[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 059
30 532
113
Itt van 0.52-nél!
De ezek szerint akkor ez csak egy parasztvakításos összevágott promo.
Engem kicsit bosszant.. Megint kicsit dezinformálva érzem magam.
Tehát tud lőni,csak mégsem... Olyan tipikus ungarische wirtschaft. :confused:
Tud lőni csak azért nem vesz rész a hadgyakorlaton mert:
A lynxek nem részei mivel nem összekovácsolt felkészített alegység.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Azért tettem be ezt a képet, mert teljesen nyilvánvalóan látszik, hogy hová húzódik vissza a védő borítás.
A függőleges lemez rázár a felső darabra. A képen jól látszik mind a 2 védő páncéllemez kilógó pereme.
Csak ugye nem hiszel a szemednek...
Emlékszel még arra hogy az a Lynx amit megnéztél élőben az melyik volt és azon ennél a résznél mit láttál?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Javíts ki ha tévedek, de nem lett mind a közel 200 Spike indító megrendelve az ausszikól. Kb. egy 50 körüli mennyiség rémlik a hírekbekől, szóval simán lehet hogy át lesz hozva a gyártása.

Én is úgy emlékszem hogy a németek által gyártottakra lett még csak megrendelve az indító és mintha lett volna még valami infó ami miatt vita volt hogy akkor nem lesz minden Lynxen indító. Vagy az a torony darabszáma volt? Az ilyen információknak kellene benne lenni a Wiki szócikkedben, mert ezeket már nehéz utólag visszakersesni...
2 év alatt 84db Suprashock inditó jön ausztráliából. Linkeltem már párszor több forrásból is:
https://www.asianmilitaryreview.com/2022/10/supashock-secures-major-missile-launcher-contract/
supashock-ramp-launcher.png
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 036
113
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
@Aladeen
Wikizd meg. :D

Amúgy szerintem ez ott is releváns infó.


Ès akkor a fő kèrdès.

Csak ennyi lessz spike?
Többin is lessz azt hol gyártják?
Ha nem lessz de lessz rajta torony mi lessz a helyèn?
Ez a 84 darab szerintem kb. fele a szükséges mennyiségnek.
Nem kell Spike indító az aknavetősre és a sebesült kihordókra, Mobil harcálláspont verzióra sem biztos, hogy kell indító (ha torony nélküli lesz). A tüzérségi megfigyelőkre sem biztos, hogy kell...
Ez legalább 30-40 harcjármű, ami Spike nélküli.

Vagy áthozzák a következő kb. 84 dara gyártását, vagy abban is van ráció hogy ilyen mennyiségre nem érdemes gyártást szervezni és megveszik az aussziktól ezeket is. Én utóbbira tippelek, mert ilyen mennyiségnél nem érdemes ezzel foglalkozni, sok időbe is telne mire kialakítják itt az indítók gyártását.
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
A HERO 120 indító, illetve EW felszerelés a Spike indító helyén is opció lehet. A Lynx program elejétől opciók...

Pl egy szakaszban 2 db Spike indítós, 1 db HERO indítós (szakaszparancsnoki, felderítő/fentről irányító) illetve 1 db EW drónelhárító.

Ezzel mi baj volna?
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
A HERO 120 indító, illetve EW felszerelés a Spike indító helyén is opció lehet. A Lynx program elejétől opciók...

Pl egy szakaszban 2 db Spike indítós, 1 db HERO indítós (szakaszparancsnoki, felderítő/fentről irányító) illetve 1 db EW drónelhárító.

Ezzel mi baj volna?
A Spike helyére nem fér be HERO-120 mert sokkal nagyobb. Egy nagy hatótávolságú fegyvert (drónt) olcsóbb platformról is lehet eregetni a front mögül.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
"1.34-meter-long Hero-120"
Más források szerint meg 1,5 méter
A mellé hajtogatott szárnyak miatt a átmérője is nagyobb lehet vetőcsőnek, mint az Spike LR2 esetében

Spike LR2
Hossz: 1200 mm
Átmérő: 130 mm
 

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
177
504
93
A Spike helyére nem fér be HERO-120 mert sokkal nagyobb. Egy nagy hatótávolságú fegyvert (drónt) olcsóbb platformról is lehet eregetni a front mögül.
Jogos, az általam elérhető képek alapján sem fér el a helyén, átmérőben nem tudom, de hosszra biztosan nem. A tetején ettől függetlenül elférne - a gyári grafikák is így ábrázolják. Ellenben akkor a parancsnoki gép eltérne külsőleg, ami nem előnyös. HERO 30 vagy 90...? A 30 más kategória, de akár 4 is elférne. A 90 pedig talán elfér belül is, akár a jelenlegi indító kis mértékű átalakításával is.

Edit: mondjuk ha krisss mondja, lehet elfér...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Jogos, az általam elérhető képek alapján sem fér el a helyén, átmérőben nem tudom, de hosszra biztosan nem. A tetején ettől függetlenül elférne - a gyári grafikák is így ábrázolják. Ellenben akkor a parancsnoki gép eltérne külsőleg, ami nem előnyös. HERO 30 vagy 90...? A 30 más kategória, de akár 4 is elférne. A 90 pedig talán elfér belül is, akár a jelenlegi indító kis mértékű átalakításával is.
Miért akarsz Lynxre HERO-t? Miért jó?
Egy kisebb felderítő drónnak (pl kvadkopternek) lenne talán értelme és könnyen rátehető lenne a parancsnoki gépre feltűnés nélkül...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby