[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 492
74 428
113
Panzerfaust said
<p class="new-blogpost-comment-notice">
A későbbi döntés magyarázat szerintem egész prózai: nincs rá forrás.


<p class="new-blogpost-comment-notice"> 


<p class="new-blogpost-comment-notice">Ez eddig is így volt. De a döntéshozók azért belementek volna a többszázmilliós UH-1 és AW-139 üzletbe is.
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterbeszerzés elhalasztva
A ciklus korábbi részében is látszott, hogy a honvédelmi kiadásokat csak csökkenteni fogják, emlékeim szerint az összes beszerzési igéret 2016-18-20 körülre szólt, tehát a (kormányzati szempontból) távoli jövőbe.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Szerintem nem született rossz döntés, még akkor is, ha ennek politikai okai(is) voltak.
Ezek az orosz szállítóhelikopterek tökéletesek azokra a feladatokra, amelyekre használják/használnák őket a továbbiakban is... Jó, hogy nem jutott a "hagyjuk őket megrohadni valahol" sorsa, mint sok más olyan orosz cucc, amelyet még tudnánk/tudtunk volna használni. (Pl. T-72-ből is csak mi nem tudtunk feltuningolt verziót csinálni, a lengyelek és a horvátok nagyon jól felturbózták őket, illetve a csehek és a románok is csináltak javított verziót.)
A Mi-24-es már komplikáltabb téma... Szvsz nagyon jó kis konstrukció ez is, eleve ugye egyedülálló abban, hogy elsődlegesen harcihelikopter és emellett tud még szállítani is (NATO gépeknél ugye ennek fordítottja fordul elő.). Én a jövőben ezkeket is szívesen látnám Mo.-n, de... A harci feladatok megfelelő ellátására alaposan fel kéne tuningolni őket (pl. Dél-Afrikai Super Hind), ellenkező esetben a szóba jöhető nyugati alternatívák -a korszerűbb elektronika és hatékonyabb fegyverek miatt- ésszerűbb opció lenne. Én személyszerint jobban örülnék egy tuningolt Mi-24-es flottának a jövőben, bár azt nem tudom, hogy mennyivel lenne olcsóbb (ha egyáltalán az lenne), megérné egyáltalán... Illetve amik voltak, azt hagyták elrohadni, ha meg már venni kell, akkor gondolom célszerűbb valami nyugati típust venni, mintsem pl. használtan szerezni, hogy még utána átalakítgassák. Kár értük...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
 

Terminator said
<blockquote>Panzerfaust said
<p class="new-blogpost-comment-notice">
A későbbi döntés magyarázat szerintem egész prózai: nincs rá forrás.




<p class="new-blogpost-comment-notice"> 




<p class="new-blogpost-comment-notice">Ez eddig is így volt. De a döntéshozók azért belementek volna a többszázmilliós UH-1 és AW-139 üzletbe is.
</blockquote>
Tudomásom szerint a fizetés kezdete a fenti esetekben is 2014 utánra tolódott volna,legalábbis a törekvés az ez volt.

A miniszter magatartása az amerikai ajánlatnál egyből pávatánccá változott amikor szembesültek a költségekkel. A nyilatkozatok arra utaltak, elfogadták volna, ha kijön kicsi pénzből. De hát tudjuk, nem, így nem lesz olcsó a helikopter, de legalább - reméljük - jobb ár-érték arány lesz kiharcolva. ha okosan tárgyalunk.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterbeszerzés elhalasztva
Én is abba bízóm , hogy jó helik lesznek így mindenképpen és nem kell kompromisszumos megoldást kötni , hogy : bár nincs lóvénk de egész jót kaptunk ezért , jó fizetési lehetőségekkel. ( Igaz szart sem érnek harcászatilag )
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 492
74 428
113
lui7889 said
Hány órával tolódik ki a gépek, repülési ideje felújítás után?
 

"2015 végéig kívánnak gondoskodni a meglévő gépek fenntartásáról."

 

Nem modernizáció, nem korszerűsítés, nem felújítás, hanem fenntartás.

 

Ez most játék a szavakkal, vagy mi a különbség a felújítás és a fenntartás között?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 339
8 192
113
Az én olvasatomban úgy tűnik, a "fenntartás" azt fogja jelenteni hogy a minimális költséggel olyan állapotba fogják hozni a helikoptereket, hogy tessék-lássék módon kibírják a cseréig. Tehát tulajdonképpen nem lesz képesség csak papíron sok pénzért míg jönnek az új masinák... Persze lehet hogy tévedek...
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterbeszerzés elhalasztva
Sziasztok!

Én személy szerint kicsit csalódott vagyok a halasztás miatt, de azért van abban okosság.
Az új típus kiválasztása, rendszerbe állítása, a megfelelő jártassági szint elérése, évekbe telik. Ha ebből a szemszögből vizsgáljuk ,akkor addig egy üzemidő hosszabbítással ki lehet húzni az átmeneti időszakot.
Viszont jó lenne, ha a katonákat is megkérdeznék az új típussal kapcsolatban! (Mármint a kiképző-végrehajtó állományt.) Mire akarják használni? Legyen e a hátulján nyitható rámpa? Elég -e csak a nagy méretű oldal ajtó? Hány főt legyen képes minimálisan szállítani? Ehhez mind - mind más harceljárásokat kell kidolgozni.,Ne a katasztrófa védelem legyen az elsődleges szempont! Ezek a gépek katonai szállító helikopterek (szándékosan nem harcit írtam), és adott esetben fel is lehet őket fegyverezni, bizonyos mértékig. Nem mellesleg lehet polgári célokra is használni őket, bár akkor többe kerül a leves ,mint a hús szerintem.

A harci helikopter egy másik kérdés. Itt is kell a felújítás, hogy legyen átmenet a majdan beérkező új típus előtt. Már ha egyáltalán lesz új típus!
Lehet, hogy csak én figyeltem fel arra, hogy mindig csak felfegyverzett szállítók beszerzéséről hallani?
Itt is van azért választék.Nem feltétlen kell méreg drága nyugati gépekben gondolkodni! Szerintem egy török ajánlatot is érdemes lenne bekérni ( T129). Ő velük nem fog megromlani a viszonyunk, mindenféle mondva csinált okok miatt(alkotmány,uniós jog, stb), hogy ez az alkatrész és fegyverzet ellátásban fennakadást okozzon! Ugyanis gyártanak hozzá saját fegyverzetet is, ami nem másod vonalbeli, de olcsóbban hozzá férhető, mint az európai, vagy amerikai fegyverzet.

Van még egy ok, ami miatt szerencsésebb is lehet a türelem.Bár ez nagyon kérdéses. A Hazai technikai-javító háttér felélesztése! Itt egy újra gondolt PG érdemes lenne elgondolkodni szerintem. Hosszú távon biztosan megérné. Mire rendszerbe állnának a gépek (pár év) ,addigra talán rész feladatokat át tudna venni a gyártásból, vagy össze szerelésből!
Egy kicsit hosszúra sikeredett, de hát minden vélemény számít! :)
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Ha már ennyire rongyos a gatyánk , akkor rögtön mehetnénk is az oroszokkal " békefenntartani" Szíriába. Abból legalább már lenne végre valami haszon ( meg értelem) is  ... megdobnának pár Minyoval meg Kamovval , esetleg pár konzerv T-80-assal , hogy ne csúzlizzanak halálra a hadzsik!
sf-laugh.gif
A Molnak lenne honnét kitermelni a gázt meg a kőolajat , hogy ne csak Szása fingja termelje a hasznot, meg a nyomást,  a "Déli-áramlatban".
sf-yell.gif
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Árakat nem tudok, gondolom nem is fix árasak ezek az üzletek, de ha ilyen jó árban van a T-129, akkor valóban az lenne a legjobb választás... Az ugyebár korszerűbb, mint az AW129, az EC Tigerről kb.-ra tudom, hogy nagyon drága, illetve ami még szóbajöhet, az AH-1, amiről gőzöm nincs, hogy -modern változatban- árban hogyan helyezkedne el ezekhez képest.
 

Szeti

New Member
2010. augusztus 5.
6
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterbeszerzés elhalasztva
Terminator:
Ez most játék a szavakkal, vagy mi a különbség a felújítás és a fenntartás között?

Nagyon nem mindegy, hogy mit mondasz, mert rohadt nagy a különbség!
 

raider

New Member
2013. február 2.
2
0
1
Nem igaz, hogy nincs pénz. Ha volt 870 millió euró az E-on gázüzletágának megvásárlására, akkor helikopterre is lehetne. Egyszerűen még mindig periferiális kérdésként kezelik kormányzati szinten a kérdést. Pénz van,  csak nem marhaságokra kellene elszórni.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 704
3 973
113
„Csak ne kelljen fizetni, mert nincs miből…!!!”

Szerintem, meg: csak ne kelljen fizetni, mert akkor nem jutna "fontosabb" dolgokra.

Amúgy meg SZÁNALMAS!
sf-cry.gif
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 963
5 914
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterbeszerzés elhalasztva
Remélem, hogy a kínaiak is beszállnak a tenderbe harci heli téren.
Fél afrikának hitelez a kínai fejlesztési bank kamatmentes hitellel meg a magyar elkerülő vasútba is befinanszíroznak.
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
Üdv.Várható volt a döntés,ilyetén fordulata.Oldja meg más.Nagy szégyen lett volna ha a repnapra ejtőernyővel szálltak volna fel a fiúk,bocs van már köztük hölgy is./aszem/