[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Duck...

 

"Nincs semmi bajom azzal hogy felfegyverezhető és alkalmazható támogató feladatkörben, csak ez nem azt jelenti hogy alkalmas 2 típus leváltására"- Ez tiszta sor , csak így meg teljesen eltűnik a harci képességünk ! Én azt mondom , hogy valamelyest még ez is jobb mint a semmi.

 

"Persze olyan esetben amikor aránylag "tiszta" terepre kell berepülni és esetleg támogatást nyújtani elég lehet egy ilyen is, de ha kőkemény harci zónáról és várható komoly ellenséges tevékenységgel lehet számolni akkor oda már komolyabb vas kell."

 

Pont ilyen esetekre gondoltam , mert nálunk amúgy se igen kell egyhamar kőkemény harci zónáról beszélni , de egy mindenes tutira jó volna....

 

Szóval a Battle Hawk nem olyan semmitérő azért . Kár hogy nincs rá pénz...

 

KSSPSTA

 

 

"De tegyük fel ki akarsz rakni egy hegytetőre 200 deszantost és van 10 Minyód. Meg sejted , hogy vkiknek nem fog ez tetszeni és neked nincs a közelben egy század harci helikoptered. Akkor sztem nem is olyan rossz az az "UB-blokk".

 

Ez is egy jó példa...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
De akkor azt mondd el hogy szted huszonx millió dolláros darabáron minek vegyünk ilyet ha ez a képesség töredékáron is biztosítható a jelenlegi flotta felújításával? Csak mert ülj le számolgatni hamar rájössz hogy az az 1 Milliárd dollár amit írtam kb reális...

Kezdj el számolni : Közvetlen alárendeltségbe kellene a KMZ-nek , dudiéknak  ezek állománytáblán is náluk plusz a Szolnoki szállítósokhoz és ezzel sztem nem is mondtam sokat...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 724
80 090
113
"De tegyük fel ki akarsz rakni egy hegytetőre 200 deszantost és van 10 Minyód. Meg sejted , hogy vkiknek nem fog ez tetszeni és neked nincs a közelben egy század harci helikoptered. Akkor sztem nem is olyan rossz az az "UB-blokk".

 

Ezzel ki is fújt az amire használni lehet egy szállítóhelikoptert,viszont egy harci helikopternek ennél sokkal több mindent kell csinálnia.Nem küldhetsz be egy páncélozatlan vagy minimálisan páncélozott lomha(repültem 24-essel és 17-essel is mondanom sem kell,hogy ég és föld a kettő közt a különbség)helikoptert az első vonalba mert nem lesz hosszú életű.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 389
11 371
113
"Olyan ez, mintha azt néznénk, hogy vagy egy X tolóerejű sugárhajtómű és van egy félig megtankolt meg egy póttartályokkal zsúfolt F-16-osunk. Nyilván a könnyebb gépnek nagyobb lesz a tolóereje."
Nem.
Ha u. az  ah.mű és van a két gépben, akkor miért lenne nagyobb ez egyik tolóereje, mint a másiknak, hacsak nem azért, mert nem ugyanúgy áll a gázkar?
A tolóerő/tömeg arány változik, meg a kannák miatt a légellenállás.

 

@emel:
Ezeket már párszor páran leírtuk.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 261
93
Elírtam, nem tolóerőt, hanem tolóerő/tömeg arányt akartam írni. Úgy helyes az állítás.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
dudi:

Semmi sem hosszú életű az első vonalban...De a Helfirekkel kilövöldözni néhány T-55öt 5-8 kilométerről, lehet éppen elég, pláne éjszaka...

Már egy ideje aszimmetrikus hadviselés zajlik. Talán nem a 80-nas évek 40ezer orosz tankját kéne várni...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 724
80 090
113
<a title="Profile" rel="nofollow">ksspsta</a>

 

Az aszimmetrikus hadviselés egyik sajátja,hogy az ellenségemnek nagyon gyorsan elkopnak a nehézfegyverei és csak kézi fegyverek nehéz géppuskák maradnak amikkel szemben egy szállító helikopternek elégtelen a védelme szemben egy harci helikopterrel.em véletlen vannak Afganisztánban harci helikopterek.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Amúgy, anno a Mihukat (pilcsiket) is kiszedték  a mujahedek oldalról, pedig páncélozott gépek. Az Apacs pilcsit is kiszedték volna, ha odarepül. Nem véletlenül van páncél oldalüvege a Mi-28nak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
"Már egy ideje aszimmetrikus hadviselés zajlik."

 

Hol ? Egy esetleges Közép európai hadszíntéren, országok közti konvencionális háborúban ? 
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 698
5 558
113
Sziasztok!

 

Ha csak 1-2 helink van már, akkor miért húzzák ennyire a döntést szerintetek? Idő amíg ideérnek a gépek, idő amíg átképezik a személyzetet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-24/" rel="nofollow">ksspsta</a>

 

A szállító heli nincs vagy csak nagyon minimálisan van páncélozva, a harcik helik pedig a lehetőségekhez mérten eléggé. Nagyon nem mindegy az, hogy egy PKM sorozattal (7.62mm) le tudsz-e lőni egy szállító helikoptert, vagy egy NSVT-vel (12.7mm) meg tudsz rongálni egy harci helikoptert. Ez aszimmetrikus hadviselésnél is így van, a fogalom konkrétan annyit takar, hogy egy erősebb ellenfél harcol egy sokkal gyengébb ellen, és a gyengébb nem vállalja a nyílt összecsapást. Régen is volt ilyen, ez se a 21. század terméke. Fogad el, hogy a harci helit nem tudja kiváltani egy felfegyverzett szállító...
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Nos, Vietnámban és Afgánban is nagyon sok géppuska van/volt és nagyon sok helikoptert lelőttek, de nem az összeset.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Képzeld el, kapsz 10 T-72őt 10Dsk-val(??) fényes nappal és befügg eléd egy tuningos uh-60 helfirékkel kb 6 kilométerre...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/helikopterek/helikopterbeszerzes/page-24/" rel="nofollow">ksspsta</a>

 

Nem biztos, hogy 5-6 kilométerről találatot érsz el, éjszaka meg szinte biztos nem. Az már nagy táv egy mai modern "éjjellátó" eszköznek is. Szóval marad a radaros módszer, de szerintem tűzvezető radarja meg nincs. (tudtommal).(Sőt a radar is zavarható) Szóval az az 5-6 kilométer éjszaka nem reális. 3-4 talán, de odáig bármelyik mezei Igla-val/Mistral-al ellősz. Sőt, ha van a T-72-ben tűzvezető számítógép, és tudtommal a maiakban van, akkor 3-4 kilométerről ágyúval is kilőhetik a lebegő helit. De van irányított rakéta is a T-72-höz, a régebbiek is 4km-s hatótávot tudtak, a maiak meg 5km-t. 
Ráadásul nem csak harckocsik vannak egy csatatéren. Nagyon nem valószerű amiről írsz...