[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 564
32 057
113
Én azt mondtam hogy pont a hivatásos/ szerződésest érinti
Szittyákat is várjuk ki,hogy mi a fityfene fog végül is kijönni belőlük.Én látok bennük fantáziát.Aszimmetrikus viszonyok között,hibrid háborúban az irreguláris elemek ellen.De amig a nehéz ütőerőnk le van foglalva egy harcfeladattal,addig halogató harccal egyéb irányban az esetleges ellen konvencionális erőit is feltarthatja.Oldal,szárny és mellékhadszinterek biztositása.De az ellen harcrendi résein át támadhatják is az ellen hadtápkörleteit.
Előbb-utóbb majd csak kiderűl,hogy mik is lesznek,meg hogyan.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 738
46 871
113
Én azt mondtam hogy pont a hivatásos/ szerződésest érinti
Várjál!
Akkor itt valaki valamit nagyon félreértett (persze ÉN), de azért aktív segítséggel. :cool:
Mutatom a témában folyt párbeszédet sorban:
Bizisten nem lestem, csak - szokás szerint - jó sokáig pötyögtem... :cool:
Szerintem az debreceni dandár egyik (talán pont a debreceni) zászlóalja lesz a pilot zászlóalj. Ugyebár Hódmező 2 lövész zászlóalja (+ az egy tatai) kapja a Lynx-eket. Tehát nagyon más már nem maradna...


Akkor csak az új létrejövő lövészzászlóaljak lesznek az alanyok. Nem hinném, hogy egy ilyen koncepció mögé ne raknának hivatásos zászlóalj(aka)t.

Akkor ne hidd, te dolgod.
Bár született egy ilyen hozzászólásod is:
Na gyorsan összefoglalom.
A Szittya lövész zászlóalj egy szervezeti felépítést takar, ami alatt egy kicsit megkavart könnyű gépjárművekkel felszerelt lövész zászlóalj és a nagy számú kézzel cipelhető kollektív tűzfegyverrel van felszerelve. Az inspirációt a lengyelek hasonló felépítésű területvédelmi egységei adták többek közt.
Ezek nem a jelenlegi alakulatok megbuzerálásai hanem új alegységek lesznek majd egyszer. (az, hogy a tartalékosok is így fognak-e szerveződni tudja a rosseb egyelőre nekem logikus lenne)

A gépesítés és a fegyverzet jelenleg még alakul egyelőre az elképzelés került bemutatásra.
Én látom, hogy hol beszéltünk el egymás mellett. Csak rásegített, hogy @Szittya is bekavart azzal, hogy megerősítette a tartalékos érintettséget. (most erre nem hozok idézetet)

DE akkor foglaljuk össze:
Ha a már bejelentett új zászlóaljak hivatásos zászlóaljak lesznek és 5 új helyőrségben lesznek felállítva, és várhatóan "szittya" koncepcióval lesznek felépítve, akkor nyilvánvaló, hogy az egy teljes, új dandár felállítását fogja jelenteni.
Igazság szerint nem is feltétlen kell, hogy a szittyát rendes dandárba szervezzék. Még az 5 zászlóaljas méret is talán megengedné az ezred besorolást, pláne, hogyha nem kapnak olyan speciális harctámogató alegységeket, amelyek segítségével önálló egységként működhetnének.
Pl. nem lesz melléjük szervezetszerűen tüzérség, műszakiak vagy légvédelem megszervezve.
A könnyű lövész alegységeket beilleszteni nem lenne egyszerű még egy kerekes dandárba sem, nemhogy a nehézdandárba. A KRD-t nem piszkálják szerintem. Mi több, az előkészítő rendszer bevezetésével azt jelzik, hogy bővíteni akarják.

És itt jöhet a képbe @Szittya minapi kis 2022-es kikacsintója "a következő részek tartalmából". Ott említett némi légvédelmet. Ami simán lehet, hogy párezer valódi MANPAD formájában fog realizálódni (Piorun?). Esetleg megkapjuk a RC tornyos Mistral indítókat végre az NMS tetejére.
Hogy miért gondolom?
Nem látom szembejönni - most hirtelen - egy profi ABM rendszer bejelentését. A SHORAD/MRAD rendszer már bezsákolva (NASAMS), de a a csöves VSHORAD már ugye le van bótolva a Skyranger 30-asokkal, viszont a MANPAD kategória még mindig lóg a levegőben.
És itt szerintem mind megmarad a Mistrál is (csak új platformon), mind beszerzünk új, VALÓDI válról indítható eszközöket. Ez pedig kimondottan indokolt is lenne, ha figyelembe vesszük a szittya koncepció célkitűzéseit.

szolgálati közlemény:
Megpróbáltam ezt átvinni honvédségi fejlesztős topicba, de az idézetek rendszere elszált belőle. @Terminator, légyszi tedd át oda, mert ennek inkább ott a helye.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 564
32 057
113
Várjál!
Akkor itt valaki valamit nagyon félreértett (persze ÉN), de azért aktív segítséggel. :cool:
Mutatom a témában folyt párbeszédet sorban:







Bár született egy ilyen hozzászólásod is:

Én látom, hogy hol beszéltünk el egymás mellett. Csak rásegített, hogy @Szittya is bekavart azzal, hogy megerősítette a tartalékos érintettséget. (most erre nem hozok idézetet)

DE akkor foglaljuk össze:
Ha a már bejelentett új zászlóaljak hivatásos zászlóaljak lesznek és 5 új helyőrségben lesznek felállítva, és várhatóan "szittya" koncepcióval lesznek felépítve, akkor nyilvánvaló, hogy az egy teljes, új dandár felállítását fogja jelenteni.
Igazság szerint nem is feltétlen kell, hogy a szittyát rendes dandárba szervezzék. Még az 5 zászlóaljas méret is talán megengedné az ezred besorolást, pláne, hogyha nem kapnak olyan speciális harctámogató alegységeket, amelyek segítségével önálló egységként működhetnének.
Pl. nem lesz melléjük szervezetszerűen tüzérség, műszakiak vagy légvédelem megszervezve.
A könnyű lövész alegységeket beilleszteni nem lenne egyszerű még egy kerekes dandárba sem, nemhogy a nehézdandárba. A KRD-t nem piszkálják szerintem. Mi több, az előkészítő rendszer bevezetésével azt jelzik, hogy bővíteni akarják.

És itt jöhet a képbe @Szittya minapi kis 2022-es kikacsintója "a következő részek tartalmából". Ott említett némi légvédelmet. Ami simán lehet, hogy párezer valódi MANPAD formájában fog realizálódni (Piorun?). Esetleg megkapjuk a RC tornyos Mistral indítókat végre az NMS tetejére.
Hogy miért gondolom?
Nem látom szembejönni - most hirtelen - egy profi ABM rendszer bejelentését. A SHORAD/MRAD rendszer már bezsákolva (NASAMS), de a a csöves VSHORAD már ugye le van bótolva a Skyranger 30-asokkal, viszont a MANPAD kategória még mindig lóg a levegőben.
És itt szerintem mind megmarad a Mistrál is (csak új platformon), mind beszerzünk új, VALÓDI válról indítható eszközöket. Ez pedig kimondottan indokolt is lenne, ha figyelembe vesszük a szittya koncepció célkitűzéseit.

szolgálati közlemény:
Megpróbáltam ezt átvinni honvédségi fejlesztős topicba, de az idézetek rendszere elszált belőle. @Terminator, légyszi tedd át oda, mert ennek inkább ott a helye.
Szerintem a szittyák azok lesznek,amiket a mi @Szittya -ánk az ÖTT-nek vizionál.Csak éppen ezek szerződéses állománnyal.Ésazt sem venném biztosra,hogy ezek fogják alkotni a könnyű dd-t.
De majd meglátjuk,mi forrja ki magát a nagy főzőcskélésből.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 454
34 409
113
Szerintem a szittyák azok lesznek,amiket a mi @Szittya -ánk az ÖTT-nek vizionál.Csak éppen ezek szerződéses állománnyal.Ésazt sem venném biztosra,hogy ezek fogják alkotni a könnyű dd-t.
De majd meglátjuk,mi forrja ki magát a nagy főzőcskélésből.
Szittyaval kapcsolatba nincsenek vizionalasaim. De hogy nem az én dolgom a prezentáció az is biztos.
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 454
34 409
113
Az ha valamit felhozok vagy eroltetek vagy kérdezek nem biztos egyebkent hogy egyebkent úgy van vagy úgy gondolom lehet csak érdekel valami alternatíva. És nem a kérdés a lényeg hanem a kikanyarodott valaszok. Olykor a mellekszalak sokkal jobb eredményre vezethetnek. Nem mindig de megesik
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 454
34 409
113
Írtam már többször . Nem tudjátok milyen céllal járok ide kommentelni és csak ide.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 738
46 871
113
Az ha valamit felhozok vagy eroltetek vagy kérdezek nem biztos egyebkent hogy egyebkent úgy van vagy úgy gondolom lehet csak érdekel valami alternatíva. És nem a kérdés a lényeg hanem a kikanyarodott valaszok. Olykor a mellekszalak sokkal jobb eredményre vezethetnek. Nem mindig de megesik
De ezt a Marines vonalat azért tisztázhatnád! Hogy jutott eszedbe?
A Marines jelenleg nagy átalakítások kellős közepén van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 454
34 409
113
De ezt a Marines vonalat azért tisztázhatnád! Hogy jutott eszedbe?
A Marines jelenleg nagy átalakítások kellős közepén van.
Barátság vásárlás volt a téma . A marines nek nagy a lobbi ereje akik a legierohoz vagy a szarazfoldiekhez képest aprópénzért megvásárolhatók. De mint írtam erre valójában semmi szükség a nasamsal letudtuk a kotelezot
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 454
34 409
113
USA amúgy sem jelent ránk fenyegetést ami a kormányzó hatalmat érinti külsős piszkalodasok vannak de USA vezetés részéről védve vagyunk úgy ahogy annak idején a pápától is védve voltunk
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 025
36 234
113
USA amúgy sem jelent ránk fenyegetést ami a kormányzó hatalmat érinti külsős piszkalodasok vannak de USA vezetés részéről védve vagyunk úgy ahogy annak idején a pápától is védve voltunk
Soros György befolyása Joe Biden felett riadalmat kelt a Kongresszusban
Mint tudjuk a sorosgyuri bácsi nagyon szereti a zorbánt úgyhogy tuti megpróbálja kibuktatni a kormányból.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 006
18 616
113
A Belgák most befizettek a Griffonra és a Jaguarra.
A Griffon amúgy egyre inkább kezd hozzámelegedni a szívemhez a Budget APC kategóriájában.

Igen, nézegettem én is, leginkább most Mali okán a homokfutóikat is. Én ebben a szegmensben használt dolgokra gondolnék inkább. Ameddig a hazai gyártás beindul a gumikerekes vonalon. Ugye itt a Gidrán, ami isten tudja hova fejlődik. Illetve a németek is tervezik Kaposváron a következő gumikerekes terméküket gyártani. Itt lehet 6*6 is. Még nem tudjuk.

Nem tudom, ebből van-e használt ? VAB MK3

 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 454
34 409
113
Soros György befolyása Joe Biden felett riadalmat kelt a Kongresszusban
Mint tudjuk a sorosgyuri bácsi nagyon szereti a zorbánt úgyhogy tuti megpróbálja kibuktatni a kormányból.
Egész nyugodtan próbálkozhat. Nem fog neki összejönni. Beiden akármilyen is egy ilyen dologba hazánk ellen nem léphet be. Egyszerűen borulna a kartyavar... Kisebb nyomásgyakorlás is hatalmas kockázattal járnak ne feledjük Európa leginstabilabb része vagyunk és egy itteni felfordulás ha az adott kormany tudta irányítása nélkül zajlana az USA nak is komoly károkat okozna
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 454
34 409
113
Igen, nézegettem én is, leginkább most Mali okán a homokfutóikat is. Én ebben a szegmensben használt dolgokra gondolnék inkább. Ameddig a hazai gyártás beindul a gumikerekes vonalon. Ugye itt a Gidrán, ami isten tudja hova fejlődik. Illetve a németek is tervezik Kaposváron a következő gumikerekes terméküket gyártani. Itt lehet 6*6 is. Még nem tudjuk.

Nem tudom, ebből van-e használt ? VAB MK3

Gidran alapon a 6x6 pár év alatt tomeggyartasra kerülhetne. És előnye az ormotor mivel olcsó jármű az ormotor hasznosabb nem kár érte ha sérül nem kell a testbe rejtegetni mint egy magasabb kategóriás Apc nél. Hisz egy 8x8 As nehéz Apc 1/3 1/4 ebből jelentős haszonnal kihozhato.
6x6 nem a 8x8 helyére kellene hanem mellé
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 454
34 409
113
Ja, csak azt csillióért meg kell tervezni, venni, ezt meg előszedni a raktárból és flexelni rajta.
A komondor pl jé mutatja hogy nem akkora dolog az. És előbb utóbb mindenféleképpen kell...
Én nem zarkozok el egy btr atkonfiguralastol csináltunk már ilyet jó pár db ba. Ha eladható akkor ok ha a nyakunkon maradna nem annyira . Kis db számban jelenleg is rendszerbe van hasonló ha jönne 6x6 mire mindent kiváltania az is evek
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 302
36 999
113
6x6 ba alap pancelzattal tudna. A v alakú feneklemez ebből nem hátrány . A felhajtó erőt meg ismerjük.
Nem olyan a kialakítása (befolyok a motortéreb a víz), szóval nem tud úszni.
Ez már nagyon scifi - "ha T-72-esen elég nagy szárnyak és hajtómű lenne, akkor repülni tudna" szint...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 302
36 999
113
Shermanokat usztattak egy kis akarattal és gondolkodással tengeren.
Viszonylag kevés ért partot a DD Shermanonk közül...
De tényleg scifi már! Senkin em akar ezzel foglalkoznia MH-nál.

Inkább akkor már pár Patria 6x6 - az tényleg úszik és nem is drága....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 454
34 409
113
Viszonylag kevés ért partot a DD Shermanonk közül...
De tényleg scifi már! Senkin em akar ezzel foglalkoznia MH-nál.

Inkább akkor már pár Patria 6x6 - az tényleg úszik és nem is drága....
Ezt te honnan tudod? Mert a várható 6x6 komondorra nem biztos hogy véletlen volt pénz. Pályázat.