[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
Előbb utóbb kikopnak.
285746629_5308955939148118_5432218285018472909_n.jpg
meg ami tatán van ahol a gázdugatyú vezető nem lett szereléksinnel megdrágítva csak le lett festve. egyébként az irányzék tartóra mehet a sin akár hegesztve... vagy szegecselve...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
tata a csorosított modernizációt válsasztotta és még így is sok és lehetne spórólni az árán.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 934
123 467
113
Ideat tilos a fully automatic rifle.
90-es években ment át. Amúgy nem minden államban tilos szeirntem. (?)
meg ami tatán van ahol a gázdugatyú vezető nem lett szereléksinnel megdrágítva csak le lett festve. egyébként az irányzék tartóra mehet a sin akár hegesztve... vagy szegecselve...

Na az meg a világ átbaszása volt mivel úgy lett kifizetve, hogy cserélték....
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
Könnyebb tömegre. Amúgy az egész program egy kegyetlen nagy lopás volt....
Az meg, hogy választotta egy túlzás, azt kapták mert azt adták nekik.
ja most ha rendesen lenne csinálva jobb lenne. már gyár is van hozzá és fejlesztők.
a fatust írd le RÉTEGELT LEMEZ. nem drága a mai szabó és vágó maró cnc gépek pikk pakk legyártják. vólt idő amikor még drága vólt. de már a római pajzsok ezzel készültek gyengébb technologiai szinvonalon. igazából aztalosipari egyféle hulladék összedolgozása.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 934
123 467
113
ja most ha rendesen lenne csinálva jobb lenne. már gyár is van hozzá és fejlesztők.
DE NEMÉRTED MEG HOGY OTT A JOBB AMIT ELEVE GYÁRT AZ TETVES GYÁR ÉS ARRA VAN FELSZERELVE HOGY GYÁRTSON? MI A TÖKÖMÉRT AKARSZ MINDENÁRON EGY ELAVULT FEGYVERT GYÁRTANI?
a fatust írd le RÉTEGELT LEMEZ. nem drága a mai szabó és vágó maró cnc gépek pikk pakk legyártják.
rétegelt ragasztott gőzölt bükkfa. A bükkfa drágább mint a műanyag.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
DE NEMÉRTED MEG HOGY OTT A JOBB AMIT ELEVE GYÁRT AZ TETVES GYÁR ÉS ARRA VAN FELSZERELVE HOGY GYÁRTSON? MI A TÖKÖMÉRT AKARSZ MINDENÁRON EGY ELAVULT FEGYVERT GYÁRTANI?

rétegelt ragasztott gőzölt bükkfa. A bükkfa drágább mint a műanyag.
a RÉTEGELT lemez nagyipari felhasználása a seprű és lapát egyéb szerszámnyelek nagyüzemi gyártásával párhuzamba fejlődött fel majdd lépet tú azon.

kb vékony rétegekbe tekerik le a fát gépekkel mint más a wc papírt a gurigáról.
 
  • Vicces
Reactions: kamm

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 934
123 467
113
a RÉTEGELT lemez nagyipari felhasználása a seprű és lapát egyéb szerszámnyelek nagyüzemi gyártásával párhuzamba fejlődött fel majdd lépet tú azon.
Ez változtat azon, hogy drágább mint akár az acél válltámasz akár a műanyag? (ezért lett az AMD-63-on is műanyag acél kombó)
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 026
2 908
113
a RÉTEGELT lemez nagyipari felhasználása a seprű és lapát egyéb szerszámnyelek nagyüzemi gyártásával párhuzamba fejlődött fel majdd lépet tú azon.

kb vékony rétegekbe tekerik le a fát gépekkel mint más a wc papírt a gurigáról.
Bazz….Szittya te ugye szekszárd környéki vagy? Most már találkoznim kell veled, vagy meglesselek messziről….kész ez az ember
 
K

kamm

Guest
90-es években ment át.
Akkor meg szigorubb volt, meg semi-automatic riflet, nagy kapacitasu tarakkal sem lehetett venni. 1989 ota explicit sales & import tilalom alatt voltak az AK klonok, az Uzi/Gilal, az AUG stb. Ennek ellenere persze volt jopar tomeges meszarlas 91-93 kozott semi-automatic verziokkal, igy vegul sikerult oket betiltani, 94-ben irta ala az uj tilalmat Clinton. Minden ilyenbe persze beleirat a lobbi egy 'sunset' datumot, ez Dubya alatt jart le 10 ev mulva, utana o nem hosszabbitotta meg, azert vannak megint ezek az elmebeteg tomegmeszarlasok lassan 20 eve.
A fully automatic mindig is tiltva volt, azt kizarolag a law enforcementnek es militarynak engedik.

Amúgy nem minden államban tilos szeirntem. (?)
A fully automatic ban az federal ban.

Na az meg a világ átbaszása volt mivel úgy lett kifizetve, hogy cserélték....
:D
 
K

kamm

Guest
Nagyon som államban nem tilos a PA-k-ból is rengeteg ment az USA-ba tényleg rengeteg.
Ne okoskodjunk mar, mint mondtam, FEDERAL BAN, tilos a fully automatic rifle eladasa vagy 40 eve.
Ami meg van kinn, azok elvileg azert legalisak, mert 1986 elott lettek gyartva ill eladva.

PA mint a pisztoly? Az miota fully automatic?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 934
123 467
113
Ne okoskodjunk mar, mint mondtam, FEDERAL BAN, tilos a fully automatic rifle eladasa vagy 40 eve.
Ami meg van kinn, azok elvileg azert legalisak, mert 1986 elott lettek gyartva ill eladva.

PA mint a pisztoly? Az miota fully automatic?
Azt tudom, hogy AMD-63-ból marha sok van kint és pont az azóta életbe lépett behozatali tiltás miatt marha ritkaság. Egyébként szerintem a behozottakat félautomatává alakították.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Azt tudom, hogy AMD-63-ból marha sok van kint és pont az azóta életbe lépett behozatali tiltás miatt marha ritkaság. Egyébként szerintem a behozottakat félautomatává alakították.
Pontosan. Errol van szo, hogy fully automatic modban nem is lehetett importalni sem 1989 ota, csak atalakitva erkezhetett meg. Szerintem ezt az amugy eleg brutalisan globalis komcsi magyar fegyverkereskedelem csinalta meg.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
532
1 044
93
Ne okoskodjunk mar, mint mondtam, FEDERAL BAN, tilos a fully automatic rifle eladasa vagy 40 eve.
Ami meg van kinn, azok elvileg azert legalisak, mert 1986 elott lettek gyartva ill eladva.

PA mint a pisztoly? Az miota fully automatic?
Drága “barátom” attól,hogy hangoskodsz nem leszel okosabb! Stílusból vegyél vissza,úgy gondolom. Csak halkan jegyzem meg számodra ,hogy a 2000 években Is,ment ki fegyver attól, hogy te állítod,hogy automata nem lehetet használni “Federal” szinten…. Rohadtul el vagy tévedve! Másodsorban,hogy utána az USA híva küldte tovább sosem tudod meg civil esetleg forró övezetbe !? Ebbe már bele se megyek. Szerinted én nem tudom mi a PA… :) csak érdekességképpen írtam, de ebbe se menjünk bele. Ha okos vagy az,majd kiderül erre nem válaszolsz :)
 
K

kamm

Guest
Drága “barátom” attól,hogy hangoskodsz nem leszel okosabb! Stílusból vegyél vissza,úgy gondolom. Csak halkan jegyzem meg számodra ,hogy a 2000 években Is,ment ki fegyver attól, hogy te állítod,hogy automata nem lehetet használni “Federal” szinten…. Rohadtul el vagy tévedve!
Mondom, hulyesegeket beszelsz, szovetsegi (federal) torveny supersedes (=felulirja) a helyieket .

Ha nem ertesz a temahoz, legalabb olvass utana, mielott vitatkozni akarsz - egy guglira van csak: https://www.atf.gov/rules-and-regulations/national-firearms-act

Title II of the Gun Control Act (GCA) of 1968

Title II amended the NFA to cure the constitutional flaw pointed out in Haynes. First, the requirement for possessors of unregistered firearms to register was removed. Indeed, under the amended law, there is no mechanism for a possessor to register an unregistered NFA firearm already possessed by the person. Second, a provision was added to the law prohibiting the use of any information from an NFA application or registration as evidence against the person in a criminal proceeding with respect to a violation of law occurring prior to or concurrently with the filing of the application or registration. In 1971, the Supreme Court reexamined the NFA in the Freed case and found that the 1968 amendments cured the constitutional defect in the original NFA.

Title II also amended the NFA definitions of “firearm” by adding “destructive devices” and expanding the definition of “machine gun.”


Firearm Owners’ Protection Act

In 1986, this Act amended the NFA definition of “silencer” by adding combinations of parts for silencers and any part intended for use in the assembly or fabrication of a silencer. The Act also amended the GCA to prohibit the transfer or possession of machine guns. Exceptions were made for transfers of machine guns to, or possession of machine guns by, government agencies, and those lawfully possessed before the effective date of the prohibition, May 19, 1986.

Azaz a fully automatic fegyverek eladasa-atadasa es tulajdonlasa be lett tiltva 1986-ban, going forward azaz akkortol kezdve.

Másodsorban,hogy utána az USA híva küldte tovább sosem tudod meg civil esetleg forró övezetbe !? Ebbe már bele se megyek.
Mi a rak koze van ennek ahhoz, hogy Amerikaba nem lehet oket importalni? Ennek se fule, se farka. :cool:

Szerinted én nem tudom mi a PA… :)
What.

csak érdekességképpen írtam, de ebbe se menjünk bele. Ha okos vagy az,majd kiderül erre nem válaszolsz :)

Van egy erzesem, hogy nemcsak az angol, de meg a magyar sem megy igazan... :rolleyes:
FYI semi-automatic != fully automatic es az utobbi be van tiltva ~40 eve; ezt kb 5x irtam le eddig.