[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 047
33 042
113
Akkor a páncélvédettsége hányada?

Programozható lőszerek, StrikeShield, kamerarendszer, éjszakai hőképalkotó műszer, légréteges pancélvédelem, mesterséges intelligenciával megtámogatott szenzorrendszer, ami a veszélyt osztalyozva hagyja a becsapódást, aktiválja az SS-t (nem, nem a 30-as évek tér vissza ;) ) vagy a rozit, lövésérzékelők, amik utána célra fordítják a tornyot.
És még a drónintegráció, nemcsak a Hero is itt kopogtat.

Ez minden csak nem a 90-es évek.

Tudom gomba vagyok, de te is elég egyszerű tudsz lenni.
Ezeket mind simán rá lehet szerelni a BMP-3ra is.És ettől a BMP-3 nem lesz egy modern konstrukció.
És a BMP-3 nem HIFV.Eleve a túzerőre (ami a maga korában kiemelkedően mags volt),és a mozgékonyságra épitett,tömeges harcászathoz tervezve.
Egy más hadműveleti-harcászati elgondolásra lett tervezve,mint a HIFV Lynx.Más viszonyrendszerbe,más korban,más követelményrendszerre (és különben eredetileg nem lövészszállitónak tervezték,hanem felderitő könnyű hk-nak.BMP-2 hiányosságai miatt,nagyhirtelen dobták őssze.Van is hibája annak is,bőséggel).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 406
113
Megint nem értitek a lényeget! Nézzétek meg az összes szovjet/orosz IFV-t (igen akár a T-15-öt is) a BMP-3-at kivéve. Egyikben sem integrált formában van jelen az ATGM=nyugaton sem lehet így.
Mármint hogy he?

Egyébként a külső konténeres rakétának több előnye van mint hátránya.
Nem ragad be ha valami deformálódásig végigveri a tornyot. Ha felrobban találattól azt a tornyon kívül teszi és a jármű harcképes marad.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 658
113
Mármint hogy he?

Egyébként a külső konténeres rakétának több előnye van mint hátránya.
Nem ragad be ha valami deformálódásig végigveri a tornyot. Ha felrobban találattól azt a tornyon kívül teszi és a jármű harcképes marad.
Nem én kritizáltam a kívül elhlyezett ATGM-et!!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Hát, nagyon nem....
60 mm RHA egyenértéket majdnem minden IFV tud. Ezt szemből még a BMP-3 is kibírja.
Nyugati típusok olyan 40 éve....
A harckocsik oldaláról annyit, hogy a T-72 esetén 79 mm oldalfalvastagság van, de ha jól emlékszem még a motor tér is 70 mm-s.
Nyíllövedék nélkül ez az APDS nagyon gyenge. Ez a hátránya ha elavult kalibert vásárolsz....
Alaplőszerként van a LYNXhez a páncéltörő nyíllövedék, tehát rohadtul nem gyenge. Amit kell megállít és T-72-est is kapott szét 30-as gépágyúval BTR.

Volt videó, hogy egy orosz T-72-est utcaharcban oldalról kigyulladásig lőtt egy ukrán BTR-4. Vagyis oldalról a 30x165mm-es gépágyú elintézte a T-72-es pár száz méterről.

Ami meg az extra az ABM. Programozható lőszer, repeszlőszer. A fő feladata a lövészeket támogatni élőerő ellen. Oda meg igen hatékony.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 047
33 042
113
Alaplőszerként van a LYNXhez a páncéltörő nyíllövedék, tehát rohadtul nem gyenge. Amit kell megállít és T-72-est is kapott szét 30-as gépágyúval BTR.


Ami meg az extra az ABM. Programozható lőszer, repeszlőszer. A fő feladata a lövészeket támogatni élőerő ellen. Oda meg igen hatékony.
Mint mindenre,erre is van tanulmány.Egy rakattal.....
35x228 shrapnel gránát kb 3db 30Oerlikon gránáttal ér fel.40milis néggyel,50 milis olyan 7-8cal.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 751
5 888
113
Emberek, az a lyuk azért van, hogy fel tudj rá mászni. Oda kell lépni.

Rossz pillanatról tették be a képet, ezen nem látszik. A videóban a menetirány szerinti jobb oldalon, a lámpa felett kell nézni.


9-DB02450-F3-B5-4-E82-BC5-C-DFDFD3-CE6-D98.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 694
113
Megint nem értitek a lényeget! Nézzétek meg az összes szovjet/orosz IFV-t (igen akár a T-15-öt is) a BMP-3-at kivéve. Egyikben sem integrált formában van jelen az ATGM=nyugaton sem lehet így.

Elég primitívek ezek a velem kapcsolatos, hangulatkeltő hazudozásaid. Lásd lentebb, hogy mi volt az amit valósan írtam:
Ez a BMP-1 óta így van, olyan 60 éve :)



Egyelőre sehol. Most meg arról ciripelnek, hogy a tetejére fölrakják XD
Az még annó a BMP-ken is ciki volt!
Integrált indító a minimum 40 éve! Lásd. M2 Bradley.

Egyébként a külső indítótubusnak sok előnye is van. Egyrészt olcsó, megbízható és nem bent robban a jármű belselyében.
Cserébe igen szarul védett, és a torony tetejére rápakolás már a BMP-2-esen is béna megoldás volt.
Ezzel szemben mondjuk a BMP-2M repeszvédő lemezes külső 2X2-es indítója elég jól sikerült.
Az M2 Bradley külső, de mégis védett dobozos indítója nekem szintén tetszik.
A Lynxnél se sikerült újat kitalálni, lemásolták a CV90-es megoldását (nekem úgy tűnik) ami egy jó megoldás szerintem.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
Ezeket mind simán rá lehet szerelni a BMP-3ra is.És ettől a BMP-3 nem lesz egy modern konstrukció.
És a BMP-3 nem HIFV.Eleve a túzerőre (ami a maga korában kiemelkedően mags volt),és a mozgékonyságra épitett,tömeges harcászathoz tervezve.
Egy más hadműveleti-harcászati elgondolásra lett tervezve,mint a HIFV Lynx.Más viszonyrendszerbe,más korban,más követelményrendszerre (és különben eredetileg nem lövészszállitónak tervezték,hanem felderitő könnyű hk-nak.BMP-2 hiányosságai miatt,nagyhirtelen dobták őssze.Van is hibája annak is,bőséggel).
Akkor írd le nekünk kérlek hogy jelenleg melyik a Lynx-nel korszerűbb IFV van rendszerben a szerinted fontos kritériumok alapján rendszerezve... ha valami Izraeli kendácsolt fossal alsz elő komolyan elküldelek valahova! :) az veled a baj hogy túlokoskodod a dolgokat és a végén belekényszerülsz egy nyilvánvalóan nem tartható gyerekes tagadásba.... a Lynx korszerű IFV, számos fejlesztés előtt áll még, és jelen pillanatban a legujabb konstrukció. Üzletileg megéri itthon gyártani, a hosszútávú üzemeltetés és fejlesztések is itthon fognak végbemenni szóval telitalálat.... majd lehet lesz nála 1%-al erősebb és 2%-al védetteb de ez nem kamionos kártya b+ ezek pont nem számítanak sehol....
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
Elég primitívek ezek a velem kapcsolatos, hangulatkeltő hazudozásaid. Lásd lentebb, hogy mi volt az amit valósan írtam:


Egyébként a külső indítótubusnak sok előnye is van. Egyrészt olcsó, megbízható és nem bent robban a jármű belselyében.
Cserébe igen szarul védett, és a torony tetejére rápakolás már a BMP-2-esen is béna megoldás volt.
Ezzel szemben mondjuk a BMP-2M repeszvédő lemezes külső 2X2-es indítója elég jól sikerült.
Az M2 Bradley külső, de mégis védett dobozos indítója nekem szintén tetszik.
A Lynxnél se sikerült újat kitalálni, lemásolták a CV90-es megoldását (nekem úgy tűnik) ami egy jó megoldás szerintem.
Akkor ez is tisztázva hogy tulajdonképpen jó megoldás a küldő konténeres rendszer... tök bírom az írásaidat mert részletesek és szakmailag is rendben vannak de nem tudnálak német részrehajlással vádolni téged.... ;) mondjuk ki ebből a szempontból sokszor alapból elutasítod a német technikát :)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 114
113
Az ős-protó oldalra nyílós indítóját elvetették, de az ausztrálok fejlesztettek egy felfelé nyílósat és végül az lett a befutó.

Akkor ez volt nálam a beragadt infó. Erre mondták, akkor, hogy valószínűleg egyszerűbb ha lesz egy tubus a tetején.
At Supashock, we are incredibly proud to play a crucial role in the remarkable journey of the #Lynx #IFV vehicles that are making their way to the Hungarian Defence Force. As the supplier of cutting-edge running gear and a state-of-the-art missile launcher for the Lynx IFV

Ez lesz/van a magyar Lynx-ben:
Supashock Secures Major Missile Launcher Contract
supashock-missile-launcher.jpg


"Armin Papperger, signed the contract that would see 84 missile launchers exported under a new two year contract." :cool:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 694
113
Akkor ez is tisztázva hogy tulajdonképpen jó megoldás a küldő konténeres rendszer... tök bírom az írásaidat mert részletesek és szakmailag is rendben vannak de nem tudnálak német részrehajlással vádolni téged.... ;)

Köszönöm!

mondjuk ki ebből a szempontból sokszor alapból elutasítod a német technikát :)

Sok a negatív tapasztalatom velük.
Műszaki szempontból van amit elismerek.
Nekem a fő bajom velük, hogy nem ár/érték arányosak, és nagyon rizikós anyagilag és politikailag a támogatási rendszer mögöttük.
Amcsi cuccokkal ugyan ez a bajom, miközben a műszaki tartalmukat elismerem.

Az én "német utáló orosz fan" státuszom, abból fakad, hogy a fórum egy része csont nélkül beszopja a leghülyébb német marketing anyagokat is. Miközben bármilyen más nemzet eszközét mélyen alul értékelik.
A német vs. orosz téma meg azért jön elő a fórumon, mert sajnos sok ember fejében még mindig egy II. VH-s ideológiai skanzen él.
Ezért akármi a téma, mindig német vs. orosz lesz belőle.
Miközben azért én a francia, angol, koreai, japán, izraeli haditechnikát is próbálom bemutatni a fórumon, és amikor ezekbe állnak bele alaptalanul, azt is megvédem!
Csak ez a ritkább helyzet. Lásd. dudi "ha az orosznak sincs másnak se is hülyeség" ferdítése. Miközben M2 Bradly-t hoztam fel pozitív példának.... csak azzal nem lehetett volna megint német vs. oroszozni egyet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 047
33 042
113
Akkor írd le nekünk kérlek hogy jelenleg melyik a Lynx-nel korszerűbb IFV van rendszerben a szerinted fontos kritériumok alapján rendszerezve... ha valami Izraeli kendácsolt fossal alsz elő komolyan elküldelek valahova! :) az veled a baj hogy túlokoskodod a dolgokat és a végén belekényszerülsz egy nyilvánvalóan nem tartható gyerekes tagadásba.... a Lynx korszerű IFV, számos fejlesztés előtt áll még, és jelen pillanatban a legujabb konstrukció. Üzletileg megéri itthon gyártani, a hosszútávú üzemeltetés és fejlesztések is itthon fognak végbemenni szóval telitalálat.... majd lehet lesz nála 1%-al erősebb és 2%-al védetteb de ez nem kamionos kártya b+ ezek pont nem számítanak sehol....Szo se rola,a Lynx korszerű.Ippen csak nem eri el azt a szintet,amit igertek, és amire a szolgalati idejenek varhato kihivasai igényelnek.Azt az amerikai Lynx valtozat fogja elerni.
A fehyveruet gyenge.BMP2 ellen jo,de a kornyezetunkben LvL6 vedettsegi szintu jarmuvek kozeptavu szeleskoru elterjedesere kell szamitani Es mar a 80-90es evek harcai bizonyitottak,hogy kiepitett vedelemmel szemben,tamogato- pusztito tuzhoz a 30 milis keves.
Bedettsegetol meg hivatalosan csak annyit tudunk,hogy azorosz 30 milis ellen van meretezve.A jovoben viszont 35-57 milis HIFV fofegyveruet elterjedese varhato....LvL6 is keves mar akkor,vedettseget erositese valik szuksegesse.Az RM csempe kulonben nem egy rossz APS,eppen csak nem az a minden ellen védő valami,amit belelattok.A kornyezetunkben legelterjedtebb Spike ellen nem nyujt megfelelo vedelmet.(mikor felvazolom,hogy szerintem milyen APS rendszer lenne szukseges,abban szerepel is a csempe).Mozorero,hatotav elmarad az igertektol.
A jarmi jelen formejaban a mult,es a pillanatnyi jelen kihivasainak felel meg,de az utobbiaknak csak reszben.Viszont a 2130as,40 es evek varhato kihivasainak kellene megfelelnie,mert akkor lesz a szolgalati ideje.
Ennyi penzert egyszeruen jobbat varnek el.Nem azt,hogy a szolgalati idejenek elejen maris upgradelni kelljen,hogy megfeleljen a kihivasoknak.
Plusz a fejleszthethetoseg maximuma kerdeses.Fo fegyver urmeretnovekedese,az esetleges vedettsegnoveles sulynovekedest jelent.Az rontja a mozgekonysagot.Ez maga utan vonhatja a hajtaslanc valtoztatasanak kényszerét.
Belefer egy ilyen upgrade a konstrukcios zerhelhetosegi hatarba?
Mennyibe fog kerulni?
Magam szemelyes velemenye szerint a nehez dd alapjarmuvenek a Merkava csaladot kellett volna valasztani.Mert a hk- n kivul sz alvazon van HIGV,muszaki es pk jármű, és barmi szükséges kialakítható.
Persze,a Namer HIFVnek is vannak hatranyai.Meg nagyobb,nehezebb dog.De vedettsege hk szintű,ellen fog állni a jovobeni IFV fofegyverzetnek is,de meg s hk loszerek tobbsegetol is megvedi a szemelyzetet.Fegyverzst meg megfelelo torony kivalasztasaval skálázható .Draga,mont a fene,de a nehez dd teljes nehezjarmu allomanya logisztikai egyseget alkotna.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 114
113
Az én "német utáló orosz fan" státuszom, abból fakad, hogy a fórum egy része csont nélkül beszopja a leghülyébb német marketing anyagokat is. Miközben bármilyen más nemzet eszközét mélyen alul értékelik.
Szerintem itt egy kicsit előitéleted van a "fórim egy részével" szemben. Attól hogy nem köpünk egyet, ha német technikáról van szó még nem azt jelenti, hogy egyből körbecsókolgassuk. Lehet talán kevesebbet beszélünk a negativumokról, mint forditva, de szerintem ez csak annak a jele, hogy végre van valami új és modern és végre magyar, aminek qrvára szeretnénk már örülni. :)
Mindig el voltak ismerve ezen tekknikák hiányosságai és korlátaik is, mndent kinyomozunk, utána járunk, belinkelünk, de ha már valami it van nem fogunk más után sóvárogni, a meglévőből szeretnénk "ideálmodni" a legjobbat.
Emberi gyarlóság, ha úgy tetszik,...legyetek megértő(bb)ek! :p Ne ezzel menjen el mindig a topik.