[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

drone

Member
2012. március 18.
35
0
6
Dudi Te hogy látod, milyen APC-t lenne érdemes beszerezni a jövőben? Itt most arra gondolok, hogy a jelenlegi költségtakarékos helyzetet figyelembe véve, és nem licenszre, vagy valamilyen magyar gyártmányt, aminek évekbe telik a fejlesztése, hanem ami már rendszerbe van máshol?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
Patria AMW 30-as toronnyal max védettséggel vagy Boxert ugyan ilyen paraméterekkel.

 
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 045
113
<a title="dudi profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/dudi01/">dudi</a>

"Patria AMW 30-as toronnyal max védettséggel vagy Boxert ugyan ilyen paraméterekkel."

Látom nem csak nekem van jó ízlésem :)

Gyakorlatilag tényleg ezeknél jobb megoldást nem lehet elképzelni, maximum a BMP-3M-et, de az IFV nem pedig APC. (De árban hasonló mind a három.)
 

buci

New Member
2012. szeptember 19.
18
0
1
Dudi! Teljes mértékben osztom a véleményed. Én azt nem értem, ha körvonalazódik egy ilyen irány ,akkor miért fordítunk energiát és és pénzt az amúgy is elavult technikára?

Miért nem passzoljuk el valami fejlődő országnak és fogunk bele saját gyártásba.

Munkahely,saját technika,tovább fejleszthető,folyamatos alkatrész után pótlás.....Ezernyi előnye lenne.A BTR-ket csak addig tartani meg míg az első váltó típusok legördülnek a szalagról. Annyi jó dolgot adtunk a világnak,magunkkal meg módszeresen ba..unk ki!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 045
113
Én itt inkább a mai első hozzászólásodra értettem, de a lényeg, hogy itt vagy ;).

Nyitni kell arra, amerre csak tudunk és Afrikában sok lehetőség (mint mindig), mert az EU-ban mi eléggé a végén kullogunk, és sajnos nem sok segítséget kapunk ugye főleg mostanában, bár ez inkább a politika hibája lehet.

Én sem rajongok a 139-esért, de ahogy írtam HA a spagetti westernesek:) kormányilag is támogatják ami beszerzésünket, akkor talán benne lennének szárazföldi járművek/fegyverek licencében, eladásában. Gondoljatok bele, hogy milyen jól jönne egy Freccia szintű pszh, vagy talán a B1 Centauro. A poén az, hogy ezt a két járgányt az oroszoknak is elküldték tesztelni, ők meg legutóbb azt nyilatkozták, hogy nem kívánnak komolyabb külföldi járművet rendszeresíteni, amit szerintem kamuszöveg. A rusziktól is vásárolhatnánk ez igaz, de az a baj, hogy ők nem tudnak olyan gépet felmutatni a tankokon kívül amit szerintem mi rendszeresíteni tudnánk és jó is lenne, sajnos ilyen téren is a nyugati termékek maradnak. Persze most itt filozofálok meg minden és bilibe ér a kezem,de már annak is örülni fogok, hogyha egyáltalán lesz kávédarálónk nemhogy új pszh meg a többiek, pedig nagyon ráférne a szárazföldi csapatainkra a fejlesztés.

<a title="Unio profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/unio/">Unio</a>

Az oroszoknál a BMP3M elég potens járgány, elfogadható páncélzattal, kiváló mobilitással és brutális tűzerővel. Amit én neten találtam árat az kb. annyi, mint a Boxer vagy a Patria.
Csak hát a BMP3M az IFV nem Pszh.
De őszintén megvallom, nem tudom, hogy az olasz cuccok milyen minőséget képviselnek.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
44441 said:
De őszintén megvallom, nem tudom, hogy az olasz cuccok milyen minőséget képviselnek.

Eltérő amit pl a Frecciáról írnak, valahol 22-26 tonna körül van a súlya, máshol meg olyat is olvastam, hogy 30 (nem üresen). Szemből erősebb a védelme, ott felfogja a 25-30mm lövedékeket is, a többi részénél meg a 12.7-es kalibert. Ellenáll 6-8 kilónyi TNT, aknarobbanásnak is, de, hogy most mi milyen távolságból, honnan azokat nem tudom. Gondolom, hogy a Centauronak is minimum ilyen a védelem, de ugye nem csak ezek számítanak, hanem a harci tapasztalatok is, azokról meg plán nem tudok semmit se.

Nem mondom, hogy nem tudnak, nem tudnának jó pszhkat IFV-ket gyártani az oroszok/ukránok, csak nekem pl a BTR-4 nagyon nem nyerte el a tetszésemet. Szerintem az nem olyan nagy előrelépés mint amit én vártam.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 045
113
<a title="Unio profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/unio/">Unio</a>

"csak nekem pl a BTR-4 nagyon nem nyerte el a tetszésemet. Szerintem az nem olyan nagy előrelépés mint amit én vártam."

Az biztos. A BTR-82 se egy nagy fejlesztés.

"nem csak ezek számítanak, hanem a harci tapasztalatok is, azokról meg plán nem tudok semmit se."

Igen, ez nagy gond a típus kiválasztásakor. Meg hát ugye mennyire megbízható stb...

"Szemből erősebb a védelme, ott felfogja a 25-30mm lövedékeket is, a többi részénél meg a 12.7-es kalibert. Ellenáll 6-8 kilónyi TNT"

Az orosz APC-kkel az a baj, hogy ennek még a felét sem tudják :D
Az IFV BMP3M tud ennyit védelemben, de ezért is kezelem az alternatívák között.
Boxer, Patria, BMP3M :
1. Kb. ugyan annyiba kerülnek
2. A védelmük nagyon hasonló
3. Mobilitásban, tűzerőben a BMP3M jobb
4. A Boxer, Patria fenntartása olcsóbb lehet. (BMP3M lánctalpas)
Az olasz járművek is kb, azt tudják, mint a Boxer meg a Patria. (Papíron)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<a title="fip7 profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/fip7/">fip7</a>

Hááát igen, az orosz cuccok eléggé neccesek, de azért én még reménykedek, hogy betudják érni a nyugati fejlesztések egy részét, és azért ez szárazföldi egységeknél nem lehetetlen mint pl a repülőknél.

Ami azt illeti, hogy szerintem itt sokunknak a Patria AMV meg a Boxer a favorit, de valami megfogott ebben a Frecciaban (nyíl). Elsőnek a külső ugye, de  a tudása számít meg ami benne van, nem az, hogy milyen szép:). Plusz ahogy megnéztem az adatait, tényleg ott van a legjobbak között, de csak papíron ugye :S. Így nehéz kideríteni a dolgokat, de hátha valami bennfentes infózik nekünk, hogy mit tud a kicsike :).
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
én azért még megvárom ennek a végét, amúgy belegondolva, ez is egy akkora elszalasztott lehetőség, szlovákia meg magyarország is rosszul áll ezen a téren, litvánia is cserélni akarja az m113-asokat, sokkal egyszerűbb lenne együtt licencelni és gyártani szvsz, mert nem mindegy, hogy 100at veszel/gyártasz vagy 400at
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Ha valaki tud nekem adni elérhetőséget, akinél lehetne egy kicsit pushingolni Rosomak beszerzést, az írja meg légyszi privátban...
Előre is köszi!