[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Nem, én nagyon nem vagyok fényképezős típus.
A kilátogatást előrehoztam, mert tényleg csak neccesen értem volna oda. Így is sokat kellett sorban állni. A Leo 2-esbe bemászást már nem is vártuk ki.
Tapasztalatok:
  • fejlődőképesek a gyerekeim... :)
  • a Lynxben sincs olyan hatalmas nagy hely. Legalábbis a Gidrán nagyon lett szídva a hátul lévő hely miatt. Nos jelentem, a kb. ugyan az a kategória. Alapvetően nem a Lynxben kicsi a hely, hanem szerintem a Gidránban nincs sokkal (!) kisebb hely. Utóbbiban is van az ülések között fegyvertartó tároló.
  • (katonától kapott infó) a Lynxből jelenleg ez a 05-ös rendszámú a harmadik a sorban. Ha vannak is továbbiak, biztosan nem sok. Ezt is a vezetési gyakorlatokról lett Pestre hozva. Ez sem végleges belső konfiguració, mert a németek folyamatosan fejlesztik. A toronyban benne vannak a fegyverek, de nem tökéletes, mert (állítólag) a torony mozgatása/forgatása nem tökéletes. A kézi forgatás lehetséges jelenleg, de állítólag a módosított megoldásokat már nagyon várják, mert azonnal elkezdhető lenne az éleslövészet. Ettől függetlenül a képzés megy ezerrel.
Folyt. köv.
Ezt csak az hiszi el aki nem volt kint.... Baromság
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 875
123 124
113
Lynxben sincs olyan hatalmas nagy hely. Legalábbis a Gidrán nagyon lett szídva a hátul lévő hely miatt. Nos jelentem, a kb. ugyan az a kategória. Alapvetően nem a Lynxben kicsi a hely, hanem szerintem a Gidránban nincs sokkal (!) kisebb hely. Utóbbiban is van az ülések között fegyvertartó tároló.
A faszt
A különbség ég és föld.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Erosen csodalnam,ha nem ikon jelolne a gyujtaskapcsolot.....Azert ez nem egv jabba homokkuszo,jogy egy full atlag urvezeto ne igaxodjon el rajta fel perc alatt.
Ha majd egyszer belejutsz, akkor megláthatod, hogy nagyjából a egy MIR űrállomás mennyiségű kapcsoló van belezsúfolva a csak a sofőr oldalán. És magyar feliratos szinte minden (nem nagyon emlékszem piktogrammokra, és a BTR ugyan ez, csak cirillel)
És akkor még nem beszéltünk a "kardánboxra" henkölt kommunikációs eszközöket.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Lynxben sokkal nagyobb hely van mint a Girdánban, a deszanttér viszont elég alacsony (meglepően) de ha leül mindenki akkor kényelmesen elférnek , a lábtartók királyak! A Gidrán hátul tényleg lábnak nagyon kevés hely van viszont azt nem értem hogy a háttámlának (hátul) nulla oldalatartásuk van amit bőven lenne hely megoldani!És mindezt úgy hogy oldalt ülnek (már ha ülnek benne)a menetiránynak tehát marhára indokolt lenne...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
A faszt
A különbség ég és föld.
Figyelj, külön erre figyelve, nem éreztem nagyságrendi eltérést. Szándékosan a Lynx után rögtön a Gidra hátuljába mentem. Ráadásul a lenyíló lábtartók miatt középre nem nagyon tudsz a Lynxbe sem a padlóra pakolni.
Azt bevallom, hogy az ülés mögötti tárolókat magam, se nem vettem észre, se nem kerestem.
Ezen felül elképzelésem nincs, hogy az amerikai verzióba tervezett 9 ülést hogy a tökömbe fogják belezsúfolni, ha nem növelik meg a gép hosszát pár 10 centivel.
 
  • Vicces
Reactions: fitom

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Figyelj, külön erre figyelve, nem éreztem nagyságrendi eltérést. Szándékosan a Lynx után rögtön a Gidra hátuljába mentem. Ráadásul a lenyíló lábtartók miatt középre nem nagyon tudsz a Lynxbe sem a padlóra pakolni.
Azt bevallom, hogy az ülés mögötti tárolókat magam, se nem vettem észre, se nem kerestem.
Ezen felül elképzelésem nincs, hogy az amerikai verzióba tervezett 9 ülést hogy a tökömbe fogják belezsúfolni, ha nem növelik meg a gép hosszát pár 10 centivel.
"Ráadásul a lenyíló lábtartók miatt középre nem nagyon tudsz a Lynxbe sem a padlóra pakolni."
????????
Te tényleg oda akarsz pakolni ahol a katonák deszantolva rohangálnak ki-be...????
Az igen
Ne igyál több szárcsagyökért teát....
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 715
5 214
113
Nem, én nagyon nem vagyok fényképezős típus.
A kilátogatást előrehoztam, mert tényleg csak neccesen értem volna oda. Így is sokat kellett sorban állni. A Leo 2-esbe bemászást már nem is vártuk ki.
Tapasztalatok:
  • fejlődőképesek a gyerekeim... :)
  • a Lynxben sincs olyan hatalmas nagy hely. Legalábbis a Gidrán nagyon lett szídva a hátul lévő hely miatt. Nos jelentem, a kb. ugyan az a kategória. Alapvetően nem a Lynxben kicsi a hely, hanem szerintem a Gidránban nincs sokkal (!) kisebb hely. Utóbbiban is van az ülések között fegyvertartó tároló.
  • (katonától kapott infó) a Lynxből jelenleg ez a 05-ös rendszámú a harmadik a sorban. Ha vannak is továbbiak, biztosan nem sok. Ezt is a vezetési gyakorlatokról lett Pestre hozva. Ez sem végleges belső konfiguració, mert a németek folyamatosan fejlesztik. A toronyban benne vannak a fegyverek, de nem tökéletes, mert (állítólag) a torony mozgatása/forgatása nem tökéletes. A kézi forgatás lehetséges jelenleg, de állítólag a módosított megoldásokat már nagyon várják, mert azonnal elkezdhető lenne az éleslövészet. Ettől függetlenül a képzés megy ezerrel.
Folyt. köv.
A torony működése, vagy inkább működésképtelensége körüli dolgot nem értem.
Elméletileg az ausztrálok tornyát kapja a hiúz, ami már tud forogni, lőni, álló helyzetből, menetből, gépágyúval, géppuskával, spike-al.
A felmerült problémák esetleg a tükrözés miatt vannak? Mi szükség volt egyáltalán a tükrözésre?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 463
79 509
113
Figyelj, külön erre figyelve, nem éreztem nagyságrendi eltérést. Szándékosan a Lynx után rögtön a Gidra hátuljába mentem. Ráadásul a lenyíló lábtartók miatt középre nem nagyon tudsz a Lynxbe sem a padlóra pakolni.
Azt bevallom, hogy az ülés mögötti tárolókat magam, se nem vettem észre, se nem kerestem.
Ezen felül elképzelésem nincs, hogy az amerikai verzióba tervezett 9 ülést hogy a tökömbe fogják belezsúfolni, ha nem növelik meg a gép hosszát pár 10 centivel.
Ültem mindkettőben és összehasonlíthatatlanul több hely van a Lynx-ben. Ha neked ez nem tűnt fel akkor nem tudom mire figyeltél.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Ültem mindkettőben és összehasonlíthatatlanul több hely van a Lynx-ben. Ha neked ez nem tűnt fel akkor nem tudom mire figyeltél.
Azért ha valaki szerint ugyan annyi hely van a Lynxben mint a Gidránban főleg hátul akkor ott van baj....:)
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 715
5 214
113
A Bocskaihoz Gidrán-t terveznek lövészpáncélosként rendszeresíteni?
Valaha ez elhangzott egy tábornok szájából.
Azon felül, hogy az utóbbi hozzászólások szerint nem elég nagy a harcászati felszereléshez, nem is tud elvinni egy rajt, kivéve ha desszantol a pk és az irányzó is. Szóval vagy két jármű visz egy rajt, a gép külsejére málházva a felszerelés javát, ami így saras/vizes/lyukas lesz, vagy egy, de desszantolás után támogatást sem tud biztosítani az .50-es.
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
326
804
93
Lynxben sokkal nagyobb hely van mint a Girdánban, a deszanttér viszont elég alacsony (meglepően) de ha leül mindenki akkor kényelmesen elférnek , a lábtartók királyak! A Gidrán hátul tényleg lábnak nagyon kevés hely van viszont azt nem értem hogy a háttámlának (hátul) nulla oldalatartásuk van amit bőven lenne hely megoldani!És mindezt úgy hogy oldalt ülnek (már ha ülnek benne)a menetiránynak tehát marhára indokolt lenne...
Én is ezt tapasztaltam, hogy sokkal nagyobb hely van, ami nem meglepő a szélességkülönbségükből kifolyólag. Ami nekem érdekes és új volt, hogy a Lynxben van lábtartó (vagy mi a neve ennek), ami a lábat védi a jármű alatti robbanás esetén, az infó szerint az alja ellenáll 10 kg-nyi robbanóanyagnak (bocs, nem tudom ezt pontosan visszaadni, ld. a nickem :D). Egyébként ez a lábtartó felhajtható, nekem ekkor nem ért le a lábam, pedig nem vagyok nagyon alacsony.
Viszont a belmagasság tényleg kicsi, talán 150 cm körül max, itt csak gyerek tud felegyenesedve közlekedni, úgyhogy szerintem szükség lehet a háton lévő zsákkal kimászást gyakorolni (már ha egyáltalán ez életszerű).
Az is elhangzott, hogy az ülések és a belmagasság úgy lett összehozva, hogy az sisakkal a fejen kb. mimdenkinek jó legyen.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Folyt.:
  • igen a PZH-ban csak kézi töltés lehetséges a kivetőtöltetek tekintetében. Érdekes volt nekem még, hogy a PZHban van elég hely, de a lövedéktároló mennyire kitölti a belső teret középen. Ha fel van töltve teljesen, akkor szerintem a sofőr elég szépen el van szeparálva a legénység többi részétől.
  • érdekes, hogy a Leopard 2A4-esnél a gép oldalának csak az elején van csak komolyabb védő "szoknya". A gép közepétől hatrafelé csak a felhajtható vékonyka szoknya van. Aki esetleg gyakrabban tapogatja, az megerősíthetné, hogy a hátsó részen a felhajtható szoknya nem is fémből van. Olyan volt, mintha olyan kompozít anyagból lenne, mint a futószalagok gumija. Megmondom őszintén, hogy sokat nem tapogattam, de első kopogtatásra meglepett.
  • a Gidránban az egyedüli nagyon nem szimpatikus dolog az a hatsó ajtó nyílásának mérete volt csak, amin érthetően nem nagyon lehet növelni.
  • a Lynxen belül azért bőven van zaj menet közben. A katona szerint nem nagyon lehetne érteni a kommunikációt, emiatt minden ülés mellett van egy belső com. aljzat, amivel a fülesek csatlakoztathatók.
Nem tudom, hogy ez csak a fejlesztés ideje alatt van így tervezve, vagy a későbbiekre is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 463
79 509
113
Folyt.:
  • igen a PZH-ban csak kézi töltés lehetséges a kivetőtöltetek tekintetében. Érdekes volt nekem még, hogy a PZHban van elég hely, de a lövedéktároló mennyire kitölti a belső teret középen. Ha fel van töltve teljesen, akkor szerintem a sofőr elég szépen el van szeparálva a legénység többi részétől.
  • érdekes, hogy a Leopard 2A4-esnél a gép oldalának csak az elején van csak komolyabb védő "szoknya". A gép közepétől hatrafelé csak a felhajtható vékonyka szoknya van. Aki esetleg gyakrabban tapogatja, az megerősíthetné, hogy a hátsó részen a felhajtható szoknya nem is fémből van. Olyan volt, mintha olyan kompozít anyagból lenne, mint a futószalagok gumija. Megmondom őszintén, hogy sokat nem tapogattam, de első kopogtatásra meglepett.
  • a Gidránban az egyedüli nagyon nem szimpatikus dolog az a hatsó ajtó nyílásának mérete volt csak, amin érthetően nem nagyon lehet növelni.
  • a Lynxen belül azért bőven van zaj menet közben. A katona szerint nem nagyon lehetne érteni a kommunikációt, emiatt minden ülés mellett van egy belső com. aljzat, amivel a fülesek csatlakoztathatók.
Nem tudom, hogy ez csak a fejlesztés ideje alatt van így tervezve, vagy a későbbiekre is.
Gumivászon szerű kötény van. A +-30fokra van páncélozva az oldala, nem ér el az a feléig.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Ültem mindkettőben és összehasonlíthatatlanul több hely van a Lynx-ben. Ha neked ez nem tűnt fel akkor nem tudom mire figyeltél.
Hogyne lenne több hely, hiszen 8 főre tervezték, nagyobb légköbméter, de az ülések oldaltartása, és kötött méretei miatt.
Nyilván nem tudsz a hátizsákban leülni, akkor hová teszed?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 463
79 509
113
Hogyne lenne több hely, hiszen 8 főre tervezték, nagyobb légköbméter, de az ülések oldaltartása, és kötött méretei miatt.
Nyilván nem tudsz a hátizsákban leülni, akkor hová teszed?
1 embernek is több hely van benne. Miért akarna bárki is hátizsákban üldögélni benne? Egyébként kívül vannak a tárolórekeszek.