[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 927
5 020
113
A puma tornyàban nem ül 2 fószer..
Ez világos, de tudsz konkrét méretadatokat? A neten a Lynx toronyról részletekbe menő adatokat lehet találni, de a PUMA toronyról még méretadatokat sem. Így kívülről ránézésre nem tűnik sokkal nagyobbnak a Lynx torony. Megtévesztő a PUMA. Kicsinek gondolják itt néhányan, meg szűk kényelmetlen a küzdőtér ez is a kisebb méretet mutatja, de a valóságban majdnem akkora böhöm nagy mint a Lynx.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 816
122 828
113
Ez világos, de tudsz konkrét méretadatokat? A neten a Lynx toronyról részletekbe menő adatokat lehet találni, de a PUMA toronyról még méretadatokat sem. Így kívülről ránézésre nem tűnik sokkal nagyobbnak a Lynx torony. Megtévesztő a PUMA. Kicsinek gondolják itt néhányan, meg szűk kényelmetlen a küzdőtér ez is a kisebb méretet mutatja, de a valóságban majdnem akkora böhöm nagy mint a Lynx.
Tömegre a lynx torony kb dupla.
Én ültem mindkettőben amit szerintem más nemigen tud elmondani innen.
Kissebb a puma
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 802
6 858
113
Ez világos, de tudsz konkrét méretadatokat? A neten a Lynx toronyról részletekbe menő adatokat lehet találni, de a PUMA toronyról még méretadatokat sem. Így kívülről ránézésre nem tűnik sokkal nagyobbnak a Lynx torony. Megtévesztő a PUMA. Kicsinek gondolják itt néhányan, meg szűk kényelmetlen a küzdőtér ez is a kisebb méretet mutatja, de a valóságban majdnem akkora böhöm nagy mint a Lynx.
Tömegre a lynx torony kb dupla.
Én ültem mindkettőben amit szerintem más nemigen tud elmondani innen.
Kissebb a puma
azért nem sokkal, de tény hogy kisebb
Puma / Lynx

hossz: 7,4m / 7,7m
magasság ("turret roof" - optika nélkül): 3,1m / 3,3m
szélesség: 3,7m / 3,6m
súly: 31,4/43t / 34/50t

KNDS/RM hivatalos

a szemnek amúgy becsapós de nem annyira vészesen nagyobb a lynx
( én is meglepődtem annó)
illetve az is tény hogy a Puma belseje szűkösebb