[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 535
68 060
113
A nagy titkossàgról annyit, hogy amíg befelé nézett a bent ülô katona, egy fazon simàn belefényképezett és amikor odaértem és szóltam a katonànak, nem boldogan, de hagyta menni, pedig a tàvolodó figura még elérhetô lett volna.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 535
68 060
113
A Lynx tetején àllók gondolom màr elfàradtak és bàr fényképezhettem volna, de annyira elutasító kisugàrzàsúak voltak, hogy nem jàrtam fent körbe, csak két fotót lôttem.

A Leopardnàl viszont igen baràtsgos volt a beszélgetésre rendelt katona. Sok újat nem mondott, de azt lelkesen és összefüggôen. Még mindig nincs eldöntve szerinte az A4-ek sorsa, szóval egyelôre az sem biztos, hogy maradnak. Szeptembertôl vàrható az A7-ek érkezése szerinte.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 602
8 602
113
Vicces hogy nem engednek fotózni mikor pár éve bizonyos új csili Vili gépek jöttek és mondtak nem fotozhatjuk le akkor mondtuk jó akkor takarjatok vissza őket nem megy innen sehova egyik gépse max vissza a feladohoz,na ott nem voltak ilyen kemény szavak csak levert fejű tisztek akik sokat telefonáltak hogy mi legyen
Mia addig megírtuk a jegyző könyvet hogy a vám eljáráson nem sikerült a szemle ezért elutasítom! Következő időpont mikor ki tudunk jönni 2-3 hónap!
Nem telt bele sok időbe kávéval kínáltak az addig mogorva katona kollégák. o_O
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
volt valami érdekes a beltérben?

Nem értem mi lehet olyan titkos, hogy a desszantteret nem lehet fotózni. Tuti hogy készülnek róla kép a szolgálatok áltatl. Aliexpressről lehet rendelni tollba, meg szemüvegbe épített kamerát. Onnantól kezdve, hogy be engedik az embereket a beltérbe biztonsági szempontból már tök mindegy, mert aki akarja úgy is lefotózza...

Itthon még a BTR is titkos.

Minimális logika azért van.
Lehet fényképezni, de csak kívülről.
A Gidránnál felügyelő őrvezető mellettem egy "nagyon érdeklődő" hölgynek mondta is, hogy a lüke gyerekét kívülről lehet fényképezni, de a kapcsolókat kezelőszerveket nem!
Szóval annyi logika lehet benne, hogy mivel magyarítva vannak a kezelőszervek, akkor egy ellenséges katona nem fogja tudni kisilabizálni, hogy melyik kapcsoló mire való.
Az ukrán konfliktusban ez például komoly probléma volt szerintem az oroszoknak, hogy az ukránok gyakorlatilag azonnal tudták menteni a hátrahagyott gépeket.
Mondjuk egy neccesebb helyzetben nem biztos, hogy az ellenfél ilyen esetben kiszótárazza a gyújtáskapcsoló feliratot. Ha meg előre körbefényképeznék, akkor fel is lehetne készülni belöle.
Jelzem a katona válaszára a kisgyerekes anyuka kb. azt válaszolta, hogy leszarja, és ő csak "a fogyatékos Ödönkét" akarja fényképezni... :rolleyes:
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Hát azt is mondta tüzér bácsi a tölteteket kézzel töltik nincs semmilyen automatika...
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
327
804
93
Nem engednek fotózni. Megmondták, hogy bezárnak mindent a p*csába, ha valaki befotóz a gépbe.
Amikor én ott jártam, akkor (is?) befotózott valaki, annak kedvesen megmondták, hogy nem szabad, megkérték, hogy törölje, megtette és ennyi.

Amúgy a deszanttérben kicsit kérdezgettem a katonát, elmondása szerint 3 Lynx van itt eddig, mindhárom prototípus, lőni még nem lehet velük, de ettől függetlenül nyúzzák őket rendesen (leginkább az első kettőt), de remélik, hogy a következő darab, ami nemsokára érkezik, az már nem proto lesz. Külön kérdésre azt is remélte, hogy programozós csővége is lesz.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Minimális logika azért van.
Lehet fényképezni, de csak kívülről.
A Gidránnál felügyelő őrvezető mellettem egy "nagyon érdeklődő" hölgynek mondta is, hogy a lüke gyerekét kívülről lehet fényképezni, de a kapcsolókat kezelőszerveket nem!
Szóval annyi logika lehet benne, hogy mivel magyarítva vannak a kezelőszervek, akkor egy ellenséges katona nem fogja tudni kisilabizálni, hogy melyik kapcsoló mire való.
Az ukrán konfliktusban ez például komoly probléma volt szerintem az oroszoknak, hogy az ukránok gyakorlatilag azonnal tudták menteni a hátrahagyott gépeket.
Mondjuk egy neccesebb helyzetben nem biztos, hogy az ellenfél ilyen esetben kiszótárazza a gyújtáskapcsoló feliratot. Ha meg előre körbefényképeznék, akkor fel is lehetne készülni belöle.
Jelzem a katona válaszára a kisgyerekes anyuka kb. azt válaszolta, hogy leszarja, és ő csak "a fogyatékos Ödönkét" akarja fé
Erosen csodalnam,ha nem ikon jelolne a gyujtaskapcsolot.....Azert ez nem egv jabba homokkuszo,jogy egy full atlag urvezeto ne igaxodjon el rajta fel perc alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 708
5 589
113
volt valami érdekes a beltérben?

Nem értem mi lehet olyan titkos, hogy a desszantteret nem lehet fotózni. Tuti hogy készülnek róla kép a szolgálatok áltatl. Aliexpressről lehet rendelni tollba, meg szemüvegbe épített kamerát. Onnantól kezdve, hogy be engedik az embereket a beltérbe biztonsági szempontból már tök mindegy, mert aki akarja úgy is lefotózza...

Nektek semmi se elég...  ha már beleülhetsz, megnézheted, látod, akkor minek még fénykép is? Social mediás f@szság,hogy mindent meg kell osztani 8345-ször. Én ősszel körbefényképeztem mindet, ma nem is vittem ki gépet
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Nektek semmi se elég...  ha már beleülhetsz, megnézheted, látod, akkor minek még fénykép is? Social mediás f@szság,hogy mindent meg kell osztani 8345-ször. Én ősszel körbefényképeztem mindet, ma nem is vittem ki gépet
Én ősszel körbefényképeztem mindet = Social mediás f@szság
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Nem, én nagyon nem vagyok fényképezős típus.
A kilátogatást előrehoztam, mert tényleg csak neccesen értem volna oda. Így is sokat kellett sorban állni. A Leo 2-esbe bemászást már nem is vártuk ki.
Tapasztalatok:
  • fejlődőképesek a gyerekeim... :)
  • a Lynxben sincs olyan hatalmas nagy hely. Legalábbis a Gidrán nagyon lett szídva a hátul lévő hely miatt. Nos jelentem, a kb. ugyan az a kategória. Alapvetően nem a Lynxben kicsi a hely, hanem szerintem a Gidránban nincs sokkal (!) kisebb hely. Utóbbiban is van az ülések között fegyvertartó tároló.
  • (katonától kapott infó) a Lynxből jelenleg ez a 05-ös rendszámú a harmadik a sorban. Ha vannak is továbbiak, biztosan nem sok. Ezt is a vezetési gyakorlatokról lett Pestre hozva. Ez sem végleges belső konfiguració, mert a németek folyamatosan fejlesztik. A toronyban benne vannak a fegyverek, de nem tökéletes, mert (állítólag) a torony mozgatása/forgatása nem tökéletes. A kézi forgatás lehetséges jelenleg, de állítólag a módosított megoldásokat már nagyon várják, mert azonnal elkezdhető lenne az éleslövészet. Ettől függetlenül a képzés megy ezerrel.
Folyt. köv.