[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 072
2 593
113
most jövök a friccektől. ez a fenti lista jól tükrözi azt hogy miket fröcsögnek.
OFF - úgy látszik bennünket sem nyugaton, sem keleten nem szeretnek. Ez viszont nem jelenti azt, hogy ne nekünk lenne igazunk. Jó helyen lesz itt a Lynx. Ha a kétkedést nem is oszlatja el bennük, legalább elveszi a kedvüket az erőszakosabb megnyilvánulásoktól. ;)
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 072
2 593
113
Nem létezett olyan, hogy standard ajánlat. Annyira nem, hogy ez lett a standard.
Egyébként le a kalappal a gyár előtt, hogy a sorozatra kész toronyról korábban semmilyen anyag nem került nyilvánosságra. De annyit faragtak, alakítottak a korábban látott verziókhoz képest, hogy biztos vagyok benne, a miénk lett a legjobb.
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
Nekem az első ami feltűnt, az a döntött toronyfront, és hogy onnan a repeszek közvetlenül az APS érzékelőinek a dobozára fognak pattanni. Nincs bordázat, sem plusz védelem a doboz alján.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Nekem az első ami feltűnt, az a döntött toronyfront, és hogy onnan a repeszek közvetlenül az APS érzékelőinek a dobozára fognak pattanni. Nincs bordázat, sem plusz védelem a doboz alján.
Az nem az "APS érzékelője", hanem a 360 fokban körbe látást biztosító kamera rendszer. Attól még mondjuk sérülhet...
Ha jól tudom a tornyon nincs APS: testen lévő töltetek egy részét lövik ki felfelé a torony védelmére.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and miltaccfd

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Pedig az nem az indító cska egy tárolórekesz.
Jah én nem a Spike indítóra írtam, hanem arra, hogy nem harcszerűen fotózták az ausztrál gépet sem a promó képekhez sem.
Kb. mintha egy autógyártó a PR képein nyitva hagyná az üzemanyag töltő nyílását.
Azt tudom, hogy az ausztráloknál felfelé kiemelkedő indító van a torony tetején jobb oldalán.

Arra tudok még gondolni, hogy azért szállították így az említett lemez nélkül (úgy értem nem felszerelve) ide is a Lynxet, mert mint ahogy írtad is, azonnal tesztek kezdődnek, aminél kevesebbet adnak arra, hogy szép legyen.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Már meg is oldottam! :D
Teszt-csapat! Tessék jegyzetelni! Első pont a Pappergenek küldendő "1100 pontos javítási listán! :D


turret3.jpg
Szerintem inkább egy olyan elemet képzelj oda, mint egy láncvédő a bringákon:
res_44f54b7f727de899f2377da7269a3341.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A géppuska a gépágyú oldalán lévő dudorban van amihez a heveder vezet.
Ejjj... Gp a küzdőtéren kívül? Az akadályt a szent lélek fogja elhárítani? Újratöltést hogy oldja meg a személyzet, folyamatos heveder összekapcsolással?
Furcsa egy megoldás az tuti.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Arról beszéltek, hogy kilátszik a gépágyú, nem páncélozhatod le a hüvelykivető nyílást ez az oka.
Ez részletkérdés. A PUMA RCT-30-as tornyán nincs eltakarva, míg az ausztrál Lance tornyon meg el van:
Tudom ez nem puma, de RCT-30:
BOXER-IFV-KMW-004.JPG


Rheinmetall-Lynx-KF41_01-800x534.jpg

Utóbbi esetben sincs teljesen elzárva, csak egy borító lemezt raktak elé.
Bár biztos nem tett jót a torony súlyának, és ezzel állítólag küzdenek is az ausztrálok.

Megjegyzés:
Valaki korábban kérdezte, hogy hogyan fog a StrikeShielddal borított felületekre Barracuda "ruha" kerülni.
Na a fenti Boxer képen nagyon jól látszik, hogy mennyire miliméter pontosan le lehet korlátozni, hogy jármú különböző felületeire, pontosan hova, mi kerüljön.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ejjj... Gp a küzdőtéren kívül? Az akadályt a szent lélek fogja elhárítani? Újratöltést hogy oldja meg a személyzet, folyamatos heveder összekapcsolással?
Furcsa egy megoldás az tuti.
Ha tovább olvasol, akkor rájössz, hogy nem lesz a hevedervezető sem szabadon...
Az meg arra van kitalálva, hogy ne akadjon el benne a heveder, ha nem éri sérülés.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nincs eltakarva, Tükrözve van az ausztrál teszt torony és a miénk.
OK-OK, ezt elfelejtettem, amikor a képet betettem, de ott sincs annyira szabadon, mint az RCT-30-on.
Az ausztrál másik oldala meg így néz ki:
CDS-Rheinmetall-LYNX-KF41-in-Australia--1024x768.jpeg

Persze itt is a szabadba peregnek a gépágyú hüvelyei, csak nem annyira nyitott a konstrukció.
Mégy egyszer: Engem nagyon nem zavar az sem, ha a kivető nyílás tök szabadon maradna.
Engem inkább csak a párhuzamosított géppuska hevedervezetőjének ennyire nyitott konstrukciója zavart.
De ahogy írtad is, arra van még egy lemez.
Szóval részemről lezárva.
 
K

kamm

Guest
Azt még nagyobb kockázat szerintem, hogy gépágyú teljes szerkezete védtelen oldalról...oda kell lőni az ellenségnek és máris használhatatlan a jármű.
turret2.jpg
Ne haragudj, de ezen nagyon jot nevettem... te tenyleg ennyire hulyenek tartasz mindenkit magadon kivul? :cool:

Amugy megis mi a banat lone be oda? Es hol? :eek:

Nem gyenge pont nem tudsz belőlni a gépágyúba ott.

Persze hogy nem. Teljesen illogikus lenne ilyesmi.