[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Lehet igazad van de nem véletlenül találták ki a simulation és egyéb műanyag fegyvereket.... de ettől függetlenül mindenki azt fog a másikra amit akar.... lehet rosszul fogalmaztam. A vétlen lövéses balesetekkor nem figyelnek a lehetséges lőirányra és abban éppen beletakar valaki. Vadászok is így lövik le egymást és azért mert nem történik meg a töltetlenség ellenőrzése....

A vadászok azért lövik le egymást mert nem tartják be az elemi biztonsági szabályokat vagy ittak vagy rutinból(de inkább rutintalanságból csak azt hiszik,hogy rutinosak)lövik le egymást.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
nem tartják be az elemi biztonsági szabályokat

Ennyi, hogy ez rutintalanság vagy egyszerű nemtörődömség az mindegy.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Én meg úgy tanultam hogy csak arra fogok fegyvert akit le is akarok lőni.... de biztos én vagyok az okos végül is én pisztolyozok az ágyon, meg lövöm halomra a másikat cső alá töltött fegyverrel.... hivatásból.... végeztem az OFFal... aszem nem lesz konszezus.


Meg is van a komszenzus. ;)
Te is azt mondod úgy tanultad, nem fogod senkire a fegyvert. Csak ha le akarod lőni.
Én is ezt papolom.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 210
93
Nemtörödömsèg ès tõrvények felett àllàs. Szerintem egyszer mennènk ki szondäztatni egy nagyobb vadàszatra, szedhetnènk is össze a fegyvereket. Volt hogy ugy löttek hogy a sörétszemek a vàrosszéli autobonto tetején pattogtak, ugy szóltak be nekünk, hogy csinàljunk valamit. Nem kètlem, hogy a vadàllomànyt gondozni kell, meg kellenek a vadäszok, de sok a gazdag, befolyàsos barom köztük, vagy csak vénember, akinek se jogsit, se puskàt nem adnék. Az is tuti, hogy sokkal tōbb a baleset, mint ami làtokôrbe kerül, de amig nincs nagy baj, nem jelentik be. Gondolok itt madàrsörétre vègtagba, hasonlokra....
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Hmm, ott az volt a szerencséje a sràcnak, hogy az elsö asztalnâl ült.Igy ment a lövedék a tanterem falàba, ha az utolso asztalnàl ült volna, akkor àtlötte volna az egèsz sort maga elött. Aztän sokàig fosott is a pisztolytol, mondjuk màr vagy tiz ève le is szerelt.

Azért egy véletlen elsülés elég durva dolog, volt szerencsém ilyenhez, szerencsére lőtéren, de bent a fedett lőállásban mellettem egy Izs-18 as (223) összecsukáskor elsült. (Elsütőszerkezet probléma) Fülvédőt készültem csak felvenni.., . Meleg nyári nap volt, de levert a hideg veríték.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Ha nem fogod soha másra a fegyvert csak arra akit le akarsz lőni akkor hogyan gyakoroltok?Bármilyen hihetetlen de nagyon sok ember nem tudja ráfogni a fegyvert egy másik emberre(nem úgy vagyunk szocializálva,hogy ez természetes legyen)
így bizony száraz gyakorlásnál érdemes nem a semmibe/céllapra céloztatni hanem egy másik emberre.


No ebben igazad van. Nyelvészkedhetünk.
Egy gyakorlás, miles vagy sima vaklőszerezés, vagy csak szárazgyakorlásnál persze.

Múltkor valaki írta értő olvasás.

Ha szolgálatba jársz, vagy ki a táborból, az más.

A vadászoknál a piát leszámítva igaz. Nem tartják be az elemi szabájokat.
Pl ráfogják a másikra a fegyvert. Vagy ahogy írtad rutinosnak hiszik magukat.

Szóval ha bebiztosítanák a fegyvert, nem fognák a másikra, nem lőnék le egymást.

Értem hogy ez egyértelmű, de úgylátszik mégsem, hiszen akkor nem nagyon lennének fegyverbalesetek.

Ahogy néztem a gripenekre is raknak armed táblát a hud elé ha fel van fegyverezve.
Miért? A pilóta nem tudja milyen gépbe szál?
Nem, de így biztos ami biztos.

Na én is befejeztem.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Megelőztél.

Azt nem vágom, hogy most a honvédségnél feszteleníteni kell, tehát csak visszaengedni a kakast a forgóbiztosítóval vagy kézzel a nyugalmi helyzetbe, vagy üresen el kell e sütni biztonságos irányba.
El kell sütni mindig ellenőrzés után. Én írtam rosszul.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
El kell sütni mindig ellenőrzés után. Én írtam rosszul.


Miért?
Nem kötekedésből.
Van valami szakmai oka?
Esetleg, hogy a kakasrugó ne legyen folyton összenyomva? Vagy valami más?
Csak azért kérdezem mert sok helyen azt mondják szárazon ha lehet ne csettegtessük a fegyvert.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Miért?
Nem kötekedésből.
Van valami szakmai oka?
Esetleg, hogy a kakasrugó ne legyen folyton összenyomva? Vagy valami más?
Csak azért kérdezem mert sok helyen azt mondják szárazon ha lehet ne csettegtessük a fegyvert.

Feszteleníteni kell valami módon azért,hogy kíméld a fegyvert(igen pl a kakas rugóját is ha kakasos a fegyver).
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Miért?
Nem kötekedésből.
Van valami szakmai oka?
Esetleg, hogy a kakasrugó ne legyen folyton összenyomva? Vagy valami más?
Csak azért kérdezem mert sok helyen azt mondják szárazon ha lehet ne csettegtessük a fegyvert.

Mert mondjuk hüvelyvonó rugó törésekor, súlyos meglepetés érheti azt aki a fenti lépést kihagyja...

- csőretöltött fegyver, hüvelyvonó törött
- tár kivesz
- szán hátrahúz (lőszer marad a csőben)
- csőfarra rutinból rápillant (nem veszi észre a lőszert)
- szán visszaereszt, (kakas felhúzva, lőszer a csőben)
- fegyvert elsüt (remélhetőleg megszokásból biztonságos irányban), BUMM
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én amondó vagyok,hogy polgári önvédelmi fegyverként jobb egy kis forgótáras pisztoly.Egy átlagpolgár nem lesz olyan gyakorlott és jolképzett,neki egy egyszerű és bolondbiztos fegyver kell.Hivatásszerűen fegyvertviselő meg egy másik kategória.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Mert mondjuk hüvelyvonó rugó törésekor, súlyos meglepetés érheti azt aki a fenti lépést kihagyja...

- csőretöltött fegyver, hüvelyvonó törött
- tár kivesz
- szán hátrahúz (lőszer marad a csőben)
- csőfarra rutinból rápillant (nem veszi észre a lőszert)
- szán visszaereszt, (kakas felhúzva, lőszer a csőben)
- fegyvert elsüt (remélhetőleg megszokásból biztonságos irányban), BUMM

Nem tudod hogy csövön van a fegyvered?
Amikor üríted, a kezedbe megy a lőszer úgy húzod fel.
Ha nem megy oda, gyanus!
Bele nézel a csőbe. Tényleg.
Nem rutinrókáskodsz!
Ezt próbáltam leírni tegnap óta.

A szán vissza eresztésétől miért sül el a fegyver?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem tudod hogy csövön van a fegyvered?
Amikor üríted, a kezedbe megy a lőszer úgy húzod fel.
Ha nem megy oda, gyanus!
Bele nézel a csőbe. Tényleg.
Nem rutinrókáskodsz!
Ezt próbáltam leírni tegnap óta.

A szán vissza eresztésétől miért sül el a fegyver?
A régebbi repülőütőszeges konstrukcióknál előfordul,ha már eléggé kikopott.Szerintem ma már olyat nem gyártanak,ütőszegbiztositás nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 210
93
Nem tudod hogy csövön van a fegyvered?
Amikor üríted, a kezedbe megy a lőszer úgy húzod fel.
Ha nem megy oda, gyanus!
Bele nézel a csőbe. Tényleg.
Nem rutinrókáskodsz!
Ezt próbáltam leírni tegnap óta.

A szán vissza eresztésétől miért sül el a fegyver?

Az ürítés végén nálunk a rendőrségen azért történik elsütés, tehát az üres pisztollyal egy csettintés biztonságos irányba, mert az a legvégső eset, amikor ha mindent elbasztál előtte, még akkor ott a homokkal töltött ládába belelősz egyet. Ha csak a forgóbiztosítóval lefeszteleníted a fegyvert, akkor még ha előtte valamit kihagytál, akkor lehet a csőben egy lőszer. Abban igazad van, hogy az üres csettegtetés nem tesz jót a fegyvernek, de nálunk így döntöttek, hogy ez a biztonság érdekében megéri.
Jelzem, történt már olyan a történelemben, hogy kapott a homok lövést....és ez nekem elég, hogy elfogadjam azt, hogy ez a végső csettintés megéri.
A rutinrókáskodás meg sajnos előfordul, ezért lötték már le a homokot...és ezért nem hülyeség.

Szán visszaeresztéstől akkor tud elsülni a fegyver, ha törött az ütőszegrugó, és kinyomja az ütőszeget előre. Ekkor, ha előtte elbasztál valamit, pl. nem vetted ki a tárat, hanem először szán hátrahúz és előreenged, akkor épp történhet vétlen lövés az épp akkor csőre töltött lőszerrel.

Forgó biztosító is ki tud kopni annyira (erre is volt már példa, mint a sorozatlövésre is) hogy a csövön lévő fegyvert, mikor bebiztosítod és ezzel feszteleníted is a kakast, akkor a biztosító nem fogja meg a kakast, az rá tud csapni az ütőszegre és a bebiztosítással sütőd el a fegyvert. Nálunk ezért tanítják úgy, hogy ha utcán lőttünk és már nem kell a fegyver, akkor mielőtt eltesszük lefesztelenítjük, de nem úgy hogy a delikvensre fogjuk. Mert előfordulhat szar fegyvernél, hogy pont így lövöd le.

Én már kakas szánvisszakísérést a PA-mmal átéltem, cserélni kellett. Más meg sorozatot lőtt. Olyan is volt már hogy csőretöltésnél ment ki egy lövés.

Ezek mind nagyon ritka fegyverhibák, de az élet egy mocskos ringyó, mint tudjuk.


Tehát megértem azokat is, akik feleslegesnek tartják, mert ha odafigyel valaki, akkor nem lehet baj. Ahoz hogy valaki vétlen lövést kapjon, sok dolgot el kell baszni egymás után.

Tehát én csak most leírtam, hogy nálunk hogy megy és hogy milyen indokkal. Nem biztos hogy ez a legjobb, de számomra elég biztonságosnak tűnő, kötelező rutin.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Az ürítés végén nálunk a rendőrségen azért történik elsütés, tehát az üres pisztollyal egy csettintés biztonságos irányba, mert az a legvégső eset, amikor ha mindent elbasztál előtte, még akkor ott a homokkal töltött ládába belelősz egyet. Ha csak a forgóbiztosítóval lefeszteleníted a fegyvert, akkor még ha előtte valamit kihagytál, akkor lehet a csőben egy lőszer. Abban igazad van, hogy az üres csettegtetés nem tesz jót a fegyvernek, de nálunk így döntöttek, hogy ez a biztonság érdekében megéri.
Jelzem, történt már olyan a történelemben, hogy kapott a homok lövést....és ez nekem elég, hogy elfogadjam azt, hogy ez a végső csettintés megéri.
A rutinrókáskodás meg sajnos előfordul, ezért lötték már le a homokot...és ezért nem hülyeség.

Szán visszaeresztéstől akkor tud elsülni a fegyver, ha törött az ütőszegrugó, és kinyomja az ütőszeget előre. Ekkor, ha előtte elbasztál valamit, pl. nem vetted ki a tárat, hanem először szán hátrahúz és előreenged, akkor épp történhet vétlen lövés az épp akkor csőre töltött lőszerrel.

Forgó biztosító is ki tud kopni annyira (erre is volt már példa, mint a sorozatlövésre is) hogy a csövön lévő fegyvert, mikor bebiztosítod és ezzel feszteleníted is a kakast, akkor a biztosító nem fogja meg a kakast, az rá tud csapni az ütőszegre és a bebiztosítással sütőd el a fegyvert. Nálunk ezért tanítják úgy, hogy ha utcán lőttünk és már nem kell a fegyver, akkor mielőtt eltesszük lefesztelenítjük, de nem úgy hogy a delikvensre fogjuk. Mert előfordulhat szar fegyvernél, hogy pont így lövöd le.

Én már kakas szánvisszakísérést a PA-mmal átéltem, cserélni kellett. Más meg sorozatot lőtt. Olyan is volt már hogy csőretöltésnél ment ki egy lövés.

Ezek mind nagyon ritka fegyverhibák, de az élet egy mocskos ringyó, mint tudjuk.


Tehát megértem azokat is, akik feleslegesnek tartják, mert ha odafigyel valaki, akkor nem lehet baj. Ahoz hogy valaki vétlen lövést kapjon, sok dolgot el kell baszni egymás után.

Tehát én csak most leírtam, hogy nálunk hogy megy és hogy milyen indokkal. Nem biztos hogy ez a legjobb, de számomra elég biztonságosnak tűnő, kötelező rutin.


Köszi a részletes magyarázatot.
Ezt teljesen el tudom fogadni;)
Kapod a Lájkot
 
  • Tetszik
Reactions: Shed

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Mert mondjuk hüvelyvonó rugó törésekor, súlyos meglepetés érheti azt aki a fenti lépést kihagyja...

- csőretöltött fegyver, hüvelyvonó törött
- tár kivesz
- szán hátrahúz (lőszer marad a csőben)
- csőfarra rutinból rápillant (nem veszi észre a lőszert)
- szán visszaereszt, (kakas felhúzva, lőszer a csőben)
- fegyvert elsüt (remélhetőleg megszokásból biztonságos irányban), BUMM
A fentebb leírt 3 pontos ellenőrzés után kell elsütni a fegyvert lőirányba a "lézer szabályt" betartva. Ha ilyenkor elsütöd biztos lehetsz benne, hogy üres.
Objektumokban ezért van a lövedékcsapba a fegyverszobáknál ( régen egy láda homok volt, vhol még ez van ), itt abba kell elsütni az ell. után.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Akkor összegezném:

Forgótárasok előnyei:

Egyszerűbb szerkezet, üzembiztosabb működés.
Akár állandóan is lehet töltve tárolni, nincs tárrugó, tehát a kigyengülése nem okozhat problémát. Hüvelyvonó sincs, tehát annak meghibásodása sem fordulhat elő. De ezek szerintem egy minőségi és megfelelően karbantartott öntöltőnél sem okozhatnak igazán problémát

Lőszer típusára-minőségére való érzéketlenség.

Ha besül egy lőszer, akkor nem kell elmozdítani a fegyvert (és a szemedet) a célról (a támadóról), nem kell rángatni a szánt, sok időt (és akár életet) veszítve ezzel, hanem csak simán húzni még egyet az elsütőbillentyűn (szerintem ez a legnagyobb előnyük a forgótárasoknak, különösen, ha önvédelmi célúak).


Hátrányai:

Sokkal kisebb tárkapacitás, mint egy modern teljes méretű öntöltőnél (6-8 vs.13-19)

Jelentősen lassabb újratöltés, különösen az éles helyzetben lévő emberkénél szinte biztosra vehető stresszes állapotban.
Ezen hátrányai akkor lehetnek igazán komolyak, ha szolgálati fegyverként van használva, elsősorban több, vagy testpáncélos fegyveres személy elleni fellépéskor.

Szélesebbek egy öntöltőnél, pláne ha a maximális, 8 lőszeres forgótárral vannak szerelve.




Öntöltők előnyei:

Jelentősen nagyobb tárkapacitás.

Gyorsabb újratöltés.

Ha elsődleges fegyver, de rejtve szükséges viselni, akkor a nagy tárkapacitás mellett is lehet egészen kicsi méretű (kompakt, szubkompakt)

És marginális ugyan, de ha hangtompítót kell használni, akkor is csak az öntöltők jöhetnek szóba.


Nos, én így látom. Aztán, hogy ki melyik előnyt-hátrányt tartja fontosnak az egyrészt személyes preferencia, másrészt meg attól függ, hogy milyen célra lenne használva az adott fegyver.



Ne vedd magadra, kb az elsö sor volt neked cimezve. A sportlövö bajnokok videoi fèlrevezetöek, azokat a helyèn kell kezelni. Az a szint nem mèrvadó, mert annyira felette àll egy àtlag lövésznek, hogy nem lehet mèrcének tekinteni. Még a TEKesek sem lönek el heti többszàz löszert èveken keresztül.

Oké.
Nos, én csak kerestem egy videót, ahol Model 627-essel lőnek gyorsan. A srác neve a videón amúgy Jason Conley, de nem tudom, hogy ki ő, nem is
néztem utána, hogy valami bajnok-e, vagy csak egy átlag amcsi "fegyverbuzi".

De a revolvereknél főleg ha nagy tűzerejű (.44, .357, .500, stb. ) akár ujjvesztéssel is járhat.

????


A Mítoszirtók is foglalkoztak a témával, valaha réges-régen láttam is magyarul az epizódot. Persze ehhez balfasz módon kell fogni a stukkert.



Hogy szán csapott a hüvelykujjtőbe,olyat láttam

Na olyat már én is. Egy vadász volt az illető, aki maroklőfegyverre is le akart vizsgázni és a vizsgán sikerült szétcsapnia a kezét a PA-63-assal. Persze egy Glocknál már nehezebb lenne ilyet összehozni.

A különbség pont 2kg.... szerintem jelentős....

A new york-i rendőrség először 8 fontosra emelte a rendszeresített Glock-ok sütési erejét a gyári 5 fontosról, aztán a NY2 elsütőbillentyűvel már 11 fontosra, ami pont annyi, mint a Model 627-esé. És az oka is az, amit mondtam, a véletlen elsütés miatt.

https://gundigest.com/reviews/range-report-glock-new-york-trigger

azért ritka olyan eset van nem.csak itthon de szerte a világban, hogy nincs idő csőretölteni, igy nem értek egyet ezzel hogy a fegyvereket csövön kell hordani. USA ban pl igazoltatáskor mikor sokszor előveszik, van idő bármire. Önvédelemnél is sokszor már ha csak előveszed is nagy hatása van, és úgy még mint Hollywoodban a jelölt szeme láttára ránthatod csőre ha addig nem ettől tuti beszarik.... :)

Ha rád támadnak, az történhet úgy, hogy a támadó, (vagy támadók) már 2 méteren belül van(nak) és addig a támadás szándéka nem volt egyértelmű. Na ilyenkor neked már nincs időd csőre tölteni és még annak is örülhetsz, ha a már csőre töltve viselt fegyveredet sikerrel tudod használni és megúszod a szitut.

Az ilyen a "jelölt szeme láttára" történő csőretöltéssel ijesztgetés meg addig működik, amíg a támadód nincs túl közel és van rá időd. Ha közelebb van és/vagy nem szarik be a fegyver előhúzásának látványától (akár azért, mert gázriasztónak hiszi, akár azért, mert eléggé tökös és magabiztos, vagy elszánt), akkor rábasztál, sőt akár még az is lehet, hogy a tőled elvett fegyvereddel fog lelőni. Ezért is oktatják minden normális helyen azt, hogy pusztán ijesztgetésből ne ránts fegyvert, hanem csakis akkor vedd elő, ha kész is vagy használni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Ha rád támadnak, az történhet úgy, hogy a támadó, (vagy támadók) már 2 méteren belül van(nak) és addig a támadás szándéka nem volt egyértelmű. Na ilyenkor neked már nincs időd csőre tölteni és még annak is örülhetsz, ha a már csőre töltve viselt fegyveredet sikerrel tudod használni és megúszod a szitut.
A fenét nincs, erre oktatják a csípőből hasbalövést! Ha gyakoroltál volna ilyet, akkor tudnád, hogy működőképes megoldás!

Természetesen ettől még csőre töltve van csak értelme fegyvert viselni, de nincs veszett helyzet, akkor se, ha ott állnak előtted és csak betárazott fegyvered van a szolgálati tokjában. Már egy óra gyakorlással is összehozod a két sikeres elsütést a támadó altestére három kísérletből.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Nincs kézzelfogható előnye a forgótárasnak az automatával szemben egy átlag civilnek,rendőrnek mwg katonának pláne nincs.