[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Na alábbi a sztori.
Házaltunk több helyen is harkocsivétellel. Volt szó Twardy upgraderől is.
A németek amikor elkezdtük ez a egészet nem vettek komolyan minket (más se) és hogy a roncstelepeiken rohadó gépeiktől jó pénzért megszabaduljanak tettek egy ajánlatot 170 db leopard 1-re nagyjavítással és részleges vagy pedig teljes (full amap új páncélkit, 120 mm-es löveg meg hasonlók) modernizációval.
De senki sem ment oda helyből, hogy leopard egyet akarunk venni.
Mese vége, irány aludni gyerekek.

Még régebben, az a 120 db-os Leopárd 2 A4 szállítmány ,amit a lengyelek kaptak, azt először nekünk ajánlották fel. Emlékeim szerint ingyen, vagy 1 márkáért talán ? Mi azonban magyarosan lesöpörtük az ajánlatot, nem kellett.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 771
30 538
113
Jóvan te legalább olyan függetlenojjektív vagy mint a szerző, fogjatok kezet.
Hát van benne egy jó adag vonalassag,de speciel most egy egészen picinkét azért van némi igazsága.....A cikkíróeg egy propiforkasz.
Különben mennyiért adtak volna a 120milisre felkopacsolt Leo 1eseket?Szép,meg jó,meg bohom nagy a Lynx,de valahonnan kell még tank a gépesített gyalogság mellé.Egy 50 tonnás láncos monstrummal nem csinálhatsz mobil könnyű gépesített harcaszatot.Tankok nélkül viszont nincs lököereje a dd-nak nehéz gépesített harcaszathoz.Kell a hk ágyúk tuzereje.
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Hát van benne egy jó adag vonalassag,de speciel most egy egészen picinkét azért van némi igazsága.....A cikkíróeg egy propiforkasz.
Különben mennyiért adtak volna a 120milisre felkopacsolt Leo 1eseket?Szép,meg jó,meg bohom nagy a Lynx,de valahonnan kell még tank a gépesített gyalogság mellé.Egy 50 tonnás láncos monstrummal nem csinálhatsz mobil könnyű gépesített harcaszatot.Tankok nélkül viszont nincs lököereje a dd-nak nehéz gépesített harcaszathoz.Kell a hk ágyúk tuzereje.

Ennyivel Kelepisti is propifirkász.
Blogger magánvéleménnyel és egy adag eflogultsággal és sok régi tankos ismerőssel mivel az volt kb évtizedekig.

Az árat nem tudom, ez még nagyon korai történet és szerintem nem is jutott el pénzre váltás szintjéig.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 771
30 538
113
Ennyivel Kelepisti is propifirkász.
Blogger magánvéleménnyel és egy adag eflogultsággal és sok régi tankos ismerőssel mivel az volt kb évtizedekig.

Az árat nem tudom, ez még nagyon korai történet és szerintem nem is jutott el pénzre váltás szintjéig.
Ami azt illeti,szerintem is túlságosan rá vagyunk cuppanva a németekre-kizarolag hatalom politikai okból.
Ha olcsóbb,mint a 72 vazainkbol használható gyalogsági támogató hk-t faragni....Valahonnan tank kell a Lynxek mellé.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Ami azt illeti,szerintem is túlságosan rá vagyunk cuppanva a németekre-kizarolag hatalom politikai okból.
Ha olcsóbb,mint a 72 vazainkbol használható gyalogsági támogató hk-t faragni....Valahonnan tank kell a Lynxek mellé.
Ezt aláírom, a de nemcsak hatalom hanem gazdaságpolitikai. A gazdasági helyzet és annak keserű valósága, hogy az európai hadiipari kapacitások még évekig elégtelenek (mielőtt elkezdenéd, hogy melyik gyárudvar hátuljában mit láttál és mennyire le tud gyártani európa mindent is, a cégek mondják azt, hogy hiába lenne annyi megrendelésük mint a szemét hosszú idő felfuttatni a gyártást és visszaépíteni a cafatokra szakadt ellátási láncokat) lesznek remélhetőleg besodor más lehetőségeket is az ajtón.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 025
66 477
113
Ami azt illeti,szerintem is túlságosan rá vagyunk cuppanva a németekre-kizarolag hatalom politikai okból.
Ha olcsóbb,mint a 72 vazainkbol használható gyalogsági támogató hk-t faragni....Valahonnan tank kell a Lynxek mellé.

Ezt aláírom, a de nemcsak hatalom hanem gazdaságpolitikai. A gazdasági helyzet és annak keserű valósága, hogy az európai hadiipari kapacitások még évekig elégtelenek (mielőtt elkezdenéd, hogy melyik gyárudvar hátuljában mit láttál és mennyire le tud gyártani európa mindent is, a cégek mondják azt, hogy hiába lenne annyi megrendelésük mint a szemét hosszú idő felfuttatni a gyártást és visszaépíteni a cafatokra szakadt ellátási láncokat) lesznek remélhetőleg besodor más lehetőségeket is az ajtón.
Mondjuk most, hogy a brazilok visszadobták a Hitfact gyártást, lehetne vele kezdeni valamit. Gondolom a Leonardo most engedékenyebb lenne, ha mentőövet kapnának, a T-72-ink meg új tornyot.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 771
30 538
113
Ezt aláírom, a de nemcsak hatalom hanem gazdaságpolitikai. A gazdasági helyzet és annak keserű valósága, hogy az európai hadiipari kapacitások még évekig elégtelenek (mielőtt elkezdenéd, hogy melyik gyárudvar hátuljában mit láttál és mennyire le tud gyártani európa mindent is, a cégek mondják azt, hogy hiába lenne annyi megrendelésük mint a szemét hosszú idő felfuttatni a gyártást és visszaépíteni a cafatokra szakadt ellátási láncokat) lesznek remélhetőleg besodor más lehetőségeket is az ajtón.
Nem kezdem el.En jártam Kasselban.Reg nincsen meg a nagysorozatu gyártó kapacitás.5 év én belül újra lehetne építeni,de ahoz stabil nagysorozatu megrendelés kéne, garantált megrendelés.Azert készülnek ilyen lassan a cuccaink,mert azokat is manufaktúralis módszerekkel gyártják.De egy nagysorozatu gyártósor kiépítéséhez nagy megrendelések kellenének.Ezeres megrendelések,hogy megérje megcsinálni azokat a gyártósorokat.
Viszont nekünk valahonnan tank kell a Lynxek mellé,a föld alól is.Nehez gépesített hadviselés tankok nélkül max bozotnegerek ellen működik-ellenuk meg minek?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 776
113
Mivel az RM-nek már régen készen van a Revolution Upgrade kitje, csak elhatározás kérdése, hogy akarjuk-e. Az érem másik oldala, hogy az A0-A3 verziókat nem érdemes upgradelni, csak ha a felfüggesztést is megerősíted. Márpedig a mi 12 A4-esünk az A0-A3 verziók valamelyikéből lett A4-re alakítva. A
Ezt miből gondolod??

Én úgy emlékszek a KMW A6 szintig lazán tudja modernizálni.

Miért, a Leo 2a7+ “gyártósort” ki foglalta el (már rajtunk kívül)? A KMW épp azon panaszkodik, hogy nincs megrendelése, az RM meg alátesz ahol tud. A német tankokat upgradelik, de a dán cuccok kifutottak, én úgy tudom, csak mi vagyunk a csőben.
Igen, új Leopárd rendelés utánunk Jelenleg nincs. Viszont 40+/40+ A7 vásárlását tervezi Csehország és Szlovákia is. Ha megrendelik,. 2029-ig új Leopárd a gyártási kapa bővítése nélkül az eddigi tapasztalatok alapján nem reális.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 809
113
Ezt miből gondolod??

Én úgy emlékszek a KMW A6 szintig lazán tudja modernizálni.


Igen, új Leopárd rendelés utánunk Jelenleg nincs. Viszont 40+/40+ A7 vásárlását tervezi Csehország és Szlovákia is. Ha megrendelik,. 2029-ig új Leopárd a gyártási kapa bővítése nélkül az eddigi tapasztalatok alapján nem reális.
Le van rajtuk hegesztve a torony oldalán a lőszeradogató ablak.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 696
5 671
113
Ezt miből gondolod??

Én úgy emlékszek a KMW A6 szintig lazán tudja modernizálni.


Igen, új Leopárd rendelés utánunk Jelenleg nincs. Viszont 40+/40+ A7 vásárlását tervezi Csehország és Szlovákia is. Ha megrendelik,. 2029-ig új Leopárd a gyártási kapa bővítése nélkül az eddigi tapasztalatok alapján nem reális.

Így van. Ez 100%-ban rajtunk múlik, beelőzzük-e őket - vagy nem akarunk már ebből a tipusból többet. Itt mi aktorok vagyunk, nem elszenvedők, nálunk pattog a labda.
Gondolom, az első batch-nél is volt opcionális utánrendelés, a specifikációk tiszták.

Döntés kérdése tehát. Annyi csak, hogy legyen egy döntés - mihamarabb.