[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 698
113
De vajon mennyi az esélye, hogy rendelünk még! Ez mind szép és jó de csak elképzelések!
Konkrétan a háború a szomszédban, a Balkán továbbra sem stabil.
56 Leopard nagyon szép békében, de sztem közép távon instabil marad a régió. Idáig a németek nem adták volna ide a Leopard gyártást, főleg mióta alig van megrendelés. De ez most változik. Nem is kell minden, csak tegyük kicsit költséggatékonyabbá, mi meg beléphetünk erre a piacra is. Mikor, ha nem most??
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 972
113
Konkrétan a háború a szomszédban, a Balkán továbbra sem stabil.
56 Leopard nagyon szép békében, de sztem közép távon instabil marad a régió. Idáig a németek nem adták volna ide a Leopard gyártást, főleg mióta alig van megrendelés. De ez most változik. Nem is kell minden, csak tegyük kicsit költséggatékonyabbá, mi meg beléphetünk erre a piacra is. Mikor, ha nem most??
Jó ebben igazad van! De milyen jó lenne ha ez 100% biztos is lenne!:rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 531
79 658
113
Konkrétan a háború a szomszédban, a Balkán továbbra sem stabil.
56 Leopard nagyon szép békében, de sztem közép távon instabil marad a régió. Idáig a németek nem adták volna ide a Leopard gyártást, főleg mióta alig van megrendelés. De ez most változik. Nem is kell minden, csak tegyük kicsit költséggatékonyabbá, mi meg beléphetünk erre a piacra is. Mikor, ha nem most??
Az a költséghatékony ha vesszük a Leopardot. Fejlesztik az utódot (titkon remélem, hogy begyorsul a fejlesztése, de 2030 előtt így semlátom realitását és akkor is csak max a németeknek), nem szabad beleragadnunk egy alapvetően mára a végét járó típusba.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 923
123 403
113
Konkrétan a háború a szomszédban, a Balkán továbbra sem stabil.
56 Leopard nagyon szép békében, de sztem közép távon instabil marad a régió. Idáig a németek nem adták volna ide a Leopard gyártást, főleg mióta alig van megrendelés. De ez most változik. Nem is kell minden, csak tegyük kicsit költséggatékonyabbá, mi meg beléphetünk erre a piacra is. Mikor, ha nem most??
Ha nem rendelünk instant 200+ darabot bizony semmiféle gyártást nem fognak adni. Nem hülyék, ha ők is kereshetnek rajta...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 698
113
De nem kell komplett gyártás, hülyeség is lenne. De ha lesznek magyar beszallitók a Lynxhez, azon a nyomon, be lehet kerülni a Leopard projektbe is. Ahhoz hogy az újhoz vmit adjunk, sztem még 1 kört kell rendelnünk. A7 vagy A4 upgrade. Ez utóbbi mehet itthon is. Sőt lehet ezzel kellene kezdenünk!!

Nemrég utánaolvasva, mindig 2 helyen gyártották a Leopardot. Az utóbbi x évben maradt csak München. Sztem most olyan idők jönnek, hogy újra 2 telephely kell. Erre muszáj beneveznünk. És az RM ideális partner.
 
S

speziale

Guest
De nem kell komplett gyártás, hülyeség is lenne. De ha lesznek magyar beszallitók a Lynxhez, azon a nyomon, be lehet kerülni a Leopard projektbe is. Ahhoz hogy az újhoz vmit adjunk, sztem még 1 kört kell rendelnünk. A7 vagy A4 upgrade. Ez utóbbi mehet itthon is. Sőt lehet ezzel kellene kezdenünk!!

a Leopard az KMW nem RM
a lengyeleknek sokkal komolyabb hk hátérrel szívnak mint a torkosborz a Leo2pl-el
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 923
123 403
113
De nem kell komplett gyártás, hülyeség is lenne. De ha lesznek magyar beszallitók a Lynxhez, azon a nyomon, be lehet kerülni a Leopard projektbe is. Ahhoz hogy az újhoz vmit adjunk, sztem még 1 kört kell rendelnünk. A7 vagy A4 upgrade. Ez utóbbi mehet itthon is. Sőt lehet ezzel kellene kezdenünk!!

Nemrég utánaolvasva, mindig 2 helyen gyártották a Leopardot. Az utóbbi x évben maradt csak München. Sztem most olyan idők jönnek, hogy újra 2 telephely kell. Erre muszáj beneveznünk. És az RM ideális partner.
Görög gyár?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 698
113
a Leopard az KMW nem RM
a lengyeleknek sokkal komolyabb hk hátérrel szívnak mint a torkosborz a Leo2pl-el
Most mar csak KMW. De az A7V upgrade és a Challenger upgrade progiban is ott az RM. A régi Leopardgyártó kieli üzem is az RM-hez tartozik. Az összes Leopard majdnem felét ott gyártották nem Münchenben. Most újra fogják osztani a lapokat. Az eddig KMW-RM megrendelések hasznát most a javunkra fordíthatjuk. A kapcsolat, bizalom megvan. Jöhet a 2.szint!!!
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 004
12 840
113
a Leopard az KMW nem RM
a lengyeleknek sokkal komolyabb hk hátérrel szívnak mint a torkosborz a Leo2pl-el
Mondjuk szerintem ebben az is benne van hogy a nemetek nem szeretnek hogy a lengyelek katonailag nagyon megerosodjenek - es amilyen hibbant banda az is, nem is lehet ezen nagyon csodalkozni.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka
S

speziale

Guest
Most mar csak KMW. De az A7V upgrade és a Challenger upgrade progiban is ott az RM. A régi Leopardgyártó kieli üzem is az RM-hez tartozik. Az összes Leopard majdnem felét ott gyártották nem Münchenben. Most újra fogják osztani a lapokat. Az eddig KMW-RM megrendelések hasznát most a javunkra fordíthatjuk. A kapcsolat, bizalom megvan. Jöhet a 2.szint!!!

az RM csak az ágyú miatt érdekelt az L2A7V-ben (lehet bizonyos elektronikai fejlesztésekben is, ezt nem tudom ilyen részleteiben)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 698
113
Mondjuk szerintem ebben az is benne van hogy a nemetek nem szeretnek hogy a lengyelek katonailag nagyon megerosodjenek - es amilyen hibbant banda az is, nem is lehet ezen nagyon csodalkozni.
Nekünk semmi újat nem kell kitalálni. Jó a német upgrade a már ismert A4 / A7 HU specifikációkkal.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 698
113
Konkrétan a mi leóink alvázai is ott készülnek.
Pzh is. Tehát jó lenne egy olyan együttműködés, hogy az uj Leooard alvázaink is ott készüljenek. Csak onnan ne Münchenbe vigyék, hanem ide.

Mi részben ugyanígy beszállíthatunk az ő Lynxükbe.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 018
30 389
113
Keressétek a hibát...

285125655_8006828429342208_1482276522205259924_n.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 698
113

"Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetsége Hon- és Rendvédelmi/Rendészeti Szervek Tagozata, Magyar Hadtudományi Társaság (MHTT) és Magyar Rendészettudományi Társaság (MRTT) „Magyarország védelmi fejlesztései” témájú konferenciája.

Megnyitó: SZABÓ SÁNDOR, a GTTSZ főtitkára A konferencia levezető elnöke: KOPASZ JENŐ ny. dandártábornok, a GTTSZ Hon- és Rendvédelmi/Rendészeti Szervek Tagozatának társelnöke Előadás: „Magyarország védelmi fejlesztései” Előadó: DR. VERON ZSOLT divízióvezető, Miniszterelnöki Kormányiroda Védelmi Fejlesztési Titkárság"
2023 Q4 a Leopard A7+ szállításának kezdete.