[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 626
8 259
113
Semmi ilyet nem mondott. Te direkt csinalod ezt a folyamatos dezinformaciot?

Vagy a magyar nem anyanyelved?


Igen, ez pontosan azt irja, amit en irtam, nem amit te allitasz:

Maroth annyit mondott, hogy elkezdik a piac ill az igenyekhez passzolo ajanlatok felmereset es jovore megkezdik a tárgyalasokat.
Ez kb annyit jelent, hogy 2022-re ala is irjak az uj fighterekre a megrendelest.




Semmi ilyesmit nem mondott a Lynxrol.

Az uj 8x8 kerekesrol mondta, hogy a protok kifejlesztese kb 2024-re lesz meg es 2-3 harmu araba fog kerulni nekunk, ami nem egy számottevő ktg.

Mondom, te direkt nyomod a dezinfot meg a FUDot.

De miert...?
Mert troll. Eddig semmi se volt neki jó. Ha foglalkozol vele = eteted.
Ha nem reagálsz, megunja.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Semmi ilyet nem mondott. Te direkt csinalod ezt a folyamatos dezinformaciot?

Vagy a magyar nem anyanyelved?


Igen, ez pontosan azt irja, amit en irtam, nem amit te allitasz:

Maroth annyit mondott, hogy elkezdik a piac ill az igenyekhez passzolo ajanlatok felmereset es jovore megkezdik a tárgyalasokat.
Ez kb annyit jelent, hogy 2022-re ala is irjak az uj fighterekre a megrendelest.
Stimmt, it én olvastam félre. De tökmindegy. Ha azt mondja, a magyar részvétel 2-3 jármű ára lesz, akkor, vagy hazudik, -vagy csak beszélő fej ... Harmadik lehetőség: mi kifejleszthetjük a pótkeréktartót, ilyesmit. Egy jóval egyszerűbb jármű, a JLTV fejlesztési költsége volt, hagyományos hajtássa, 980 millió dollár. 10+ év, és közben a darabár a tervezett majdnem duplájára nőtt.....Amit ti reméltek, talán olyan lehet mint Volvo cégcsoporthoz tartozó Arquus Scarabee. ..


de azért a beígért idő alatt nulláról ilyet összehozni KAposváron... a sci-fi kategória...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 015
30 374
113
Erre te fogtad és kitiltottad ezt a kamm gyereket, amikor ezt a senkiházi szzsolt81-et kellett volna mar régen eltakarítani innen. Folyamatos trollkodás?
Szerintem szzsolt81 sokkal nagyobb troll mint az a román ember volt ő szimplán csak azt mondta amit ott Romániába hallott, de Zsolt folyatosan direkt mondja félre még azokat is amiket Maróth nyilatkozik
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 523
113
Migrénem lett az utolsó 25 oldaltól, mázli, hogy van itthon cirka 7 liter kerítés szaggató....
Kicsit mintha jobban vónék.
Lesz 216db lynx, azt jóvan, mit tipródtok az áron, az a nagyfiúk játéka, mi csak fizethetjuk a számlát, azt jóvan.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 917
123 385
113
Migrénem lett az utolsó 25 oldaltól, mázli, hogy van itthon cirka 7 liter kerítés szaggató....
Kicsit mintha jobban vónék.
Lesz 216db lynx, azt jóvan, mit tipródtok az áron, az a nagyfiúk játéka, mi csak fizethetjuk a számlát, azt jóvan.
Ez addig teljesen fasza, amíg ki nem derül, hogy modern kiképzésre, meg felszerelésre meg fizetésre nem maradt pénz mert elszálltak a fejlesztési projektek árai aztán vakarózunk, hogy mi a faszt is kéne kezdeni szép új gépekkel. Azért ilyeneken is érdemes elgondolkodni. (Amúgy 218 darab :p)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 523
113
Ez addig teljesen fasza, amíg ki nem derül, hogy modern kiképzésre, meg felszerelésre meg fizetésre nem maradt pénz mert elszálltak a fejlesztési projektek árai aztán vakarózunk, hogy mi a faszt is kéne kezdeni szép új gépekkel. Azért ilyeneken is érdemes elgondolkodni. (Amúgy 218 darab :p)



216 lesz az,mert kettőt én kapok érdemeim elismerése végett,de már beszéltem a kedves vezetőnkkel,hogy átmenetileg elfogadom,de ha az A7+-ok érkeznek előbb,akkor inkább abból egyre cserélném a két linxet,csak legyen rajta tolólap is,meg egy örök üzemanyag kártya,és eljátszok majd vele a birtok hátsó részén,amíg ti itt elvitatkoztok mz/x fejlesztéseken,védettségi szinteken,meg amin akartok...
Ui:akinek a sz@r sem elég büdös,majd jönnek szombatonként fogkefével lánctalpat sikálni.
.:D
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Ez egy kimondottan jó kis videó lett.
Amúgy mik azok az Afganisztánban és főleg az ISIS ellen szerzett tapasztalatok, amiket felhasználtak a Lynx strukturális tervezése során, de még nem voltak meg a Puma (pláne a Marder) konstrukciójában? Nyilván a páncélvédettséget folyamatosan növelik, illetve nagy különbség a moduláris felépítés, de nem hiszem, hogy ez speciálisan az ISIS elleni harc tapasztalataiból jött volna.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 946
7 713
113
Amúgy mik azok az Afganisztánban és főleg az ISIS ellen szerzett tapasztalatok, amiket felhasználtak a Lynx strukturális tervezése során, de még nem voltak meg a Puma (pláne a Marder) konstrukciójában? Nyilván a páncélvédettséget folyamatosan növelik, illetve nagy különbség a moduláris felépítés, de nem hiszem, hogy ez speciálisan az ISIS elleni harc tapasztalataiból jött volna.

gondolom eletronikai fejlesztésekre lehet behatással
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 488
113
Ez egy kimondottan jó kis videó lett.
Szerintem kevés valóságtartalma van. A németek nem előlünk viszik a Puma 2. szériáját, az tervezve volt. A Kmw ajánlat élt az utolsó pillanatig. A döntést az RM taktikai játéka befolyásolta: a Lynx rendelés (100 % RM) érdekében, hihetetlen ajánlatott tett, így kivéreztetve a KMW-t, egyben betette a lábát a harcjármű piacra.
Mi belementunk a játékba. A budapesti buszmegállókban lehetett hallani az ajánlati árakról......
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 230
37 053
113
216 lesz az,mert kettőt én kapok érdemeim elismerése végett,de már beszéltem a kedves vezetőnkkel,hogy átmenetileg elfogadom,de ha az A7+-ok érkeznek előbb,akkor inkább abból egyre cserélném a két linxet,csak legyen rajta tolólap is,meg egy örök üzemanyag kártya,és eljátszok majd vele a birtok hátsó részén,amíg ti itt elvitatkoztok mz/x fejlesztéseken,védettségi szinteken,meg amin akartok...
Ui:akinek a sz@r sem elég büdös,majd jönnek szombatonként fogkefével lánctalpat sikálni.
.:D
A legfőbb kérdés a következő. Milyen színűre tetszik festeni a gépeket?
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Szerintem kevés valóságtartalma van. A németek nem előlünk viszik a Puma 2. szériáját, az tervezve volt. A Kmw ajánlat élt az utolsó pillanatig. A döntést az RM taktikai játéka befolyásolta: a Lynx rendelés (100 % RM) érdekében, hihetetlen ajánlatott tett, így kivéreztetve a KMW-t, egyben betette a lábát a harcjármű piacra.
Mi belementunk a játékba. A budapesti buszmegállókban lehetett hallani az ajánlati árakról......
Ajánlati árról lehet érdeklődni hogy mennyit is kértek? Az RM a drón piacba nem akar belépni?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 488
113
Ajánlati árról lehet érdeklődni hogy mennyit is kértek? Az RM a drón piacba nem akar belépni?
Én egy részeg kalauztól azt hallottam, hogy ő egy buszmegállóban azt hallotta, hogy az egyik 2-3 Mrd között, a másik pedig 3 Mrd fölött volt (per darab). Ha ez igaz lenne, az is elég nyomós érv lenne, de az RM biztosra akart menni, ezért (jól ráérezve a vevői igényekre) a helyi gyártással egészítette ki ajánlatát az egyik termék esetében (a nem létező esetében ez könnyen vállalható volt, míg a Puma esetében nem annyira..., bár a KMW-t valószínüleg elfelejtette megkérdezni.... ;))
Így lényegében - kockázatot vállalva -, de kigolyózta a KNDS holdingot az üzletből. Lehet, hogy tényleg bukik ezen az üzleten (anyagilag), de hosszútávon nyerhet, hisz innentől a Lynx egy létező, piacképes termékké vált....

Szóval mi most ebben a fürdőkádban :) ülünk az RM-mel együtt....., KMW nélkül.
A kádba még belelóg egy ausztrál és egy cseh láb is, az RM ezeket is mosogatja szorgalmasan.... :D