[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 824
6 974
113
Ha elmagyaráznád értelmesen, nekünk ez miért nem jó, elagyalnék. De így. Megint csak a gőg. Majd én tudom. Vezesd le, hogy mi, a senkik is átlássuk. Kösz.
nem kell többesszámban fogalmazni :) mert én csak rólad beszéltem :) nem kell tömeget rakni magad mögé mert egyedül vagy :)
nem csak én írtam le hogy a te "golyós" megoldásod manapság nem túl acélos még "bartelozva" sem, sehogy sem, semelyik világban, majd nekiesel egy hivatásos katonának, aki ráadásul egy ici-picit jobban belelát a dolgokba mint Te, irdatlan arccal leírod neki hogy nem túl "huszáros" az esze, mindezt úgy hogy "golyós" eszköznek nevezel még dolgokat :D

szóval, egy szó mint száz, szerintem tudsz Te szerényebb is lenni :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 968
35 648
113
Ha elmagyaráznád értelmesen, nekünk ez miért nem jó, elagyalnék. De így. Megint csak a gőg. Majd én tudom. Vezesd le, hogy mi, a senkik is átlássuk. Kösz.
régi alvázak régi alrendszerekkel szerelve régi technológiával.

miközben van új gyártású eszközökre lehetőség saját gyártással.

a régi eszközök modernizációjánál kb új eszköz keletkezne ha hosszú távon szeretnénk alkalmazni kb mindent kikellene cserélni össze kellene integrálni.

a régi eszközök továbbra is erős kompromisszumok által támadnának fel mert teljesen más teknológiára lett anno tervezve.

Elvileg a szerbek valami kisebb hatékonyabb radart akarnak ráeszközölni...ami nem lenne hülyeség. Nagyobb dronok meg helik ellen a boforsal megkombinálva hatékony eszköz lenne. Persze új alvázon.
én úgytudom a szerbek azt az eszközt soha nem tervezték önálló alkalmazásra ha jól tudom párban dolgozik az eszköz és a párok mellé rendelnek radart külön járművön. ennek is vannak előnyei.
 

sattak

Member
2022. február 27.
42
71
18
nem kell többesszámban fogalmazni :) mert én csak rólad beszéltem :) nem kell tömeget rakni magad mögé mert egyedül vagy :)
nem csak én írtam le hogy a te "golyós" megoldásod manapság nem túl acélos még "bartelozva" sem, sehogy sem, semelyik világban, majd nekiesel egy hivatásos katonának, aki ráadásul egy ici-picit jobban belelát a dolgokba mint Te, irdatlan arccal leírod neki hogy nem túl "huszáros" az esze, mindezt úgy hogy "golyós" eszköznek nevezel még dolgokat :D

szóval, egy szó mint száz, szerintem tudsz Te szerényebb is lenni :)
Ez a cucc nem csak golyós. Ahogy làttam.
 

sattak

Member
2022. február 27.
42
71
18
A szerbeknek kéne alváz. Amire építkezhetnek. Szerintem. Jobb alku. De te nagy pénzért biztosan nem fogod cáfolni. Érthető indokkal.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 478
8 140
113
régi alvázak régi alrendszerekkel szerelve régi technológiával.

miközben van új gyártású eszközökre lehetőség saját gyártással.

a régi eszközök modernizációjánál kb új eszköz keletkezne ha hosszú távon szeretnénk alkalmazni kb mindent kikellene cserélni össze kellene integrálni.

a régi eszközök továbbra is erős kompromisszumok által támadnának fel mert teljesen más teknológiára lett anno tervezve.


én úgytudom a szerbek azt az eszközt soha nem tervezték önálló alkalmazásra ha jól tudom párban dolgozik az eszköz és a párok mellé rendelnek radart külön járművön. ennek is vannak előnyei.
Ha visszagondolsz az elképzelés nem rosz a szerbek részéről viszont az alvázzal felsültek pár éve amikor bemutatták. Jó elképzelés lenne egy normális alvázon mert létezik programozott 40 mm lőszer is a "boforshoz" ahhoz meg modern tűzvezető rendszer kell modern radarral kombinálva. Magyarán teljesen át kell dolgozni az egészet....
Ha lenne rá pénzük (tudásuk az alapokhoz megvan) akkor egész jó kis csapatlégvédelmi eszköz lehetne.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

sattak

Member
2022. február 27.
42
71
18
Ha visszagondolsz az elképzelés nem rosz a szerbek részéről viszont az alvázzal felsültek pár éve amikor bemutatták. Jó elképzelés lenne egy normális alvázon mert létezik programozott 40 mm lőszer is a "boforshoz" ahhoz meg modern tűzvezető rendszer kell modern radarral kombinálva. Magyarán teljesen át kell dolgozni az egészet....
Ha lenne rá pénzük (tudásuk az alapokhoz megvan) akkor egész jó kis csapatlégvédelmi eszköz lehetne.
Végre. Egy értelmes válasz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 248
81 630
113
Ha visszagondolsz az elképzelés nem rosz a szerbek részéről viszont az alvázzal felsültek pár éve amikor bemutatták. Jó elképzelés lenne egy normális alvázon mert létezik programozott 40 mm lőszer is a "boforshoz" ahhoz meg modern tűzvezető rendszer kell modern radarral kombinálva. Magyarán teljesen át kell dolgozni az egészet....
Ha lenne rá pénzük (tudásuk az alapokhoz megvan) akkor egész jó kis csapatlégvédelmi eszköz lehetne.
Tehát nem volt rossz aa zserbek elképzelése, épp csak minden elemében újra kell gondolniuk a gépágyút kivéve. Érdekelne, hogyha szerinted nem ez a rossz elképzelés definíciója akkor micsoda.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 968
35 648
113
Ha visszagondolsz az elképzelés nem rosz a szerbek részéről viszont az alvázzal felsültek pár éve amikor bemutatták. Jó elképzelés lenne egy normális alvázon mert létezik programozott 40 mm lőszer is a "boforshoz" ahhoz meg modern tűzvezető rendszer kell modern radarral kombinálva. Magyarán teljesen át kell dolgozni az egészet....
Ha lenne rá pénzük (tudásuk az alapokhoz megvan) akkor egész jó kis csapatlégvédelmi eszköz lehetne.
nem kell rádobniuk a radart ha a pkközpont tudja hol az eszköz ugyan úgy kiszámolja a lőelemet. a szerbek a kisugárzás miatt ebbe az irányba mentek el. europába most az ukránokat leszámítva nálluk nagyobb tapasztalat légvédelem terén nem igen akad. nem csapatlégvédelem ha jóltudom a szó klasszikus értelmében.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1 and Pogány

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 478
8 140
113
nem kell rádobniuk a radart ha a pkközpont tudja hol az eszköz ugyan úgy kiszámolja a lőelemet. a szerbek a kisugárzás miatt ebbe az irányba mentek el. europába most az ukránokat leszámítva nálluk nagyobb tapasztalat légvédelem terén nem igen akad. nem csapatlégvédelem ha jóltudom a szó klasszikus értelmében.
Az már legalább 25 éve volt.....