed Forces after their acquisition of two A319 military troop transporters last year. Team Airbus is grateful for the continued trust and confidence that the Hungarian government has placed in our products”, said Tom Enders, Chief Executive Officer of Airbus.
Szerintem jó irányvonal lenne a későbbi beszerzéseknél is az európai...Lásd svéd Grippen vásárlás, cseh kézi lőfegyver beszerzés...
Aminek így talán a fegyverzet, pótalkatrész és szervizelési költségei is alacsonyabbak lesznek. Ráadásul az üzemeltetés fenntarthatóságára sem lesz befolyással az USA-val vagy Oroszországgal való éppen aktuális viszonyunk.
Nem, hanem a Merkellel valo viszoy hatarozza majd meg... akkor mar inkabb Trump. De a lenyeg, hogy legyen vegre egy fix pont es ne az legyen mint eddig, hogy mindig 10 fele kishaltol probalunk beszerezni ezt-azt, es egyik sem tud a tenyleges fegyveren kivul semmit sem adni. Pl: Svedorszag milyen diplomaciaia nyomast tud ukrajnara kifejteni? Kb. semmilyet. Szoval Merkel meg mindig jobb mint a semmi, de azert az nagyon nem jo, ha harmadjara is a nemetek melle akarunk allni mikor jon a hirrig... annal meg talan Oroszo is jobb lenne.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ezek mellé már felesleges a Blackhawk. A KC-390 mellé meg nem kell C-130-as. Akkor az amerikaiaktól nem veszünk semmit? Ellenállunk a " védelmipénz jellegú hatalmas nyomásnak"? :hadonaszos:
Hat ennyit a "vedelmipenz" orosz propagandajarol... amugy szerintem USA-tol is veszunk meghozza IFV-t vagy tankot, mert ok tudnak jot adni es tudnak is adni. No vagy Lo meg sajat maganak sem tud eleget gyartani egyelore, Kina meg messze van, Izrael (veluk ugye vegre joban vagyunk) meg meg nem adott el top cuccot senkinek sem amennyire en tudom.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A mókusok még meddig repülhetnek kb? Tudom hogy most tatarozzak őket de normálisan még kb meddig repülhetnek optimális esetben? 2025-2030?? Valamikor 1997 körül készültek ha jól rémlik. Szóval megeshet hogy a nagy helicsere végén azokat is kiváltják a 145-el??
A Mókusok helikopteres alapkiképzésen és utasrepültetésen kívül nem sok mindenre jók a Honvédségnél, ráadásul két gép üzemeltetése se olcsóság. Ugyanúgy kell hozzájuk pótalkatrész mintha 5-6 gép lenne. Tényleg jobb lenne eladni őket és azt a pénzt is a fejlesztésbe tenni.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Tévedsz, a korrupciós listákat FÜGGETLEN szervezetek készítik, épp az ilyen "beszerzések" alapján...!!! - A korrupt kormányok meg ezért vegzálják a független szervezeteket...!!!
Nyomom a like-t csak tetesd at a humor topicba! (Amugy nekem is van egy fuggetlen minosito szervezetem, de mivel en erre penzt nem kapok senkitol (valodi fuggetlen vagyok) igy kenytelen vagyok az izlesemnek megfeleloen minositani, es ahogy most nezem a friss listam te vagy a legkorruptabb rajta. Mindjart ossze is allit egy ajanlast a fuggetlen szervezetem a szamodra, kapsz egy hetet hogy elszamolj, hogy is haladsz.)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 421
113
Kedves formosaUna...
Tedd! Ha a géped közben lefagyna, vagy megjelenik a monitorodon egy vigyorgó fej és törli a merevlemezt, akkor megteszem én...
Akkor is! VETTÜNK valamit Európától akkor, mikor Európa Amerikától vásárol! A319.....H145M......a folytatás reményt keltő! Az európai fegyverlobbi meg elrakja Sargentinit a fiókba büdösödni :) :)
Ezért és ennek a folyamatnak a kezdetéért kommentelgetünk itt hosszú évek óta. Valaki egy előző kommentben (bocs, nem tudok egyszerre írni és lapozni) bemutatta a folyamat kezdetét... Zlin...A319...CZ karabély gyártása...H145M... jó felé tartunk? Nem tudom, de valami elkezdődött!