[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 117
113
Ebből a PUMA egyedül a modern!

Nem. Itt mind a 3 modern.
Vagy magyarázd meg, hogy mitől szar a CV9035 vagy a K21-es ;)


El se hiszem, hogy te (ismerve az előéletedet) ajánlgatod itt nekem a PUMA-t! :)
Ha még fordítva lenne, megérteném...

A lyxel ellentétben a Puma létezik. Én inkább CV90 és K21 párti vagyok, de ha Pumát rendelünk az is itt lenne már.
A lynx meg ki tudja mikor lesz egyáltalán valamilyen.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
2017-ben 600 mardert vágtak össze es röhögve van még amúgy műszaki tartalék abban a gépben hogy értelmesen lehessen modernizálni.
Ha 2017-ben kezdenek hozzá neked RM-ék modernizálni, meg felújítani, akkor mikorra lett volna kész? Jelzem ugyanarról a RM-ról beszélünk!
De nem a Jordániának küldött modernizációról beszéleünk, hanem normális digitalizált rendszerekről.
Félre ne értsd!
Nekem nincs nagy bajom a Marderrel.
Egyszerűen csak nem lett volna sem igazán modern, sem igazán olcsó, ha 2020-as évek szinvonalára hozzák.
A 6 fő deszant szerinted elég lett volna? Ha rendesen modernizálják, akkor szerinted lett volna hely benne mindenre?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 708
113
Nem. Itt mind a 3 modern.
Vagy magyarázd meg, hogy mitől szar a CV9035 vagy a K21-es ;)




A lyxel ellentétben a Puma létezik. Én inkább CV90 és K21 párti vagyok, de ha Pumát rendelünk az is itt lenne már.
A lynx meg ki tudja mikor lesz egyáltalán valamilyen.
A k21 nem egy nagy eresztés amúgy se védelem se tűzvezetés se egyebek terén. Egyetlen előnye az ára.

Ezért sem hazai torony került a redbackre és pont emiatt lehet megveszi korea a zssw 30-at a lengyelektől.

A koreai vonal a k9 és a k2 miatt volt igazán érdekes. Gyalogsági harcjármű terén a futottak még kategória.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Megint miről beszélsz? Az MKIII-as azok a Holland és Dán gépek! 2011-ben kapták meg a hollandok az utolsót. Szó sincs tervező asztalról!
Bocs azt rosszul írtam. MK IV-re gondoltam. Az a rendes integrált BMS-tartalmazó, verzió. 2018-ban lett kész.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
K

kamm

Guest
Azt mondta, hogy 2018-ban nem volt modern IFV a piacon.
3 különböző típus is volt!
Nem, a Puma volt egyedül a modern.

2011-ben még gyártásban volt a CV90 (ahogy ma is) mentek a szállítások. A Z terv nálunk 2016-tól indult.
Te valamit nagyon keversz. Az ősrégi MarkIII volt egészen nem túl régenig, azt is befejezték már addigra, no meg azt inkább kosszepen.

És szerinted nem lennének már itt a lövészpáncélosok ha rendelünk? o_O
2017 és 2022 mind a 200 db meg jött volna már!
2018-ban rendelhettek vopb ameg először, és nem, nem lennenek itt azok sem.

Hol van még Lynx? Kb. a holdban ;)
Konkrétan a MHnel, mar tesztelik, több, mint fél éve.


Ha csak a számokat vissza osztod 10 millió körül van a Lynx... Érdemes lenne megnézni, hogy a Hollandok mennyiért vették akkor a 193 db CV9035-ösüket :rolleyes:
Az meg plane egy elavult cucc, ráadásul semmivel sem kompatibilis toronnyal. Az aztán igazi szívás lett volna.

Én 1075 millió eurót találtam a 193 db járműre....Jah, és hollandiában gyártották őket!
A Dánok 45 db-ot vettek maguknak 188 millió Euróért, akár hiszitek akár nem, helyi összeszereléssel. WOW! Mik vannak :rolleyes:
Mondjuk azért, mert ott van eleve van helyi hadiipar, no meg évtizedek óta költenek rá?

Ahogyan a csehszlovákok sem kapnak lófaszt sem, ugyanúgy nem kapott volna a HM sem gyártást.

Ennyit arról amit a fórumtársunk összehordott.... "Nem létezett"
Nem, modern IFV egyedül valóban csak a Puma létezett. A CV90 MarkIV tervezoasztalon megvolt, ugyanúgy új rendelés lett volna, cska gyártás nélkül, odatelepulo loszergyar stb nélkül.

"Meg nem kaptunk volna gyártást" Lóf@sztnem ;)
Hogy mit tetszik? Milyen gyártás jött volna??

Buboghattok, de akkor is messze a legjobb üzletet kötöttek a magyarok barkihez képest.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 708
113
hogyan a csehszlovákok sem kapnak lófaszt sem, ugyanúgy nem kapott volna a HM sem gyártást.
A csehszlovákok pont kapnak gyártást csak azon megy a veszekedés ki mit csináljon a hazai cégek közül.

És ott is lehetett volna gyártás az RM a további együttműködéssel nyert.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and fip7

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 551
4 722
113
A puma egy drágább lett volna mint a lynx és miután a bemutatókon is voltak bajok a tornyokkal is. Ezért elköszöntünk.
Pedig itt a fórumon mindig a cseh tenderre hivatkoztunk, hogy a Puma mindenben felülmúlt mindent és mindenkit…. :oops:

Elfogadom csak nekem így jött le!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 117
113
A k21 nem egy nagy eresztés amúgy se védelem se tűzvezetés se egyebek terén. Egyetlen előnye az ára.

A tűzvezetést elhiszem. De a 40 mm-s Bofors gépágyú meg a spike klón rakéta jó páros.
A páncélzata szemből állja az orosz 30 mm-st, oldalról meg a 14.5 mm-st ha jól emlékszem.
A mobilitása, főleg az erősebb motorral pedig jó.
Elvileg úszóképes is a felfújható lufikkal, de gondolom ha az nem kell mehet oda más is.

És az árát, mint előnyt nem írnám le. 3 millió dollár körüli ára volt. Az azt jelenti, hogy kb. 3 K21-est veszel 1 Lynxért. :rolleyes:

A koreai vonal a k9 és a k2 miatt volt igazán érdekes.

Felőlem azok is jöhettek volna. Bár én nem függenék egy beszállítótol.
A CV9035 szerintem is jobb IFV, mint a K21-es. Viszont a K21 ettől még modern. Csak ár/érték arányos.
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0
K

kamm

Guest
A csehszlovákok pont kapnak gyártást csak azon megy a veszekedés ki mit csináljon a hazai cégek közül.
Nem csak final összeszerelésrol van szó? Nekem az rémlik. Elvileg majd 40% körül lenne a beszállítás, de szerintem az álmodozás egyelőre a csehek részéről, az lesz még masik 3-4 év, mire összeáll.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 708
113
A tűzvezetést elhiszem. De a 40 mm-s Bofors gépágyú meg a spike klón rakéta jó páros.
A páncélzata szemből állja az orosz 30 mm-st, oldalról meg a 14.5 mm-st ha jól emlékszem.
A mobilitása, főleg az erősebb motorral pedig jó.
Elvileg úszóképes is a felfújható lufikkal, de gondolom ha az nem kell mehet oda más is.

És az árát, mint előnyt nem írnám le. 3 millió dollár körüli ára volt. Az azt jelenti, hogy kb. 3 K21-est veszel 1 Lynxért. :rolleyes:



Felőlem azok is jöhettek volna. Bár én nem függenék egy beszállítótol.
A CV9035 szerintem is jobb IFV, mint a K21-es. Viszont a K21 ettől még modern. Csak ár/érték arányos.
A k21 fapados nagyon. Ami benne van papíron roppant jól hangzik csak a kivitel gáz.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 380
67 510
113
Ha 2017-ben kezdenek hozzá neked RM-ék modernizálni, meg felújítani, akkor mikorra lett volna kész? Jelzem ugyanarról a RM-ról beszélünk!
De nem a Jordániának küldött modernizációról beszéleünk, hanem normális digitalizált rendszerekről.
Félre ne értsd!
Nekem nincs nagy bajom a Marderrel.
Egyszerűen csak nem lett volna sem igazán modern, sem igazán olcsó, ha 2020-as évek szinvonalára hozzák.
A 6 fő deszant szerinted elég lett volna? Ha rendesen modernizálják, akkor szerinted lett volna hely benne mindenre?
1343333592_2.jpg


2012-ben megvolt az olyan szintű demo-ja mint ami kb. most a Lynx. Egy kicsit gyorsabb lehetett volna, de én még mindig úgy vagyok vele, hogy ugyanezen program APC verzióját választottam volna 8 fő deszanttal, hogy mindenki boldog legyen, mert arra 30 mm-s RCWS-t is el lehet képzelni:

Marder-2.jpg


Már rég itt lenne mind, úgy várhatnánk a Lynx-et, hogy a zlj modernizált Leopard 2-vel ami szintén kibaszottul nincs, meg a régebbi de osztályszinten beszerzett tüzérséggel együtt dandárszinten folytatná a honvédség a munkát.

Még könnyű HK-t is tudtunk vóna, a többiről nem is beszélve:
marder_light_tank_l1.jpg.f8af97d8efb4f4e622926640c2a0681c.jpg


Ha ebből csak az APC verzióból kiépítünk aknavetőset is nem bonyolítva a többivel a rendszert, akkor is kurvára rég készen lennénk egy dandárral, most ugyanez az idő várással telik.
 
K

kamm

Guest
A tűzvezetést elhiszem. De a 40 mm-s Bofors gépágyú meg a spike klón rakéta jó páros.
A páncélzata szemből állja az orosz 30 mm-st, oldalról meg a 14.5 mm-st ha jól emlékszem.
A mobilitása, főleg az erősebb motorral pedig jó.
Elvileg úszóképes is a felfújható lufikkal, de gondolom ha az nem kell mehet oda más is.

És az árát, mint előnyt nem írnám le. 3 millió dollár körüli ára volt. Az azt jelenti, hogy kb. 3 K21-est veszel 1 Lynxért. :rolleyes:
Hát pont ennyire igaz minden, amit most állítász róla. Harmadaron jobb pancel és hasonlók - ugyan már, királyfi. :)


Felőlem azok is jöhettek volna. Bár én nem függenék egy beszállítótol.
A CV9035 szerintem is jobb IFV, mint a K21-es. Viszont a K21 ettől még modern. Csak ár/érték arányos.
A Redback a modern, AS21, és az megint újabb. A K21 is előző generációs, a CV9035 meg pláne. Kell a kutyának, amikor 30 évre vásárolsz előre...
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 708
113
Nem csak final összeszerelésrol van szó? Nekem az rémlik. Elvileg majd 40% körül lenne a beszállítás, de szerintem az álmodozás egyelőre a csehek részéről, az lesz még masik 3-4 év, mire összeáll.
Hasonló a biznisz mint a miénk csak ott van egy létező beszállítói háló ami képes is beszállítani. Nekünk az sem létezik még.

Az RM biznisz lényege, hogy ők vállalták a német autipari gyártókhoz hasonlóan a helyi beszállítói lánc folyamatos kiépítését és a további együttműködést.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 708
113
1343333592_2.jpg


2012-ben megvolt az olyan szintű demo-ja mint ami kb. most a Lynx. Egy kicsit gyorsabb lehetett volna, de én még mindig úgy vagyok vele, hogy ugyanezen program APC verzióját választottam volna 8 fő deszanttal, hogy mindenki boldog legyen, mert arra 30 mm-s RCWS-t is el lehet képzelni:

Marder-2.jpg


Már rég itt lenne mind, úgy várhatnánk a Lynx-et, hogy a zlj modernizált Leopard 2-vel ami szintén kibaszottul nincs, meg a régebbi de osztályszinten beszerzett tüzérséggel együtt dandárszinten folytatná a honvédség a munkát.

Még könnyű HK-t is tudtunk vóna, a többiről nem is beszélve:
marder_light_tank_l1.jpg.f8af97d8efb4f4e622926640c2a0681c.jpg


Ha ebből csak az APC verzióból kiépítünk aknavetőset is nem bonyolítva a többivel a rendszert, akkor is kurvára rég készen lennénk egy dandárral, most ugyanez az idő várással telik.
Azért ennyire nem eszik forrón, de egy modernizált marder alapon a 2026 -os cél még kb reális lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 117
113
Bocs azt rosszul írtam. MK IV-re gondoltam. Az a rendes integrált BMS-tartalmazó, verzió. 2018-ban lett kész.

Sejtettem, hogy ez van a háttérben. Mert az MKIII azért elég régi.

2018-ban rendelhettek vopb ameg először, és nem, nem lennenek itt azok sem.

Dehogynem.

Konkrétan a MHnel, mar tesztelik, több, mint fél éve.

Kérdezd meg Krisst, hogy mikor lesz abból valódi bevethető harcjármű.... (Jó esetben)

Mondjuk azért, mert ott van eleve van helyi hadiipar, no meg évtizedek óta költenek rá?

Ahogyan a csehszlovákok sem kapnak lófaszt sem, ugyanúgy nem kapott volna a HM sem gyártást.
Hogy mit tetszik? Milyen gyártás jött volna??

A Csehek is kaptak, ahogyan a Dánok meg a Hollandok is. Mi is kaptunk volna. Főleg abban az időben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ha csak a számokat vissza osztod 10 millió körül van a Lynx... Érdemes lenne megnézni, hogy a Hollandok mennyiért vették akkor a 193 db CV9035-ösüket :rolleyes: Én 1075 millió eurót találtam a 193 db járműre....Jah, és hollandiában gyártották őket!
A Dánok 45 db-ot vettek maguknak 188 millió Euróért, akár hiszitek akár nem, helyi összeszereléssel. WOW! Mik vannak :rolleyes:
Mikor történtek ezek a megrendelések? Milyen modern rendszer volt is bennük? Milyen ATGM? Milyen APS? Milyen védelem?
Mondom, keress már ki egy csehszlovák tender árat!
Segítek kicsit!
A hírek szerint az abszolút árral tudtak csak nyerni, de erősen támadja az ellenzék az ügyet, mivel ha a Lynx support csomagját kapták volna, akkor a győzelmük nem lett volna meg.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 799
6 854
113
A K21 is előző generációs, a CV9035 meg pláne. Kell a kutyának, amikor 30 évre vásárolsz előre...
egyébként a K21 nekem egy borzalmasan szimpatikus kis gép , 3+9 fő , full amphibious, szemből elvileg fogja a 30-st, de körkörösen a 14.5 AP ellen van hivatalos védelem, kicsit fapados ez tény meg sajnálatos
a cv meg jó lett volna ha nem rohad le terepen idehaza :D