[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Igen rossz a látásod, ne spórold a pénzt szemorvosra, és légy oly kedves felejts el a személyeskedéseiddel. Előre is köszönöm. Hozzászólásom a tarcsisok behívásáról szólt, és ezek behívásával kapcsolatban szóltam hozzá.
Eszena azt kérdezte, hogy 44 harckocsit lenne-e most kinek elvezetni A-ból B-be. (Nem harcot írt). Erre fel írtam, hogy az elmúlt években leszereltek behívásával biztosan működne a dolog. Nem tartalékosokat írtam, csupán leszerelteket. Nyílván a leszerelt, pályaelhagyó harckocsisokra értettem.
Tehàt mi a probléma?
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Eszena azt kérdezte, hogy 44 harckocsit lenne-e most kinek elvezetni A-ból B-be. (Nem harcot írt). Erre fel írtam, hogy az elmúlt években leszereltek behívásával biztosan működne a dolog. Nem tartalékosokat írtam, csupán leszerelteket. Nyílván a leszerelt, pályaelhagyó harckocsisokra értettem.
Tehàt mi a probléma?
Az a gondom, hogy hisztérikusan viselkedsz, és ne várd, hogy bárki kitalálja, hogy mire gondoltál. A leszerelt katonák nem kerülnek automatikusan tartalékos állományba, a leszerelt és a pályaelhagyó ugyanaz a kategória.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Az a gondom, hogy hisztérikusan viselkedsz, és ne várd, hogy bárki kitalálja, hogy mire gondoltál. A leszerelt katonák nem kerülnek automatikusan tartalékos állományba, a leszerelt és a pályaelhagyó ugyanaz a kategória.
Nem te kezdtél véletlenül azzal, hogy taníts mester....?
Senki nem állított ilyet, hogy automatikusan tartalékba kerül a leszerelő katona.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Az a gondom, hogy hisztérikusan viselkedsz, és ne várd, hogy bárki kitalálja, hogy mire gondoltál. A leszerelt katonák nem kerülnek automatikusan tartalékos állományba, a leszerelt és a pályaelhagyó ugyanaz a kategória.
Márpedig minden kiképzett, és leszerelt katona tartalékos állományba kerül!
Csak nem önkéntes (szerződéses) tartalékos állományba, hanem törvényi kötelezettség alapján nyilvántartott tartalékosi állományba.
Őket megelőző védelmi helyzetben illetve rendkívüli állapot kihírdetése után hívhatják be. (41. § (4) )


41. § (1) A Honvédség tartalékos rendszere önkéntesség és jogszabályi kötelezettség alapján szervezett tartalék elemekből áll.

(2) A tartalékos állományba az önkéntes tartalékos, a kiképzett tartalékos, valamint a potenciális hadköteles tartozik.

(3) A kiképzett tartalékosként, valamint a potenciális hadkötelesként nyilvántartott személy csak rendkívüli állapot, vagy megelőző védelmi helyzet idején a hadkötelezettség bevezetését követően teljesíthet tényleges katonai szolgálatot.

(4) A kiképzett tartalékos állományba a Honvédség állományából kikerült, korábban
a) hivatásos, szerződéses, önkéntes tartalékos katonai szolgálatot,
b) hallgatói, honvéd tisztjelölti vagy altisztjelölti szolgálatot vagy
c) honvédelmi szervezetnél katonai alapkiképzést, alapfelkészítést, vagy annak valamely modulját
teljesített férfi tartozik.

Megjegyzés:
Tényleg jó lenne, ha kicsit visszavennél az arcodból és a pokróc stílusból! :hadonaszos:
Mert egy ideig szórakoztató, de amikor nagyon elgurul a gyógyszer (mint most is) akkor szépen jössz és parasztkodsz. Aki szembejön, abba beleállsz.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Márpedig minden kiképzett, és leszerelt katona tartalékos állományba kerül!
Csak nem önkéntes (szerződéses) tartalékos állományba, hanem törvényi kötelezettség alapján nyilvántartott tartalékosi állományba.
Őket megelőző védelmi helyzetben illetve rendkívüli állapot kihírdetése után hívhatják be. (41. § (4) )




Megjegyzés:
Tényleg jó lenne, ha kicsit visszavennél az arcodból és a pokróc stílusból! :hadonaszos:
Mert egy ideig szórakoztató, de amikor nagyon elgurul a gyógyszer (mint most is) akkor szépen jössz és parasztkodsz. Aki szembejön, abba beleállsz.
Kérlek, ne minősíts engem, inkább a barátaiddal szórakozz, engem pedig felejts el. Tanácsot tőled nem fogadok el, a paraszt pedig te vagy.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Kérlek, ne minősíts engem, inkább a barátaiddal szórakozz, engem pedig felejts el. Tanácsot tőled nem fogadok el, a paraszt pedig te vagy.
Annyit még hozzáfűzök, hogy soha nem ugrottam neked a terjedelmes, sok posztoddal kapcsolatban, egy sértő megjegyzést sem tettem irányodban, ezért, ha jóféle füvet használsz, akkor ne engem egzecírozz. Előre is köszönöm.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Annyit még hozzáfűzök, hogy soha nem ugrottam neked a terjedelmes, sok posztoddal kapcsolatban, egy sértő megjegyzést sem tettem irányodban, ezért, ha jóféle füvet használsz, akkor ne engem egzecírozz. Előre is köszönöm.
Off
Egyáltalán nem minősítettelek.
Ténymegállapításokat tettem.
Tény 1: pokróc a stílusod. Nincs ezen mit magyarázni. Ezzel együtt kell élni. Neked is, meg nekünk is. Mivel ismerlek ezen alapvetően nem akadok fenn általában.
Tény 2: nem csak nekem tünt fel hogy a legutóbbin rallyd arról árulkodott, hogy nem vagy jó passzban.
Először belémkötöttél foghegyről (nem is értettem) a gripen pilóták behívásával kapcsolatban, majd itt folytattad a harckocsisokkal.
Szerintem simán parasztkodás amit csinálsz. Szemorvosozol, meg Taníts mesterezel, miközben nincs igazad.
Tény 3: ha általában igazad is van, akkor is azt kizárólag bicskanyitogató stílusban tudod előadni. Most kivételesen azért szóltam ebbe bele, mert engem is megtaláltál, meg tudtam, hogy nincs igazad. Emiatt tettem be a Hvt. ide vonatkozó passzusait.
Általában jobban szoktad tudni, de ne legyél felhávorodva, ha néha helyreigazítanak. Ha esetleg kellemetlennek érezted, akkor az azért volt, mert "amilyen a mosdó, olyan a törölköző".
Amit írtam, építő jelleggel írtam. Intelligencia kérdése, hogy hasznodra válik-e...
On
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Off
Egyáltalán nem minősítettelek.
Ténymegállapításokat tettem.
Tény 1: pokróc a stílusod. Nincs ezen mit magyarázni. Ezzel együtt kell élni. Neked is, meg nekünk is. Mivel ismerlek ezen alapvetően nem akadok fenn általában.
Tény 2: nem csak nekem tünt fel hogy a legutóbbin rallyd arról árulkodott, hogy nem vagy jó passzban.
Először belémkötöttél foghegyről (nem is értettem) a gripen pilóták behívásával kapcsolatban, majd itt folytattad a harckocsisokkal.
Szerintem simán parasztkodás amit csinálsz. Szemorvosozol, meg Taníts mesterezel, miközben nincs igazad.
Tény 3: ha általában igazad is van, akkor is azt kizárólag bicskanyitogató stílusban tudod előadni. Most kivételesen azért szóltam ebbe bele, mert engem is megtaláltál, meg tudtam, hogy nincs igazad. Emiatt tettem be a Hvt. ide vonatkozó passzusait.
Általában jobban szoktad tudni, de ne legyél felhávorodva, ha néha helyreigazítanak. Ha esetleg kellemetlennek érezted, akkor az azért volt, mert "amilyen a mosdó, olyan a törölköző".
Amit írtam, építő jelleggel írtam. Intelligencia kérdése, hogy hasznodra válik-e...
On
Igen okosnak tartod magad, de ez legyen a magánvéleményed. Részemről befejeztem.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 735
113
25000-ből csak lenne 400 tankos.

Sokkal több kell hogy legyen. Más kérdés a rendszer hiányossága, hibája. Olyan haderőnek, ahol kizárólag hivatásos és szerződéses katonák alkotják az aktív emberanyagát, alapvetőnek kellene lenni a következőnek. Minden leszerelő, adott életkoráig alapban tartalékos, bármikor behívható, katona. Ezt már az illető első bevonulása alkalmával tisztázni kell, tudatosítani, szerződéseben rögzíteni. Innen nincs menekvés adott életkor elérése előtt. Akkor lép be az adott emberke végleg, ha ezt magában feldolgozta, elfogadta. Ez a 3 hónap próbaidő. Cserébe, megfelelő anyagi ellentételezés jár, tartalékos állapotában is az embernek. El kell erre mozdulni, vagy a sorkatonaságot vissza kell állítani.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Sokkal több kell hogy legyen. Más kérdés a rendszer hiányossága, hibája. Olyan haderőnek, ahol kizárólag hivatásos és szerződéses katonák alkotják az aktív emberanyagát, alapvetőnek kellene lenni a következőnek. Minden leszerelő, adott életkoráig alapban tartalékos, bármikor behívható, katona. Ezt már az illető első bevonulása alkalmával tisztázni kell, tudatosítani, szerződéseben rögzíteni. Innen nincs menekvés adott életkor elérése előtt. Akkor lép be az adott emberke végleg, ha ezt magában feldolgozta, elfogadta. Ez a 3 hónap próbaidő. Cserébe, megfelelő anyagi ellentételezés jár, tartalékos állapotában is az embernek. El kell erre mozdulni, vagy a sorkatonaságot vissza kell állítani.
de ez van eskü elött mindenkinek el van mondva. (nekem még 3 hónap is vólt pont az alapkiképzés.) utánna jön az eskütétel.
3 gyerekkig vagy 50 éves korig aki esküt tett bármikor visszahívható ha fent úgy döntenek.
eskü elött még lehet viszakozni (3 hó a próbaidő pont...) addig a szerződést bármely fél indoklás nélkül felmondhatja. bármiféle retorzió nélkül. toborzópénz kifizetés sem történik meg 3 hónapig. (sőt akár a szerződés lejártáig ha úgy kéri valaki vagy nem kéri elöbb) tehát lehívható 3 éven bellül ha nem hívja le 3 év után automatikusan megkapja.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 735
113
de ez van eskü elött mindenkinek el van mondva. (nekem még 3 hónap is vólt pont az alapkiképzés.) utánna jön az eskütétel.
3 gyerekkig vagy 50 éves korig aki esküt tett bármikor visszahívható ha fent úgy döntenek.
eskü elött még lehet viszakozni (3 hó a próbaidő pont...) addig a szerződést bármely fél indoklás nélkül felmondhatja. bármiféle retorzió nélkül. toborzópénz kifizetés sem történik meg 3 hónapig. (sőt akár a szerződés lejártáig ha úgy kéri valaki vagy nem kéri elöbb) tehát lehívható 3 éven bellül ha nem hívja le 3 év után automatikusan megkapja.

Akkor nem értem. Mert amit leírtál az alapján kell hogy elég ember legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Akkor nem értem. Mert amit leírtál az alapján kell hogy elég ember legyen.
van is csak sok a hülye aki nem megy be tartalékosnak miközbe adott esetben mozgósítanák... igaz így nem első körbe meg ugye a visszaképzéése idő lenne tehát kibekkelne némi időt... de cserébe se pénzt nem kap és nagyon kiesik a rutinból.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 999
38 305
113
Lízingelt tankkal lehet/szabad háborúzni? (A Gripennél vagy 10 évig ez a mantra ment hogy nem a miénk a gép, ezért a svédek nem engednék....)
Megakadályozni nem tudnák, hogy használjuk - egyébként semmire nem elég 12 Leopard 2A4, szerintem lőszer is alig van hozzá...
Egyébként németeknél nagy fordulat állt be: végre felfogták, hogy meg kell tuni védeni magukat és szövetségeseiket. Szóval nem hiszem, hogy problémáznának, ha önvédelemre használjuk a tankjaikat...