[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
gépesített lövészzászlóalj: 54-57 jármű
raj: 1xKF41
szakasz: 4xKF41 (3+1)
század: 13xKF41 (12+1)
zászlóalj: 40-42xKF41 (39+1-3)
+8xSPM 2xAO
+4-5xMEDEVAC

páncélosfelderítő század: 10-13 jármű
raj: 1xKF41
szakasz: 3-4xKF41
század: 10-13xKF41

önjáró tüzérosztály: 9 jármű
tűzszakasz: 1xAO
üteg: 2xAO, 1xAR
osztály: 6xAO, 3xAR

2xgl.zlj: 108-114 jármű
+19-22 jármű azaz 123-132 jármű

3xgl.zlj: 162-171 jármű
+19-22 jármű azaz 181-193 jármű

Marad 25-37 jármű egyéb igényekre a dandárban és máshol. Szerintem ez a helyes válasz, Tatán három gépesített lövészzászlóalj lesz.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 394
113
BMPn voltak az alapok ott vannak.

Jómagam BMP-1 harcjárművön szolgáltam. (is, mint rpk kint is voltam eleget, harcjárművön kívül ) Azonban az akkori harcászati tudásomat nem biztos hogy tudnám kamatoztatni most. Mert a harcászat egyfelől sokat változott a 80-as évek vége óta. Másrészt, itt egy új, teljesen más harcjárműről van szó és egy másik ország haderejének a harcászati elveit készülünk átvenni. Amit eddig nem alkalmaztunk. Mindent meg kell tanulni. Persze, az nem baj, ha van olyan lövész, aki még volt BMP-1-ben, de nem mérvadó szerintem. Szerződéses feltehetően nincs, vagy nagyon kevés, hivatásos pedig már főtiszt, ha még a seregben van. Aki ismerheti a BMP-1 harcjárművet. Tanuljunk, ez a jövő, még öreg katonák is. :)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 485
18 587
113
Bárhogy alakuljon ez a biznisz ez az egész ifv dolog csak annyit mondok legyen szerencsénk és katonáink kapják a legjobbakat ami számunkra elérhető! Ha ez 30 mm vagy 35 mm ha ilyen torony vagy olyan torony nekem mindegy, legyen használható és működőképes! Félelmem az egészben csak annyi mint sokan másoknak, hogy ez akkor is egy 0 km-es eszköz tapasztalatok nélkül, de van ilyen, alakul az majd!
 
  • Tetszik
Reactions: honved

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nem szeptember eleje az ausztrál szállítási határidő?
Azt tudom, hogy a Hanwha már leszállította a Redback-eket. Már a Lynxeknek is minimum úton kell lennie. Hacsak nem Ruszlánnal viszik.


Szeptember volt elvileg, de most ki tudja... Volt-van egy globális vírus, stb. De még nincs vége a szeptembernek sem.

Elvileg az elmúlt 1 évben nem csak megépítették, de alaposan tesztelniük is kellett a tesztpéldányokat, mivel Ausztráliába már csak tökéletes gépeket küldhetnek. Nem áll rendelkezésükre az a luxus, hogy valami hibást szart küldjenek, mert akkor buknak. Azoknak már ugyan olyan módszerekkel kell elkészülniük, mint a sorozatgyártottaknak, csak kisebb tempóban. Ezek tulajdonképpen alaposan tesztelt előszériás gépek.


Bár a Rheinmetall nem túl közlékeny a tesztekről, de ezt az új videót ajánlanám mindenki figyelmébe (01:18-tól, ha az időkód nem működne):

 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 394
113
Bárhogy alakuljon ez a biznisz ez az egész ifv dolog csak annyit mondok legyen szerencsénk és katonáink kapják a legjobbakat ami számunkra elérhető! Ha ez 30 mm vagy 35 mm ha ilyen torony vagy olyan torony nekem mindegy, legyen használható és működőképes! Félelmem az egészben csak annyi mint sokan másoknak, hogy ez akkor is egy 0 km-es eszköz tapasztalatok nélkül, de van ilyen, alakul az majd!

Egyfelől igaz, de bízzunk a német tudásban és haditechnikában. Másfelől nézzük meg, mi van a szomszédainknak, illetve mi lehet. Ebből az apropóból én megelőlegezem, hogy a miénk lesz a legjobb.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 394
113
Ez véletlenül sem vonatkozhat másik technikára?

Csapatlégvédelem is kellene. Nekem most már, így, az eddigi beszerzések tükrében, a Mistral, azon az Unimog kisteherautó platón, nagyon kilóg a sorból. Nem vagyok rakétaszakértő, tehát maga a Mistral lehet ok., de azon a platón, csak úgy szabadon.... Hát Lynx harcjárművön nem lehetne, vagy valami zár felépítményben, láncoson, vagy Boxeren ?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 485
18 587
113
Egyfelől igaz, de bízzunk a német tudásban és haditechnikában. Másfelől nézzük meg, mi van a szomszédainknak, illetve mi lehet. Ebből az apropóból én megelőlegezem, hogy a miénk lesz a legjobb.
Legyen igazad én is ebben bízok, csak ott a kisördög azért...
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
hogy számoltál te 3 zászlóaljat?

A Csehek így számolnak:

"1. Miért 210 jármű?

Ez a szám a katonai fejlesztés hosszú távú koncepcióján (a Cseh Köztársaság hadseregének felépítésének koncepciója) és a Szövetség (NATO) iránti „nehéz dandár” bevetésére tett kötelezettségvállaláson alapul. Gyakorlatilag három gépesített zászlóalj, harckocsizászlóalj, harci támogató egységek, harci szolgálatot támogató egységek, valamint kiképző egységek fegyverzetét jelenti. Ez a "nehéz dandár" a 7. gépesített dandárra épül, ahol minden gépesített zászlóaljat 56 , 7 változatban fognak felfegyverezni."

Ha a támogató járművek más platformon lesznek, vagy később rendelünk még gépeket, akkor több zászlóalj.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and dkes

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
gépesített lövészzászlóalj: 54-57 jármű
raj: 1xKF41
szakasz: 4xKF41 (3+1)
század: 13xKF41 (12+1)
zászlóalj: 40-42xKF41 (39+1-3)
+8xSPM 2xAO
+4-5xMEDEVAC

páncélosfelderítő század: 10-13 jármű
raj: 1xKF41
szakasz: 3-4xKF41
század: 10-13xKF41

önjáró tüzérosztály: 9 jármű
tűzszakasz: 1xAO
üteg: 2xAO, 1xAR
osztály: 6xAO, 3xAR

2xgl.zlj: 108-114 jármű
+19-22 jármű azaz 123-132 jármű

3xgl.zlj: 162-171 jármű
+19-22 jármű azaz 181-193 jármű

Marad 25-37 jármű egyéb igényekre a dandárban és máshol. Szerintem ez a helyes válasz, Tatán három gépesített lövészzászlóalj lesz.

A nehézdandárban:
KF41IFV: 81db
KF41IFV-CM: 39-45 +3-5db dd.pk
KF41IFV-R: 10-13db
KF41SPM: 24db
KF41AO: 8db
KF41AR: 3db
KF41MEDEVAC: 4-5db

Szentendrén:
KF41IFV: 3db
KF41IFV-CM: 1db

Kábé.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nem értelek attól még,hogy a lance 2 toronyból jelenleg csak kevés létezik az miért probléma a németek már szénné tesztelték a 30 mm gépágyúval és a 35 mm gépágyúval is ha mi a Lance 2 tornyot kérjük akkor azt kapjuk ha 30 mm akkor azzal ha 35 mm akkor azzal ezt a tornyot kifejlesztették és letesztelték bármikor elkezdhetik gyártani ez csak a kedves megrendelők igényeitől függ.
Átépítés senki sem fog jelenleg olyan igényeket támasztani,hogy harctéri körülmények között,ki lehessen cserélni ( kiveszem a 30-t és beteszem a 35 mm)a kalibert,amúgy látva a ma itt kialakult vitát megkérdeztem a Renk-l melózó ismerősömet erről a Lance 2 toronyról és az átkaliberezésről.A következőket mondta,a Rheinmetallnál és a KMW-l nagyon komoly tervező csapatok dolgoznak azon,hogy ez a modul rendszer és szemlélet ne csak üres marketing szövegek legyenek hanem tényleges tartalom legyen mögöttük,konkrétabban a Lance2 torony ami moduláris tervezésű úgy lett megtervezve,és kialakítva,hogy egy 35 mm kaliberváltásnál nem kell szétvágni a tornyot,hogy belefaragják az új (csillagromboló)gépágyút természetesen ez pénzbe kerül de ezen nem kell csodálkozni senki fogja ingyen megcsinálni.amúgy még egy lényeges dolgot mondott,történetesen azt,hogy a Rheinmetall az egész világon árulja a Lynxet ezért lett úgy megtervezve beleértve a Lance2 tornyot is,hogy minden eltérő igényre rugalmasan és könnyen át lehessen alakítani csak egy apró példa nem véletlenül mondta a Rheinmetall egyik fejese,hogy abszolút nem okoz számukra problémát,hogy a csehek 60 fokos csőemelkedési szöget kér a pályázó IFV-l,nem lepné meg,ha már most a cseh tesztelésen is tudná a Lynx tornya 60 fokos értéket,Végérvényesen el kel felejteni a szovjet korszak tervezési megoldásait lehetőségeit és szemléletét.


A Renk-es ismerősödet meg tudnád kérdezni arról, hogy pontosan milyen váltó lesz-van a KF41-ben? Úgy értem, azt ugye tudjuk, hogy HSWL 256, de ezen belül melyik verzió és annak mik a tulajdonságai?
Mert elvileg a "sima" HSWL 256 van a Pumában, HSWL 256B az Ajaxban és, ha minden igaz, akkor a KF41-be egy HSWL 256C jelölésű megy.
Van is ezzel kapcsolatban amúgy egy pár dokumentummal részben alátámasztott elméletem a HSWL 284 családból levezetve, kíváncsi vagyok, hogy jól gondolom, vagy sem.
 
W

Wilson

Guest
A Renk-es ismerősödet meg tudnád kérdezni arról, hogy pontosan milyen váltó lesz-van a KF41-ben? Úgy értem, azt ugye tudjuk, hogy HSWL 256, de ezen belül melyik verzió és annak mik a tulajdonságai?
Mert elvileg a "sima" HSWL 256 van a Pumában, HSWL 256B az Ajaxban és, ha minden igaz, akkor a KF41-be egy HSWL 256C jelölésű megy.
Van is ezzel kapcsolatban amúgy egy pár dokumentummal részben alátámasztott elméletem a HSWL 284 családból levezetve, kíváncsi vagyok, hogy jól gondolom, vagy sem.

Persze természetesen ha minden jól megy ma vagy holnap beszélek vele és megkérdezem:)
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 485
18 587
113
Lassan ahogy látom összerakunk egy Kf41-t:D tudjuk milyen lesz a motor, tudjuk a váltó típusát stb stb...ha van valakinek ezekről részletes infója ezt mind összefoglalva külön-külön részletezve leírhatná ide! Rakjunk már össze egy Hiúzt basszus ne szórakozzunk már magyarok vagyunk!:D
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Hát ez az, hogy én az emberesnek semmi előnyét nem látom. Szóval jó lenne tudni, hogy mi az (már persze az áron kívül).

Nem olyan megbízhatatlan agyonelektronizált ipari hulladék, ami még békeidőben - ahol minden feltétel sokkal inkább adott a javítgatásokra - is max. 50%-os hadrafoghatóságot eredményez. Hogyan bírnák a háború mocskát, sokkal szerényebb karbantartási lehetőségeket?

Én is a fejlett rendszerek mellett vagyok, de az ésszerűség mellet, nem elszakadva a valóságtól.

Személy szerint örülök az emberes toronynak. Szerencsére a döntéshozóknak is helyén van az eszük.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 237
76 803
113
Nem olyan megbízhatatlan agyonelektronizált ipari hulladék, ami még békeidőben - ahol minden feltétel sokkal inkább adott a javítgatásokra - is max. 50%-os hadrafoghatóságot eredményez. Hogyan bírnák a háború mocskát, sokkal szerényebb karbantartási lehetőségeket?

Én is a fejlett rendszerek mellett vagyok, de az ésszerűség mellet, nem elszakadva a valóságtól.

Mivel van benbe kevesebb automatizáltság vagy kevesebb elektronika?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nem olyan megbízhatatlan agyonelektronizált ipari hulladék, ami még békeidőben - ahol minden feltétel sokkal inkább adott a javítgatásokra - is max. 50%-os hadrafoghatóságot eredményez. Hogyan bírnák a háború mocskát, sokkal szerényebb karbantartási lehetőségeket?

Én is a fejlett rendszerek mellett vagyok, de az ésszerűség mellet, nem elszakadva a valóságtól.

Személy szerint örülök az emberes toronynak. Szerencsére a döntéshozóknak is helyén van az eszük.


Mivel van benbe kevesebb automatizáltság vagy kevesebb elektronika?


Hát ez az! Ezt nem tudom én sem, mint korábban kifejtettem itt. Elektronika tudtommal ugyanannyi van bennük. Kivéve, hogy az automatára több kamerát érdemes tenni. Tehát pár pluszkamera, de amikkel sokkal jobb észlelési képességeket is kap akár az egész személyzet és a deszant.