1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - rudi által indítva @ 2018. december 20..

Címkék:
  1. krisss

krisss Well-Known Member

Hát elkezdtek építkezni, elég sok laktanyában.

2. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Nem egy hangár felepitésére gondolok. Hanem a környezet rendezett vagy
    rendezetlenségére.
    A pénzt értem hogy kevés. De pl. amikor nincs WC papír vagy igénytelen a budik az nem anyagi kérdés. Fűnyírás stb..
    Vhol nekik is van felelősségük nem lehet mindent az alulfinanszírozottságra fogni.

alali77 likes this.
  3. krisss

krisss Well-Known Member

Hát a fű az nyírva van minden laktanyában. Meg úgy általában van budipapír, meg tiszta is, ilyen problémák nincsenek annyira.

arcas and dudi like this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

Mit gondoltál?Képzeld el mi lenne hogyha ahol dolgozol az egyik részlegnek jó cuccai lennének a másiknak meg levetett szar.

5. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nem vagyok naprakész a dologbol,de egy komplett újáépitést terveztek,minden új tipusut.Csak a csupasz test lett volna a régi.Úgy látszik,közben lejjebb adták.
    Szerintem egy olyan nagyszabású újáépités már nem éri meg.
    Nem érted,hogy a régi ágyúhoz vannak tervezve a lőszerek?Ez csak a sabotnál probléma,a többi lőszernek nem kell nagy gáznyomás.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Nem tétel?Volt olyan időszak amikor a parancsok nem minden nap jöttek le hanem csak geti kétszer hogy spóroljanak az A/4-es lappal.Már nem ez van de akkor is jól mutatja,hogy milyen mélyről kell visszajönni.

7. dudi

dudi Well-Known Member

A többi lőszerrel nincs is baj!

8. krisss

krisss Well-Known Member

Még mindig az izraeli csodalőszert mondja, gyalogsági támogató szerepkörben.

9. krisss

krisss Well-Known Member

Hát kb fél éve lejjebb adták.

Celebra likes this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

Minek?Meg milyen csodalőszer?

11. Szatmár72

Szatmár72 Active Member

sziasztok.
    az a baj hogy a lusta emberekkel nincs mit tenni.
    2 példát mondanék bár egyik sem idevaló,de jo példa.
    1. Nézzétek meg a bp-cegled-szolnok-debrecen vasutvonalon, hogy az állomások szepen le vannak terkovezve, de a közökben nő a gaz..pedig csak annyit kellene hogy kb 2 havonta 1 liter glialka árával 1 ember/állomás körbejárna és lefujná..de minek..sokkal jobb feküdni bent nem??? majd mondani hogy megette az idő vasfoga..majd ujra lerakni másnak 20 év mulva. Ugyanez a laktanya is..meg minden ebben az országban.ha az első vasat neki kell majd ledrótkefézni mert rozsdás, majd lekeni évente abban biztos lehet mindenki..

2. anno raktárvezető is voltam és kértem hogy ha nincs munka napokig, akkor egy tolseprűvel söprjék le az ablakot, ne legyen pókhálós. a válasz az volt ez nem az ő dolguk..inkabb tetriszeztek egész nap. oké..elővettem a munkaköri leírásokat és ennek alapján ami lent volt felrakadtam, ami fenn volt meg...le..az anyagmoszgatás benne volt a szerződésben)2 nap mulva reggel 6-kor mosták az ablakokat:)

12. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Igaz igaz.
    De ha már itt vagy.Múltkor belinkeltem egy parlamenti Hende választ 2015-ből, képviselői kérdésre nem kívánt honvédségi cuccokról és vásárlóikról. Említett az írás valami 14,5 mm.-es robbanólövedékű cseh puskát!
    Mi lehet az?

13. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nem csak azt.Egy halom ország gyárt hozzá egy halom féle lőszert.
    És kifejezetten gyalogsági támogató szerepkörre kéne megtartani őket.

14. krisss

krisss Well-Known Member

A halom féle lőszert az alap ágyúból ami a miénken van nem lövöd ki. Hanem az újabból, a lengyeleknél is kurva nagy dilemma, hogy ezek a gépek nem képesek kilőni a modernebb lőszereket és hogy valami ATGM-et lehet fejlesztenek hozzá emiatt csak az sem biztos hogy csőcsere nélkül menni fog.

Nagy Csaba likes this.
  15. alali77

alali77 Well-Known Member

OFF
    Vajon Szolnokon lesz az új, méregdrága heliknek?
    On

borisz likes this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

Lesz.

arcas, borisz, Centurio and 2 others like this.
  17. svajcibeka

svajcibeka Well-Known Member

Egy halovány gyertya láng hosszú setét alagútban.

18. alali77

Akkor gondolom már épülnek, mert idén jönnek az első fecskék.
    És Tatán is lesz tető minden tank felett?

19. krisss

krisss Well-Known Member

Az most is van.

alali77 likes this.
  20. alali77

Ja, értem.
    Én vagy 8-9éve hogy utoljára jártam ott bent, akkor volt egy nagy betonplacc ahol álltak rozsdás BTR-ek meg pár tank, teherautók, de lehet az különleges eset volt.

Ezen oldal megosztása