[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Nekem ebbol az osszehasonlitasbol nagyjabol az jott le hogy miutan a T-72 fel lenne huzva(ha lehet egyaltalan...) egy mondjuk A4 szintre, mar nem is nagyon lehetne az eredeti neven nevezni.
Hát a lengyelek se T-72-nek hívják a Twardy-t nem véletlenül.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Nem, félreérted.
A új tankok gyártása úgy történt, hogy a batch 1,2,3,4 külön neveket kapott, rendre A0 (vagy csak sima Leo 2), A1, A2, A3. A Batch 5 lett az A4, és onnantól a maradék Batchek (6,7,8) is A4 lett.
Amiután legyártották az A4-eket, akkor a z összes előző A0-A3 verziókat A4-es szintre hozták. Majd elkezdték a fejlesztési programokat rájuk. És különböző mennyiségben meg is rendelték ezeket. Így lettek az A5, A6 (+verziói), majd az A7 (és a verziói). Tehát a Batch 6 az nem az A5-öt jelenti, hanem az ugyan úgy A4.
A Batch 4-5 esetén gyárilag lehegesztették a kis ajtót a batch 6-tól fölfelé pedig már úgy gyártották az A4-eseket, hogy ott sem volt a helye az ajtónak.
Az A5-A6-A7 esetén meg egyrészt nem is láthatsz ott már semmit, mivel el lett takarva a + páncélzattal. Ha meg esetleg lebontott oldalút látsz és nincs rajta hegesztett nyílás, akkor az azért lehet, mert ugye lehetséges, hogy batch 6-8-ba tartozó tankból upgradelték a a delikvenst A5-re, A6-ra, A7-re.
Tehát ha csupasz A4-et látsz, akkor azon nagyon valószínű, hogy lesz hegesztett kis ajtó, mivel szerintem a későbbi modernizációkhoz (A5-A7) szerintem főleg az újabb Batch 6-8-akat használták először.
Bonyolult, mi? :eek::D
Nem bonyolult. Mutass nekem olyan A5, A6, A7 fotót amin NINCS ott a lehegesztett ajtó. Az oldalpáncél pont nem takarja azt a részt és gugli képkeresővel nekem nem sikerült. Az Strv-122 nem játszik. Sem a később eleve A6-nak épített görög ill. spanyol vasak.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Nem bonyolult. Mutass nekem olyan A5, A6, A7 fotót amin NINCS ott a lehegesztett ajtó. Az oldalpáncél pont nem takarja azt a részt és gugli képkeresővel nekem nem sikerült. Az Strv-122 nem játszik. Sem a később eleve A6-nak épített görög ill. spanyol vasak.
Sőt, még a KMW által mutogatott A7+ bemutató járművön is ott van!
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Nem bonyolult. Mutass nekem olyan A5, A6, A7 fotót amin NINCS ott a lehegesztett ajtó. Az oldalpáncél pont nem takarja azt a részt és gugli képkeresővel nekem nem sikerült. Az Strv-122 nem játszik. Sem a később eleve A6-nak épített görög ill. spanyol vasak.
A görög, spanyol tankok (A6) új tornyot kaptak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 736
113
Nekem ebbol az osszehasonlitasbol nagyjabol az jott le hogy miutan a T-72 fel lenne huzva(ha lehet egyaltalan...) egy mondjuk A4 szintre, mar nem is nagyon lehetne az eredeti neven nevezni.

Bármit lehet nagyon sok pénzért csak nem éri meg(erre jöttek rá a csehek neg ezt mondják a lengyel katonák is).
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 736
113
Volt egy podcast egy Szabó nevű idős magas rendfokozatú harckocsizóval (itt linkelték a HTKA-n), aki azt mesélte a T-72M1-ről, hogy a parancsnok egy gombnyomással képes volt az irányzót és a tornyot az ő eszközével párhuzamos irányba állítani. Hunter-killer képesség. És ez volt a legnagyobb ugrás a T-55-höz képest, egyebek mellett. Te azt írod nem így van. Mi az igazság?

Az a baj,hogy a hunter killer képesség azért ennél sokal több.Az,hogy irányba áll a torony nem jelent semmit.Attól még nem fog pontosan arra a pontra nézni az irányzó műszere(és ezzel együtt a löveg) mint ahová a parancsnok műszere néz.Amit elmondott az csak anyi,hogy ha a parancsnok 270 fok iranyaba néz akkor a löveget is 270 fok irányába tudja fordítani egy gombnyomással.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 736
113
Királyság, köszi! Esetleg egy T-72B-vel összevetést nem írsz ha megint nem tudnál aludni? :D úgy képzelem kb párban lehetnek, kis Leo fölénnyel.

De lehet bár ott ugye van ket verzió is(B3 es B3 obr.2016).Elöljáróban kb azt lehet elmondani a sima B3-ról,hogy egy nagyon elbaszott valami mert tényleg csak annyit változtattak amennyit nagyon kellett, így hiába az új beépített rendszer gyakorlatilag azon kivül,hogy messzebb lát éjszaka a tank semi nem változott.
 
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Sőt, még a KMW által mutogatott A7+ bemutató járművön is ott van!
Most én sem találok hirtelen olyan A5 vagy nagyobb verziót, amin nem lenne rajta.
De itt egy batch 5-ös A4-es:
Leopard40-3-12.jpg

Ez meg egy 8-as:
Leopard40-3-14.jpg


Amikor ezeket upgrade-elik, akkor értelemszerűen nem lesz ajtó, mivel eredetileg sem volt...
 
  • Tetszik
Reactions: zulu

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 736
113
Úgy beszéltek arról a lakatról mintha nem a világ leglényegtelenebb dolga lenne...Valemelyikőtök vette egyáltalán a fáradtságot és megnézte,hogy mi van amögött az ajtó mögött amit alelakatoltak?
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
907
93
Most én sem találok hirtelen olyan A5 vagy nagyobb verziót, amin nem lenne rajta.
De itt egy batch 5-ös A4-es:
Leopard40-3-12.jpg

Ez meg egy 8-as:
Leopard40-3-14.jpg


Amikor ezeket upgrade-elik, akkor értelemszerűen nem lesz ajtó, mivel eredetileg sem volt...
Akkor elég sok járművet upgradeltek batch 1-4 közöttiből, mert mindegyik A5, A6, A7 gugli találatnál ott az ajtó behegesztve. A lengyel A5-ön is.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz