[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Az ausztrálokkal ervelsz,ugy jön ide.Elég nagy baj ha nem érted az összefüggést.

Jaja, hat persze, mint a 80 feletti inaktiv nyugdijasoknal, csak az asszociativ palyak mukodnek mar es ami eszedbe jut "ausztral" meg "beszerzes" cimszo alatt, az szamodra egybol relevans. :D

Mint irtam, befejeztem, mert se fule, se farka a sok illogikus, egybites okorsegnek, amit 'ellenervkent' itt egyelore sikerult elovarazsolnod.

A japánok a 2db nekik leszállított Patria XP-ért valami 20-25M USD-t fizettek.

Ugyan, eleve rohejes az egesz, hogy szerinte az osszesen HAROM-HAROM (!) darab proto miatt lenne majdnem 10 milliard euro a 450 IFV az ausztral programban. :D
 
K

kamm

Guest
Persze mert kértek 2-t ahogy ők akarták,de ez nem reprezentálja a Patria árát,csak kamm ezt nem nagyon érti meg.

Que paso? :D :D :D

Oreg, akkora hulyeseget irtal az ausztralok kapcsan, hogy szerintem engedd el a keyboardot mara - emlekeztetoul:

Ember az ausztráloké azert drága mert rendeltek par protót,semmi köze nincs a majdani esetleges széria darabárhoz.Ne őrülj már meg!

Ki nem ert mit pontosan? :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Persze mert kértek 2-t ahogy ők akarták,de ez nem reprezentálja a Patria árát,csak kamm ezt nem nagyon érti meg.
De nem is emeli meg duplájára teljes várható csomagárat. OK, lehet, hogy az egyedi gyártású gépek kapnak egy 1,6-1,8-as szorzót, de ettől nem lesz a várható többszáz darabos rendelés ára dupla.
Szóval semmi köze nincs a leszállított protóknak a végleges ausztrál csomagár horribilitásához.
Amire tudok gondolni, az a 100%-os otthoni gyártás, valamint az esetleges kezdeti beszerzési árba foglalt kb. 10 éves support költsége.
 
K

kamm

Guest
Miért írtam hülyeseget?

De nem is emeli meg duplájára teljes várható csomagárat. OK, lehet, hogy az egyedi gyártású gépek kapnak egy 1,6-1,8-as szorzót, de ettől nem lesz a várható többszáz darabos rendelés ára dupla.
Szóval semmi köze nincs a leszállított protóknak a végleges ausztrál csomagár horribilitásához.
Amire tudok gondolni, az a 100%-os otthoni gyártás, valamint az esetleges kezdeti beszerzési árba foglalt kb. 10 éves support költsége.

@pöcshuszár jol osszefoglalta. Amugy mar feljebb is leirtam, de mint tudjuk, nem olvasod el a kommenteket, amire valaszolsz (ti. konkretan megirtam, hogy a RMA szerzodes egy kulon contract es AUD 50M azaz 30M eurora arazta be a K21 harom protojat, velhetoen ugyanennyi a Lynxe is.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ezzel az erővel egy fejlesztési és beszerzési program sem lépte volna át sosem az előre kalkulált költségkeretet mert minden ki volt számolva.

Amúgy meg magyar katona nem lesz optimista semmiféle ígérettel kapcsolatban ahhoz túl sokszor baszták át, így maximum kellemesen csalódik.
Az az igazság, hogy egy-egy ilyen hadiipari beszerzési szerződés nem csak az egyik felet köti, hanem mindkettőt is.
Ha egyszer mi arra szerződtünk le, hogy 218db Lynx járművet kell a RM-nak leszállítania, közte X/Y/Z/W leosztásban a konkrét paraméterezett support verziókkal, akkor neki azt le kell szállítani, mégpedig határidőre. Ha nem rajtunk múlik (értsd mint a lengyelek Leo2PL variánsának lengyel szoftveres része) a szállítási probléma, akkor az nagyon sokba kell kerüljön a RM-nek.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 521
79 649
113
De nem is emeli meg duplájára teljes várható csomagárat. OK, lehet, hogy az egyedi gyártású gépek kapnak egy 1,6-1,8-as szorzót, de ettől nem lesz a várható többszáz darabos rendelés ára dupla.
Szóval semmi köze nincs a leszállított protóknak a végleges ausztrál csomagár horribilitásához.
Amire tudok gondolni, az a 100%-os otthoni gyártás, valamint az esetleges kezdeti beszerzési árba foglalt kb. 10 éves support költsége.

Dehogynem lesz akár a 3x-osa is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Marha egyszerű,keresd ki,hogy mennyi volt a proto F-35 és csodálkozz.
Marha egyszerű: Nem keresem. Én már kikerestem a japán proto Patria árát.
Te akarod vele az igazadat bizonyítani.
Egy pár kérdés: A proto F35 hány olyan rendszert is használt, ami már korábban más gépekben rendelkezésre állt?
Az F-35 szellemi tulajdona kit is illet? Az F-35 protói mennyiben is egyeznek meg a jelenlegi F-35 sorozatban gyártott verzióival?
Az ausztrál tenderen részt vevőknél ez hogyan alakul a proto-sorozat gyártott relációban?
Ezek után hogyan akarod az F-35 protóinak fejlesztési finanszírozási sémáját ráhúzni az ausztrál tender mintájára. Vagy bármilyen szárazföldi beszerzésre?
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 521
79 649
113
Marha egyszerű: Nem keresem. Én már kikerestem a japán proto Patria árát.
Te akarod vele az igazadat bizonyítani.
Egy pár kérdés: A proto F35 hány olyan rendszert is használt, ami már korábban más gépekben rendelkezésre állt?
Az F-35 szellemi tulajdona kit is illet? Az F-35 protói mennyiben is egyeznek meg a jelenlegi F-35 sorozatban gyártott verzióival?
Az ausztrál tenderen részt vevőknél ez hogyan alakul a proto-sorozat gyártott relációban?
Ezek után hogyan akarod az F-35 protóinak fejlesztési finanszírozási sémáját ráhúzni az ausztrál tender mintájára. Vagy bármilyen szárazföldi beszerzésre?

A Lynx pontosan ugyanolyan új mint amennyire az F-35 volt annó.Az ausztrál Lynx meg aztén főleg.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 946
7 714
113
Amúgy a lynxeknek nem az van hogy nincs nagy fejlesztési ára mert lényegileg azt a csekket már állta a bundeswehr a pumákkal ?

A lynx az nem a puma csak megszabadulva a bundeswehr limitáló igényeitől ezzel létre hozva egy jobb eladhatóbb ifv-t ?
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 521
79 649
113
Amúgy a lynxeknek nem az van hogy nincs nagy fejlesztési ára mert lényegileg azt a csekket már állta a bundeswehr a pumákkal ?

A lynx az nem a puma csak megszabadulva a bundeswehr limitáló igényeitől ezzel létre hozva egy jobb eladhatóbb ifv-t ?

Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
 
K

kamm

Guest
Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Meg mindig tobb, mint egy stealth repulo fejleszteset felhozni, ami egy vilagbajnok epuletes, illogikus okorseg.

Marha egyszerű: Nem keresem. Én már kikerestem a japán proto Patria árát.
Te akarod vele az igazadat bizonyítani.
Egy pár kérdés: A proto F35 hány olyan rendszert is használt, ami már korábban más gépekben rendelkezésre állt?
Az F-35 szellemi tulajdona kit is illet? Az F-35 protói mennyiben is egyeznek meg a jelenlegi F-35 sorozatban gyártott verzióival?
Az ausztrál tenderen részt vevőknél ez hogyan alakul a proto-sorozat gyártott relációban?
Ezek után hogyan akarod az F-35 protóinak fejlesztési finanszírozási sémáját ráhúzni az ausztrál tender mintájára. Vagy bármilyen szárazföldi beszerzésre?

Teljesen abszurd az egesz, zero logikaja van. :)
Mondom, mint az inaktiv nyugdijasok, akiknel mar csak az asszociativ palyak funcionalnak, kb olyan szinten mozognak az "ellenervei" ma este. :D
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 946
7 714
113
Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
De ha mindkettő ifv akkor nem lehetséges hogy semmi közük egymáshoz hiszen nem egy halat hasonlítunk össze egy boeingel , már fegyver nemükben ugyan azok a puma és a lynx...

Ezek után nem tudom mennyire validak a kommentjeid ...
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Igazából nem tök mind1 az ára???
Eszméletlen nagy különbség nem lehet a Pumához képest. Remélhetőleg a Pumánál rosszabb rendelkezésre állási mutatói nem lesznek. (most ott az okok mind1)

Épül egy stratégiai szempontból kiemelt jelentőségű gyár, vegyesvállalati modellben. (Bárcsak anno a 90-es évek privatizációja is így zajlott volna...)

Folyamatos kutatás-fejlesztési programok lesznek Egerszegen. Kapcsolódik további magyar hadiipari és részben civil üzemekhez.

Ilyen jó üzletet senki sem remélt. A megvalósítás csak rajtunk múlik. A szándék megvan.
Nem érdemes fanyalogni!!!
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Igazából nem tök mind1 az ára???
Eszméletlen nagy különbség nem lehet a Pumához képest. Remélhetőleg a Pumánál rosszabb rendelkezésre állási mutatói nem lesznek. (most ott az okok mind1)

Épül egy stratégiai szempontból kiemelt jelentőségű gyár, vegyesvállalati modellben. (Bárcsak anno a 90-es évek privatizációja is így zajlott volna...)

Folyamatos kutatás-fejlesztési programok lesznek Egerszegen. Kapcsolódik további magyar hadiipari és részben civil üzemekhez.

Ilyen jó üzletet senki sem remélt. A megvalósítás csak rajtunk múlik. A szándék megvan.
Nem érdemes fanyalogni!!!
Marót azt is kijelentette a gyárak kapcsán hogyha elérjük a gdp 2%-át akkor hatalmas rendelési potenciálja lesz a honvédségnek. Ebből én azt szűrtem le hogy ezek a db számok csak a gyár létesítésére és a honvédség gyors és minimális igényének kielégítésére szolgának. Ott van az Arzenál is az elején még mindenki kétségeket támasztott hogy mi lesz ha a 200000db számot legyártja a Cz-ből. Most már mindenki láthatja hogy lesz jövője utána is. Itt már csak egy valami szólhat közbe 2022-es választás.