[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 984
113
És mi van, ha a 4. percben felsorakoztatnak, mert ott a PR fotós akinek este mozijegye van a plázába, és gyorsan le kell rendeznie ezt a kellemetlen közjátékot a sok béna acélkockakezdeménnyel.
Meséltem már neked, hogy annak idején a 2002-es nagy dunai árvíz idején minősítették a bocihoz tartozó zöld pólót alsóöltözetnek, és tiltották be az abban való munkát, mert készült pár előnytelen fotó Szentendrén.
Nálunk a bocskait sem bírta felvenni pár túlképzett soresz annak idején. Nem volt olyan méret, vagy módszer amivel úgy tudták volna felvenni, hogy ne hangosan röhögjenek rajtuk a kiképzők.
Hát ők nem sorakozó előtt kapták meg.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
És mi van, ha a 4. percben felsorakoztatnak, mert ott a PR fotós akinek este mozijegye van a plázába, és gyorsan le kell rendeznie ezt a kellemetlen közjátékot a sok béna acélkockakezdeménnyel.
Meséltem már neked, hogy annak idején a 2002-es nagy dunai árvíz idején minősítették a bocihoz tartozó zöld pólót alsóöltözetnek, és tiltották be az abban való munkát, mert készült pár előnytelen fotó Szentendrén.
Nálunk a bocskait sem bírta felvenni pár túlképzett soresz annak idején. Nem volt olyan méret, vagy módszer amivel úgy tudták volna felvenni, hogy ne hangosan röhögjenek rajtuk a kiképzők.
Ne beszélj hülyeséget.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 512
113
MH 24. Bornemissza Gergely Felderítő Ezred Fb: "Megkezdődött a REJTETT PORTYA 2022 elnevezésű felderítő szakharcászati gyakorlat a Központi Lő- és Gyakorlótéren.
309214477_463822392447667_2907670288375254993_n.jpg
307981995_463822049114368_540579493434718636_n.jpg
308016394_463822045781035_5153030752707589840_n.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 512
113
Szeptember harmadik hetében újabb Tábori Kihelyezési Hetet hajtott végre a székesfehérvári MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred állománya...

309095508_465617675610952_5100797401507965138_n.jpg
309609030_465617838944269_6693174714382709048_n.jpg
309060256_465617748944278_4385110763576206764_n.jpg
309429290_465617658944287_6688389892302779478_n.jpg
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: fishbed and Venom85

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Valljuk be, ha egy sapkára kell feltenni, akkor nem lesz magától értetődőnek lennie a felhelyezésnek.
Ezért mondtam, hogy biztos vagyok benne hogy nem volt rajtuk korábban.
Ha lett volna rajtuk sapka nélkül is, akkor azonnal magától értetődően beállítja az ember. De az első használati nap végére biztosan!
Mármint miért nem?:eek:

Nem magától èrtetődő, hogy nagyobb lessz a fejed átmèrője?
Ès ami az előbb jó volt az most nem lessz az?
Hány perc átállítani?

Miért kell huszár a faszság mellett kardoskodni?

A többi fel tudta venni? Rajtuk is van sapka.
A kikèpző miért nem segített?
A felszerelèst az első pár napban(harcászatit is) meg szokták kapni.

Mennyi affinitása van a szakmához ha ez nem jön neki át rögtön?

Ha hozzánk jött új ember, rögtön segítettünk neki ha hasonló baja volt.

Külszolgálatban tolmácsnak aki akkor látott először repeszallot, nem csak odabasztuk, hanem ráállitottuk.
Elmondtuk mire figyeljen.

Egy képzésen, meg ahol a nulláról jönnek emberek mindent is meg kell mutatni.
Ha úgy van többször is.

Egy fotózással meg van idő, napokkal előtte tudják.

Ha meg nem mèrethelyes, annál nagyobb a baj.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 438
113
Mármint miért nem?:eek:

Nem magától èrtetődő, hogy nagyobb lessz a fejed átmèrője?
Ès ami az előbb jó volt az most nem lessz az?
Hány perc átállítani?

Miért kell huszár a faszság mellett kardoskodni?

A többi fel tudta venni? Rajtuk is van sapka.
A kikèpző miért nem segített?
A felszerelèst az első pár napban(harcászatit is) meg szokták kapni.

Mennyi affinitása van a szakmához ha ez nem jön neki át rögtön?

Ha hozzánk jött új ember, rögtön segítettünk neki ha hasonló baja volt.

Külszolgálatban tolmácsnak aki akkor látott először repeszallot, nem csak odabasztuk, hanem ráállitottuk.
Elmondtuk mire figyeljen.

Egy képzésen, meg ahol a nulláról jönnek emberek mindent is meg kell mutatni.
Ha úgy van többször is.

Egy fotózással meg van idő, napokkal előtte tudják.

Ha meg nem mèrethelyes, annál nagyobb a baj.
A gond azzal van, hogy meg sem próbáljátok kitalálni hogy mi van a háttérben.
Kezdjétek már használni a fejeteket!
Miért van az, hogy az adott képen 6 emberből 3-nak tendenciózusan úgy áll a fején a sisak, mint a tehénen a gatya?
A többi képet megnézve pedig látható, hogy ez nem jellemző.
Ezek augusztusi bevonulók!
Mióta van olyan hideg, hogy sapka kellhet a sisak alá? Olyan hideg van EGYÁLTALÁN? o_O
Miért gondoljuk, hogy volt ideje egyáltalán a kiképzőknek javítani a dolgot?
Szerintem így is sokkal több időt fektettünk ebbe az ügyre, mint az megérdemel.:confused:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 984
113
A gond azzal van, hogy meg sem próbáljátok kitalálni hogy mi van a háttérben.
Kezdjétek már használni a fejeteket!
Miért van az, hogy az adott képen 6 emberből 3-nak tendenciózusan úgy áll a fején a sisak, mint a tehénen a gatya?
A többi képet megnézve pedig látható, hogy ez nem jellemző.
Ezek augusztusi bevonulók!
Mióta van olyan hideg, hogy sapka kellhet a sisak alá? Olyan hideg van EGYÁLTALÁN? o_O
Miért gondoljuk, hogy volt ideje egyáltalán a kiképzőknek javítani a dolgot?
Szerintem így is sokkal több időt fektettünk ebbe az ügyre, mint az megérdemel.:confused:
Huszár. Volt. Engedd el a faszságot. Amúgy csobánkán volt olyan hideg.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 438
113
Huszár. Volt. Engedd el a faszságot. Amúgy csobánkán volt olyan hideg.
Nézd, én ezen b@sztam fel magam:
Az akinek meghaladja a képességeit, hogy sapkára felvegyen egy sisakot elsőre annak hogy akarsz fegyvert adni a kezébe? Hogy akarod emberek iranyítását rabízni?
Kiképzés alatt lévő katonákra ne mondjon már senki ilyen marhaságot csak úgy egy kép alapján!
Tessék keresgélni a hibákat (jelzem ezek nem 1,5 hónapja a hadseregben lévő emberek):
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Nézd, én ezen b@sztam fel magam:

Kiképzés alatt lévő katonákra ne mondjon már senki ilyen marhaságot csak úgy egy kép alapján!
Tessék keresgélni a hibákat (jelzem ezek nem 1,5 hónapja a hadseregben lévő emberek):
Most ez a videó tényleg èrv?
Nem 1-2 balfasz amcsinak ürítettem le fegyverét, mert arra sem volt képes külszolgálatban.
Akkor az jó? Ha nálunk ez van akkor nem baj?


Sisak alá azért kell a sapka, mert fotózás volt.
Így jajde egységesnek kell lennie mindenkinek.
Főleg ha az a neve emlékeim szerint, hogy "sapka sisak alá" :D .

Bár volt egy hasonló, dupla olyan vastag, nem tudom az rendszerben van e.

Amúgy harcászkodáshoz nem a polarsapka a legideálisabb. Inkább egy kendő ami elszívja az izzadtsagot.
Mert rommá fog izzadni benne, aztán amikor megáll leizzadva, esetleg pólót cserèl szépen a vizes sapkát veszi vissza.

Ès igen, baj akár pár hét után is, ha rosszul veszi föl.
Az is baj ha a kistársa nem szól neki.
Az meg végképp ha a kikèpző nem javítja a hibát.
Ő azért van ott.

Amúgy hogy irkálunk róla lehet valakinek eljut a fülébe, ès ilyen alapvető hibákat javítanak.

Ès nem a vezènylőzászlósnak kell majd a határon. Ugye mint pár hete a repeszállót.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 438
113
Most ez a videó tényleg èrv?
Nem 1-2 balfasz amcsinak ürítettem le fegyverét, mert arra sem volt képes külszolgálatban.
Akkor az jó? Ha nálunk ez van akkor nem baj?
Persze, hogy érv. Csak félreértetted. Nem arra érv, hogy nekünk is így kell csinálni, hanem arra, hogy a "legprofibbaknál" is előfordul ez.
Emiatt egy kiképzés alatt álló gyógyegeret nem kell vezetésre alkalmatlannak titulálni.
Ès igen, baj akár pár hét után is, ha rosszul veszi föl.
Az is baj ha a kistársa nem szól neki.
Az meg végképp ha a kikèpző nem javítja a hibát.
Ő azért van ott.
Ha a kistársa kiképzés alatt nem szól neki, az még szerintem simán bocsánatos dolog. A kiképzőknek persze javítani kell.
Bár valószínűleg tényleg lehet méretbeli probléma is. Jelzem, hogy nekem annak idején az egész században a 2. legnagyobb volt a fejem. Az egész laktanyában egyetlen 62-es bocskai volt. Az én fejem 61-es. A nálam nagyobb fejű csávó kapta meg végül a 62-est, én meg kaptam egy 60-asat. Így legalább mindkettőnknek volt sapkája, és csak "kicsit hülyén" néztünk ki benne.... Aztán valamennyit nyúlt minkettőnké... :rolleyes:
Szóval együttérzek.


Amúgy hogy irkálunk róla lehet valakinek eljut a fülébe, ès ilyen alapvető hibákat javítanak.
Pacsi!
Ès nem a vezènylőzászlósnak kell majd a határon. Ugye mint pár hete a repeszállót.
Igen. Ez egyrészről kemény, más részről nekem a zászlós felé egy piros pont.
DE a legkeményebb, hogy a hülye fotós ezt végigkattogtatta, majd utólag a szerkesztő ezzel illusztrálta a "Vezénylőzászlós a határon" című anyagot.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
A gond azzal van, hogy meg sem próbáljátok kitalálni hogy mi van a háttérben.
Kezdjétek már használni a fejeteket!
Miért van az, hogy az adott képen 6 emberből 3-nak tendenciózusan úgy áll a fején a sisak, mint a tehénen a gatya?
A többi képet megnézve pedig látható, hogy ez nem jellemző.
Ezek augusztusi bevonulók!
Mióta van olyan hideg, hogy sapka kellhet a sisak alá? Olyan hideg van EGYÁLTALÁN? o_O
Miért gondoljuk, hogy volt ideje egyáltalán a kiképzőknek javítani a dolgot?
Szerintem így is sokkal több időt fektettünk ebbe az ügyre, mint az megérdemel.:confused:

Hát bakker, alap, hogy a gyakorlat vezetője szól a fotósnak, hogy várja meg, amíg gatyába rázzák magukat. Legalábbis alap kellene, hogy legyen.
Meg az is alap kellene, hogy legyen, hogy nem fényképez olyat a fotós, amit nem kellene. De vagy következetesen beleszarnak, vagy direkt csinálják.