Néhány érdekesség innen.
A harckocsizók német mintájú egyenruhákat kaptak a Leopardokhoz. A bőrdzseki nagyon jól néz ki az új ruhadarabok közül
A Leopard2 a merőleges rétegelt (acélból és más anyagok felhasználásával készült) páncélzattal épített harckocsi, és megtévesztően hasonlított a Panzerkampwagen VI. Tiger-re. A merőleges páncélzat nem jó megoldás, nem véletlen, hogy az A5 változattól kezdődően a Leopard-ok is ék alakú előtétpáncélzatot kaptak.
A torony forgatása rendkívül gyors. Két kör alatt egy felet ver rá a T-72 toronymozgatására.
Az L44-es harckocsiágyúk pontosak. A tűzvezető rendszernek is köszönhetően a harckocsi 1500 méterig rossz időben és éjjel is halálos pontossággal tud tüzelni, a T-72-esek 800 méteres éjszakai célzóképességével ellentétben. A Leopard2 98%-al első találati pontossága, azt jelenti, hogy 10-ből 10 találatot képes elérni, az szovjet-orosz harckocsik 70-80%-os pontosságával szemben. Utóbbi is jóindulatú becslés.
A jelenleg hazánkban lévő Leopardok nem új és nem modern páncélosok. Van közülük olyan amelyet régebben gyártottak, mint néhány rendszerben álló T-72 tankunkat. Oldalról, hátulról sebezhető, a torony védelme is a merőleges kialakítású páncélzat miatt korszerűtlen. A lövege az L44-es kisebb kaliberhosszú mint az újabb L55 és L55A változatú ágyúké, amelyek a modernebb nagymacska változatokat jellemzi.
A megrendelt Leopard2A7+ (HU) változatok már legmodernebbek közé tartoznak majd. A 44-es darabszám azonban kevés, gyakorlatilag a jövendő tatán diszlokált nehézdandár 3 zászlóalj harccsoportját lehet velük felszerelni. A modern harckocsik ára rendkívül drága, hozzájuk képest azokat elpusztítani képes modern páncéltörő rakétákhoz képest
A Lepard2A4HU esetében például belga Herstal gyártmányú a 12,7 mm-es nehézgéppuska, eltérően a Bundeswehr MG3 rendszeresített tűzfegyverétől.