[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ejj de szépek is voltak közelről. Az ARV-be sajnos nem szabadott belenézni. Kíváncsi voltam, hogy a 69,5 tonna mellé milyen vastag páncélt kapott. Azt mondta a mellé beosztott honvéd, hogy kicsit szűk belül, mert oldalról is kb. úgy lehet számolni, mint frontból. Adatokat persze nem mondhatott.
Mi az az ARV? Nem volt túl nagy a tömeg és a sár?
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Valószínűleg igazad van. A 152-vel a T-55-öt fel lehetett, ezt láttam a saját szememmel. A Leo talán már túl nehéz, de biztosan nagyjavításra küldi, a személyzetet meg kórházi kezelésre.
Bár volt kumulatív a 152-hez is, de azt tanították, hogy hatékonyabb a repesz gránát, romboló gyújtóval.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 845
113
Valószínűleg igazad van. A 152-vel a T-55-öt fel lehetett, ezt láttam a saját szememmel. A Leo talán már túl nehéz, de biztosan nagyjavításra küldi, a személyzetet meg kórházi kezelésre.
Bár volt kumulatív a 152-hez is, de azt tanították, hogy hatékonyabb a repesz gránát, romboló gyújtóval.

66-68 tonna vs 41 tonna.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
66-68 tonna vs 41 tonna.
Lehet egyben marad, de hogy a futómű, motortér, műszerek úgy károsodnak, hogy abból egyhamar nem lesz újra harckocsi.
Főleg ha nem közvetlen irányzás van rá, hanem magas szögből prec lőszer kapja telibe.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 845
113
Lehet egyben marad, de hogy a futómű, motortér, műszerek úgy károsodnak, hogy abból egyhamar nem lesz újra harckocsi.
Főleg ha nem közvetlen irányzás van rá, hanem magas szögből prec lőszer kapja telibe.

Kuka lesz ez természetes!
 
M

molnibalage

Guest
Valószínűleg igazad van. A 152-vel a T-55-öt fel lehetett, ezt láttam a saját szememmel. A Leo talán már túl nehéz, de biztosan nagyjavításra küldi, a személyzetet meg kórházi kezelésre.
Bár volt kumulatív a 152-hez is, de azt tanították, hogy hatékonyabb a repesz gránát, romboló gyújtóval.
Esetleg a benne levő lőszer robbanása. Számold már ki, hogy mekkora nyomás kéne ehhez kés mennyi ideig.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 702
113
Tévedsz.A sima repeszgránát ellen sokkal egyszerűbb a védekezés

152mm-es orosz - amúgy lepattanó - pct. gránát hatása Panther 85mm-es homlokpáncélon... és ugyanilyen repeszgránát találat a 40 mm-es oldalpáncélon. A gránát nyeres ereje egyszerűen szétvitte az egészet darabokra.

Photo+37+panther+took+a+direct+hit+from+a+152mm+_9378bb27d1b1067664b11aa868eb5a64.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 845
113
152mm-es orosz - amúgy lepattanó - pct. gránát hatása Panther 85mm-es homlokpáncélon... és ugyanilyen repeszgránát találat a 40 mm-es oldalpáncélon. A gránát nyeres ereje egyszerűen szétvitte az egészet darabokra.

Photo+37+panther+took+a+direct+hit+from+a+152mm+_9378bb27d1b1067664b11aa868eb5a64.jpg

Ma már nem 80mm-es homogén acélpáncél van.
 
M

molnibalage

Guest
Nem értem a kommented.
Vagy akkor én nem értem a tiédet. Én úgy értelmeztem a te kommented, hogy egy 152/155 mm-es gránát robbanása felborít egy harckocsit. Szerintem meg nem. Nagyon nem. Még, ha elásod és lefojtod még akkor sem, bár az már határeset. Az elején.

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 845
113
Hát ha neked van arra forrásod hogy szendvicspáncélok jobban ellenállnak egy félmázsás malacnak, érdeklődve várom.

Olvass a HESH lőszerekről és mindent megtudsz arról,hogy miként és hogyan nyelik el a rétegelt páncélok a robbanás energiáját.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 471
113
Volt valahol egy filmecske, ahol T-72-re adtak le lövést repeszromboló gránáttal. Ha jól emlékszem, habár nem ütötte át, azért valami mégis megrepedt, beszorúlt stb.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 702
113
Olvass a HESH lőszerekről és mindent megtudsz arról,hogy miként és hogyan nyelik el a rétegelt páncélok a robbanás energiáját.

Olvass te is róluk, ugyanis teljesen más a működési elvük - egyébként a közhiedelmekkel ellentétben nincs nagy különbség a HESH meg a sima HE között hatékonyságban - és vedd figyelembe hogy a tetőn egyszerűen nincsen elég hely ahhoz, hogy érdemi rétegeket ki lehessen alakítani.

A rétegelt páncél jó nyíllövedékek és kumulatív sugarak ellen, de a nyers buta erővel dolgozó malacok ellen igen keveset ér, ha nincs meg a kellő vastagság.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Vagy akkor én nem értem a tiédet. Én úgy értelmeztem a te kommented, hogy egy 152/155 mm-es gránát robbanása felborít egy harckocsit. Szerintem meg nem. Nagyon nem. Még, ha elásod és lefojtod még akkor sem, bár az már határeset. Az elején.


A T-55 oldalból telibe találva felborította. Kiszuperált gép volt, nem tudom mennyi lehetett a valós tömege.
A lövedék kb. 44 kg, teljes töltettel a kezdő seb. kb. 730 m/s, a lőtáv 800 m. Szerintem még 35 t körül lehetett a cél.