[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113

view.php

És ha fordítva lenne? Csak az oldalpáncél elemei és a lánctalp lenne nemzeti színű?
Az IFV felirat és a lánctalp lenne zöld, a felette látható elem fehér, az felett piros, a teteje egyszínű szürke vagy terepszínű a címerrel?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
És ha fordítva lenne? Csak az oldalpáncél elemei és a lánctalp lenne nemzeti színű?
Az IFV felirat és a lánctalp lenne zöld, a felette látható elem fehér, az felett piros, a teteje egyszínű szürke vagy terepszínű a címerrel?

Nem rossz ötlet. Én első körben még az előző verziót turbóztam fel a középső elem kontúrjának folyamatos vékony fekete vonalra cserélésével. Továbbá az elején pár zöld pixelt javítottam a jobb szeparáció miatt. Ez így ebben a formában?

359927lynx_logo4.png


Bakker, most jut eszembe, hogy a magyar címert át kellett volna rakni a középső (fehér) részbe ... :mad: Na majd esetleg egy második körben, ha jó az irány ... :)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Nem rossz ötlet. Én első körben még az előző verziót turbóztam fel a középső elem kontúrjának folyamatos vékony fekete vonalra cserélésével. Továbbá az elején pár zöld pixelt javítottam a jobb szeparáció miatt. Ez így ebben a formában?

359927lynx_logo4.png


Bakker, most jut eszembe, hogy a magyar címert át kellett volna rakni a középső (fehér) részbe ... :mad: Na majd esetleg egy második körben, ha jó az irány ... :)

A teltebb vonalak kedvelőinek ... ;)

Avatar -ként berakva az előző verzió nagyon vékony szürke vonalként került "kiátlagolásra" - így jobb. Próbáltam a teknő (fehér rész) közepére - címertől balra esik függőlegesen - felségjelzéssel. Tetszett is meg nem is - a címerrel együtt soknak éreztem. Az alábbi vastagított vonalak közé meg a címert nem akartam átrakni. Maradtam ennél a verziónál ...

367927lynx_logo5.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 512
93 737
113
A teltebb vonalak kedvelőinek ... ;)

Avatar -ként berakva az előző verzió nagyon vékony szürke vonalként került "kiátlagolásra" - így jobb. Próbáltam a teknő (fehér rész) közepére - címertől balra esik függőlegesen - felségjelzéssel. Tetszett is meg nem is - a címerrel együtt soknak éreztem. Az alábbi vastagított vonalak közé meg a címert nem akartam átrakni. Maradtam ennél a verziónál ...

367927lynx_logo5.png
A címer nem lennw jó a fehér részen? Nem biztos, hogy ott középre tenném. Elöl is lehet sok, talán hátul, oder csak a honvédségi felsegjelzés?
I8fHHmkd290lNxelMIMVW81Z7aGiqGyHsJS0vwBvCeKDuhBJjxTA2ZzbJDIn7I6SPOR4J5PD0VJ4kTg_mhj0rCZQfiT8nF-V8eT63mEumt5vfCrexf-r8X_x-V5OM0A

Lehet ez faszább a címer helyett..
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Igazan indithatnanak egy palyazatot pl. a hivatalos "Lynx Hu" logora meg ugy altalaban majd kivancsi leszek a toborzovideokra.

Mikor volt utoljara hogy adott egy vilagviszonylatban is "cool" termek, vadiuj, mennyiseg is lesz belole, valamennyire meg amolyan Suzukisan magyar is lesz. Ha ezt nem lehet eladni a fiataloknak akkor mar semmit. :)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
A címer nem lennw jó a fehér részen? Nem biztos, hogy ott középre tenném. Elöl is lehet sok, talán hátul, oder csak a honvédségi felsegjelzés?
I8fHHmkd290lNxelMIMVW81Z7aGiqGyHsJS0vwBvCeKDuhBJjxTA2ZzbJDIn7I6SPOR4J5PD0VJ4kTg_mhj0rCZQfiT8nF-V8eT63mEumt5vfCrexf-r8X_x-V5OM0A

Lehet ez faszább a címer helyett..

Végül fogtam aztán avatar -ként beraktam a felségjeles verziót az előző hozzászólásommal egy időben ... Kattints rá - úgy egy kicsit nagyít a képen.

A címernek szerintem kicsi a hely középen - mármint függőlegesen. A vastag vonalak közé - hagyva kis helyet alul-felül (azaz nem pont faltól falig) szerintem hasonlóan "eltűnne", mint most a piros alapon is sajna. Hátul a felségjelzés nem néz ki jól (szintén nem a falra toltam - csak ízlésesen) - középen jobban mutat szerintem.

Úgy egyébként azt tudom, hogy hivatalosan - szabályszerűen - a toronyra kellene rakni, de ott meg szintén a piros alap miatt nem mutatna jól (ezt már ki sem próbáltam) ...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 512
93 737
113
Végül fogtam aztán avatar -ként beraktam a felségjeles verziót az előző hozzászólásommal egy időben ... Kattints rá - úgy egy kicsit nagyít a képen.

A címernek szerintem kicsi a hely középen - mármint függőlegesen. A vastag vonalak közé - hagyva kis helyet alul-felül (azaz nem pont faltól falig) szerintem hasonlóan "eltűnne", mint most a piros alapon is sajna. Hátul a felségjelzés nem néz ki jól (szintén nem a falra toltam - csak ízlésesen) - középen jobban mutat szerintem.

Úgy egyébként azt tudom, hogy hivatalosan - szabályszerűen - a toronyra kellene rakni, de ott meg szintén a piros alap miatt nem mutatna jól (ezt már ki sem próbáltam) ...
Nekem közepén fura, hátul frankóbb lenne.
Esetleg a Lynx helyett Hiúz?
De a tied, nem akarok beleugatni nagyon. :)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Nekem közepén fura, hátul frankóbb lenne.
Esetleg a Lynx helyett Hiúz?
De a tied, nem akarok beleugatni nagyon. :)

Hátul tényleg fura - abszolút nem adja. És nemcsak azért, mert szabály szerint sem lehet hátul.

Egyébként mindent lehet. Meg az ellenkezőjét is ... :) A betűtípust nem keresgettem ki - meg aztán az is kérdéses lehet, hogy nem-e valami tök egyedi dolog és/vagy van-e ékezetes betűk is ... Alább párat kigyűjtöttem "hirtelen nézelődésre" (mindegyik döntve van, a harmadik vastagítva is - a többi nem, a második nem az igazi vastagítva - a többin lehet javít is). Mondjuk még az utolsó előtti a "legkatonásabb" ...

Onnantól kezdve, hogy kirakja az ember már nem az övé hanem mindenkié ... ;) Egyébként nem tudom mi lesz a magyar neve - ezért sem gondoltam komolyan magyar átnevezősdire. Remélem a katonák nem valami olyasmit fognak kitalálni neki, hogy "egérke" vagy "csótány" vagy hasonló ... :)

428hiuz.png





Ez majdnem olyan, mint egy "EU -s tank" - csak "eltévedtek" rajta a csillagok ... :D:D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
T

Törölt tag 008

Guest
...... . Remélem a katonák nem valami olyasmit fognak kitalálni neki, hogy "egérke" vagy "csótány" vagy hasonló ... :)

428hiuz.png

.... ..
Van már neve..... Nyuszibusz. :)

Amúgy az ifvt akkor nem kellene magyarítani?
Lövészpáncélos? Vagy gyalogsági harcjármű? Mi most a terminológia?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Van már neve..... Nyuszibusz. :)

Amúgy az ifvt akkor nem kellene magyarítani?
Lövészpáncélos? Vagy gyalogsági harcjármű? Mi most a terminológia?

A "nyuszibusz" az a BTR és más ligában focizik ... :)

Egyébként GyHJ. Igazából ez sem mutatna sokkal jobban az IFV helyett ... Avagy egyszerűen "újságíró nyelven": TAAAAANKKK :p
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Nem jó szerintem se a kek, se a csillagok, mert azoknak igy együtt kurvára EU szaga van ès sz no go. Cimer helyett a felsegjelzés kell, mert a cimer csak lobogón néz jól ki. Ènmaradnèk az IVF-nèl, főleg, ha a fiatalabb korosztàlyt akarodmegszólitani.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Dehogy, van csomó beépítetlen terület. Sztem még Rábán belül is. Legvégső esetben, egy romos csarnokot is le lehet bontani.

Viszont akkor marad a légvédelmi rakétaezred is Győrben.

Amugy ez egy regi kerdesem: maradt valami az egykori, fovarost vedo biatorbagyi-etyeki-zsambeki SA-2 meg SA-3 gyurubol?
Vagy mar semmi nincs, csak Mistralok meg szetszort SA-6 vedi Budapestet?
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka
K

kamm

Guest
Nem jó szerintem se a kek, se a csillagok, mert azoknak igy együtt kurvára EU szaga van ès sz no go. Cimer helyett a felsegjelzés kell, mert a cimer csak lobogón néz jól ki. Ènmaradnèk az IVF-nèl, főleg, ha a fiatalabb korosztàlyt akarodmegszólitani.

Igen, a cimer egy marhasag, maradjon a haromszog, amit a hk is hasznalnak mar. Az EU-val semmi baj, de csillagozas ide felesleges, mert csak zavaroan emlekeztet az ausztralra, ahol viszont a lobogojuk miatt szokas hasznalni (hogy ne tunjon britnek, hah.)