[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 827
113
77bb4f68b4d00d5952fc7e4da8a03f5a.jpg

FhSqTo9XgAAGHOJ

Ha átfestenék, nem mondanák meg sokan, hogy az A6 HEL az nem A7HU. :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Most már csak az a kérdés, hogy az extra városiharc változatot vettük, vagy csak egy részére vettük meg a kiegészítést, vagy esetleg az extra változat csak a rajzoló fantáziája... @krisss ? :D

Jó lenne tudni a végleges verziót, hogy fog kinézni. Értelme nincs olyan dolognak, hogy nem egységesen vegyük a típust. Életszerűen az nem működik ,hogy harchelyzetben, egy településnél, a parancsnok kijelöli, hogy 3 tank, városi verziós bemegy, a többi kint marad. Mert mondjuk épp a városi harc verziók már megsérültek, vagy kiestek a harcból. Egységes kell hogy legyen a harcjárművek felszereltsége.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 573
32 066
113
Most már csak az a kérdés, hogy az extra városiharc változatot vettük, vagy csak egy részére vettük meg a kiegészítést, vagy esetleg az extra változat csak a rajzoló fantáziája... @krisss ? :D
Multitoolt vettünk körömcsipesszel, reszelővel, csavarhúzóval, sörnyitóval, dugóhúzóval+lakat. Ami mellékesen a jelenleg legmodernebb változatú LeoA7HU...
NER kulcstartó.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Most már csak az a kérdés, hogy az extra városiharc változatot vettük, vagy csak egy részére vettük meg a kiegészítést, vagy esetleg az extra változat csak a rajzoló fantáziája... @krisss ? :D
egy FB-s mindent tudó szerint egy század kap városi harcra való plusz páncélt...ezt az a Lajos mondta aki a Lynx fejlesztéséről is kommentelt s BaszTamás bemásolta a kommentjét a Lynx topicba,
https://www.facebook.com/photo/?fbid=867390344270501&set=g.1009439406199813
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
...és ilyenkor letakarják a ködvetőket? Az nem probléma?

Átkerül máshova, nem értem miért nem került a rajzra.

Dehogy kerül át!
Honnan veszed ezt a marhaságot?
Le van takarva, a kiegészítő páncélzat fedi. Fönt van egy védő lemez, ami nyitható. Az alatt ugyanott vannak a köd gránátvetők, ugyanúgy használhatók.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
Dehogy kerül át!
Honnan veszed ezt a marhaságot?
Le van takarva, a kiegészítő páncélzat fedi. Fönt van egy védő lemez, ami nyitható. Az alatt ugyanott vannak a köd gránátvetők, ugyanúgy használhatók.
Sorry szar minőségben fénymásolt képen úgy nézett ki mintha az àltalad is betett képen látható füstsor hátrébb lenne főleg hogy itt nem is látszik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 249
113
Nincs letakarva, áthelyezve, ugyanott vannak a torony hátsó oldalán, csak a grafika készítője ugyanazt a takarólemezt használta végig, és így ő eltakarta, gondolom figyelmetlenség.

026de332fa169aff0077819425eca9b1.jpg
a kínai makettgyártók mindent is tudnak :D
érdeklődni kellene nálluk a hitron ról (szerintem jobban képbe vannak annak kapcsán is mint mi ) hogy fog kinézni
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 249
113
A mindent is jobban tudó @Szittya-nak rendes fénykép megfelelőbb? :)

28db96930e6c4e67a6165f0f4cdfa53c.jpg
én nem tudok mindent jobban. amihez nemértek azt csak olvasom és tanulok.
de mint az 1. nek hozott képed is mutatja a kínai makkettezők jól tudják a dolgukat. (valószínűleg tök legálisan megveszik a licenset a gyártócégektől a külső megjelenés kapcsán pontos paraméterekkel.) hisz makett)
egyébként ha annyira türelmetlen lennék a ttervezett konfigurációt is megnézhettem vólna már mind a lynx mind a leo esetében...
de egyedül a leok átadásán akarok ottlenni (de ismerve magam akkor nem fogok elmenni a leokig csak távolról vetek majd rájk egy pillantást.) és majd csak késobb nézem át tüzetesen amikor már nem lessz ott delegáció meg mindenféle emberke...
lynx esetében az átadón is ottlehettem vólna ha annyira akarom ahogy sok más eszközt is elöbb tarthattam vólna a kezembe mint tartottam ha annyira akarom.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 249
113
ha annyira akarnám a lynx nyúzópróbázást is nézegethetném. Most pénteken is csak annyit kelett vólna mondanom hogy elkísérlek. ahogy hétfőn is csak annyit kellen hogy szarok rá hogy szabin vagyok elmegyek veled.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 249
113
Menj el, legalább találkozhatsz krissel
Ismerem Krisst segédkeztem a kiképzésében is. Ajánlottam is magasabb körökben anno. Nem mintha nem szívesen találkoznák vele személyesen újfent...
A serek kicsi az ország még kicsi spontán is összefutunk. Egyébként a nyáron terveztem meglátogatni csak ahova mentem is sok vólt az ismerős (és inkább egy tesztet csináltam ami a jövőben nagyon hasznos lehet ha szükséges lessz az akkor magán értékeléseim felhasználása.) így elmaradt.
egyszerűen nem hagyhattam ki a lehetőséget hogy a korábbi tanácsokat javaslatokat amiket adtam ne szemlézzem bellülről úgy hogy én tudtam hogy mindenkit ismerek de mindenki aztgondolta csak őt meg egy egy személyt ismerek. (a végére zért sikerült lebuknom) rájöttek hogy én vagyok az összekötő kapocs... (ez mondjuk jó mert a komunikáció fejlődött közöttük) de izgalmas vólt nézni ahogy göngyölítik fel és már KNBSZtől kezdve mindenre gondoltak mire leesett.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 249
113
Egyébként OFF de nagyon tanulságos szituációs gyakorlat vólt részemről. kb 2 évvel előtte kezdtem neki az előkészítésekkhez. a már akkor kiválasztott állományt kezdtem el oktatni hogy bizonyos szituációkba hogy cselekedjen milyen reakciót adjon. ami szituációkat természetesen én idéztettem elő más emberek álltali reakciókkal. nekem csak annyi vólt a dolgom hogy elindítsam a folyamatot és egyszer egyszer belegőrdítsek...
Azt kell írnom a végeredménnyel szakasz erővel teljesen meg vóltam elégedve. Mint alegység nagyon jól irányítható csapat jött létre. És mindenki maradéktalanúl hozta a tőlle elvártakat. Ez nem az én érdemem. Mind ebbe nagy segítséget kapttam sok írányból.
jó parancsnokok vállhatnak belöllük más más szakterületen a szimuláció főként ennek érdekében jött létre. bár vólt néhány illető akinek a tervezhető beosztása elég billegő vólt eredetileg a végére azért ezeknek is sikerült megtalálniuk e helyüket miután a külsőmáz amit a társadalom testált rájuk lekopott róluk úgymond.
 
  • Tetszik
Reactions: endre