[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
2 018
5 416
113
A puma tornyàban nem ül 2 fószer..
Ez világos, de tudsz konkrét méretadatokat? A neten a Lynx toronyról részletekbe menő adatokat lehet találni, de a PUMA toronyról még méretadatokat sem. Így kívülről ránézésre nem tűnik sokkal nagyobbnak a Lynx torony. Megtévesztő a PUMA. Kicsinek gondolják itt néhányan, meg szűk kényelmetlen a küzdőtér ez is a kisebb méretet mutatja, de a valóságban majdnem akkora böhöm nagy mint a Lynx.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 282
125 614
113
Ez világos, de tudsz konkrét méretadatokat? A neten a Lynx toronyról részletekbe menő adatokat lehet találni, de a PUMA toronyról még méretadatokat sem. Így kívülről ránézésre nem tűnik sokkal nagyobbnak a Lynx torony. Megtévesztő a PUMA. Kicsinek gondolják itt néhányan, meg szűk kényelmetlen a küzdőtér ez is a kisebb méretet mutatja, de a valóságban majdnem akkora böhöm nagy mint a Lynx.
Tömegre a lynx torony kb dupla.
Én ültem mindkettőben amit szerintem más nemigen tud elmondani innen.
Kissebb a puma
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 825
6 980
113
Ez világos, de tudsz konkrét méretadatokat? A neten a Lynx toronyról részletekbe menő adatokat lehet találni, de a PUMA toronyról még méretadatokat sem. Így kívülről ránézésre nem tűnik sokkal nagyobbnak a Lynx torony. Megtévesztő a PUMA. Kicsinek gondolják itt néhányan, meg szűk kényelmetlen a küzdőtér ez is a kisebb méretet mutatja, de a valóságban majdnem akkora böhöm nagy mint a Lynx.
Tömegre a lynx torony kb dupla.
Én ültem mindkettőben amit szerintem más nemigen tud elmondani innen.
Kissebb a puma
azért nem sokkal, de tény hogy kisebb
Puma / Lynx

hossz: 7,4m / 7,7m
magasság ("turret roof" - optika nélkül): 3,1m / 3,3m
szélesség: 3,7m / 3,6m
súly: 31,4/43t / 34/50t

KNDS/RM hivatalos

a szemnek amúgy becsapós de nem annyira vészesen nagyobb a lynx
( én is meglepődtem annó)
illetve az is tény hogy a Puma belseje szűkösebb
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 652
70 648
113

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 223
9 800
113
2016-ban használt, nagy darabszámú A4, Marder, Pzh (akkor még volt eladó), Gepard beszerzéssel kellett volna kezdeni a Zrínyit. Ma 1 komplett gépesített hadosztályunk lenne.
Ami mar regen elavultnak szamitana (A4?? Marder???), viszont eszement penzt vinne a fenntartasa, sosem tudnank rendesen lecserelni oket modernekre.

Így meg egy dandárunk lesz, talán 2028-ban.
Avagy 2-3 inkabb?
Qrva messze van meg 2028, addig siman legyarthatnak sokszaz Lynxet peldaul. Ha a BTR hekkelest vesszuk alapul, akkor szerintem a BTRek APC-nek lesznek relegalva, es inkabb tovabbi Lynxeket rendelnek eloszor (ami tenyleg jobb, mint barmilyen 8x8 IFV, raadasul kb ugyanannyiba fog kerulni hazai gyartassal).
H az olaszok megtoljak a Fantert, abbol is siman bejohet masik 3-4 zl meg 4-5 ev alatt, akkor hirtelen bezony lehetseges 3 dd, ami pedig mar bezony egy armored division. Szamomra egyebkent nem is ez a kerdes, mert ez csak penz - sokkal inkabb, hogy lenne-e ra ember...? Meg az AI meg automatizacioval is kellenek emberek minden gepre, a szallitott infantryt nem is emlitve.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 042
10 099
113
Ami mar regen elavultnak szamitana (A4?? Marder???), viszont eszement penzt vinne a fenntartasa, sosem tudnank rendesen lecserelni oket modernekre.


Avagy 2-3 inkabb?
Qrva messze van meg 2028, addig siman legyarthatnak sokszaz Lynxet peldaul. Ha a BTR hekkelest vesszuk alapul, akkor szerintem a BTRek APC-nek lesznek relegalva, es inkabb tovabbi Lynxeket rendelnek eloszor (ami tenyleg jobb, mint barmilyen 8x8 IFV, raadasul kb ugyanannyiba fog kerulni hazai gyartassal).
H az olaszok megtoljak a Fantert, abbol is siman bejohet masik 3-4 zl meg 4-5 ev alatt, akkor hirtelen bezony lehetseges 3 dd, ami pedig mar bezony egy armored division. Szamomra egyebkent nem is ez a kerdes, mert ez csak penz - sokkal inkabb, hogy lenne-e ra ember...? Meg az AI meg automatizacioval is kellenek emberek minden gepre, a szallitott infantryt nem is emlitve.
1:2028re oruljunk ha egy ddt meglesz feltöltve.
2:sok száz lynxet nem csak 209-et azt is 2029es évre elvileg.
3: Örulj ha a kf-51bol 1zlj lesz véve.
4: pénz lenne ra abban igazad van na de szándék is? Ember amúgy meg nem lesz ra de inkább egy raktárban álljon a fele minthogy ha baj van úgy keljen könyörögni a világnak hogy küldjétek fegyvert.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 160
19 066
113
2016-ban használt, nagy darabszámú A4, Marder, Pzh (akkor még volt eladó), Gepard beszerzéssel kellett volna kezdeni a Zrínyit. Ma 1 komplett gépesített hadosztályunk lenne. Így meg egy dandárunk lesz, talán 2028-ban.

Még akkor sem kellett azoknak a nagyokos döntéshozóknak a német páncélos technika, amimkor ingyen adtak volna 120 db Leopárd 2A4 harckocsit. Illetve Kovács Gyula említette valahol, hogy felajánlották szintén ingyen a németek, egykoron egy komplett M-109 önjárótarackos tüzérdandár anyagát. Az se kellett nekünk.
Mit vártok egy olyan haderőtől, amelyik a tartalékosait is max., AK gépkarabély használatára képezi ki, más kézifegyverre nem. Hány éve is van ez a tartalékos rendszer ? Már dicsekednek, hogy jóval 10.000 feletti a létszám. Csupán csak, egy komplett lövész századot nem láttunk még belőlük egyben. Nem beszélve a tempóról. Csigákból előbb lenne felállított harcképes haderő, mint itt nálunk a tartalékosokból.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
2 018
5 416
113
Avagy 2-3 inkabb?
Qrva messze van meg 2028, addig siman legyarthatnak sokszaz Lynxet peldaul. Ha a BTR hekkelest vesszuk alapul, akkor szerintem a BTRek APC-nek lesznek relegalva, es inkabb tovabbi Lynxeket rendelnek eloszor (ami tenyleg jobb, mint barmilyen 8x8 IFV, raadasul kb ugyanannyiba fog kerulni hazai gyartassal).
H az olaszok megtoljak a Fantert, abbol is siman bejohet masik 3-4 zl meg 4-5 ev alatt, akkor hirtelen bezony lehetseges 3 dd, ami pedig mar bezony egy armored division. Szamomra egyebkent nem is ez a kerdes, mert ez csak penz - sokkal inkabb, hogy lenne-e ra ember...? Meg az AI meg automatizacioval is kellenek emberek minden gepre, a szallitott infantryt nem is emlitve.
És akkor felébredtél és láttad, hogy nedves a takaró........ 2028-ig sokszáz db Lynx? Tavaly óta össz vissz 2 db-ot sikerült a gyárnak átadnia........ Kis túlzással egy lakótelepi garázsban gyorsabban összerakják a helyi szakik. 3-4 zlj Panther 4-5 év alatt? Az se biztos, hogy egyáltalán a tervezés elkezdődött...... 4-5 év múlva a Pnther még egy csodálatos PowerPoint diagram lesz.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
2 018
5 416
113
Még akkor sem kellett azoknak a nagyokos döntéshozóknak a német páncélos technika, amimkor ingyen adtak volna 120 db Leopárd 2A4 harckocsit. Illetve Kovács Gyula említette valahol, hogy felajánlották szintén ingyen a németek, egykoron egy komplett M-109 önjárótarackos tüzérdandár anyagát. Az se kellett nekünk.
Mit vártok egy olyan haderőtől, amelyik a tartalékosait is max., AK gépkarabély használatára képezi ki, más kézifegyverre nem. Hány éve is van ez a tartalékos rendszer ? Már dicsekednek, hogy jóval 10.000 feletti a létszám. Csupán csak, egy komplett lövész századot nem láttunk még belőlük egyben. Nem beszélve a tempóról. Csigákból előbb lenne felállított harcképes haderő, mint itt nálunk a tartalékosokból.
Ez az alapprobléma, hogy ilyen kretének irányítják az országot mint pld akik az összes önjáró tarackot kivonták a rendszerből és még az egy szem tüzérdandárt is felszámolták, nehogy később át lehessen fegyverezni. Én a 2000-es évek elején egy használt Apache századról hallottam amit ingyen vagy nagyon kedvezményesen ajánlottak, de persze az sem kellett. Akkoriban számolták fel Szentkirályszabadját is.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 509
11 677
113
Ez az alapprobléma, hogy ilyen kretének irányítják az országot mint pld akik az összes önjáró tarackot kivonták a rendszerből és még az egy szem tüzérdandárt is felszámolták, nehogy később át lehessen fegyverezni. Én a 2000-es évek elején egy használt Apache századról hallottam amit ingyen vagy nagyon kedvezményesen ajánlottak, de persze az sem kellett. Akkoriban számolták fel Szentkirályszabadját is.

Ez az a fajta rombolás, amit muszáj lenne szabotázsként kezelni, és annak súlya szerint büntetni.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
2 018
5 416
113
Nyilvánvaló, hogy a Marder 1A3/A5, sőt a gyári gyártásúak beszerzése a fő TOMA program kompenzációs előnyeként semmiképpen sem hasonlítható egy Bradley-koncesszióhoz, amely a felét megközelítő költséggel gyári átépítést igényel. hogy egy új páncélozott harci jármű a Lynx kategóriában.
Ha a németek tényleg eladják a 100-120 db Mardert és nem az ukriknak ajándékozzák akkor ezekért nagy harc lesz a piacon. Olcsó (újhoz képest filléres) kipróbált, meglévő, könnyen modernizálható harcjármű. Ha csak a tartalékosoknak veszik meg a görögök már azzal jelentősen erősödik a görög haderő, de biztos, hogy a reguláris haderő kapja. Nyilván ez nálunk fel sem merülne, mert mi csak a legújabb, legdrágább, nem létező terméket vesszük meg, ráadásul így 1 lépésben sikerülne azonnal 2 tartalékos zászlóaljat is normálisan felfegyverezni, ami ugye soha nem volt cél. Ha mellé még 2 D-20 osztályt is felállítanának már volna értelme a tve-knek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 876
69 080
113
Ha a németek tényleg eladják a 100-120 db Mardert és nem az ukriknak ajándékozzák akkor ezekért nagy harc lesz a piacon. Olcsó (újhoz képest filléres) kipróbált, meglévő, könnyen modernizálható harcjármű. Ha csak a tartalékosoknak veszik meg a görögök már azzal jelentősen erősödik a görög haderő, de biztos, hogy a reguláris haderő kapja. Nyilván ez nálunk fel sem merülne, mert mi csak a legújabb, legdrágább, nem létező terméket vesszük meg, ráadásul így 1 lépésben sikerülne azonnal 2 tartalékos zászlóaljat is normálisan felfegyverezni, ami ugye soha nem volt cél. Ha mellé még 2 D-20 osztályt is felállítanának már volna értelme a tve-knek.
Áhh, itt fröcsögésig menő ellenállásba ütköztem ezen gondolatokkal, amikor még ingyé lett volna roncstelepen állva ugyanezen géppark. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
2 018
5 416
113
Áhh, itt fröcsögésig menő ellenállásba ütköztem ezen gondolatokkal, amikor még ingyé lett volna roncstelepen állva ugyanezen géppark. :rolleyes:
Még mindig nem késő, ha tényleg eladják a harcjárműveket. (ebben mondjuk vannak kétségeim, nagyobb eséllyel kötnek ki a Keleti Fronton) Egy próbát megérne. A gond az, hogy a HM vezetésében ez fel sem merül.