[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ami a kommentből egyértelműen hiányzik. Ők a saját hadiiparukat pörgetik fel. Tehát megrendeléseket adnak saját maguknak állami pénzből. Nekünk a Lynx az lesz, de az Airbus kopterek például, az itt létesítendő gyár ellenére nem az.
Az az igazság, hogy a cseh megrendelések egy olyan hadiiparnak mennek, ami erősen kérdéses létjogosultásgúak. A VOP egyszerűen nem halad semerre sem. A IFV tender lényege is kb. az, hogy a VOP-ot MINDENKÉPPEN be kell venni. Egy kicsit eltúlzom, de ez olyan, mintha a Currus-t tenné kötelező partnerré a cseh állam. Persze nem ugyanaz, de önálló piacképes termékük nem nagyon van. Abból élnek, hogy BMP-ket, meg T-72-eseket tartanak életben. Lett egy partneri viszony a Nimr-el, aztán senkinek nem tudták őket eladni. No nem olyan rossz a helyzet, mint itthon a Currus-szal, de náluk sem megy a határidőre/olcsón/jó teljesítés háromszögből minden irányban jól kijönni.

Én nem hiszen, hogy jelenleg szükség van 16 közepes szállítóra az 5 mellett (aminek még jobban lehetne továbbtolni az idejét. A kicsit beérkeznek, olcsóbban üzemeltethetőek.
Tudod, hogy mire lesznek használva?

A közösségi közlekedés, autóút hálózat, iskolák, egészségügyi beruházások és talán katonai beruházások (pld. a hangárkomplexum Szolnokra, Tatára a telephely stb.
A gond ezzel az egésszel, hogy már azt sem látod meg ha esetleg valamit már jól csinálnak. Kétségtelen, hogy k%rva sz@r a ritmus, mert kb. egy 5-10 év fáziskésés van. És elég tré, hogy nekem kell védenem a kormányzatot, de a COVID-ig pl. azt gondolták, hogy az EÜ személyzet béremelését ki lehet váltani az infrastruktúra cseréjével. Vidéken Pl. egy csomó felújított kórház van/lett. Valamivel honorálni kellett a megnyert választásokat, Pest meg le volt tojva. Érdemes megnézni a János, a Dél-pesti, vagy Kútvölgyi-t.

Nem arra kell pénz nyomni, hogy Lölék az összes szállodát most éppen elbocsájva a dolgozóak felújítsák, meg a Fertő tónál építsenek. Ezek mennének amúgy is az eddig összelopott pénzükből. Ki a faszom fog most a Népligeti überbázi kézilabda csarnokba menni még vagy 2 évig??? Igen sok mindent le lehet állítani és arréb lehet tenni. Ezt hivja a jog vis majornak. A COVID ilyen. Aztán pereskedjenek a nagyberuházó cégek az állammal. Aki beperli az meg ne indulhasson közbeszerzésen X évig. 2x is meggondolnák.
Nem értetted meg a lényeget. Ha most egy új beruházásba akarsz fogni akkor azt meg kell terveztetned, engedélyeztetni. 1,5-2 év a minimum az "első kapavágásig".
Ha most abbahagynak bármit is, akkor ott pereskedés lesz (pl. 3-as Metró felújítás), és nem építkezés. Mert nem lesz mit helyette építeni. Az viszont nagyon nem hiányzik senkinek

Egyébként is, már bocsánat, az szinte az összes beruházást, ugyanaz a válalkozói kör építi (csak-más más név alatti cégeikkel, egymás alvállalkozóiként..
Ez egy ilyen bicikli. Ezen nem nagyon tudsz mit változtatni. Ahhoz, hogy egy komolyabb állami kivitelezésen el tudj indulni, ahhoz tőke kell, meg alkalmazotti létszám.
Ezzel nem tudsz mit tenni, így meg behatárolt a kör.
De nézd meg a Strabagot az is visszakúszott a küszöb alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Nem követtem az utóbbi 7ek fejleményeit, de akkor tuti Lance2 lesz?
Ahogy én kiolvastam az elérhető Rheinmetallos anyagokból, a lance 2 az maga a Lynxre (azaz IFV-re) optimalizált, védelmi szintet emelt Lance torony.

Azért van most Lance-1 a Lynxen, mert ténylegesen működő, azaz nem demo, nem promo példány még mindig nincs Lance-2-ből, de a széria IFV-re már az fog kerülni.
 
K

kamm

Guest
Nem követtem az utóbbi 7ek fejleményeit, de akkor tuti Lance2 lesz?

Mindig is az volt. KF41-et szerintem nem is igen lattam massal.

Ahogy én kiolvastam az elérhető Rheinmetallos anyagokból, a lance 2 az maga a Lynxre (azaz IFV-re) optimalizált, védelmi szintet emelt Lance torony.

Azért van most Lance-1 a Lynxen, mert ténylegesen működő, azaz nem demo, nem promo példány még mindig nincs Lance-2-ből, de a széria IFV-re már az fog kerülni.

Ugy-ugy...
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Kieg: az Ausztrálok szvsz most azzal vannak "bezsarolva", hogy ha náluk a szerződés, mindenképp Lynx-2 tornyokat kell összehozniuk Queensland-en.
Ha meg már megkapják a dolgot, akkor "illene" nekik is Lynxet rendelni.
Felteszem azután jött ez a gondolatmenet az RM-től, hogy a csehek egyértelművé tették nekik, jóideig még mindig csak gondolkodnának a saját beszerzésükön.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 142
15 772
113
Ahogy én kiolvastam az elérhető Rheinmetallos anyagokból, a lance 2 az maga a Lynxre (azaz IFV-re) optimalizált, védelmi szintet emelt Lance torony.

Azért van most Lance-1 a Lynxen, mert ténylegesen működő, azaz nem demo, nem promo példány még mindig nincs Lance-2-ből, de a széria IFV-re már az fog kerülni.

Mindig is az volt. KF41-et szerintem nem is igen lattam massal.



Ugy-ugy...

Legyen igazatok...
 
K

kamm

Guest
Kieg: az Ausztrálok szvsz most azzal vannak "bezsarolva", hogy ha náluk a szerződés, mindenképp Lynx-2 tornyokat kell összehozniuk Queensland-en.
Ha meg már megkapják a dolgot, akkor "illene" nekik is Lynxet rendelni.
Felteszem azután jött ez a gondolatmenet az RM-től, hogy a csehek egyértelművé tették nekik, jóideig még mindig csak gondolkodnának a saját beszerzésükön.

Es Queensland kormanyzoja teljes mellszelesseggel nyomja a lobbit a RM ill Lynx beszerzese mellett... szerintem mar most logikus, hogy a Boxer melle Lynx lesz, de ehhez nem szabad semmit elcseszerintenie a nemeteknek a dontesig (pl arban versenyben kell maradni a koreaiakkal, pontosan kovetni a kereseket stb.)
 
  • Tetszik
Reactions: Tegin

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Legyen igazatok...
Így logikus, és a marketing meg az elérhető más nyilvános kiadványokban is ez van.
Az aussik jelenleg a Lance-1 gyártását teremtették mag otthon a saját Boxer felderítőikhez, most ezzel a nekünk szóló exportlehetőséggel ösztönzik őket, hogy a Lance-2 már házon belül lesz, onnan csak egy lépés a.. ? :)

Aztán hogy az első 46 nekünk szánt példány pontosan hol és hogyan rakódik össze... szerintem még a Rajna partján sem tudják pontosan.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Így logikus, és a marketing meg az elérhető más nyilvános kiadványokban is ez van.
Az aussik jelenleg a Lance-1 gyártását teremtették mag otthon a saját Boxer felderítőikhez, most ezzel a nekünk szóló exportlehetőséggel ösztönzik őket, hogy a Lance-2 már házon belül lesz, onnan csak egy lépés a.. ? :)

Aztán hogy az első 46 nekünk szánt példány pontosan hol és hogyan rakódik össze... szerintem még a Rajna partján sem tudják pontosan.

Osszerakva a nemeteknel lesz, a torony egyedul, ami kerdeses szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Es Queensland kormanyzoja teljes mellszelesseggel nyomja a lobbit a RM ill Lynx beszerzese mellett... szerintem mar most logikus, hogy a Boxer melle Lynx lesz, de ehhez nem szabad semmit elcseszerintenie a nemeteknek a dontesig (pl arban versenyben kell maradni a koreaiakkal, pontosan kovetni a kereseket stb.)

Nekem különben nagyon gyanus, hogy a Redback esetében, ha sikerült az ausztrálok szája ízére alakítani az izraeli tornyot, akkor nyerhet. Mert annyira látszik, hogy az izraeliek minden egyes pontban a kerekes tenderben (TERREX-en volt) kapott kritikák szerint alakították át. De 100%, hogy annak van elsősorban értelme, hogy azonos torony (ergo maga a gyártó is) legyen a harcjárműveken.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 351
11 309
113
Ki a faszom fog most a Népligeti überbázi kézilabda csarnokba menni még vagy 2 évig???

Ha leállítanák, akkor meg az lenne a baj.

De nézd meg a Strabagot az is visszakúszott a küszöb alatt.

Pedig a Deák Ferenc hidat is jól elgyurcsánykodták... Semmi gond, csak Közép-Európa legforgalmasabb közúti hídja.


Lance 2, nem?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 626
8 259
113
Terrexre lehet Lance-tornyot rakni? Vagy csak nagy költséggel lehet ráapplikálni az Elbit tornya helyett?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 114
113
Terrexre lehet Lance-tornyot rakni? Vagy csak nagy költséggel lehet ráapplikálni az Elbit tornya helyett?
Nem akarom ezzel "hergelni" a társaságot, de "jól megkutattam" ezt a Terrex dolgot, és nem tűnik ez nekem "annyira rossznak",...sőt...,de lehet csak a dél-afrikát kerüljük el beszél belőlem...:D
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 626
8 259
113
Nem akarom ezzel "hergelni" a társaságot, de "jól megkutattam" ezt a Terrex dolgot, és nem tűnik ez nekem "annyira rossznak",...sőt...,de lehet csak a dél-afrikát kerüljük el beszél belőlem...:D
Pl. a Denelnek vannak jó termékei, de ezt a Mbombét inkább hagyjuk. :)
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 626
8 259
113
A KF 31 változat csak demo stb. volt vagy az is egy lehetséges könnyebb IFV-változat, amit lehet rendszeresíteni valahol, valakinek?