[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Spyke

Well-Known Member
2022. január 21.
104
281
63
Hogy volt egy pár, nem rendszeresített mellény, amit lehetett cégen belül használni, mi volt velük a tapasztalat stb. Adok veszek csoportok most a WAS mellényeivel vannak tele, ezekkel is mik a tapasztalatok? Kriss írta máshol hogy most DA van helyettük, azokról ki mit tud írni?
A Warrior mellények tudtommal nem voltak rendszeresítve egyéni beszerzések voltak, abból is a DCS volt a legelterjedtebb, mivel anno 80-100 ért felszerelve megkaptad újonnan, míg a Crye JPC ott volt 130 és nem volt hozzá a semmi az alap kenguru zseben kívül.

Az mk1-es DA-ról combat gear-en volt teszt
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
A Warrior mellények tudtommal nem voltak rendszeresítve egyéni beszerzések voltak, abból is a DCS volt a legelterjedtebb, mivel anno 80-100 ért felszerelve megkaptad újonnan, míg a Crye JPC ott volt 130 és nem volt hozzá a semmi az alap kenguru zseben kívül.

Az mk1-es DA-ról combat gear-en volt teszt
Ez az én mellényem volt anno.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Egy orosz-ukrán konfliktus jellegű ereszd el a hajam alatt milyen mellényt viselnétek szívesebben? Churchill tank jellegű (nagy, nehéz és nem jó semmire) Osprey Mk4-et, vagy a kevésbé védett, de nagyobb mozgási szabadságot adó, ma divatosabb modernebb holmikat pl WAS DCS? A mk4-et fillérekért dobálják az ember után, a DCS-t viszont 70 alatt nem láttam sose. Viszont a Mk4-re annyi zsebet rak az ember amennyit nem szégyell, míg a DCS-re kevesebbet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
Több FB-os csoportban volt téma, hogy egy időben hullámokban került fel rengeteg Osprey Mk4 mellény, majd mostanában a WAS-eket pakolják fel. Ezekről nyilvános információkat tudna megosztani valaki? Az Ospreyk hogy kerültek képbe, miért futottak ki, mik voltak a tapasztalatok (nekem pl ez van, ismerem, de érdekel) ugyan ez a WAS-el, és akkor most mi van hellyette? Direct Action Spitfire 2? Erről valamit az előzőek alapján?
Osprey sose volt a honvédségnél, csak az angolok rengeteget kiszórtak az Osprey MK.IV és a hozzá való zsebekből és szarért-hugyért lehetett pár éve angol hadicuccot venni. (Mikepércsen a the armybox.com military bolt konkrétan az angol használt cucc konténeres behozásából nőtte ki magát)

A WAS ár-érték arányban egy nagyon jó választás bárkinek emiatt a KM-esek közül nagyon sokan vettek belőle (meg a reguláris alakulatoknál is viszonylag sok embernek van), a KM-nél azonban elkezdték a DA cuccokkal való ellátását az alakulatnak aztán emiatt sokan túladnak a korábbi saját beszerzésű cuccokon, ugyan ez a helyzet a sima lövészeknél a 19M mellényekkel.

Emiatt akik korábban WAS- cuccokat vettek most eladogatják.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 495
113
Egy orosz-ukrán konfliktus jellegű ereszd el a hajam alatt milyen mellényt viselnétek szívesebben? Churchill tank jellegű (nagy, nehéz és nem jó semmire) Osprey Mk4-et, vagy a kevésbé védett, de nagyobb mozgási szabadságot adó, ma divatosabb modernebb holmikat pl WAS DCS? A mk4-et fillérekért dobálják az ember után, a DCS-t viszont 70 alatt nem láttam sose. Viszont a Mk4-re annyi zsebet rak az ember amennyit nem szégyell, míg a DCS-re kevesebbet.
Ha megnézel pár videót a legtöbb emberen plate carrier van. Köztük rengeteg DCS is ukrán oldalon.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 159
23 320
113
A plate carrieremmel egyutt elviszik a beteteket is, valakinek esetleg jo tippje, ajanlata, otlete uj plate vasarlasahoz? Elore is koszi!
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
641
2 834
93

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
641
2 834
93
Pár hónapja keresgéltem én is és ez egy jó opciónak tűnt. EU-n belül van. Nincs vám macera. Viszonylag könnyű, nagyrészt amit kell megfog (elvileg), vékony. Persze régi vita a fém vs. kerámia stb...
Kinek mi jön be.
Remélem találsz megfelelőt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
Pár hónapja keresgéltem én is és ez egy jó opciónak tűnt. EU-n belül van. Nincs vám macera. Viszonylag könnyű, nagyrészt amit kell megfog (elvileg), vékony. Persze régi vita a fém vs. kerámia stb...
Kinek mi jön be.
Remélem találsz megfelelőt.
Ne vegyetek fémet, mert nem jó.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 159
23 320
113
Pár hónapja keresgéltem én is és ez egy jó opciónak tűnt. EU-n belül van. Nincs vám macera. Viszonylag könnyű, nagyrészt amit kell megfog (elvileg), vékony. Persze régi vita a fém vs. kerámia stb...
Kinek mi jön be.
Remélem találsz megfelelőt.

Mindenkepp lvl 4-ez keresek, IIIa-m van ruha alatti.

Ne vegyetek fémet, mert nem jó.

Fem tuti kizarva. Neked valami otlet, tapasztalat vagy tipp?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
A becsapódáskor szétrepülő lövedék darabok miatt? Vagy van más ok is?
Igen, amikor becsapódik a lövedék a fém plate-be akkkor szilánkjaira törik amik repeszként mozognak tovább.
Fem tuti kizarva. Neked valami otlet, tapasztalat vagy tipp?
Ha jól tudom, ha a kerámiát meglövik, akkor onnantól az kuka.
Nem tudom milyen gyorsan tud az ember harci körülmények között újat szerezni.
A kerámiát ha meglövik akkor nem kuka, de az biztos, hogy cserélni kell. Egy modern plate azért nem csak 1 találatot bír ki, bár ha lyukba lyukat lőnek akkor, biztos, hogy átviszi a második.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Ha jól tudom, ha a kerámiát meglövik, akkor onnantól az kuka.
Nem tudom milyen gyorsan tud az ember harci körülmények között újat szerezni.
nemtudom ha nekem a mellény fogná meg a skulot nem hiszem hogy az lenne az első hogy újat keresgéljek. Nem túl valószínű hogy onnan továbbmennék. mennék vissza az előző biztos fedezékhez. és átmennék védelembe. Ha meg védelembe van az ember és telibekap egyet a mellény az valószínűleg megy vissza a tartalék tüzelőállásokba és ha képes akkor már cuccot fog és visz.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
641
2 834
93
Igen, amikor becsapódik a lövedék a fém plate-be akkkor szilánkjaira törik amik repeszként mozognak tovább.


A kerámiát ha meglövik akkor nem kuka, de az biztos, hogy cserélni kell. Egy modern plate azért nem csak 1 találatot bír ki, bár ha lyukba lyukat lőnek akkor, biztos, hogy átviszi a második.
Hát igen, teszteken látni, hogy repülnek a darabok. De kitaláltak már megoldásokat ezek csökkentésére. Extra réteg festék vagy lágy betét a fém betét elé. Gallér félét is láttam ami az állat védi alulról.
Szóval dolgoznak ezen a problémán.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Hát igen, teszteken látni, hogy repülnek a darabok. De kitaláltak már megoldásokat ezek csökkentésére. Extra réteg festék vagy lágy betét a fém betét elé. Gallér félét is láttam ami az állat védi alulról.
Szóval dolgoznak ezen a problémán.
vadászpuskával meg psiztolyal láttam mit művel betétekkel. valami lejárt szavidős amcsi egy dán (minőségi) és lágy ballisztikus mellény.
a lágy ballisztikus (ilyen ing alatt hordható) a pisztolyt megfogta a puskalőszer keresztbe átvitte. elöl be hátul ki.

a kerámiák törtek több lövés is kibírtak az amcsit pár lövés után hajtogatni lehetett (van bennük a kerámiába valamilyen hálós cucc
a Dán az nagyon jól bírja...
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
641
2 834
93
vadászpuskával meg psiztolyal láttam mit művel betétekkel. valami lejárt szavidős amcsi egy dán (minőségi) és lágy ballisztikus mellény.
a lágy ballisztikus (ilyen ing alatt hordható) a pisztolyt megfogta a puskalőszer keresztbe átvitte. elöl be hátul ki.

a kerámiák törtek több lövés is kibírtak az amcsit pár lövés után hajtogatni lehetett (van bennük a kerámiába valamilyen hálós cucc
a Dán az nagyon jól bírja...
Én nem ruha alatt hordható soft armor-ra gondoltam. Hanem amit a fém betét elé raknak.

 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 159
23 320
113
Ha jól tudom, ha a kerámiát meglövik, akkor onnantól az kuka.
Nem tudom milyen gyorsan tud az ember harci körülmények között újat szerezni.

Dehogy, nem kuka. Semmivel nem nyujt kevesebb vedelmet miutan meglottek, mint a fem. Foleg a legujabbak amik a keramia/aluminum-oxid keramia mellett az ultranagy molekulatomegu polietilennel kombinaltak.
Igen keves az esely arra, hogy meg egyszer ugyanott lovik meg, de akkor az acelnal is baszhatja az ember. Viszont a kozvetlen kozeli talalatokat az Al203+UHMWPE legalabb ugy toleralja, mint az acel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
Hát igen, teszteken látni, hogy repülnek a darabok. De kitaláltak már megoldásokat ezek csökkentésére. Extra réteg festék vagy lágy betét a fém betét elé. Gallér félét is láttam ami az állat védi alulról.
Szóval dolgoznak ezen a problémán.
Nem repülnek a darabok, főleg nem a lövedék darabjai, mert a lövedék szét sem törik (vagy legalábbis közel sem annyira, mint az acéllapnál). Ezek a modern platek kerámia kevlár kompozitok, ahol a kevlár a legfelső és általában a legalsó réteg. Mi következik ebből? A kevlár ugye ha nagyon leegyszerűsítem, akkor szövet így nem fragmentálódik ellenben a kerámiával. Úgy néz ki a dolog, hogy a kevlá fogja meg a kerámia darabokat és az esetleges lövedék fragmentumokat. Természetesen van anyagleválás (látszik a lyuk a platen), de jóval kisebb és még véletlen sem sugárirányú, így kárt sem tesz a viselőben.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Pogány