[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 670
56 677
113
Hát pont ennyire igaz minden, amit most állítász róla. Harmadaron jobb pancel és hasonlók - ugyan már, királyfi. :)

Nem mondtam, hogy jobb a páncél. Viszont a tűzerő nagyobb, a mobilitás meg jobb.
A probléma ezzel a "jobb páncéllal", hogy papíron persze. Csak, hogy ma már a tandem fejes RPG az alap. Azt meg nem fogja meg a Lynx....

Én elhiszem Kriss-nek, hogy fapadosabba a K21-es, de harmad áron milyen legyen? o_O
Viszont a K21 jobb, mint a használt M2, Warrior vagy Marder.
A "30 évre veszel előre" kijelentés meg elég vicces, úgy, hogy 30 mm-s gépágyúval vesszük a Lynxet, ami tűzerőben már régen elavult.
35 mm-től indul ma már a minimálisan elvárt tűzerő, a 40 mm még jobb.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 670
56 677
113
Mikor történtek ezek a megrendelések? Milyen modern rendszer volt is bennük? Milyen ATGM? Milyen APS? Milyen védelem?
Mondom, keress már ki egy csehszlovák tender árat!

Szerinted ha 2018-ban rendelnek a csehek akkor ennyi lenne az ár? o_O
Most egy háborús felárat hasonlítanál a békeidőshöz. :rolleyes:
Hidd el, a Zrínyi kezdetén meg tudtuk volna rendelni kb. fele ennyiért a CV90-et és harmad ennyiért a K21-et is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 329
67 334
113
Azért ennyire nem eszik forrón, de egy modernizált marder alapon a 2026 -os cél még kb reális lett volna.
Az a szomorú ebben, hogy akkor még maga a vas esélyesen ingyé' lett volna a roncstelepről, szóval egy APC program lefuttatására simán a Lynx mellett is lehetett volna egy modernizációs keretet elkülöníteni.
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Hasonló a biznisz mint a miénk csak ott van egy létező beszállítói háló ami képes is beszállítani. Nekünk az sem létezik még.

Az RM biznisz lényege, hogy ők vállalták a német autipari gyártókhoz hasonlóan a helyi beszállítói lánc folyamatos kiépítését és a további együttműködést.
Ami valljuk be elég fasz@ dolog, még ha most így a program elején nem is tűnik OK-nak. Szerintem azt kell megnézni, hogy Ausztráliában hol tartanak. Ott ugye a MILVEHCO már többféle rendszerbe dolgozik be.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
1343333592_2.jpg


2012-ben megvolt az olyan szintű demo-ja mint ami kb. most a Lynx. Egy kicsit gyorsabb lehetett volna, de én még mindig úgy vagyok vele, hogy ugyanezen program APC verzióját választottam volna 8 fő deszanttal, hogy mindenki boldog legyen, mert arra 30 mm-s RCWS-t is el lehet képzelni:

Marder-2.jpg


Már rég itt lenne mind, úgy várhatnánk a Lynx-et, hogy a zlj modernizált Leopard 2-vel ami szintén kibaszottul nincs, meg a régebbi de osztályszinten beszerzett tüzérséggel együtt dandárszinten folytatná a honvédség a munkát.

Még könnyű HK-t is tudtunk vóna, a többiről nem is beszélve:
marder_light_tank_l1.jpg.f8af97d8efb4f4e622926640c2a0681c.jpg


Ha ebből csak az APC verzióból kiépítünk aknavetőset is nem bonyolítva a többivel a rendszert, akkor is kurvára rég készen lennénk egy dandárral, most ugyanez az idő várással telik.
A kérdés itt is az ár!
 
K

kamm

Guest
egyébként a K21 nekem egy borzalmasan szimpatikus kis gép , 3+9 fő , full amphibious, szemből elvileg fogja a 30-st, de körkörösen a 14.5 AP ellen van hivatalos védelem, kicsit fapados ez tény meg sajnálatos
Meg mindez jo sansszal nem igaz, csak allitjak. Nincsenek csodak, 3-4M dollarbol kabe fakutyat epitesz, nem STANAG 5+ armored IFVt. :)

a cv meg jó lett volna ha nem rohad le terepen idehaza :D
@krisss szerint az vezetoi hiba (is) volt; a CV9035 ill MarkIII joval elavultabb lett volna, azok kb a 90-es evek designja legjobb esetben is.
 
K

kamm

Guest
Szerinted ha 2018-ban rendelnek a csehek akkor ennyi lenne az ár? o_O
Most egy háborús felárat hasonlítanál a békeidőshöz. :rolleyes:
A csehek a haboru elott rendeltek, nem ertem ezt...?

Hidd el, a Zrínyi kezdetén meg tudtuk volna rendelni kb. fele ennyiért a CV90-et és harmad ennyiért a K21-et is.
Dehogy tudtak volna.

Sejtettem, hogy ez van a háttérben. Mert az MKIII azért elég régi.
Es annak megfeleloen szar is. :)
Errol beszelunk regota, te meg hajtogatod, hogy de volt valasztas - persze, volt Marder is, meg BTR is, csak kell a kutyanak.
A kerdes nem az volt, hogy rendeljenek barmifele szart, hanem olyat rendeljenek, ami 30 evre elore tervezhetoen szolgalhat.

Ebbol volt a Puma, ami, ahogyan azota kiderult, megmerettetett es konnyunek talaltatott, meg volt a proto szintjen eppen letezo Lynx es erkezoben volt CV90 MarkIV. Utobbi nem modularis, es a gyarto nem keresett uj gyartast meg nem akart uj beszallitoi hatteret epiteni stb stb.

Mit dehogynem? 2018-ra lett egyaltalan kesz a MarkIV terve.

Kérdezd meg Krisst, hogy mikor lesz abból valódi bevethető harcjármű.... (Jó esetben)
2-3 ev, elobb, mint a Pumabol lett volna, mas modern rendelheto negy eve sem lenne elobb hadrendben...

A Csehek is kaptak, ahogyan a Dánok meg a Hollandok is. Mi is kaptunk volna. Főleg abban az időben.
Err, megorjitetek ezzel - kisbetu: csehek, danok stb.
Nalunk semmifele hadiipar nem volt, a BAE meg nem allt volna nekunk csinalni egyet, mint a RM, aki eleve terjeszkedni/koltozni akart.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Tudsz kb. reális arányszámot becsülni nekünk? Kíváncsi lennék. :)
Egy dologba gondolj bele!
Mind az amerikai, mind az ausztrál tenderen nem jutott a döntőbe.
Szerintem nyugodtan számolhatsz azzal, hogy a modern gépek árai 15-20%-os szórasban vannak.
Ha ennél nagyobb az eltérés, akkor az azonnali tendergyőzelmet kellene, hogy jelentsen, mert abba már minden módosításnak bele kell, hogy férjen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 297
113
Tudsz kb. reális arányszámot becsülni nekünk? Kíváncsi lennék. :)
Az új cv 90 pont annyi mint egy lynx 5-10 % különbség. Viszont a kiforott szervízháttér és az hogy minden nagyobb nyűgje ismert marha nagy előny. Meg hogy a fő fegyver variálása már adott es nem kell se fejleszteni se várni rá.

A k21-et nem tudom de az, hogy a lengyelek tesztjein bukott az is nemcsak az as21 azért.jelzésértékű.
Hiàba olcsóbb.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Azért ennyire nem eszik forrón, de egy modernizált marder alapon a 2026 -os cél még kb reális lett volna.
Ha belegondolsz, akkor ott pontosan ugyan abba folyóba léptünk volna, mint amiben áztatják a csülkeiket jelenleg az Leo2 A4 üzemeltetői is. CSak addigra várhatóan a BW is elköszön a saját Mardereitől. A Marder alapot én tényleg csak átmeneti típusnak mertem volna csak bevállalni, max. 10 éves élettartamot feltételezve.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 329
67 334
113
Ha belegondolsz, akkor ott pontosan ugyan abba folyóba léptünk volna, mint amiben áztatják a csülkeiket jelenleg az Leo2 A4 üzemeltetői is. CSak addigra várhatóan a BW is elköszön a saját Mardereitől. A Marder alapot én tényleg csak átmeneti típusnak mertem volna csak bevállalni, max. 10 éves élettartamot feltételezve.
Hányszor is voltak temetve már azok a Marderek? :D
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 790
6 813
113
Meg mindez jo sansszal nem igaz, csak allitjak. Nincsenek csodak, 3-4M dollarbol kabe fakutyat epitesz, nem STANAG 5+ armored IFVt. :)
aztat én nem tudom mi igaz és mi nem, nyilván ha nem akkor más és fair play
@krisss szerint az vezetoi hiba (is) volt; a CV9035 ill MarkIII joval elavultabb lett volna, azok kb a 90-es evek designja legjobb esetben is.
japp, tudom a sztorit
 
K

kamm

Guest
Az új cv 90 pont annyi mint egy lynx 5-10 % különbség. Viszont a kiforott szervízháttér és az hogy minden nagyobb nyűgje ismert marha nagy előny.
Acsi, a MarkIV teljesen uj elektronikai es sw platformot kapott, azert azt varjuk meg ki...

Meg hogy a fő fegyver variálása már adott es nem kell se fejleszteni se várni rá.
Viszont a BAE nem is erolkodott volna Zalaban, meg hadiipar-kiepitessel...

A k21-et nem tudom de az, hogy a lengyelek tesztjein bukott az is nemcsak az as21 azért.jelzésértékű.
Hiàba olcsóbb.

Qrva messze van Korea, es nekunk, kis mennyisegben, szerintem nagyon rizikos lett volna...