[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

terko

New Member
2013. február 11.
29
0
1
Én nem várom, hogy orosz vagy kínai cégek is indulnak a magyar helikopterbeszerzési tenderen, hiszen nem NATO kompatibilisek a termékeik. Az ehhez szükséges átalakítások meg túlzottan drágává teszik a gépeket.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 107
1 991
113
Ez már megint maszatolás 
sf-frown.gif
 

buci

New Member
2012. szeptember 19.
18
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterbeszerzés elhalasztva
A politikára (zsebekbe) kell a pénz és nem a haza védelmére? Az elajándékozott tankok, a fémhulladék áráért értékesített harcjárművek...... a be nem szerzett eszközök....ami mind-mind azt segíti elő,hogy a haza védtelen legyen. Ez nem feszegeti a hazaárulás fogalmát ?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 208
11 026
113
buci said
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterbeszerzés elhalasztva
A politikára (zsebekbe) kell a pénz és nem a haza védelmére? Az elajándékozott tankok, a fémhulladék áráért értékesített harcjárművek...... a be nem szerzett eszközök....ami mind-mind azt segíti elő,hogy a haza védtelen legyen. Ez nem feszegeti a hazaárulás fogalmát ?
Nem kimeríti.
Aztán állhatunk letolt gatyával, mint 1526-ban Mohácsnál.

 

Egyébként mi kell egy Mi-17be, vagy egy Mihuba, hogy az NATO komp. legyen?
Ha már a 17-esek rendszerben vannak, nem egy was ist das rendszerben tartani a 24-eseket, mert elég sok közös berendezés van.
Valamelyik változatnál elhagyták már a futók ki-be húzogatását, akár lehetne olyanokat is venne, vagy a meglévőket átkalapálni.
Igaz, hogy nő a légellenállás, de kevesebb a ballaszt, sőt karbantartást is kevesebbet igényel.

 

(Eszembe jutott, hogy a Mig-19-esen volt 50 órás karbantartás, az milyen lehetett...)
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 074
6 683
113
A Mi-24 volt behúzható, de a legújabb Mi-35-ök már nem behúzhatóak. A Brazilok ebből vettek 12 db-ot 150 millió$ volt a teljes üzlet ára (tokkal vonóval, ebből következően 12,5 millióra jött ki egy).

 

A hazárulás 24 éve megy: PG felszámolása, Su-22-esek kivonása, a Mig-29-esek helytelen tárolása, a Mig-29-esek pár 100 órás használat utáni kivonása, a önjáró lövegek kivonása, a T-72-esek elajándékozása, a BMP-k feldarabolása, az NDK-s Mi-24-esek tárolása és végül szétvágása, a flottila 3 hajójának az eladása majd a flottilla felszámolása (de szerencsére a 3 még megmaradt hajóval újraindult akárcsak a harckocsizó, tüzér és tankelhárító zászlóaljak újra lettek indítva) ... És sok-sok közpénz elköltése pl.: Gyurcsány közeli cégeknek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 590
74 597
113
Off:

Borisz: Mohácsnál nem inkább a szakértelem hiánya volt a baj?
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterbeszerzés elhalasztva
Az egyik szemem sír, a másik nevet ! Örülök hogy kirepülik a jelenlegi flottát és nagyjavítják mivel felesleges volna a 29-hez hasonlóan idő előtt kidobni! De a 2 24-est keveslem amikor még a V-ben is van óra(gondolom a t-72-hez hasonlóan csak képességmegőrzés céljából) illetve bosszant hogy nem itthon végzik csak ez ugye kétes! Engem érdekelne hogy a mi-8 2014ben lejáró naptári üzemidejét is kitolják-e a ruszkik mert ha nem tényleg szopóka van! :D
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterbeszerzés elhalasztva
Én úgy hallottam az Augustánál is van valami korrupciós mizéria :) Biztos csak véletlen ez a visszalépés... Amugy ennyit arról hogy az olasz-magyar ipari szerződés mennyire állja meg a helyét és hogy mennyire bízik magában a kormány.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 590
74 597
113
Shornet24: valószínűleg nem lesz nagyjavítás mert akkor nem 2015 végéig számolnának a gépekkel. Illetve ha mégis, akkor megismétlődne ami pl. a Szu-22-esekkel.  

 

Ezért kérdeztem hogy mit jelent a gépek "fenntartása".
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
Bakker böngészem a híreket és most látom Peru új gépeket vesz....x y új gépeket vesz....Nekünk meg nincs zsé rá...Már ha beszereznek mondjuk 5 gépet már az mekkora ugrás lenne, ehelyett itt tökölnek....
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
Én egyébként megkockáztatom hogy a Nato kompatibilis heli nem fontos kritérium....Eddig sem volt ebből kifolyólag semmi probléma....Nem ezért nem lesz mihu az új szekér....
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
A Blackhawk felé egyre jobban hajlanék én is a jövőben... Egyre több helyen látok jó árat hozzá. Mégha ezek a helyek megbízhatatlanok is lehetnek, mert nem hiszem, hogy tényleg ennyire olcsó lenne (egy másik helyen duplájáért láttam), annyira vészes sem lehet.

 

5 m$ - Sikorsky Uh-60 M Black Hawk
9 m$ - MIL Mi-8 Hip
10 m$ - MIL Mi-8 Hip

29-32 m$ - Kamov Ka-52 Alligator
31 m$ - AH-1Z Viper
36 m$ - MIL Mi-35 / 24D
38-43 m$ - Eurocopter Tiger UHT
43-63 m$ - Agusta Westland AW129 Mangusta
52-61 m$ - Boeing AH-64D Apache Longbow

 

Esetleg, ha valaki talál jobb forrást, akkor ezek jó (?) árát írja már be ezekre, legyen olyan kedves. :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 590
74 597
113
zotyek78 said
A 10 millás lett volna az AW139...
 

Ezt hol olvastad?

 

Én 20 millára emlékszem a szállító AW-139-nél és hogy a Black Hawk is annyi állítólag. (itt írta valaki.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 590
74 597
113
HindTheBest said
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterbeszerzés elhalasztva
Én úgy hallottam az Augustánál is van valami korrupciós mizéria :) Biztos csak véletlen ez a visszalépés... Amugy ennyit arról hogy az olasz-magyar ipari szerződés mennyire állja meg a helyét és hogy mennyire bízik magában a kormány.
 

Azért C-27 még lehet belőle...
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
Terminator said
<blockquote>HindTheBest said
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Helikopterbeszerzés elhalasztva
Én úgy hallottam az Augustánál is van valami korrupciós mizéria :) Biztos csak véletlen ez a visszalépés... Amugy ennyit arról hogy az olasz-magyar ipari szerződés mennyire állja meg a helyét és hogy mennyire bízik magában a kormány.

 

Azért C-27 még lehet belőle...</blockquote>
 Biztos lesz :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 590
74 597
113
zotyek78 said

  Esetleg, ha valaki talál jobb forrást, akkor ezek jó (?) árát írja már be ezekre, legyen olyan kedves. :)
 

Egy Mi-171 ~17 millió USD-re jön ki a perui szerződésben, de nem tudjuk hogy mit tartalmaz a csomag.