[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Teljesen felesleges kétféle rendszer. Az összes modern rendszer multikaliber, nincs ertelme.
Egy olyat kell valasztani, amihiez minden van, és ideális esetben a short range 122-esek licenszelt hazai gyártásaval a csomagban.
Amúgy pont emiatt a PULS és a török előnyben van a GMARS előtt ill. a török meg a zsidóket is veri ezügyben, lasd Khan, Bora, Taytun etc:

nem tudsz eleget venni. vennenk 24 db multikaliberest. azok dolgoznak mélységbe hány db maradna 122 est eregetni??? pláne abba a zónába betolni ahol vadásznának rájuk mint az állat mint a himarsokra mert attol hogy adott pillanatba 122 est ereget az ellen tudja hogy kövi nap akár 300 mm est is eregethet...

Pedig szerintem kéne két rendszer. Egy olcsóbb, kisebb 122/160mm-es akár közvetlenül a lövészdandárokba integrálva ill. egy nagyobb kaliberű önálló tüzéralakulat részeként.
https://www.mke.gov.tr/Urunler/Roket-Bakim-ve-Revizyonu/115 ezt tudsz venni a töröktől pll. de nem kell hozzá mindent gyártani mert db okba meglehet venni a rakétát nem csak egybe.

https://www.mke.gov.tr/Urunler/Obus-Muhimmatlari-Barut-Haklari/148 itt jogot árul és gyártóegységet hajítótöltethez 155mm
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Pogány

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 892
29 916
113
és 24 eszközzel akarsz 122 est lőni mindenhol és maradjon 100 és 300 km re is eszköz tartalékba javítás alatt és minden hova is kiképzésre hátországba???
Szerintem alig kell 122-es abban a zónában ott a PZH meg venni kéne jó sok ATMOS-t aztán kész... a PULS meg foglalkozzon a mélységi csapásméréssel...
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Nagyon sokminden kellene konkrét képességek eszközök hiányoznak a magyar hadsereg képességei közül az elmúlt cirka 20+ev elhanyagolása miatt de ezek pótlása politikai akarat mellett is hosszú évek/evtizedek
lofaszt. már bocsánat. hoztam az MKEK et eladják a rakétagyártó karbantartó sorkat de alkatrészekből is összelegózhatóak a rakéták tőllük hajítótöltet gyártó sort csöves tüzérséghez...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 816
37 928
113
és 24 eszközzel akarsz 122 est lőni mindenhol és maradjon 100 és 300 km re is eszköz tartalékba javítás alatt és minden hova is kiképzésre hátországba???
Én még sehol sem hallottam hogy a tervekben szerepel a "buta" sorozatvető képesség fejlesztése.
Te tudsz ilyenről? :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Én még sehol sem hallottam hogy a tervekben szerepel a "buta" sorozatvető képesség fejlesztése.
Te tudsz ilyenről? :)
nézelődjél már kicsit és olvass ha reagálsz hol írtam hogy buta sorozatvető képesség... pont azt írtam hogy nembaj hogy kevesebb a csőszám mert van hozzá irányított.

Képzeld van 7 tartalékos ezredünk amit fel kellene tölteni és lófasz támogatás nincs neki... De elárulok egy titkot Tatán kívűl a másik (3 dd nek sincs semmi az eggyik most kapott nagyon neccesen annak nevezhető 120mm aknavetőt sok év után )
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Pogány and Aladeen

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 394
7 879
113
nézelődjél már kicsit és olvass ha reagálsz hol írtam hogy buta sorozatvető képesség... pont azt írtam hogy nembaj hogy kevesebb a csőszám mert van hozzá irányított.

Képzeld van 7 tartalékos ezredünk amit fel kellene tölteni és lófasz támogatás nincs neki... De elárulok egy titkot Tatán kívűl a másik (3 dd nek sincs semmi az eggyik most kapott nagyon neccesen annak nevezhető 120mm aknavetőt sok év után )
120mm miért nevezhető neccesen aknavetonek?
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Én még sehol sem hallottam hogy a tervekben szerepel a "buta" sorozatvető képesség fejlesztése.
Te tudsz ilyenről? :)
Az van,hogy Ukrajnában is nagyon is erősen használják,gyártják,söt,barkácsolják a kisebb sorozatvetőket.Csak nem látod a HIMARStol őket,mert az mindent kitakar a szemedben.Közben zl és század hcsop szinten is használnak még egészen kicsi sorozatvetőket.
1566816849_147.jpg

Ez pl RPG-7 vetőkböl van összebarkácsolva,század támogatásra használják.Thermobár fejekkel kb 1km a lőtávja-de pont jó rohamelőkészitő fegyvernek.Vagy éppen roham elháritásra.Az a rohamcsoport,ami ebből kap egy sorozatot,aznapra már elveszti a rohamozó kedvét,abba bizhatsz.
De fentebb betett orosz Tigerre telepitett miniGrad sorozatgyártását idén (végre,mert a sereg már 5 éve megrendelte) megkezdik a sorozatgyártását.Rohamosztagok közeli ntámogatására szánják.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 816
37 928
113
nézelődjél már kicsit és olvass ha reagálsz hol írtam hogy buta sorozatvető képesség... pont azt írtam hogy nembaj hogy kevesebb a csőszám mert van hozzá irányított.
elég félre érthetően fogalmazol...talán mert pont, vessző elfogyott, helyesírás nem is volt.
A forma néha kihat a tartalomra is... ;)

Képzeld van 7 tartalékos ezredünk amit fel kellene tölteni és lófasz támogatás nincs neki... De elárulok egy titkot Tatán kívűl a másik (3 dd nek sincs semmi az eggyik most kapott nagyon neccesen annak nevezhető 120mm aknavetőt sok év után )
Ezek a tartalékos ezredek a 3 dandár veszteségeinek feltöltésére lesz szerintem - nem lesznek önállóan első vonalban bevetve.
Egyelőre az a sokat emlegetett 3 dandárt sem tudjuk rendesen feltölteni és felszerelni, szóval ezek a tartalékosok a prioritás lista legalján lehetnek...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Tény hogy nem egy combos mennyiség de hmz-nek elég, igaz minden zlj nek kene.
ha nem akarnak húst daráltatni a saját embereikkel akkor kellene és tüzérség is kellene nagyszámban. vicc hogy a területvédelmi ezredeknél is 3 zászlóaljanként nem jut semmi támogató fegyverzet.... mégha lenne önálló szervezeti formába valami aktív tüzérdandár de az sincs.... egy önálló tüzérezred csak az aktív alakulatokhoz szükséges lenne minimum...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
elég félre érthetően fogalmazol...talán mert pont, vessző elfogyott, helyesírás nem is volt.
A forma néha kihat a tartalomra is... ;)


Ezek a tartalékos ezredek a 3 dandár veszteségeinek feltöltésére lesz szerintem - nem lesznek önállóan első vonalban bevetve.
Egyelőre az a sokat emlegetett 3 dandárt sem tudjuk rendesen feltölteni és felszerelni, szóval ezek a tartalékosok a prioritás lista legalján lehetnek...
innét látszik mennyire nem vagy képbe... Az ÖMT volt a feltőltésre... De az Ömt sorsa kitudja mi jelenleg a területvédelmi zászlóaljak feltöltésére van használva... a területvédelmisek nem feltöltésre vannak ahhoz nem kellene ezredbeszervezni még békében sem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
c5665e4bbd6bf914.jpg

Mivel az eredetileg fejlesztett miniGrad túl drága,meg nincs rá gyártási kapacitás,igy a háttérben látható kialakitással kezdik (talán) idén a miniGrad gyártást.80milis S8 rakétákkal működik (eredeti miniGrad 105milis volt,tulajdonképpen RPG29 csövekből állt)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
de ezt már vagy 1000x leírtam személyesen neked címezve is többször.
ÖMT= az alakulatok feltőltésére szolgáló tartalékos állomány.

amióta ömts vagyok alapvetően a KIKNYP állományába tartoztam (aktív alakulat anyaalakulat) Voltam szolnokra vezényelve tatára mindkét helyre 2x budapestre 2 helyre testőrezred és a korábbi tartalékképző és támogató parancsnokság vagy 6 területvédelmi zászlóalj alá feltőltésnek voltam veszprém alatt de még fehérvár alatt is voltam és kaposvár alatt is... meg még kitudja milyen alakulat alatt... pár napig még a btkk t is töltöttem ha minden igaz...
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 293
2 655
113
ha nem akarnak húst daráltatni a saját embereikkel akkor kellene és tüzérség is kellene nagyszámban. vicc hogy a területvédelmi ezredeknél is 3 zászlóaljanként nem jut semmi támogató fegyverzet.... mégha lenne önálló szervezeti formába valami aktív tüzérdandár de az sincs.... egy önálló tüzérezred csak az aktív alakulatokhoz szükséges lenne minimum...
Azért is ezredek, nem dandárok, gondolom.
Dehát századszinten sincs av, ami azért már 2vh alatt is elvárás volt... szóvak ha komolya gondoljuk, akkor kellene oda is eszkö bőven
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Venom85

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Azért is ezredek, nem dandárok, gondolom.
Dehát századszinten sincs av, ami azért már 2vh alatt is elvárás volt... szóvak ha komolya gondoljuk, akkor kellene oda is eszkö bőven
Szerintem meg ebben a formában le kéne állitani az egészet.Láthatóan pénz sincs rá.És ha ezeket az alig kiképzett,sehogy fel nem szerelt alakulatokat kivezénylik a frontra,csak golyófogók lesznek.
Olyan alapra kéne helyezni a területvédelmet,amit ki is tudunk fizetni,és tényleg területvédelmet jelent,nem egy zs kategóriás tartalékos manővererőket.DNFF területvédő miliciarendszere lehetne egy jó szervezési minta.