[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 393
120 654
113
Ezt értem. Azt is tudom, hogy akkor sincs baj, ha megsérül, arra van tervezve, hogy korlátozottan, de akkor is működőképes legyen, ha meglőtték.
Ha viszont ez az "éles" és nem a dummy borítás+felfogatás, nem valami műanyag helyettesítő lemezke, akkor szerintem ennek is rá kell kerülnie a javítási listára. Sőt, komoly aggodalmam fejezném ki ekkor, ugyanis felteszem, az APS működése során az említett külső elem fontos a megfelelő repeszhatás elérése érdekében. Gondolom valami rideg ötvözet, ami a belső robbanás hatására szilánkosra törik, és talán ezért érzékeny a fás szárú növényzetben való igénybevételre is.
Szóval nyugtass meg, hogy ez valami olcsó műanyag dummy :confused:
Illetve ha dummy, akkor nem félő, hogy az éles modulok majd hasonlóan fognak viselkedni?
Olcsó műanyag és vékony acéllemez, súlyelemekkel töltve az éles modul szimulálására. Az élesnek bírni kell nagyon sok mindent. (gépágyúlövedék stb)
A gaz ami bántotta meg egy 20 éves tölgyfa volt :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
Lippai tbk úr facebookjáról

313360077_5850033245048824_8470209638119852197_n.jpg
315034959_5850034841715331_7656909628323669038_n.jpg
313407155_5850034568382025_1598398944112420501_n.jpg

314737867_5850034951715320_1319573077802870358_n.jpg
Úgy látom neki a KF51 is tetszik..... :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
Hogymi?
Ha ez valami fészbukos belső poén, akkor fejtsd ki egy picit nekünk gyaur kutyáknak! :cool:
Faces kérdező Lippai válasz.

Kérdésem :A torony cserélhető löveg toronyra? Magyarán Phanterré alakíthat, vagy az nagyon más?

Egyelőre nem tudok róla, de a Panther KF-51 tipusjelzese nem is zárja ki! ;)


Ebből álmodtam azt hogy tetszik neki a KF51.:cool:
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 710
2 258
113
Faces kérdező Lippai válasz.

Kérdésem :A torony cserélhető löveg toronyra? Magyarán Phanterré alakíthat, vagy az nagyon más?

Egyelőre nem tudok róla, de a Panther KF-51 tipusjelzese nem is zárja ki! ;)


Ebből álmodtam azt hogy tetszik neki a KF51.:cool:
Valószínűleg a fórumon páran vagyunk így hogy tetszik a Párduc.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
685
2 715
93
Hogy itt is meglegyen:

"Méghozzá olyat, ami egy sor sajátos feltételnek is meg tud felelni. Például annak, hogy a leendő jármű biztosítson védelmet még az állapotos katona hölgyeknek is. (De ki az az eszement, aki egy várandós kismamát a tűzvonalba küldene?)"
Németek. :D

"A mérnökök viszont nem sokat kérdezősködtek, a később Puma névre keresztelt jármű fejlesztése el is tartott jó tíz évig, az ára pedig végül egy harckocsiéval vetekedett."
A mérnökök igenis sokat kérdeznek, mondhatni akadékoskodnak. Viszont a német mérnökökre nagyon áll! :)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 193
61 158
113
Hogy itt is meglegyen:

"Méghozzá olyat, ami egy sor sajátos feltételnek is meg tud felelni. Például annak, hogy a leendő jármű biztosítson védelmet még az állapotos katona hölgyeknek is. (De ki az az eszement, aki egy várandós kismamát a tűzvonalba küldene?)"
Németek. :D

"A mérnökök viszont nem sokat kérdezősködtek, a később Puma névre keresztelt jármű fejlesztése el is tartott jó tíz évig, az ára pedig végül egy harckocsiéval vetekedett."
A mérnökök igenis sokat kérdeznek, mondhatni akadékoskodnak. Viszont a német mérnökökre nagyon áll! :)
"...Az Infostart szerint 1970-ben rendszeresítette az akkori Német Szövetségi Köztársaság azt a Marder elnevezésű lánctalpas járművet, amellyel hatásosan támadták a szovjeteket..."

A szovjeteket...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 916
8 251
113
A párduc életképtelen amíg egy nagyhatalom (Németország) nem fegyverezné át a tank egységeit.. Kis darabszámban kis államnak, egyedi ürmérettel teljes faszság lenne, RM ide vagy oda.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 711
6 513
113
Hogy itt is meglegyen:

"Méghozzá olyat, ami egy sor sajátos feltételnek is meg tud felelni. Például annak, hogy a leendő jármű biztosítson védelmet még az állapotos katona hölgyeknek is. (De ki az az eszement, aki egy várandós kismamát a tűzvonalba küldene?)"
Németek. :D

"A mérnökök viszont nem sokat kérdezősködtek, a később Puma névre keresztelt jármű fejlesztése el is tartott jó tíz évig, az ára pedig végül egy harckocsiéval vetekedett."
A mérnökök igenis sokat kérdeznek, mondhatni akadékoskodnak. Viszont a német mérnökökre nagyon áll! :)
igazából szanaszét lehetne szedni ezt a cikket de kollégáim tanácsára inkább csak annyit mondanék rá : mindig tanul valamit az ember :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 241
31 343
113
A párduc életképtelen amíg egy nagyhatalom (Németország) nem fegyverezné át a tank egységeit.. Kis darabszámban kis államnak, egyedi ürmérettel teljes faszság lenne, RM ide vagy oda.
Egyrészt volt már ilyen,hogy csak egy ország rendszeresitett egy löveget (Chile,Super Sherman 60milis löveggel).
Másrészt,ha a 130 milis löveg belemegy,akkor belemegy akármelyik új 120milis is.
Harmadrész elösszőr a Párducrol egy alacsonyabb Lynx alvázra rakott,Merkava jellegű hk promórajz jelent meg.HA a végső Phanter változat ilyen módositott Lynx alvázas euroMerkava lenne,én spec erősen elgondolkodnák rajta.
Ne felejtsük el,a jelenlegi KF51 csak egy technológia demonstrátor,még csak prototipusnak sem mondanám.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 720
15 527
113
Harmadrész elösszőr a Párducrol egy alacsonyabb Lynx alvázra rakott,Merkava jellegű hk promórajz jelent meg.HA a végső Phanter változat ilyen módositott Lynx alvázas euroMerkava lenne,én spec erősen elgondolkodnák rajta.
Ne felejtsük el,a jelenlegi KF51 csak egy technológia demonstrátor,még csak prototipusnak sem mondanám.
Érdekes, amit mondasz, mert szerintem a 120 millis Lynx proto mutatott ebbe az irányba. Csak miután ezt "bemutatták", rá pár hónapra megkaptuk a Panthert, mint az RM elsőszámú MBT jelöltjét. Annak meg teljesen új hullt kéne csinálni, ha jól emlékszem. 2 alvázat pedig nem tudom, hogy fejlesztenének-e külön a Panthernek, meg külön a 120-as Lynx alapú MBT-nek.

Szerintem nekünk az lenne a jó, ha csinálnának egy 120-as "óccsó", meg egy 130-as drága Panthert az új hullra, ami a Panthernek kell.
Ha sok közös alkatrész lenne a Panther és a Lynx alváz között, akkor megérné elgondolkodni a dolgon, de egyébként kicsit szkeptikus vagyok, főleg úgy, hogy anyagilag lehet, hogy rosszabbul jönnénk ki, mint egy vadiúj Leo-val.

És sajnos a politkai és gazdasági helyzetet figyelembe véve egyre kevésbé tehetjük meg, hogy hosszú évekig várunk drága és újonnan fejlesztett technikára.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 241
31 343
113
Érdekes, amit mondasz, mert szerintem a 120 millis Lynx proto mutatott ebbe az irányba. Csak miután ezt "bemutatták", rá pár hónapra megkaptuk a Panthert, mint az RM elsőszámú MBT jelöltjét. Annak meg teljesen új hullt kéne csinálni, ha jól emlékszem. 2 alvázat pedig nem tudom, hogy fejlesztenének-e külön a Panthernek, meg külön a 120-as Lynx alapú MBT-nek.

Szerintem nekünk az lenne a jó, ha csinálnának egy 120-as "óccsó", meg egy 130-as drága Panthert az új hullra, ami a Panthernek kell.
Ha sok közös alkatrész lenne a Panther és a Lynx alváz között, akkor megérné elgondolkodni a dolgon, de egyébként kicsit szkeptikus vagyok, főleg úgy, hogy anyagilag lehet, hogy rosszabbul jönnénk ki, mint egy vadiúj Leo-val.

És sajnos a politkai és gazdasági helyzetet figyelembe véve egyre kevésbé tehetjük meg, hogy hosszú évekig várunk drága és újonnan fejlesztett technikára.
Kiállitás elött jelentek meg Phanter cimszóval orrmotoros hk rajzok.Utána meg bemutatták ezt a Leo alvázas cuccot.
Elvileg semmi akadálya egy csökkentett magasságú Lynx alvázra tenni a tornyot.Arra is van lehetőség,hogy a motort kicseréljék egy erősebbre.Az előzetes rajzok alapján úgy gondolom,hogy legalábbis rajz szinten foglalkoznak a dologgal.Az is lehet,hogy a germánok forditva csinálják a fejlesztést,mint a Merkavánál a zsidók.Ők elöbb megcsinálták az alvázat,és csak késöbb a tornyot.Merkava protokon még Patton torony volt.
Azt viszont nem hiszem,hogy ha Lynx alapon el is készül egy germánMerkava,az olyan hű de nagyon azonos alkatrészbázison lesz a KF41 tipussal.Olyan nagy lesz(lenne?) a különbség,mint a vadászgépeknél a Hornet és a Szuper Hornet,vagy mint a MiG21F13 és a BISZ között.Leo alváz esetén viszont a Leoinkal lenne egy alkatrészbázis átfedés.
Hát,én régóta mondogatom,@Pogány -nyal vállvetve,hogy a 72einket nem kohóba,hanem egy jóféle modernizációra kéne küldeni.Most már ugyan bizton drágább lenne,mint 3-4 milka,mert az infláció dolgozik,de még mindig jóval (én azt mondom,hogy az új Leo árának 1/3ért megéri) olcsóbban,és gyorsabban kész lenne,mint egy új hk rendelésből várható tétel.