[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 504
13 218
113
1. Mindenképpen repülni kell a gépnek a pilótàk kiképzése miatt.
2. Ha repül akkor akkor egybe lehet kötni más kiképzéssel is és akkor egy költségen megvan a kettő. Ez eddig is bevett eljárás volt.
3. Dübörög a tartalékos toborzó kampány és most a lehető legtöbb élményszerű képzést raknak be nekik, hogy jó legyen a visszhangja
Akkor számoljunk, ha már matematikusnak tetszünk lenni!

Van 14000 tartalékos, 1 Karakálban 24 katona, 9600 € óraköltség, 390 EUR/HUF árfolyamon.
14000/24*9600*390=
2 184 000 000 HUF

Szóval ennyibe kerül a tartalékosaink megreptetése egyszeri alkalommal, 1 repült órát számítva.
Ehhez képest nincs kaja a katonáknak.

Arany-inszeminátorszacskó-díjat annak, aki kitalálta!
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 493
32 032
113
Akkor számoljunk, ha már matematikusnak tetszünk lenni!

Van 14000 tartalékos, 1 Karakálban 24 katona, 9600 € óraköltség, 390 EUR/HUF árfolyamon.
14000/24*9600*390=
2 184 000 000 HUF

Szóval ennyibe kerül a tartalékosaink megreptetése egyszeri alkalommal, 1 repült órát számítva.
Ehhez képest nincs kaja a katonáknak.

Arany-inszeminátorszacskó-díjat annak, aki kitalálta!
Miért szerinted minden egyes tarcsist meg fognak reptetni ? :confused:
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 493
32 032
113
Ha konzekvensek, akkor igen.
Én, ha tartalékosnak jelentkeznék, mostantól elvárnám az 1 órás örömreptetést.
Ha másoknak jár, nekem miért nem?
És ha azt mondják, hogy fele megy repülni a másik fele meg megy AV-vel lőni ? Nem törvényszerű, hogy mindenkit reptetni kell....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 611
10 386
113
Ha konzekvensek, akkor igen.
Én, ha tartalékosnak jelentkeznék, mostantól elvárnám az 1 órás örömreptetést.
Ha másoknak jár, nekem miért nem?
Számoljunk már jól.
14000 önkéntes 1x megrepültetése az 584 repült óra 1 főre eső költség mondjuk 160.000 HUF. De ennyit a gépeknek mindenképp kell repülni kiképzési céllal. ( ha 10 gép van az mondjuk 60 óra gépenként). És akkor 1 év alatt megreptettünk mindenkit. Azok meg gyakorolják a rendezett beszállást, megtudják mi hova fér, be tudják kapcsolni a biztonsági övet, kipróbálják a gyors gépelhagyást. pl.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 953
9 832
113
Ha konzekvensek, akkor igen.
Én, ha tartalékosnak jelentkeznék, mostantól elvárnám az 1 órás örömreptetést.
Ha másoknak jár, nekem miért nem?
És ha azt mondják, hogy fele megy repülni a másik fele meg megy AV-vel lőni ? Nem törvényszerű, hogy mindenkit reptetni kell....
Én ebben ravenlord nak adok igazat mert én miért ne repülhetnek ha a másik ezred repülhetett én nem AV-vel akarok lőni hanem helikopterezni ebből lesz a feszko aztán hagyom a picsaba és nem megyek bohockodni stb stb
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 504
13 218
113
És ha azt mondják, hogy fele megy repülni a másik fele meg megy AV-vel lőni ? Nem törvényszerű, hogy mindenkit reptetni kell....
Sokáig el lehet lenni ezzel a témával, egy a lényeg:
Ennyi helikoptert nem tudunk eltartani, máshonnan viszi el a pénzt, a légi lovassági harcászati módnak lőttek ( Douglas McGregor).

H145M-es kutató-mentő képessége:
https://forum.htka.hu/threads/hun-airbus-helicopters-h145m-hforce.1518/post-1638646
https://forum.htka.hu/threads/hun-airbus-helicopters-h145m-hforce.1518/post-1674456
https://forum.htka.hu/threads/hun-airbus-helicopters-h145m-hforce.1518/post-1689743
Szóval nem kell aggódni, ez is bőven alkalmas erre.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 290
113
Ha konzekvensek, akkor igen.
Én, ha tartalékosnak jelentkeznék, mostantól elvárnám az 1 órás örömreptetést.
Ha másoknak jár, nekem miért nem?
Mert nem jár hanem ezredenként más a kiképzesi terv.... esélyesen a szolnokiak mellé tartozó ezred àllomànyáról van szó.


Direkt vagy ilyen satu mert ràjöttél hogy hülyeséget találtál ki?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 223
125 290
113
Én ebben ravenlord nak adok igazat mert én miért ne repülhetnek ha a másik ezred repülhetett én nem AV-vel akarok lőni hanem helikopterezni ebből lesz a feszko aztán hagyom a picsaba és nem megyek bohockodni stb stb
Èn pl teszem tatai vagyok nem szolnoki lövész ők hekikoptereznek mi meg nem?

Ne legyetek már hülyèk könyörgöm.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 459
37 963
113
Sokáig el lehet lenni ezzel a témával, egy a lényeg:
Ennyi helikoptert nem tudunk eltartani, máshonnan viszi el a pénzt, a légi lovassági harcászati módnak lőttek ( Douglas McGregor).

H145M-es kutató-mentő képessége:
https://forum.htka.hu/threads/hun-airbus-helicopters-h145m-hforce.1518/post-1638646
https://forum.htka.hu/threads/hun-airbus-helicopters-h145m-hforce.1518/post-1674456
https://forum.htka.hu/threads/hun-airbus-helicopters-h145m-hforce.1518/post-1689743
Szóval nem kell aggódni, ez is bőven alkalmas erre.
Éppen a légi lovassági harcmodor újjászületésének lehetünk újra szemtanúi. A harci pacikat majd felkötözik a helikopáter alá aztán deszantolják őket, de előtte ki kell fejleszteni egy siklószárnyat a lovaknak, ideálisan felnyergelt állapotban kinyithatót, úgy hogy a lovas ott ül a paci hátán.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: enzo and senki

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 953
9 832
113
Èn pl teszem tatai vagyok nem szolnoki lövész ők hekikoptereznek mi meg nem?

Ne legyetek már hülyèk könyörgöm.
Én csak abból indulok ki, hogy olyan civilekről beszélünk akik épp hogy most kostolnak bele ebbe, és látják pl a soproni (nem tudom hogy ott van-e) a mittudomen 12. Rambó terület védelmi űr-Huszár ezred és nem mondjak el nekik itt nem lesz helikopter itt csak ennyi lesz amint van ak-és roham sisak ahhoz Szolnok térségi ezred hez kell csatlakozni, hogy izgibb legyen. De mivel gyanítom nem lesz ez elmondja, lesz aki így hepciaskodni fog és szítja majd az indulatokat.
Hülyének nem tartom magam mert én tudom miért van csak kifejtem hogy több mint valószínű lesz aki fel teszi nálunk miért nincs ilyen. :) :D
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 504
13 218
113
Éppen a légi lovassági harcmodor újjászületésének lehetünk újra szemtanúi. A harci pacikat majd felkötözik a helikopáter alá aztán deszantolják őket, de előtte ki kell fejleszteni egy siklószárnyat a lovaknak, ideálisan felnyergelt állapotban kinyithatót, úgy hogy a lovas ott ül a paci hátán.
Lehet poénkodni, de:
Néhány nagyon fontos meglátás, amit Douglas McGregor mond
(és amit én is mindig mondok, csak ugye én egy egyszeri civil vagyok és nekem nem hisztek.
Na akkor neki igazán hihettek!)
20:00-tól:

  1. Emberes repülőeszközökre továbbra is szükség van, de a beruházásoknak el kell tolódniuk az földről indított irányított rakéták és lövedékek felé. Továbbá egymást átfedő és integrált radarernyőre és légi felderítésre és megfigyelésre van szükség (mert ezeket sokkal nehezebb kilőni, mint az emberes (drága) repülőeszközöket)
    - mondjuk ez itt nagyjából mindenki elismeri.

  2. Túlzó mértékben bízzuk rá magunkat a helikopterekre.
    Helikoptert csak a saját légvédelmi ernyő alatt lehet biztonságosan működtetni.
    Az az (amerikai) koncepció, hogy nagyszámú katonát kiteszünk a harctérre, ennek a kornak vége van (Halló!!! H225M bevetési koncepció!)
    A kisszámú SOF erők helikopterből való bevetésének (H145M koncepció) kivételével az egésznek nincs semmi érteleme!
Megjegyzés: a hivatkozott videót tartalmazó youtube-fiókot törölték (Judging Freedom ha jól emlékszem?)
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 504
13 218
113
Én csak abból indulok ki, hogy olyan civilekről beszélünk akik épp hogy most kostolnak bele ebbe, és látják pl a soproni (nem tudom hogy ott van-e) a mittudomen 12. Rambó terület védelmi űr-Huszár ezred és nem mondjak el nekik itt nem lesz helikopter itt csak ennyi lesz amint van ak-és roham sisak ahhoz Szolnok térségi ezred hez kell csatlakozni, hogy izgibb legyen. De mivel gyanítom nem lesz ez elmondja, lesz aki így hepciaskodni fog és szítja majd az indulatokat.
Hülyének nem tartom magam mert én tudom miért van csak kifejtem hogy több mint valószínű lesz aki fel teszi nálunk miért nincs ilyen. :) :D
Az hagyján, de még BTR sincsen (a tarcsisoknak)!
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: antigonosz and bel

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 504
13 218
113
Más:

Videó: Ukrán Drón Majdnem Elfogja az Orosz Mi-8 Helikoptert

"Az ukrán hadsereg közzétett egy videót, amely egy FPV (First Person View) drón kísérletét mutatja be, amint megpróbálja elfogni egy orosz Mi-8 helikoptert.​

+ Kattintson ide a videó megtekintéséhez

A ritka felvételek, amelyeket az ukrán erők tettek közzé, megörökítik azt a pillanatot, amikor az FPV drón közelít az orosz helikopterhez, amely rendkívül alacsony magasságban repült. A drón legjobb erőfeszítései ellenére nem tudta elérni a Mi-8 sebességét, lehetővé téve a helikopter számára, hogy sértetlenül elmeneküljön.
...
A Mi-8 helikopterrel kapcsolatos incidens bemutatja a jelenlegi dróntechnológia potenciálját és korlátait légi-értelmi összecsapásokban."

Szóval most már a drónokkal is, mint potenciális fenyegetéssel kell számolni a helikoptereseknek - szakkomentár by ravenlord
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 785
4 252
113
Most erről lehet vitatkozni de nem éri meg nincs megfelelő akarat arra hogy ez máshogy legyen ergo ott fognak el rohad
Szia,

De ugye azt te is latod, hogy 100-szor fontosabb lenne fegyvert adni a tartalekosoknak (RPG, CG, BTR, D20, ... barmi, ami alkalmas arra, hogy ellenseges KATONAT megallitsanak vele, nem csak fegyvertelen civil ellen hatasos, es kozben olcso is), mint szorakoztatni oket?

Nyilvan, ha a profi katonak kikepzese mellett (nem helyette, mellette!) van lehetoseg arra, hogy pozitiv elmenyt kapjanak a tartalekosok, akkor azt kapjak meg, de messze nem ez lenne a prioritas.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 953
9 832
113
Szia,

De ugye azt te is latod, hogy 100-szor fontosabb lenne fegyvert adni a tartalekosoknak (RPG, CG, BTR, D20, ... barmi, ami alkalmas arra, hogy ellenseges KATONAT megallitsanak vele, nem csak fegyvertelen civil ellen hatasos, es kozben olcso is), mint szorakoztatni oket?

Nyilvan, ha a profi katonak kikepzese mellett (nem helyette, mellette!) van lehetoseg arra, hogy pozitiv elmenyt kapjanak a tartalekosok, akkor azt kapjak meg, de messze nem ez lenne a prioritas.
Persze egyetértek párhuzamosan kene a kettőt fejleszteni valamilyen módon de úgy érzem oda fent vagy akarat nincs ehhez (ha akarat van pénzt is) vagy néhány ember nem bukott le anno a vett iskolájával és ezáltal total hülye hozza.