1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - rudi által indítva @ 2018. december 20..

Címkék:
  1. honved

honved Well-Known Member

Harcjárművekre színes kell, mert vizuálisan is illik be azonosítani, ahogy az ellenét is, mielőtt kilövöd a sajátod, esetleg. Ami így is megtörténik, néha. Bár láttam egy mikrobuszt, Honvédségit, Körmenden talán két hete, azon az alacsony láthatóságú ék volt kint. Az is igen kicsi méretben. Én maradnék a színes melett.

marton likes this.
  2. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

jah bocsi felségjelzést együtt értettem álcamintával

dudi likes this.
  3. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Próbálom szokni.....
    Az a szürke tényleg zavaró, pedig a homoksárga se kutya. Annak legalább van alakmásító hatása.
    Talán a foltok formája miatt tűnik inkább amatőr munkának. Meg persze a színek (foltok) elosztásának aránya is gyanús.....
    Mint egy óvódás kifestő könyv.
    Viszont a sár, meg az UV sokat fog majd segíteni rajta.....
    Az első egy évben kinn kell hagyni a szabadban .....

4. mindenen kívül

A színeket elnézve azért mindegyik ismerős valahonnan:
    - A zöld egyértelműen a németek háromszínű NATO szabvány zöldje (RAL 6031)
    - A homoksárga viszont a katari szállításból maradt a hordó alján....
    - A szürkéskéket viszont eddig csak tengeralattjárókon láttam. :) Ettől lesz igazán magyar.
    A negyedik olyan csukaszürkés, pont, mint az osztrákok monocolor színe..... (lehet, hogy oda nem jutott festék az eredetileg osztrák harckocsin). Vagy az osztrákok hordójának alján volt.

Önmagában egyik szín sem annyira rossz azért. Sokat kell nézni.
    Egy biztos: nem számítógéppel tervezték, mert az arányosan osztja el a színeket (%-osan be lehet állítani).

5. Hummen23

Hummen23 Active Member

Miért lett rendszeresítve a 2015m, ha ez a tuti kis hazánkban?
    Vagy a harckocsik nem ott fognak harcolni, ahol a bakák?

Sikerült feltalálni a spanyol viaszt.

endre, LMzek 2.0, antigonosz and 3 others like this.
  6. mindenen kívül

Biztos megvan erre is a válasz.
    Én is jobban örültem volna, valamilyen zöldebbnek. Elég nehéz elképzelni azt a terepet, ahova ez egy kicsit is passzol. Viszont most ez viszi hírünket a nagyvilágba egy ideig. Amíg valami jobb festést ki nem találunk rá. Vagy az újabbakra az A7+-ra. Az nagyon gáz lenne ezzel a bocimintával.
    Azt viszont nem értem, ha már a 90M volt a minta, akkor miért nem adták oda nekik rendesen a foltokat, meg a színeket. Honnan rakták össze a német festők ezeket a mintákat? Ez nem a német precizitás.

Firga bácsi likes this.
  7. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

:D:D:D
    Fetrengős, sírós nem volt, ezért csak ilyet tettem be.

(Ez már nem neked szól hanem mkinek.)

Viszont az tetszik, hogy a kritikai rész a fórumon mindig megmarad.
    Még pár éve arról ment a vita, milyen gyorsan rohad a T72, most milyen színe van a Leonak.
    A vezetőség mindig hülye marad!! :)

Nincs ezzel gond, meg a mai nap újdonsága ez volt, csak azért azt is érezni, hogy változnak a dolgok.
    Idén már kezd becsorogni pár új technika és remélhetőleg ez csak gyorsulni fog.

Firga bácsi, arcas, Pogány and 4 others like this.
  8. kamm

kamm Well-Known Member

Ezek lesznek a trainerek, ugye? Gondolom, valamiert ahhoz inkabb olyat akartak, ami kiugrik.

mindenen kívül likes this.
  9. mindenen kívül

Hát ezt biztos nem hagyják el a srácok a Bakonyban......:confused:
    .... és ellopni se akarja majd senki.....:)

10. Negan

Negan Well-Known Member

Pedig nekem otthonra kéne egy levélnehezék.....;)

Masztiff and Pogány like this.
  11. krisss

krisss Well-Known Member

egy szóval válaszolok, az aljnövényzet majdnem egész évben eléggé sárgás, és 3 méter magas hk-t meg az aljnövényzetben rejtesz hanem erdőszélen cserjésben, ami viszont zöldebb. árnyékosabb. komprende?

Tegin, endre, anonim999 and 5 others like this.
  12. mindenen kívül

Én ezzel azért vitatkoznék. A harckocsik lételeme a mozgás. Nagy tömegben viszonylag nyílt területeken lehet/kell bevetni öket, ott padlógázzal söpörnek tökön, paszulyon át. Számukra harcban ez a legveszélyesebb, amikor nyilt területen száguldanak, ilyenkor messziről sokan láthatják őket. Én szerintem inkább ekkor meghatározó az álcázhatóság. A lényeg, hogy minél nehezebben legyen megfigyelhető optikai és infravörös eszközökkel, hisz ilyen elven működnek a rakéták célravezető rendszerei is (kivéve amelyik nem, de ahhoz is optikai vagy infra eszközzel kell felderíteni, illetve megvilágítani).
    Az igaz, hogy a tankok idejük nagy részét erdős részeken, terepfedezet mögött töltik, ahol szintén rejteni kell, de ha a matematikai valószínűségét nézzük a felderítésüknek és kilövésüknek, akkor szerintem a nyílt placcon nagyobb. Én inkább ott érezném magam nagyobb veszélyben.
    Szerintem egy világosabb tank könnyebben álcázható erdőben, mint egy sötétebb tónusú a világos réten. Ha így nézem, én inkább a mezőre készíteném a festést (álcatakarót, stb.).
    A gyakorlatok tapasztalata nekünk ez volt, bár rakétát nem lőttek ránk (vagy elbénázták :)). Hogy pontosabb legyek, optikai eszközökkel egy sötét tank nagyon világít a világos pusztában, de egy világos tank kevésbé világít egy erdős bokros részen (ahol az árnyék miatt maga is sötétebb).

13. mindenen kívül

Valahogy megkívántam .....:D.

endre, Firga bácsi, krisss and 6 others like this.
  14. szaboj

szaboj Active Member

szép-szép..., de a görgőkre miért kellett a piros szín? szovjet-orosz feeling...

15. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

16. dudi

dudi Well-Known Member

Ez nem 90M...Mi köze a jarművek színének a ruha színéhez?

17. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

Mert Magyarországon a piros pöttyös az igazi.... :D

yangwenli, endre, anonim999 and 11 others like this.
  18. mindenen kívül

Zsírzógomb csapágyakhoz?

19. dudi

dudi Well-Known Member

Kérlekszépen a Pipacsok miatt.

yangwenli, endre, LMzek 2.0 and 16 others like this.
  20. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Well-Known Member

nem szép, de megértük végre ezt is! :)

Pogány likes this.

Ezen oldal megosztása