[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
641
2 834
93
Ezt tessék megnézni. A fragmentum nem más miont a kerámiapor, az pedig, hogy mennyire bírja a találatokat...
Jó cucc, biztos megmenti az embert.
De én még mindig a fém felé hajlok. Azt lehet 10 találat után sem kell cserélni és spall liner használatával még a viselő arca sem lesz cakkos.
Szerintem mindkettőnek van előnye és hátránya is.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Egyik sem. :)
Csak agyalok néha. Szerintem harcban az számít, hogy a felszerelés könnyű, tartós, biztonságos és kényelmes legyen. Ritkán jön ez a 4 együtt.
Soha nem fog együttjárni ezek a dolgok. Ésszerű kompromisszumokra can szükség. Jó példa erre egy olyan katona nálunk aki nem volt hajlandó nagyon sokáig 1000D cordura anyagú zsebeken, zsákokon stb kívül mást venni. Aztán csak belátta, hogy bár az 500D valóban gyenébb, de nem annyival gyengébb mint amennyivel könnyebb, így már elengedte az 1000D-t. A fém plate önmagában nem biztonságos. Venned kell hozzá kivülre egy soft armort, vagy olyan fém platet kell venned, amin van repeszfogó réteg. Ez a videó jól mutatja és ezzel együtt magyarázza is, hogy miért van rá szükség a fém plate-eknél.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
641
2 834
93
Soha nem fog együttjárni ezek a dolgok. Ésszerű kompromisszumokra can szükség. Jó példa erre egy olyan katona nálunk aki nem volt hajlandó nagyon sokáig 1000D cordura anyagú zsebeken, zsákokon stb kívül mást venni. Aztán csak belátta, hogy bár az 500D valóban gyenébb, de nem annyival gyengébb mint amennyivel könnyebb, így már elengedte az 1000D-t. A fém plate önmagában nem biztonságos. Venned kell hozzá kivülre egy soft armort, vagy olyan fém platet kell venned, amin van repeszfogó réteg. Ez a videó jól mutatja és ezzel együtt magyarázza is, hogy miért van rá szükség a fém plate-eknél.
Tudom, hogy önmagában nem jó. Ezt a 2 megoldást írtam korábban a fém problémájára amit te most. Be is tettem egy spall liner linkjét.
Örülök, hogy egyetértünk. :)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 160
23 326
113
Soha nem fog együttjárni ezek a dolgok. Ésszerű kompromisszumokra can szükség. Jó példa erre egy olyan katona nálunk aki nem volt hajlandó nagyon sokáig 1000D cordura anyagú zsebeken, zsákokon stb kívül mást venni. Aztán csak belátta, hogy bár az 500D valóban gyenébb, de nem annyival gyengébb mint amennyivel könnyebb, így már elengedte az 1000D-t. A fém plate önmagában nem biztonságos. Venned kell hozzá kivülre egy soft armort, vagy olyan fém platet kell venned, amin van repeszfogó réteg. Ez a videó jól mutatja és ezzel együtt magyarázza is, hogy miért van rá szükség a fém plate-eknél.

Pont az AR500 egyik lvl4 termeken a C2 Mukti Hit-en gondolkodtam, mert kifejezetten jo arban van es most meg akcios is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Tudom, hogy önmagában nem jó. Ezt a 2 megoldást írtam korábban a fém problémájára amit te most. Be is tettem egy spall liner linkjét.
Örülök, hogy egyetértünk. :)
Ezzel el is veszted a fém előnyét. Az a bevonat nem örök élet...
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
641
2 834
93
Igen de ez a plate mögé megy, nem elé így a felcsapódó ellen továbbra sem vagy védve ha nincs rajta kevlárszövet huzat.
Ez nem soft armor. Ez a plate elé megy, nem mögé.

 
  • Tetszik
Reactions: krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Ez nem soft armor. Ez a plate elé megy, nem mögé.

Ez egy soft armor csak huzatként a plate elejére rakod nem a hátuljára. És még mindíg az a probléma vele, hogy ezzel el is veszik az acél plate előnye= nem örök élet, de még csak nem is bír ki rengeteg találatot mint az acél plate.
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
641
2 834
93
Ez egy soft armor csak huzatként a plate elejére rakod nem a hátuljára. És még mindíg az a probléma vele, hogy ezzel el is veszik az acél plate előnye= nem örök élet, de még csak nem is bír ki rengeteg találatot mint az acél plate.
Nem örök, de a fém még így is tovább használható mint a darabokban lévő kerámia. Plusz egy új kerámia betét több száz euro, egy ilyen soft armor/ spall liner meg 90 euro. (Sőt most csak 45 akciósan)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Nem örök, de a fém még így is tovább használható mint a darabokban lévő kerámia. Plusz egy új kerámia betét több száz euro, egy ilyen soft armor/ spall liner meg 90 euro. (Sőt most csak 45 akciósan)
A fém elé rakott bármilyen repeszfogó réteg pont ugyanaddig bírja mint egy kerámia-kevlár plate. Ebből az következik, hogy nincs értelme a fém plate tartósságának, ha szükséged van egy olyan rétegre aminek a tartóssága pontosasn ugyanannyi mint egy nem fém plate-nek a tartóssága.
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
641
2 834
93
Az lehet. De nézd a logisztikai oldalát. Te magad el tudsz vinni a hátizsákodban 4-5 tartalék spall liner-t és teljesen jól használható utána a fém. Le van verve pár helyen a festék ahol meglőtték. Az nem számít. De mit csinálsz a cafatokban lévő kerámiával? Tartalék kerámia betétet vinnél magaddal?
Vagy a seregnek logisztikailag melyik könnyebb?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 497
113
Az lehet. De nézd a logisztikai oldalát. Te magad el tudsz vinni a hátizsákodban 4-5 tartalék spall liner-t és teljesen jól használható utána a fém. Le van verve pár helyen a festék ahol meglőtték. Az nem számít. De mit csinálsz a cafatokban lévő kerámiával? Tartalék kerámia betétet vinnél magaddal?
Vagy a seregnek logisztikailag melyik könnyebb?
Hát a négy-öt készlet spall linerrel hasznos terhet és hátizsákhelyet veszel el a katonától.
A tartalék kerámia betétet meg a logisztika viszi nem a katona. Nem véletlen nem használnak a hadseregek acél plateket egyébként.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Az lehet. De nézd a logisztikai oldalát. Te magad el tudsz vinni a hátizsákodban 4-5 tartalék spall liner-t és teljesen jól használható utána a fém. Le van verve pár helyen a festék ahol meglőtték. Az nem számít. De mit csinálsz a cafatokban lévő kerámiával? Tartalék kerámia betétet vinnél magaddal?
Vagy a seregnek logisztikailag melyik könnyebb?
És ahová nem viszel zsákot?
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
641
2 834
93
Hát a négy-öt készlet spall linerrel hasznos terhet és hátizsákhelyet veszel el a katonától.
A tartalék kerámia betétet meg a logisztika viszi nem a katona. Nem véletlen nem használnak a hadseregek acél plateket egyébként.
Amit belinkeltem előbb spall liner, azt írja kb 3 mm vastag, súlya 220 g... Akkor vigyen egyet. :)
Lehet a seregek maradiságból vagy egyesek anyagi érdekei miatt nem váltanak. Nem tudom.
De szerintem hely spórolás szempontjából is jobb lenne a logisztikának. A felszabaduló teherautókon szállíthatnának mást.