[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Milyen Úr? :)

Már leírtam többször, hogy amiért én a meglevő eszközpark korszerűsítésére/bővítésére voksolnék az a következő : ezekre vannak kiképezve pilóták, műszakiak AKik minimális ráfodítással átképezhetőek az újabb verziókra is. Továbbá megvan a szükséges infrastruktúra, az üzemeltetési tapasztalat stb...  És a vesszőparipám az angolszász mértékegységrendszer... A legutolsó villáskulcsot is le kellene cserélni amiből ugye tudod mi lenne? Ha elveszne egy-egy kulcs hát keresnének hasonlót és el lenne b..va az egész nyalódnának el a csavarfejek stb... Egyébként ez kicsit vicces mert maguk az angolok is metrikus szabványnak megfelelő csavarokat használnak...

Nem csak az a baj hogy drága lenne az átállás, de káoszt is okozna logisztikai vonalon.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
És még: a RÉG elmúlt nyócévben vettek egy an-26-ot, nagyjavítottak négyet, volt mi-8/17/24, töredékáron, mint a link polgári pilóták kergetésére használt/jó nemzetünk szárnyainak a lízingdíja. De majd a mauserekkel szétlövik azárvizet, hogy védjék azembereket.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
ksspsta :
akinek abban a nyócévben köze volt a Honvédséghez az pontosan tudja hogy rombolás történt  néhány látszatintézkedés mellett.

Kaptunk a finnektől 2 db Mi-8ast ezen kívűl csak az égetően sürgős dolgokkal foglalkoztak...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 904
113
Ebben a topicban nincs helye a pártpolitikának, de az 8 év volt, ez meg még csak 2-ő... Meg kicsit megváltozott azóta a világ... Ezen azért elgondolkodhatsz...
 

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
Igazából a nyócév nem nyolc volt..annál jóval több.. gondolok itt arra is,hogy a felajánlásokra.. a német fél "nagyon jó arc" akart lenni,szerintem ismerik a történelmet és úgy gondolták,hogy megint velük mennénk.. akkor miért ne adták volna oda a jobb technikát,fillérekért? (A jobbat úgy értsétek,mint az akkora felszereltsége a honvédségnek.) A nyóc év csak nagyon visszhangos volt, mert már kezdett minden elfogyni,becsődölni.. hol van a tüzérség, a harckocsizók? A felderítő zászlóaljak? Hol van Szentkirályszabadja,Pápa,Taszár,Tököl .. stb Meg lehet lenne pénz a honvédségre ha akarnák és pár dolgot reálisan átgondolnának.. minek ennyi egyetem meg főiskola,ha sokan el sem végzik.. államin.. meg itt gondolok konkrétan arra is,hogy ZMNE-n volt a harckocsizók.. de mire? Ne mondja már senki,hogy évente annyi harckocsizó került el onnan,lépett ki vagy ment nyugdíjba. Ha ők rúgták ki akkor meg az egész "nem ér".
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ahogy én tudom a vezetékes irányításúakhoz a mieink is alkalmasak, az újabb verziók pedig Falanga és Shturm bevetésére is képesek.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Nahh ezt hogy hoztam össze

Szóval a vezetékelés van kiépítve elvileg minden Mi-17esen és a régebbiek Falangát míg az újabb verziók Shturmot is alkalmazhatnak. Azzal én is tisztában vagyok hogy itthon ez sosem használt képesség volt, de attól még létező dolog.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
<a title="Profile" rel="nofollow">ksspsta</a>

 

6km-ről nem nagyon fogsz Magyarországon és ehhez hasonló éghajlaton harckocsit észlelni,ez nem sivatag.Reálisan 2-3km amiben gondolkozhatsz az pedig csúnyán benne van a csapat légvédelem csöves tűzfegyvereinek hatókörében...
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Fip, duck

Múltkor azt írtad 25 vagy, akkor olyan sok közöd nem lehet se a nyóchoz, se a honvédséghez....

Igen látom mennyire nincs helye pártpolitikának...
sf-wink.gif


De gyk még egyszer   ne kelljen már leírnom, hogy próbálták fenntartani és fejleszteni a légierő bizonyos képességeit. Ezen kívül nem vitatom, hogy másokat meg mellőztek és úgy egészében véve meg dúlt a teljes koncepciótlanság... Ebben a mostani katpolban se látok számottevő különbséget. (a többin meg egy hete vitatkoztunk)

 

((((szal még egy gondolat: mai napig repülhetnének a 21, 22, 29, 39-esek nem igaz? Nem, mi veszünk gripent, igaz azóta se vettünk részt velük semmilyen nato feladaton(ahol csinálni is kéne velük vmi hasznosat, pl felderíteni stb), viszont éves szinten óriási összegeket kell fizetni a lízingért.

Ez egy ki nem használt képesség, amit a volt szovjet technikával is meg lehetett volna oldani...(jó-jó nem ilyen szinten bla-bla...Románia se omlott össze emiatt)

A másik oldalon meg ott van az igényelt ill kihasználható de elégtelen képesség pl:helcsik ill száll kapacitás, amit a volt szovjet technikával akarunk megoldani, de egyrészt alkalmatlan rá (an-26 nem stratégiai szállító) másrészt elhasználódik. Pénz fejleszteni vagy legalább szinten tartani meg nincs rá, mivel  a gripen elviszi....(vagy a gazdasági sz. harc)

Itt a koncepciótlanság: Nato nyalás miatt veszünk vadászgépet, igaz ezt is rosszul csináljuk, amit nem használunk semmire...(N) Vagy Nato nyalás miatt bevállalunk olyan missziókat IS, amire nem vunk felkészülve pl logisztikailag. Ha nem tudunk elmenni Irakba meg Afgánba, minek vállaljuk be? (nyócév)

A vége meg az egésznek az, hogy az ide-oda elpocsékolt forrásokból meg arra se jut amire éppen kis hazánknak lenne szüksége.(helikopter, PTSz)

Természetesen elismerem, hogy senki se látott a jövőbe a g.szerződés megírásakor és senki nem tudta a 2000-res évek elején, hogy lesz gazdasági válság stb. De az az érzésem , hogy a magyar döntéshozók kb 10-15 évvel állandóan le vannak maradva az aktuális helyzettől....))))

 

Amúgy a wikin össze lehet hasonlítani, hogy az elmúlt pár évben melyik kormány mennyit költött a honvédelemre. Sztetek miért kellett újratárgyalni a gripent? Csak nem az előző évekhez képest 70milliárdos elvonás miatt? Na abban voltak az üzemidőhoszabbítások meg a nagyjavítások többek közt...sztem.

Finn minyók...:) Na itt a koncepció mi ? Elfogadjuk, majd utána veszünk olasz helcsiket. A finnek miért adták ide? Miért Ruszlánnal hozták őket??
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
ksspsta

nekem? nem hiszem hogy olyat írtam hogy 25 lennék :)))

De egyébként összevissza vagdalkozol olyan dolgokban amikhez nem igazán értesz.a Gripen valóban elég fura döntés volt, de a lízing ismerve a hazai mentalitást már nem annyira... Persze ha a 29esek olyan törődést kaptak volna az elejétől mint  most a Gripenek akkor még bőven jók lennének.

NATO nyalás miatt milyen missziót vállaltunk? Csak megsúgom Neked, hogy szerintem nem vagy tisztában hogy ez hogyan működik... Azzal hogy beléptünk vállaltunk kötelezettségeket és ha a NATO mint szervezet küld missziót valahová, hát igényelhet Tőlünk katonákat. Sőt, ha ezt elutasítjuk akkor büntetést kell fizetnünk.

A finn Mi-8asokkal mi a gondod? Megjegyzem hogy azok elvileg alkalmasak a Falangák bevetésére. Egyébként azért adták ide mert NH-90es gépekkel váltják le őket. Nekik van pénzük, nekünk meg nincs ez ilyen egyszerű.

Az meg hogy csökken a HM költségvetése szomorú dolog de sajnos ez van...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 375
11 342
113
@ifff: Fejből nem  jut eszembe, de az NDK-nak egy rakat minyója is képes volt irányított rakéták hordására.
Csak be kellett pakolni pár méter kábelt meg néhány dobozt. Múlthavi Aranysas.

@<a title="Profile" rel="nofollow">ksspsta</a>: Az az egy db An-26 aztán tényleg nagyon jó vétel volt. Jó ócska, főleg az árához képest.
Te aztán tudod, mi az a hucpe.

Azok a helikopterek, amik eddig megvoltak azért voltak, mert valamikor a hetvenes és  nyolcvanas években megvették őket.
Az, hogy egy helikopter egy vadászbombázóval hasonlítasz össze, meg akkora hazugság, hogy még az ATV-n és az Indexen is szembeötlő lenne.

Az MHnak pedig nem fő feladata a katasztrófavédelem. Tudod melyik szerv feladata a katasztrófavédelem?
Elárulom, annak, amelyiknek az állományát tachtikai kiképzésen zavarnák át, gépkarabéllyal lődöztetnék őket és tömegoszlatást oktatnák őket, és írják szépen alá, hogy parancsra átkerülnek a belügyhöz fakabátnak, vagy mehetnek amerre érvényes az útlevelük.

Hogy most hogy áll a dolog nem tudom. Elég nagy a csend pár hónapja. Ősszel olvastam a Szent Korona Rádió honlapján, aztán megjelent máshol sőt, egy, a környékemen lakó tűzoltó is megerősítette, hogy lényegében munkásőröket akarnak csinálni belőlük.

Bár gondolom leszarod az egészet, mert a kis lelked saját alternatív valóságában máshogy vannak a dolgok.

És ha már ennyit leírtam, akkor folytatom nevén nevezve a "gyerekeket".
Az előző kormányt adó párt inkább 12 évet ámokfutott, nem nyócat, igaz két részletben, 4 miniszterelnökkel.
Közben volt a mostani kormánynak 4 éve, de nem akkora mozgástérrel, mint most.

off:
2010 előtt annyi hitelt vett fel az állam, hogy egyszerűen nem tudom leírni. Lényegében mindent abból fedezett. A TB-t, a nyögdíjat, a vagonszám szétlődözött könnygáz gránátot, az alagutakat és a völgyhidakat az Alföldön. Az, hogy kormányváltás után nem lett egyből jólét, meg emelkedés, az magától érthető. Talán most kellene, vagy még később. Az meg megint érdekes, hogy ha mostanában valamelyik kormánypárti politikus fingik egy büdöset délben, este már 5-8 Forinttal gyengébben zár a Forint az Euróval szemben, miközben déli EU-s tagállamokban olyan utcai harcok kerekednek, hogy ihaj-csuhaj. De vehetjük a franciaországi, németországi vagy angliai faji zavargásokat, amikről itthon szintén nem nagyon esik szó, pedig annak idején nagyon ment, hogy "jajj, mit szólnak ehhez külföldön".

 on:
A mostani kormány arról tehet, hogy az elszámoltatás egy nagy köpés volt a pusztába.
Ha elírom az adóbevallásomat, elviszik a házamat, de ha valaki "elkúrja" az meg előfordul, mi? Meg a kismillió mutyi.
Szépen be kellett volna gyűjtse ezeket a bűnözőket a TEK, ha már úgyis feltétel ott a politikai megb*szhatóság. Aztán a kihallgatóban elmesélik Hádésznak, a hatéves rottweilernek és a 96kilós két danos századosnak, hogy hova tűnt a pénz.
Hja, hogy akkor kiderülne, hogy mégiscsak egy párt van, és a háttérben szépen közösen bűnöznek?
Akkor a Gipsz Jakab őrnagyúrnak szépen be kellene gyűjteni a saját gazdáit is?
Áhh, túl jó az a 3 kilós fizu.


(Ezért ér többet egy marék trágya, mint ez a rendszer.
Bezzeg, amikor a véletlenszerűen begyűjtött embereket jól meg kellett verni, aztán bilincsbeverve úgy térdeltek akár napokat is a Magyar Rádió udvarán, hogy a foglyok kettesével voltak összebilincselve, egyik az egyik kezét felülről, a másikat hátulról bilincselték össze a hasonló helyzetben, neki háttal lévő másik fogolynak, hogy a fentről jövő kéz a másik alulról jövőével legyen összekötve, így valamelyiknek biztos kiugrik legalább egy.)

Következtetés:
Amíg az ilyenek büntetlenek maradnak, addig nagyon valószínűtlen, hogy szakmai döntést hozzon, akármilyen kormány is van.

Merám "két hét alatt rend" lett.
Ha ez nem jött össze, mindegy milyen okból, akkor rohadtul felesleges azon túrázni, hogy milyen helikopter lesz, ezt vegyétek észre.
Köpnek ránk magasról.

Ez a "jön az árvíz" dolog meg megint egy baromság.
Mi a náthás péklapátnak kell az ártérbe építeni?
Egyáltalán miért kell az éltet és megélhetést adó folyókat kanálisokká zülleszteni?
Engedjék ki az árt a mezőkre, meg a szántókra, csináljanak normális csatornarendszert, vagy tartsák karban a meglévőt. Meg ássanak néhány víztározót. Mindjárt lenne néhány munkahely is.
Miért van az, hogy a házakat rendszeresen oda építik, ahonnan az előzőeket is elvitte a víz? Mint egy szatírában...
Az meg, hogy a már meglévő vízelvezetőket feltöltik, beszántják, hogy a zsilipekből kilopják a "vasat" legyen terrorizmus és kész.
B+ emberek százainak veszélyezteti az életét közvetlenül, de kap érte két nap közmunkát. Egy cseszett pisztolya meg nem lehet az embernek, mer' az veszélyes.
Mozambiktól Finnországon át Texasig szó nélkül lelőnék az ilyet, mint egy kutyát, itthon meg "megélhetési" bűnözés.
Na, ezért van itt kirakathadsereg Honvédség helyett, mert, tisztelt fórumozók odafentről szépen beleszarnak a szánkba, ami azért van nyitva, mert a sült galambot várjuk, hogy belerepüljön.

Hja, igen, harckocsit meg fölösleges venni, mert három molotov-koktéllal felgyújtom, folytatva az előző eszme-ámokfutást.
Sőt, honvédséget is fölösleges tartani, me' má' '848-ban is a betyárok mentek neki a hatszoros létszámbeli fölényben lévő szerb janicsárságnak.

 

Gondolom jól ki leszek moderálva, de az már nem az én bajom.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 726
4 140
113
<a title="Profile" rel="nofollow">duckdodgers vasárnap 10:10:</a>

„Ha elveszne egy-egy kulcs hát keresnének hasonlót...”

Az azért nem úgy működik, hogy elvesznek szerszámok, mivel mindbe bele van gravírozva a "tulajdonos" száma és ha munkavégzés után hiány mutatkozik a készletben, akkor indul a keresés addig, amíg nem kerül elő. Nem kekeckedni akarok, csak mégis :)
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Duck akkor sry a korod miatt, de így emlékeztem.

Nem vagdalkozok, de lehet össze -vissza és hidd el értek annyit hozzá , mint aki eldönti :).

Nato: igényelhet, mi meg ajánlhatunk.

Borisz akkor olvasd el újra és mi  a tökömnek megélhetési bűnözőzöl.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
vilmoci 1+10 év honvédségi tapasztalat nem ezt mondja nálam.. :) Azt aláírom hogy gépkarbantartás után darabra megszámolják hogy megvan e minden, jártam már nem egy katonai reptéren meg gépek közelében is. Viszont Hummeren is láttam jópár elnyalt csavart pedig azok még "újnak" számítottak nálunk.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
Jelenleg két működőképes helikopterünk van: a két finn Mi-8-as.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
Az orosz helikopterek továbbüzemeltetésére novemberben kiírt pályázatnak már régen lejárt a beadási határideje és semmi hír nincs arról hogy született volna belőle bármilyen szerződés vagy akár csak az egyeztetés megkezdődött volna valakivel. Pedig novemberben még úgy nézett ki hogy azért kellett a beadási határidőn 2 hetet tolni, hogy az a cég is teljesíteni tudja a pályázati feltételeket, akire a pályázatot kiírták. Hónapok teltek el és látszólag semmi sem történt. (Csak bejelentették hogy nem kapunk az amerikai államtól helikoptereket és aláírták egy papírt valamilyen olasz-magyar haditechnikai együttműködésről. )