[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 385
74 252
113
@emel, <a title="Profile" rel="nofollow">ksspsta</a>
 
Itt mindenki leírja hogy mit szeretne, szerinte mi lenne jó, de annak nincs jelentősége hogy én, te vagy itt bárki mit gondol, mert nincs hatásunk a kormány döntésére, ezért felesleges ezen vitatkozni. Azt kellene kitalálni, mit fog csinálni a kormány / a HM. 
 
 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Már Libanonba is és a Törökökkel is aláírtunk egy ilyen cetlit , szerintem nem olasz helikopterek lesznek. A jó politikus beszél 100 dologról és végül a 1 ik választja ki, hogy érdekcsoortok addig egymást gyakják 
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
520
2 392
93
Sajnos hiába talágatunk kitudja mi lesz ebből a legtöbben az olasz aw meg a mil, hangzott el legtöbbszőr de kitudja lehet akár egy 3-dik is lehet akár messze még a vége.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 385
74 252
113
@<a title="Profile" rel="nofollow">desertfox</a>

 

A törököktől milyen katonai dolgot szeretnénk? A még prototípus T-129 harci helikopteren kívül mi jöhet még szóba? Vagy hogy néhányszor leszállnak ott az An-26-osok tankolni és hogy eljönnek a repülőnapokra, esetleg valamilyen gyakorlatra.

 

A törökökkel kötött megállapodásban ha jól emlékszem csak a katonai együttműködés van benne, a katonai/biztonságtechnikai eszközök átadása nem.

 

Ha már lenne valamilyen döntés, minden oldal ezzel lenne tele. De még mindig csak az Origós hír van reggel óta. Amiből meg a C-27 dicsérete olvasható ki leginkább, vagyis a Kecskeméten élő szerző valószínűleg ilyen infót kapott.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Kifejtenétek a véleményeteket a Battle Hawk-ról ???

 

Nekünk jó volna e erre váltani?

 

http://www.youtube.com/watch?v=pGuds5-fSTc

 

Elvileg ez egy mindenes lehetne ...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 638
113
<a title="Profile" rel="nofollow">independence</a>

 

Úgy hülyeség ez a csata-szállítóhelikopter ahogy van!
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
jahh.. csatlakozom dudihoz.

Megjegyzem egyébként a Mi-17/171 is képes a 24esek fegyverzetét hordozni, szvsz ez nem újdonság. De attól még nem lesz csataheli...
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Faxa...

Esetleg bővebben ?

 

Gondolom nem feltétlen a Black Hawk-al van bajod csak a Battle változattal ?(Egyébként az alap önvédelmi képességgel egyetértesz ennél a típusnál ? Ez milyen fegyvert takarjon szerinted  maximum  ?)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Nincs semmi bajom azzal hogy felfegyverezhető és alkalmazható támogató feladatkörben, csak ez nem azt jelenti hogy alkalmas 2 típus leváltására. A másik fele meg az hogy ha valamire biztosan nincs lóvénk akkor ez. Már a múltkor belinkeltem mennyibe is kerül egy UH-60 jelenleg (~22M USD) na arra még pár millió dollárt rögtön rá is tehetsz. Arról nem is beszélve hogy ez az ár a US Army-ra értendő, mi biztosan nem kapnánk meg ennyiért. Szerintem teljesen felesleges ilyenről álmodozni mert a teljes rendszerbeállítási költség 25-30 gép esetén megütné az 1 milliárd USD-t annyi pénzünk pedig nincs és nem is lesz rá...

Szerintem inkább a támogató fegyverzetet erősítették egyébként nem az önvédelmit.

http://www.sikorsky.com/StaticFiles/Sikorsky/Assets/Attachments/Mission%20Downloads/S70-054_ABH_BR_hi.pdf
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-23/" rel="nofollow">Terminator</a>: Egyébként Én sem sejtem mi lehet a Török katonai együttműködésbe de csak T-129 re tippelek. Két NATO ország nem hiszem hogy ennél szorosabb lesz a katonai szövi, de ahogy a Libanonba is aláírtunk egy ilyen , most nagyon nyitunk mindenki felé ( Ami szerintem jó , az eddig külpolitikával szemben ) 
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
http://www.centurychina.com/plaboard/archive/3895562.shtml

Legalsó két kép

Fegyveresek egymás közt:

-Hallottátok?

-?

-A dudi aszonta hülyeség!

-Akko?

-Most má fejezzük be.. Hátha a tibetiek nem hallották.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 638
113
ksspsta

 

Nem azért hülyeség mert én azt mondtam...Az,hogy ráraksz a 17-esre nem irányított rakétákat tartalmazó blokkot meg,hogy dedikált harci helikopterként használod két teljesen külön világ!Ha alkalmas lenne bármilyen felfegyverzett szállító helikopter kiváltani a csata helikoptereket akkor senki nem költene el egy halom pénzt rájuk mert ezek iszonyatosan drága jószágok és semmi másra nem jók.Egy szó mint száz a tapasztalatok és az élet mondja azt,hogy hülyeség a Battle Hawk vagy bármilyen más öszvér megoldás!
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Én is azt mondtam... Egy dedikált csata vagy támadóhelikopter túlélőképessége nem is egy kategória egy felfegyverzett szállítóval.

Persze olyan esetben amikor aránylag "tiszta" terepre kell berepülni és esetleg támogatást nyújtani elég lehet egy ilyen is, de ha kőkemény harci zónáról és várható komoly ellenséges tevékenységgel lehet számolni akkor oda már komolyabb vas kell.

 

 

Mi van itt ? én már egy senki vagyok? engem már meg sem akarnak ölni ?

-nyugodjon meg Dodgers elvtárs ...
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Persze, csak vicc volt.

Nem lesz harci helikopter az tuti. Drága.

A Natónak se volt a 60-70-es években. Rárakták  a HOT-ot könnyű helcsikre... Bo-105, Gazelle stb. Pedig AH-1 már volt asszem. Nem csóró országok voltak pedig.

De tegyük fel ki akarsz rakni egy hegytetőre 200 deszantost és van 10 Minyód. Meg sejted , hogy vkiknek nem fog ez tetszeni és neked nincs a közelben egy század harci helikoptered. Akkor sztem nem is olyan rossz az az "UB-blokk".
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 385
74 252
113
@<a title="Profile" target="_blank" rel="nofollow">desertfox</a>: a libanoni megállapodásnak nincs katonai vonatkozása.

 

http://mno.hu/hirtvkulfold/orban-viktor-megallapodast-irt-ala-libanonban-1141910

http://www.mfor.hu/cikkek/Gazdasagi_megallapodast_ir_ala_Orban_Libanonban.html

 

A törökre is rákerestem, de ott is csak gazdasági témákról írnak. (Pedig emlékszem valamilyen haditechnikai dologra is.)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
http://www.magyarhirlap.hu/hende-csaba-bejrutban

Nekem is rémlik a töröknél haditechnikai , néha marha bosszantó amikor egyszerüen nem találom ugyan azt a cikket :D 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
De tényleg nem írt alá csak tárgyalt a védelmi miniszterrel. Gondolom azért ez is több azért puszta beszélgetésnél, csak úgy nem utazik ki Hende.