[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 626
8 259
113
Nem morci szerintem. Inkabb attol tart, hogy kormanyvaltas elott par honappal alairnak egy zavaros, amator modon szanaszet baltazott tender utan egy szerzodest a cseh tortenelem legnagyobb beszerzeserol (=53 milliard koronarol), amit aztan majd a kovetkezo kormanynak kell szetszalazni (ahogy irja, az izraeli radarokkal is ez tortent) es esetleg birosagon kiszortirozni.
Minket csak szormenten emlit, hogy mi pillanatok alatt lezavartuk es eldontottuk a MBT es neheztuzerseget, majd a lancos IFVt is (ez persze tulzas, @krisss a megmondhatoja, hogy husz eve nyuglodtek.ezen a teman, a Foninek is csak az oroszok aggresszioja es a deli cirkusz miatt lett fontos, a politikai es gazdasagi elonyok meg csak mostanaban kerultek eloterbe.)
Remélem, az APC-t, ha lesz, meg a teherszállító repülőgépeket is eldöntjük hamar!
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 975
8 518
113
A H225M-ek 2023 után fognak érkezni, egészen '26-ig. A fizetésük gyaníthatóan alaposan el lesz nyújtva.
Az az igazság, hogy még szerintem idén is be lesz több dolog jelentve. Egyszerűen nincs hova lassítani.
Az lehetséges, hogy még be nem jelentett, vagy fejlesztés alatt álló projekteket lehet halasztani, de a már aláírt szerződésekkel nem szabad vakerálni.
OFF
Értem én különben a problémádat az atlétikai stadionnal, de az is pont egy olyan projekt, amit egyszerűen észszerűtlen leállítani. A turizmus biztos nem fog rekordokat dönteni a következő 2-3 évben, így elsősorban az építőipar az, amit tovább kell pörgetni. Ráadásul az pont egy átfogó fejlesztési tervnek a része. Kész tervekkel, engedélyekkel.
Igen, nyilvánvalóan marhaság Szigetszentmiklósra, meg Felcsútra többezres stadionokat építeni. De az atlétikai pont nem az!
ON
Hja és a csehek ezzel csesznek ki magukkal.
Mert legyen az akármelyik nyertes pályázó, az viszonylag sebesen elkezdi a hazai gyártás felfuttatását, az meg onnantól kezdve gazdaságélénkítő dolog.
Ha egy iciripiciri eszük lenne, akkor még idén nyertest hirdetnek. A szállítást meg lehet szépen ütemezni.
Tessék megnézni a francia, spanyol meg a német hadsereget. Mindenhol felpörgetik a megrendeléseket, hogy a hadiipar segítsen a kilábalásban. A franciák a helikopter cseréket pörgették fel. A németeknél a nehéztechnika kikonzerválása, és rendberakása folyik. De berendeltek extra mennyiségű MAN-t is, valamint toltak egy alaposat a lőszerbeszerzésen is. A Spanyolok meg az Airbus üzemeket mentik némi megrendeléssel, de a Leo 2-k korszerűsítéséről, valamint a 8x8-ak beszerzését is most véglegesítették. Pedig már bőven tombolt a COVID.
---------
Ami a kommentből egyértelműen hiányzik. Ők a saját hadiiparukat pörgetik fel. Tehát megrendeléseket adnak saját maguknak állami pénzből. Nekünk a Lynx az lesz, de az Airbus kopterek például, az itt létesítendő gyár ellenére nem az. Én nem hiszen, hogy jelenleg szükség van 16 közepes szállítóra az 5 mellett (aminek még jobban lehetne továbbtolni az idejét. A kicsit beérkeznek, olcsóbban üzemeltethetőek. Ami a gazdaság pörgetésével kapcsolatos: igen az építőipart lehet. DE stadion, vadászati kiállítás stb. helyett értelmes beruházásokkal. A közösségi közlekedés, autóút hálózat, iskolák, egészségügyi beruházások és talán katonai beruházások (pld. a hangárkomplexum Szolnokra, Tatára a telephely stb. Nem arra kell pénz nyomni, hogy Lölék az összes szállodát most éppen elbocsájva a dolgozóak felújítsák, meg a Fertő tónál építsenek. Ezek mennének amúgy is az eddig összelopott pénzükből. Ki a faszom fog most a Népligeti überbázi kézilabda csarnokba menni még vagy 2 évig??? Igen sok mindent le lehet állítani és arréb lehet tenni. Ezt hivja a jog vis majornak. A COVID ilyen. Aztán pereskedjenek a nagyberuházó cégek az állammal. Aki beperli az meg ne indulhasson közbeszerzésen X évig. 2x is meggondolnák. Egyébként is, már bocsánat, az szinte az összes beruházást, ugyanaz a válalkozói kör építi (csak-más más név alatti cégeikkel, egymás alvállalkozóiként..
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 114
113
Én nem hiszen, hogy jelenleg szükség van 16 közepes szállítóra az 5 mellett (aminek még jobban lehetne továbbtolni az idejét. A kicsit beérkeznek, olcsóbban üzemeltethetőek.
Én erre a 20 H145M + 16 H225M-re úgy tekintek mint egy eszközmennyiség amiből stabilan 80%-ot minden körülmények között bármikor be lehet vetni.
Az összdarabszámnál fontosabb lesz a specializált típusok és az adott pillanatban bevethető darabszámuk... Tekintve hogy a H145M kimagaslóan jók amúgy is hadrafighatóságban ill. a HForce-nak köszönhetően csak az átszerelés ideéig eshet ki pl. egy harci tűztámogató heli, így szerintem ezek az összdarabszámok tök rendben vannak.
A többi berögződésedet nem kommentálom,...Neked is lehet véleményed.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 406
113
Én erre a 20 H145M + 16 H225M-re úgy tekintek mint egy eszközmennyiség amiből stabilan 80%-ot minden körülmények között bármikor be lehet vetni.
Az összdarabszámnál fontosabb lesz a specializált típusok és az adott pillanatban bevethető darabszámuk... Tekintve hogy a H145M kimagaslóan jók amúgy is hadrafighatóságban ill. a HForce-nak köszönhetően csak az átszerelés ideéig eshet ki pl. egy harci tűztámogató heli, így szerintem ezek az összdarabszámok tök rendben vannak.
A többi berögződésedet nem kommentálom,...Neked is lehet véleményed.
Hát én 16-12-re húztam volna le, mivel gatyánk még mindig nincs...
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Attól függ mit akarsz vele. El kéne fogadni, hogy 50 000 emberünk csúcsra felszerelve akkor lesz ha kiderül, hogy az összes tanúhegyünk aranyból van. Harci helikopter helyett meg inkább a felfegyverzett drón.

Világos. Csakhogy vállaltuk, hogy a NATO követelményeit teljesítjük amikor beléptünk (nem 2024-re), mert az már a halogatás volt. Viszont MotorGP-t, atlétikai VB-t nem vállaltunk és mégis teljesítjük. Szerintem ott van a felszerelésetek, nem a helikben.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 762
113
Attól függ mit akarsz vele. El kéne fogadni, hogy 50 000 emberünk csúcsra felszerelve akkor lesz ha kiderül, hogy az összes tanúhegyünk aranyból van. Harci helikopter helyett meg inkább a felfegyverzett drón.

Európa legnagyobb ezüst és az ötödik legnagyobb aranykészlete a Mátrában van, más kérdés, hogy elég sok macerával járna a kitermelése.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 114
113
Mivel mindenre van pénz csak személyi felszerelésre nincs úgy tűnik.... Az a pár milliárd pont kisegíti az állományt.
Azt be lehet határolni, hogy ez az egész személyi felszerelés dolog hol a p.csába akadt/akad el?
Mert minden előadás, átadó azzal kezdődik, hogy a "katona az első", vagy valami ilyesmi...
Ehhez képest mega-beszerzések és kisebb fejlesztések is szépen haladnak, itt meg nekem úgy tűnik, hogy akin múlik a dolog az csak kávézni jár be munkába és valahogy sosem kell neki jelentenie... :mad:
Hol és ki az a kapocs - ember, szint vagy osztály, ahol ez a dolog pihentetve van?
Mert nem hinném, hogy legfent nem adnának szignót és forrást egy véglegesen szétdolgozott felszerelési projektre...
 
T

Törölt tag 467

Guest
Azt nagy biztonsággal kijelenthetjük, hogy nem azért nincs felszerelés, mert a technikai eszközök elviszik a rávalót. Ez... Ez... Ez vagy balfaszság (ez a jobbik eset), vagy az állomány telibe szarása, a régi reflex (lásd: a katona azt használja, amit kap, miért nem jó a katonának a fűtetlen platón, stb. baromságok).
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 140
15 770
113
Talán még nem volt ez a kép.
200817_lynx_alairas_3.jpg
Szörnyen néz ki ezzel a toronnyal...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 406
113
Azt nagy biztonsággal kijelenthetjük, hogy nem azért nincs felszerelés, mert a technikai eszközök elviszik a rávalót. Ez... Ez... Ez vagy balfaszság (ez a jobbik eset), vagy az állomány telibe szarása, a régi reflex (lásd: a katona azt használja, amit kap, miért nem jó a katonának a fűtetlen platón, stb. baromságok).
Egészítsd ki azzal, hogy ha katona akar magának felszerelést akkor megveszi saját magának a boltban és ez roppant kényelmes...
 
K

kamm

Guest
Hát én 16-12-re húztam volna le, mivel gatyánk még mindig nincs...

Ezt idekint ugy tanitom az embereimnek husz eve, hogy your bargaining power is the largest when you are buying into a system - azaz most, amikor bevasaroltunk az Airbus helikopterekbe, most kell minel tobbet rendelni, mert nemcsak ugy nagyobb a kedvezmeny, de ekkorat soha tobbet nem fogunk kicsikarni, most a legerosebb az alkupoziciod. :)
 
T

Törölt tag 467

Guest
Attól függetlenül, hogy mi lesz, vagy nem lesz, azért a Lance (1) egy remek torony ám.