A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 071
33 324
113
Nem marionett babot tart a kezebe a 70-80 eves felvak rosszreflekszu zomeben cukros ember... Ugyan ez igaz a vezetesre is./ez van az elet ilyen az ido mindenki felett eljar./es bizonyos dolgokra alkalmatlanna vallik./vadaszhatott eleget eletebe menjen el pecazni
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Allergia etelalergia es meh alaergia kizaro ok. Tartalekosoknal az etel se az ugy tudom. Kerekesszekes vegyen gazriasztot vagy gumilovedekest. Eles fegyvert pont a kiszolgaltatottsaga vegett ne tarthasson hisz konnyeden elveheto tolle..

Alergianal epp valami ilyesmire gondoltam, gyanusan megugrana a liszterzekenyek meg hasonlok aranya...
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Ha nem vadaszhat az szamodra =a halallal /ertem fanatikus vagy./ ne ne vadasszon valaki 70-80 eves koraba mert veszelyes... Autot se vezessen mert veszelyes... Aki nem uti meg a mercet ne tarthasson fwgyvert /hisz alkalmatlan ra./. Ez nem halalra iteles ez alkalmassag

Nem vagyok fanatikus, de a családban pl öregapám 81 éves koráig (megjárta a 2. vh-t, kapott repeszt) jó egészségnek örvendett és kijárt még. DE katonai szolgálatra b..szottul nem alkalmas már egy idősebb ember! Attól még kijárhat vadászni ha a fizikuma még megfelelő. A baleseteket a kihaénnem kategóriás alakok okozzák szinte mindig!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Az erzekenyseg nem alergia.

Ne legyunk szorszallhasogatoak :D, irhatom termeszetesen ugyis, hogy "a jogszabalyok alltal katonai szolgalatot kizaro diagnozist alatamaszto igazolast" szereznenek be :D:D:D De szerintem a lenyeg atjon az elobbibol is nem? Sokan kezdenenek sunyiskodni :) Ez nem szep dolog, de az emberek igy mukodnek manapsag.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 071
33 324
113
Gemenc mellett notem fel... Volt par hibazas idos embereknel es nem csak a lesrol leeserol beszelek hanem a vetlen llovesek meg a vadnak latott hajtok ugye... Persze a sok ujgazdag arciskodo pias is okoz galibat ahogy a profi is tevedhet. De egy bizonyos eletkor felett ne lofraljon eles fegyverrel senki... Tudom hogy nehez letenni a fegyvert x ev vadasszat utan de mindenek kell hogy korlatja legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 071
33 324
113
Ne legyunk szorszallhasogatoak :D, irhatom termeszetesen ugyis, hogy "a jogszabalyok alltal katonai szolgalatot kizaro diagnozist alatamaszto igazolast" szereznenek be :D:D:D De szerintem a lenyeg atjon az elobbibol is nem? Sokan kezdenenek sunyiskodni :) Ez nem szep dolog, de az emberek igy mukodnek manapsag.
Sunyoskodhat az illeto csak magaval cseszik ki ha fegyvert akatna tartani
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Gemenc mellett notem fel... Volt par hibazas idos embereknel es nem csak a lesrol leeserol beszelek hanem a vetlen llovesek meg a vadnak latott hajtok ugye... Persze a sok ujgazdag arciskodo pias is okoz galibat ahogy a profi is tevedhet. De egy bizonyos eletkor felett ne lofraljon eles fegyverrel senki... Tudom hogy nehez letenni a fegyvert x ev vadasszat utan de mindenek kell hogy korlatja legyen.


Azért megnézem, hogy politikus, meg felső vezető "urakat/hölgyeket" hogy rántanál be ilyen alapon.
 
  • Tetszik
Reactions: mészi

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
A C+D kiállitáson szerepelt,olyan tornyot kapott,mint a román modernizácci.Csak komolyabb elektronikával.Légvédelmi rakétát is tudott volna kezelni,a kiállitáson is iker Stinger inditóval szerepelt.Mellesleg a MiG21 modernizációban is nekünk komolyabb elektronikát ajánlottak az óhitüek.Mondjuk nekünk eleve a Biszre lett kidolgozva,mig a romulánoknak MFjeik voltak.A BTRekre is tervbe lett véve modernizáció,azok is megkapták volna a svájci-izraeli torony könnyitett verzióját.Ennek a programnak feküdt keresztbe anno a fityisz.Mihu modernizáció 2000 környékére lett tervbe véve.Amennyire én tudom a BAe féle NATO kompatibilis lett volna,vagy nyugati rádiós VM.Lett belőle 20 évvel késöbb tökértelmetlen restaurálás.Fővajda átszakitotta a gátat,Gripen elvitt minden pénzt(sereg inkább olcsóbb használt F16MLUt akart) szocik meg rájöttek,hogy igy is lehet-had jöjjön a vizözön.Politikai hatalmi és tolvajérdek felülirt mindent.Most is ez van,csak az usák nyomás és a szimpátiavásárlás szándéka hajtja az újrafegyverzést.Ezért is aggaszt,hogy ugyanolyan diszcigánykodásba fulladhat,mint a Gripen.Ezuttal kifejezetten remélem,hogy tévedek
Én csak azt hiszem már el ami elmúlott!
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Ezért is mondom,hogy bár ujra bevezetném a sorköteles kiképzést,de Nemzetörségi,kifejezetten területvédelemre orientált,egyszerű fegyverzettel ellátott keretben.És csak a kiképzést.A szolgálatot már modul rendszer tartalékosi formában,önkéntes alapon békeidőben.Honvédségben,komoly technikára csak szerződéses/hivatásos állományt.Sorköteleseknek csak IDF szint szolgálati idővel és kiképzéssel lenne értelme.De arra se pénz,se igény,se társadalmi elfogadottság nincs-hüleség eröltetni
A tervezett 3 dandár reagáló erőn kívül, azért valami territorális erőre szükség lenne, legalább a hét régióba egy-egy területvédelmi ezred, gyalogsági fegyverzettel, könnyű aknavetőkkel, valami légvédelmi és páncéltörő képességgel. Ehhez mindenki szemléletváltására szükség lenne! Ha lesznek eredmények azok is csak a távlatokban!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 071
33 324
113
Ugyan ugy ahogy teniszezni fallabdazni jogazni focizni be lehet rantani meg a politikust is. Vagy epp bizonyos vallasi felekezetekbe..,
Kapcsolat epites a vallalkozas alapja nem a termek hanem a kapcsolati toke. /ha nincs lehet barmit gyartani barmilyen jo minosegben docogni fog ha van kapcsolati toke a kozepes minoseg is konnyen eladhatovavallik./ legyen ez szolgaltatas vagy kezzelfoghato arucikk esetleg alternativ termek...
Vadaszni is ezert jar a vallalkozok jo resze ahogy sportolni is vagy epp kv hazba templomba.../penz penz penz./ ha a vallalkozo tartalekos lessz a melosok egy resze is az lessz a jobb pozicio remenyebe.. A politikusnak meg a vallalkozokra van szuksege.../egyebkent politikus szerintem nem lehet tartalekos parancsadas miatt./
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 254
13 620
113
Ha valaki segít, hogy hogyan kell képet feltölteni a fórumra, akkor tudom küldeni a hadiipari cikket a Magyar Honvédból.;)
Előbb egy képfeltölő oldalra töltsd fel. Pl. erre: https://postimages.org/
Az generál majd linkeket. A közvetlen (Direct link) linket beműsolod a kép ablakába. A mosolyoktól (Smilies) jobbra lévő gomb.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 926
18 390
113
A tervezett 3 dandár reagáló erőn kívül, azért valami territorális erőre szükség lenne, legalább a hét régióba egy-egy területvédelmi ezred, gyalogsági fegyverzettel, könnyű aknavetőkkel, valami légvédelmi és páncéltörő képességgel. Ehhez mindenki szemléletváltására szükség lenne! Ha lesznek eredmények azok is csak a távlatokban!

Érdekes lesz ebből a szempontból, hogy mivé fejlődik ki a területvédelmi tartalékos rendszer. Egyébként a műveleti tartalékosokkal együtt kellene kezelni és harcképes kötelékeket is fel lehetne állítani. Illetve, jó kérdés még, az aktív haderő tartaléka. Oda illene, 35 év alattiakat, akik megfelelő kiképzettséggel bírnak. Kiforatlan még az egész, egy tartalékos rendszer kiépítésének az első lépéseit tettük meg szerintem, eddig. Nem tudjuk mi a terv, a legjobb emberanyag, a versenyszférás, Szakmunkás, érettségizet, 20-40 év közöttiek megnyerésére. Ott keményen kompenzálni kell, nem csak a tartalékos, de a munkáltató felé is kell valami megoldás. Mert neki a dolgozó munkája az igazi érték. Amint az kiesik, az ott már valamilyen veszteség. ( Anno emlékeim szerint, a legjobb katonák, ebből az emberanyagból kerültek ki. A legrosszabbak, a 8 általánost végzettek, illetve az egyetemi előfelvételisek voltak. Tisztelet a kivételnek persze, mert az is volt. )
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Sorry, egy off topic de muszáj volt.. :)
IMG-20190327-193633.png

cfe7e08c
 
Last edited by a moderator: