1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - rudi által indítva @ 2018. december 20..

Címkék:
  1. mészi

mészi Well-Known Member

1989-ben én is láttam ilyen hatásbemutatót, T-54M-re lőttek és felborult.

ijasz likes this.
  2. ijasz

ijasz Well-Known Member

Akkoriban már a lövegekhez rendszeresített kumulatív lőszerek hatástalanok voltak a kornak megfelelően modern hk-k ellen, hiszen még nem voltak tandem fejesek és sokat fejlődött a páncélvédelem. Mivel megsemmisíteni nem, vagy csak nagy szerencsével lehet, annak harcképtelenné tétele is elég, lehetőleg mozgásképtelenné tenni. Akkor már elveszett, mert bekaphat még pár lövést és megsemmisül.
    Erre a sima repeszgránát tökéletes. Azért javasolták a romboló gyújtót, hogy robbanás előtt minél többet adjon le a mozgási energiájából. Mivel a mozgásképtelenné tétel a cél, ezért a teknő megcélzását javasolták (tök jó leírva, a gyakorlatban még álló célra is nehéz).
    Lőttem ilyen célra 122 mm-essel M30-ból, az nem okozott látványos elmozdulást, de a D-20 elbánt vele. Szerintem bármely hk-ban komoly károkat okozna egy telitalálat. Az más kérdés, ha már közvetlent kell hk-ra lőni háborúban, valamit nagyon elb..-tunk.

rappali_, Nemerson, Ocses and 3 others like this.
  3. mészi

mészi Well-Known Member

Hát igen, a veszteségek mindíg az elb...-ból vannak.:)

4. Terminator

Terminator Well-Known Member

5. Wilson

Wilson Active Member

6. megazez

megazez Well-Known Member

7. Centurio

Centurio Well-Known Member

Hol is láttam ezt korábban, óh várjál a Magyar Honvédben.:p

8. megazez

megazez Well-Known Member

Ez nekem új, most akkor komolyan autómata lesz mint a leclerc?

9. Centurio

Centurio Well-Known Member

Ebben a topicban, a 35. oldalon lett kitárgyalva.;)
    ( A lényeg, hogy nem kell komolyan venni, de aztán ki tudja.:p)

megazez likes this.
  10. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

11. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Habár légzőcső használatával a Leopard áttud kelni 4 méter vízmélységig és lesznek Leguan hídvetők is beszerezve, de remélem ilyen is lesz majd mint a videóban. Jelenleg nekünk nincs ilyen képességünk, a szentesiek - ha jól tudom -nem képesek erre.

12. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Hogyne lennének képesek rá. Mi adjuk ezt a képességet a V4 harccsoportnak is pl.

vilmoci likes this.
  13. Faboo78

Faboo78 Active Member

Ráadásul mind a pontonhíd képasséget, mind a komp képességet rendszeresen gyakorolják is a "Szentesi Fokos" hadgyakorlatokon, legutóbb 2017-ben volt, ha jól emlékszem:

https://airbase.blog.hu/2017/07/07/nedves_akadaly

rappali_ and vilmoci like this.
  14. Terminator

Terminator Well-Known Member

vilmoci likes this.
  15. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

16. Anti

Anti Well-Known Member

Megint egy fantasztikus cim. Mar evek ota erdeklodnek, targyalnak a hasznalt/uj Leokrol - mint ahogy mi is tettuk. Mondjuk en azt hittem hogy a nagybacsi Abramsot fog rajuk eroltetni. :)

fedett_mókus likes this.
  17. arcas

arcas Well-Known Member

Abramsot nekik! :)

rappali_, zsolti and svajcibeka like this.
  18. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Egyíptomi Abramsot!!!!

rappali_ likes this.
  19. honved

honved Well-Known Member

Na ezek lehet azért vesznek Leopárdot, mert mi is azt vettünk. :) Persze, ha majd vesznek, mert az nem biztos. Be kellene dobni nekik, hogy Triesztben nem kereskedelmi, hanem hadi kikötőt építünk. Egy leendő magyar repülőgéphordozó flottakötelék számára. Amit fekete tengeri alkalmazásra szánunk. Tuti berendelnének két ilyen hajócsoportot maguknak. Hátha belerokkannak. :)

eevil, rappali_, marton and 8 others like this.
  20. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

belerokkannak majd enélkül is nem kell aggódni :D amúgy , nyilván persze csak farokméregetésből dobták be ők is a leokat, de nem hinném hogy mire megjönnének ki is tudják majd fizetni őket :) én nem aggódnék
    még vásárolhatnak , nagyon nagyon nagyot nevetnék ha a bácsitól tényleg még erre rá vennének Abramsot is , Istenem kérlek legyen úgy :D

arcas, rappali_, BiancoGasto and 3 others like this.

Ezen oldal megosztása