[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 322
92 936
113
Hát. :confused:

Lövèszeten a kb 2m*1.5m-es cèlt sem mindíg sikerült.:confused:
Közelebbről.

Biztos nem volt ideális a körülmèny.o_O
Az egyik srác azt mondta 2.000 méterig belő egy búvónyíláson is,a másik meg, hogy ő 2.300 méterig is faszán ellőtt.

10 hetes LYNX képzésen vannak túl az egyéni toronylövészek képzésének vegfázisában vannak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 367
79 258
113
Maradjunk annyiban, hogy nem lőnek ők bele semmibe sehonnan. A Lynx-ben nem végez irányzást a toronylövész, csak célt választ ki. Persze biztosan van olyan módja a tűzvezető rendszernek, ami mindent kikapcsol és akkor ott már valóban az irányzó irányoz, csak nem nagyon látom az értelmét ennek a gyakorlására időt és lőszert pazarolni.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 441
7 824
113
Szerintem meg a Puma sőt a CV-90 is!
Utobbi biztosan nem.

A PUMA biztosan védettebb mint a Boxer, ami amúgy APC.

Egeszen biztosan nem, mert volt itt valami abra, es ott szerepelt a Boxer legelol, azt hiszem. Persze lehet, hogy osszekevertem, mert mindketto nemet... viszont a Lynx is L5-6 kozotti, ezt egyszer 'neduddki' is megerositette mar itt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 764
122 599
113
Utobbi biztosan nem.



Egeszen biztosan nem, mert volt itt valami abra, es ott szerepelt a Boxer legelol, azt hiszem. Persze lehet, hogy osszekevertem, mert mindketto nemet... viszont a Lynx is L5-6 kozotti, ezt egyszer 'neduddki' is megerositette mar itt.
Kurvára a puma a legvédettebb, a boxer bőven alatta van.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 838
113
Erről már volt veszekedés.
Az infó az,hogy az MH megrendelési kritériuma volt az LvL4 szintű védelem.Éshogy a gép ezt teljesiti is (LvL4 véd a jelenlegi orosz 30milis AP lőszer ellen).
Hogy a tényleges KE védelme mennyi,az nem publikus.Szerintem elég nehéz ahoz,hogy pajta mérete ellenére is elérje az LvL6 szintet.
Probléma akkor van,ha mégse éri el.Mert most már a 30Oerlikon az elterjedt nyugati PSZH főfegyver.Oláh Piranha UT30 tornyában is az van.És ha nincs meg az LvL6 szintű KE védelem,akkor ezek a PSZH-k frontbol átlövik a páncélját,tűzfölényben vannak.(tótok CV90 és a rácok Lazanskyját ne is emlitsük,35-57 mili ellen csak Namer kategóriás gép védene)
Gond akkor van,hogy ha ez a böszmenagy Lynx a ménykűnagy tömege ellenére se LvL6 védelmű.Mert egy ekkora hodályt feljebb páncélozni nem kis tömegnövekedést jelentene.
Az én meglátásom szerint a Lynx olyan kritériumokra lett megrendelve,hogy a létező orosz BMP-1/2/3 GYHJ-vek ellen lett méretezve mind a tűzereje,mind a védettsége-és ez elég rövidlátó dolog volt.....
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and Venom85

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 367
79 258
113
Erről már volt veszekedés.
Az infó az,hogy az MH megrendelési kritériuma volt az LvL4 szintű védelem.Éshogy a gép ezt teljesiti is (LvL4 véd a jelenlegi orosz 30milis AP lőszer ellen).
Hogy a tényleges KE védelme mennyi,az nem publikus.Szerintem elég nehéz ahoz,hogy pajta mérete ellenére is elérje az LvL6 szintet.
Probléma akkor van,ha mégse éri el.Mert most már a 30Oerlikon az elterjedt nyugati PSZH főfegyver.Oláh Piranha UT30 tornyában is az van.És ha nincs meg az LvL6 szintű KE védelem,akkor ezek a PSZH-k frontbol átlövik a páncélját,tűzfölényben vannak.(tótok CV90 és a rácok Lazanskyját ne is emlitsük,35-57 mili ellen csak Namer kategóriás gép védene)
Gond akkor van,hogy ha ez a böszmenagy Lynx a ménykűnagy tömege ellenére se LvL6 védelmű.Mert egy ekkora hodályt feljebb páncélozni nem kis tömegnövekedést jelentene.
Az én meglátásom szerint a Lynx olyan kritériumokra lett megrendelve,hogy a létező orosz BMP-1/2/3 GYHJ-vek ellen lett méretezve mind a tűzereje,mind a védettsége-és ez elég rövidlátó dolog volt.....
A lvl V véd a mostani orosz 30mm-es gépágyúlőszertől.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 441
7 824
113
Erről már volt veszekedés.
Az infó az,hogy az MH megrendelési kritériuma volt az LvL4 szintű védelem.Éshogy a gép ezt teljesiti is (LvL4 véd a jelenlegi orosz 30milis AP lőszer ellen).
Hogy a tényleges KE védelme mennyi,az nem publikus.Szerintem elég nehéz ahoz,hogy pajta mérete ellenére is elérje az LvL6 szintet.
Probléma akkor van,ha mégse éri el.Mert most már a 30Oerlikon az elterjedt nyugati PSZH főfegyver.Oláh Piranha UT30 tornyában is az van.És ha nincs meg az LvL6 szintű KE védelem,akkor ezek a PSZH-k frontbol átlövik a páncélját,tűzfölényben vannak.(tótok CV90 és a rácok Lazanskyját ne is emlitsük,35-57 mili ellen csak Namer kategóriás gép védene)
Gond akkor van,hogy ha ez a böszmenagy Lynx a ménykűnagy tömege ellenére se LvL6 védelmű.Mert egy ekkora hodályt feljebb páncélozni nem kis tömegnövekedést jelentene.
Az én meglátásom szerint a Lynx olyan kritériumokra lett megrendelve,hogy a létező orosz BMP-1/2/3 GYHJ-vek ellen lett méretezve mind a tűzereje,mind a védettsége-és ez elég rövidlátó dolog volt.....
FYI nem mindenki retardalt a HM-ben, ertsd mar meg.
A felsoroltakat mind elbirja mar L5 is, igy a Lynx is
 
  • Vicces
Reactions: Negan

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 322
92 936
113
Maradjunk annyiban, hogy nem lőnek ők bele semmibe sehonnan. A Lynx-ben nem végez irányzást a toronylövész, csak célt választ ki. Persze biztosan van olyan módja a tűzvezető rendszernek, ami mindent kikapcsol és akkor ott már valóban az irányzó irányoz, csak nem nagyon látom az értelmét ennek a gyakorlására időt és lőszert pazarolni.
Sztem a pontosságra értette. 2.000 méterig annyira pontos mint egy búvónyílás mérete.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 838
113
FYI nem mindenki retardalt a HM-ben, ertsd mar meg.
A felsoroltakat mind elbirja mar L5 is, igy a Lynx is
Kamm,mondtam már néked,hogy konkrét haditechnikához és hadművészethez inkább ne szolj hozzá,mert nem értesz hozzá.
LvL6 attol LvL6,hogy véd a 30x173 pct nyillövedék ellen.Ami LvL6 alatti,nem véd ellene.35-57milisek meg átütik az LvL6 védelmet.Helyzet az,hogy a tót CV90 főfegyvere frontbol le tudja majd küzdeni a Lynxet,mig forditva nem.Lazansky 57milis főfegyvere meg olyan erős,hogy csak Namer kategóriás lövészjármű tudna neki ellenálni,frontbol.Védettsége meg LvL5 szintű,ami véd a BTR80A orosz 30milis AP lövedékétől,de nem véd a Lynx 30Oerlikon nyillövedékétől.De....De van hozzá kiegészitó páncélkészlet,amivel már LvL6 védettségű,ezzel már védett a Lynx 30milis gá-tol is frontbol.De ennek tömegnövekedés az ára.