[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 198
10 970
113
Én meg arról beszéltem, hogy ha van már egy legyártott APC konfigurációd, akkor abból 2 hét alatt - a belső átrendezésével - tudnak sebesültkihordót csinálni/kialakítani.
Itt nem barkácsolásról beszélek, hanem áttervezésről.
Ha olyan sürgős a tempó, mint nálunk, akkor nem azzal fogunk kezdeni, aminek az áttervezése, és tesztelése több hónap/év.
Legalább is én nem azzal kezdeném. De ha egyszerre kezdenek is bele, akkor is - értelem szerűen - az APC fog hamarabb elkészülni.

De pszh-nak itt vannak a BTR-ek!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 198
10 970
113
Azok kilincsnek meg bilinek vannak nem pszh-nsk.

És inkább előbb cserélnéd előbb a BTR-eket, mint hogy új gyalogsági harcjárművek legyenek?
Mert én nem. Inkább legyen egy valamire való gyalogsági harcjármű előbb, és akkor a BTR hátrább lehet a képzeletbeli fronttól, és lehet ott szar, ahol kicsi az esélye, hogy rálőjenek, mintha előbb a BTR-ek cseréje történne másik pszh-ra, oszt azok mehetnének az első sorba, gyhj híján.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 429
120 913
113
És inkább előbb cserélnéd előbb a BTR-eket, mint hogy új gyalogsági harcjárművek legyenek?
Mert én nem. Inkább legyen egy valamire való gyalogsági harcjármű előbb, és akkor a BTR hátrább lehet a képzeletbeli fronttól, és lehet ott szar, ahol kicsi az esélye, hogy rálőjenek, mintha előbb a BTR-ek cseréje történne másik pszh-ra, oszt azok mehetnének az első sorba, gyhj híján.
Amúgy el van döntve mire lesz cserélve meg mikortól nem tudom mit teorizáltok.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 569
46 623
113
És inkább előbb cserélnéd előbb a BTR-eket, mint hogy új gyalogsági harcjárművek legyenek?
Mert én nem. Inkább legyen egy valamire való gyalogsági harcjármű előbb, és akkor a BTR hátrább lehet a képzeletbeli fronttól, és lehet ott szar, ahol kicsi az esélye, hogy rálőjenek, mintha előbb a BTR-ek cseréje történne másik pszh-ra, oszt azok mehetnének az első sorba, gyhj híján.
Elbeszélünk egymás mellett.
Én gyartás és életciklus értelemben beszéltem a Lynx alverzióinak sorrendjéről. Folyt...
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 524
113
És inkább előbb cserélnéd előbb a BTR-eket, mint hogy új gyalogsági harcjárművek legyenek?
Mert én nem. Inkább legyen egy valamire való gyalogsági harcjármű előbb, és akkor a BTR hátrább lehet a képzeletbeli fronttól, és lehet ott szar, ahol kicsi az esélye, hogy rálőjenek, mintha előbb a BTR-ek cseréje történne másik pszh-ra, oszt azok mehetnének az első sorba, gyhj híján.
Az megvan hogy a btr már akkor elvetélt technika volt amikor megérkezett? A BTR csere szerintem tipikusan olyan téma amit nagyon ellehetett VOLNA kapkodni , szerencsére nem így lett de ettől függetlenül már 25 éve nem kellene rendszerben lenniük…
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 569
46 623
113
Az te azt értetted félre, hogy ez az APC nem "az" az APC.
Én arra konfigra gondoltam, ami egy busz, a tetején egy .50-es géppuskával.
Ezt nem arra gondoltam, hogy majd a nehézdandár feletti zászlóaljak ezt kapják, hanem, hogy a nehézdandár zászlóaljainak, esetleg a dandártörzsben felmerülhet minimális olyan igény, hogy egy ilyen konfigot is gyártsunk. Ennek egyik példaja az APC-től csak berendezésében eltérő sebesültszállító.
Tehát nem a 8x8-as (6x6) APC (ami majd a BTR-ek utódja lesz helyett írtam ezeket, hanem a nehézdandár leendő járműcsomagjába.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and Pogány

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 091
113
Nem lett volna környezeti katasztrófa.
És megépült-Ausztriában.Ugyanis kifizettük az árát az osztrákoknak,amiből ők azt meg is épitették Bécs alatti Duna szakaszon....A mi pénzünkböl.
Kicsit el vagy tévedve. :D A szlovákok építették meg, és nem fizettük ki. Viszont nem is kapunk az áramból. És csak a Bősi erőmű épült meg, a Nagymarosi nem.

A probléma egyébként az volt vele, hogy csúcsüzemi erőműként akarták használni, napon belül több méteres vízszint ingadozással.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 355
31 613
113
Kicsit el vagy tévedve. :D A szlovákok építették meg, és nem fizettük ki. Viszont nem is kapunk az áramból. És csak a Bősi erőmű épült meg, a Nagymarosi nem.

A probléma egyébként az volt vele, hogy csúcsüzemi erőműként akarták használni, napon belül több méteres vízszint ingadozással.
Nem vagyok eltévedve.A NAGYMAROSI erőművet egy osztrák cég csinálta volna.És meg is csinálta,csak nem Nagymaroson,hanem Ausztriában-a mi költségünkre.
A csúcsüzemi járatás valóban kerülendő,de különben sima,folyó aktuális viszonyaihoz igazodó működtetéssel nem lett volna semmiféle környezeti katasztrófa.Ami azt illeti,a Duna felettünk végig van már lépcsózve,emiatt a magyar szakaszon vizlépcsók hiányában a meder egyre jobban bevágódik-és ez okoz környezeti problémákat az Alföld kiszáradását okozva.Ugyanis ahogy egyre inkább bevágódik a meder,úgy megy lefele vele a talajvizszint is.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 091
113
Nem vagyok eltévedve.A NAGYMAROSI erőművet egy osztrák cég csinálta volna.És meg is csinálta,csak nem Nagymaroson,hanem Ausztriában-a mi költségünkre.
A csúcsüzemi járatás valóban kerülendő,de különben sima,folyó aktuális viszonyaihoz igazodó működtetéssel nem lett volna semmiféle környezeti katasztrófa.Ami azt illeti,a Duna felettünk végig van már lépcsózve,emiatt a magyar szakaszon vizlépcsók hiányában a meder egyre jobban bevágódik-és ez okoz környezeti problémákat az Alföld kiszáradását okozva.Ugyanis ahogy egyre inkább bevágódik a meder,úgy megy lefele vele a talajvizszint is.
Nézz már egy kicsit utána a Bős - Nagymarosi erőműnek. Még az országot sem találod el. :D

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and kamm

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 355
31 613
113
Nézz már egy kicsit utána a Bős - Nagymarosi erőműnek. Még az országot sem találod el. :D

Namég1x....A nagymarosi erőmű kiviteletzését egy osztrák cégtől rendeltük meg.De aztán nem került felépitésre.Viszont a szerződés reánk eső részét,vagyis az erőmű árának kifizetését nekünk teljesiteni kellett.A felmondás pillanatában a beépitendő részegységek,turbinák,generátorok,zsilipkaputáblák,stb,már részben le voltak gyártva,illetve gyártás alatt voltak.Ezután az osztrákok ebböl az anyagbol,és a mi pénzünkből,épitettek egy erőművet Ausztriában.A bősi truváj még ezen felül van-idiótaság csimborasszója volt,amit akkor csináltunk,de ez volt az MDF politikájának egyik sarkalatos pontja (és csak kis része volt a többi idiótaságnak,amit ezen felül még sikerült akkoriban összehozni)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 925
7 635
113
Namég1x....A nagymarosi erőmű kiviteletzését egy osztrák cégtől rendeltük meg.De aztán nem került felépitésre.Viszont a szerződés reánk eső részét,vagyis az erőmű árának kifizetését nekünk teljesiteni kellett.A felmondás pillanatában a beépitendő részegységek,turbinák,generátorok,zsilipkaputáblák,stb,már részben le voltak gyártva,illetve gyártás alatt voltak.Ezután az osztrákok ebböl az anyagbol,és a mi pénzünkből,épitettek egy erőművet Ausztriában.A bősi truváj még ezen felül van-idiótaság csimborasszója volt,amit akkor csináltunk,de ez volt az MDF politikájának egyik sarkalatos pontja (és csak kis része volt a többi idiótaságnak,amit ezen felül még sikerült akkoriban összehozni)

Én örülök hogy nincs az a fos gát , szêt baszta volna a duna kanyart
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 512
5 091
113
Namég1x....A nagymarosi erőmű kiviteletzését egy osztrák cégtől rendeltük meg.De aztán nem került felépitésre.Viszont a szerződés reánk eső részét,vagyis az erőmű árának kifizetését nekünk teljesiteni kellett.A felmondás pillanatában a beépitendő részegységek,turbinák,generátorok,zsilipkaputáblák,stb,már részben le voltak gyártva,illetve gyártás alatt voltak.Ezután az osztrákok ebböl az anyagbol,és a mi pénzünkből,épitettek egy erőművet Ausztriában.A bősi truváj még ezen felül van-idiótaság csimborasszója volt,amit akkor csináltunk,de ez volt az MDF politikájának egyik sarkalatos pontja (és csak kis része volt a többi idiótaságnak,amit ezen felül még sikerült akkoriban összehozni)
Valóban fizettünk kártérítést egy osztrák cégnek. És az osztrákok valóban építettek egy hasonló méretű erőművet pár évvel később Freudenau -nál.

Hogyan kell egy beszélgetést átvinni másik topikba?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby