[HUN] Kiskaliberű lőszergyártás / lőszergyártás kézifegyverekhez

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Sajnos, ha kizárólagos disztribúciós jogokat kaptak, akkor nem tudod megkerülni őket.
Az ilyen kereskedő cégek általában azt használták ki, hogy a Z2026 előtt a magyar piac nemzetközi észleléséhez elektronmikroszkópra volt szükség.
Ilyen esetben nem hozott létre minden "jött-ment" gyártó magyar kirendeltséget, ami a hazai forgalmazást látta el.
Hasonlóan egy szabadalmi céghez a Milipol gondolom a kizárólagos kereskedelmi jogokat lapátolta össze a rengeteg nyugati gyártónál.
Aztán beütött a Zrínyi program, és egyből felértékelődtek a korábban megkötött szerződéseik. Persze most már a külföldi gyártók is fogják a fejüket, de persze a Z program felpörgése elég váratlan volt.

Micsoda zseniális üzleti húzás volt megvenni a Milpolt 2017-ben:)...Vagy csak nagyon jól értesültek voltak az új tulajdonosok ki tudja vannak még ilyen csodálatos véletlenek....:)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 409
11 437
113
Gondolom van neki olyan 'Jól felfogott' oka, amiért te sem mehetsz nagykerbe megvenni a neked szükséges dolgokat és a termelőcégekhez meg méginkább. MInden egyes átfutás GDP, Áfa, mellékesen biztosítja egy réteg megélhetését. Kötelezően, akkor is, ha ez irracionális.

Esetleg Pintér cége volt.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
Egyszerüen annyi hogy leszerződött a milpol a hazai 9mm löszerek kizárolagos importőri tevékkenységére a gyártókkal. ha megakarták vólna kerülni azt csak minimum +1 láncszem beiktatásával tehették ami az árat feltolta... ez van nem sokan akartak nagy tételbe 9mm lőszert importálni nagytételbe az országba.. ezért nem vólt nehéz monopóliumot kialakítani.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 739
76 845
113
Ma kezdődik...

DSEI 2021
Defence and Security Equipment International 2021

14-17 SEPTEMBER 2021
London, UK





Nézegettem milyen kiállítók vannak az angliai szakkiállításon és belefutottam a SALTECH AG-ba...

SALTECH: Swiss Ammunition and Law Enforcement Technology



...amiről kis keresgélés után kiderült hogy a magyarországi része a Halteck kft, ami a balatonfűzfői lőszergyár.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Csak azért lepődtem meg kicsit, mert egy éve még ilyen hírek voltak: 2020. szeptember 14.
Nincs köze a 2 dolognak egymáshoz. A Haltech Kft. már 1990-ben alapított cég. A másik egy ad hoc projekt lett volna, amit először Szerencsre terveztek, majd - gondolom a szigorú engedélyeztetés miatt - átvittek volna Fűzfőre. Valamikor 2018-19-ben.
Különben a fűzfői Nitrokémia gyártelepre több vegyipari és ezen belül veszélyes anyagokkal foglalkozó cég van bejelentve.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 739
76 845
113
Egyébként most, hogy újra olvastam ezt a nyilatkozatot és összevetve a Demokratában múlt héten megjelent térképpel.

Ahogy Palkovics miniszter úr említette, a stratégia többek közt Békés, Somogy, Zala és Veszprém megyék, illetve Budapest köré koncentrálódik. Tervben van még Nyíregyháza és Jász-Nagykun-Szolnok bevonása, illetve vizsgáljuk a lehetőségeket Borsod és Heves megyékben is.

3 megye még szűz, de szerepelt a tervekben. Borsod, amit Csöbör Katalin szeretne nagyon összeházasítani, ha jól figyelek az RM-el. Ide az interjúban szépen belekeverte Maróth az Ózdi Kohászatot.

Portfolio: Csöbör Katalin országgyűlési képviselő nemrég bejelentette azt is, hogy Miskolc környékén működő vállalatok is részt vesznek majd a hadiipar fejlesztésében. Mit lehet tudni a régióban megvalósuló projektekről?

Maróth Gáspár: Vizsgáljuk a lehetőségeket a régióban, de konkrét gyártelepítésről még nem állapodtunk meg. Miskolcon elsősorban az egyetem anyagtechnológiai szakértelmére számítunk.

Ózd a helyi kohászati üzem miatt attraktívabb beruházási célpontot jelenthet, de konkrét megállapodás még ezen a területen sem született
.

Heves és Jász-Nagykun-Szolnok megye kapcsán viszint eddig még semmi sem szivárgott ki. Max. az egri laktanya újranyitása.

Ezekből esetleg lehet valami?

RUAG Ammotec Magyarországi Zrt. - Sirok
RUAG Aerostructures Hungary Zrt. - Eger
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 739
76 845
113
Nem csak a magyar gyárat akarja megvenni hanen a full lőszer gyártó divízióját a RUAG-nak szóval franc se tudja minek a része lesz.
Igen, tudom, én linkletem be a hírt :) De ha megveszi az RM a RUAG Ammo üzletágát, az utána szerintem az RM Ammo üzletágához fog tartozni, ahogy a várpalotai gyártás is. A siroki gyár is itt van Magyarországon, már nem kell felépíteni, azt gyárt amire szükségünk van, így nekem logikusnak tűnik hogy az állam fog adni még valamennyi pénzt az RM-nek hogy erről is el lehessen mondani hogy 49%-ban magyar tulajdonba került (=RM Hungary).

A legutóbbi RM preziben az van, hogy más jelentkező is van a RUAG Ammo-ra nem csak az RM.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
Igen, tudom, én linkletem be a hírt :) De ha megveszi az RM a RUAG Ammo üzletágát, az utána szerintem az RM Ammo üzletágához fog tartozni, ahogy a várpalotai gyártás is. A siroki gyár is itt van Magyarországon, már nem kell felépíteni, azt gyárt amire szükségünk van, így nekem logikusnak tűnik hogy az állam fog adni még valamennyi pénzt az RM-nek hogy erről is el lehessen mondani hogy 49%-ban magyar tulajdonba került (=RM Hungary).

A legutóbbi RM preziben az van, hogy más jelentkező is van a RUAG Ammo-ra nem csak az RM.
ha az rm a ruag lőszergyártását felvásárolná akkor kvázi kiszorítaná a szárazföldi szegnebsből a ruagotha jól értem?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
ha az rm a ruag lőszergyártását felvásárolná akkor kvázi kiszorítaná a szárazföldi szegnebsből a ruagotha jól értem?
Nem kell őket kiszorítani. Vagy 2 éve azon dolgoznak, hogy pénzüknél legyenek a kiszállással. Ezen szándék mentén szabdalták át a RUAG saját céghálóját.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 739
76 845
113
Ezekből esetleg lehet valami?

RUAG Ammotec Magyarországi Zrt. - Sirok
RUAG Aerostructures Hungary Zrt. - Eger

Ha már Sirok a téma...

11 November 2021
A RUAG Ammotec csoport úgy döntött, hogy újraindítja az MFS (Mátravidéki Fémművek Sirok – Matra Metalworks Sirok) márkát...

RUAG_MFS_01-800x534.jpg


RUAG Ammotec group decided to reintroduce MFS (Mátravidéki Fémművek Sirok – Matra Metalworks Sirok) brand to be its main pillar to its dynamic expansion of its defense and law enforcement business with NATO standard ammunition. MFS is a European small-caliber ammunition provider that delivers the best in class solution at competitive prices...

 
Last edited:

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 739
76 845
113
Azt is gyártunk. Maróth úr lőpor ÉS lőszergyártásról beszélt mindig.
Erről jutott eszembe hogy nem nagyon hallani semmit a siroki kiskaliberű lőszergyárról, illetve a Rheinmetall-nak a RUAG üzletágak felvásárlására tett ajánlatáról. Előző év végére tervezték lezárni az üzletet.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 652
8 332
113
Erről jutott eszembe hogy nem nagyon hallani semmit a siroki kiskaliberű lőszergyárról, illetve a Rheinmetall-nak a RUAG üzletágak felvásárlására tett ajánlatáról. Előző év végére tervezték lezárni az üzletet.
Ennyi volt legutóbb:

Én valahogy úgy képzelném el, :) hogy RM-tulajdon lesz, a Magyar Állam pedig Sirokon 49 %-ot szerez, tőkeemeléssel.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 739
76 845
113
Ennyi volt legutóbb:

Én valahogy úgy képzelném el, :) hogy RM-tulajdon lesz, a Magyar Állam pedig Sirokon 49 %-ot szerez, tőkeemeléssel.
Igen, erre emlékszem. De mi van akkor, ha nem lesz RM felvásárlás?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely