[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nem az a baj, hogy a védelmi szektroban korrupció van idehaza, mert sajnos mindenhol korrupció van nálunk és a világ összes védelm szektora egy korrupciós világ.
A baj azzal van, hogy az amerikaiak minket meg se próbáltak korrumpálni, miközben a jól fizető egyéb ügyfeleiket ugyanúgy kenik, mint az oroszok, a britek, az olszaok vagy a franciák szokták.
Sajnos ez az a helyiérték, amin kezelni kell az amerikaiak felénk tett eladási szándékait.
Ez akkor a legszomorúbb és legviccesebb indikátor? Annyira komolytalanok vagyunk, hogy megkenni sem érdemes a hazai fejeseket...?

Valahol nem tudom, hogy sírni vagy röhögni kéne ezen, mert ez már egy Monty Python szkeccs komolyságával vetekszik így.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
Annyira komolytalanok vagyunk, hogy megkenni sem érdemes a hazai fejeseket...?

Egyszerűen megfogalmazva könnyen lehet, hogy igen.
Látni kell azt is, hogy Magyarország hol helyezkedik el a külföldi - főleg tengerentúli fejekben. Magam sem hittem el, míg Szórád meg nem erősitette, hogy azért volt viszály a kanadai képzésen, mert brit pilóták fújtak a magyarokra azok II.VH-s szereplése miatt...:eek::confused:
Valahol minket még mindig titkosszolgálatok armageddoni harc-mezejének tarthatnak, ahol összemosódik kelet és nyugat, és itt azt sem lehet elhinni, amit kérdeznek...:(
 
M

molnibalage

Guest
Egyszerűen megfogalmazva könnyen lehet, hogy igen.
Látni kell azt is, hogy Magyarország hol helyezkedik el a külföldi - főleg tengerentúli fejekben. Magam sem hittem el, míg Szórád meg nem erősitette, hogy azért volt viszály a kanadai képzésen, mert brit pilóták fújtak a magyarokra azok II.VH-s szereplése miatt...:eek::confused:
Valahol minket még mindig titkosszolgálatok armageddoni harc-mezejének tarthatnak, ahol összemosódik kelet és nyugat, és itt azt sem lehet elhinni, amit kérdeznek...:(
Hol volt ez a viszály? Én erről nem olvastam tőle, az a bejegyzés lehet, hogy kimaradt. Mondjuk ez inkább a programban résztvevőket minősíti szellemileg...
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Én katonákkal keveset találkozom, de azt megerősíthetem, hogy elég erősen él az angolszászokban az, hogy mi nem velük hanem a németek oldalán ellenük harcoltunk. Ugye Lengyelország végig velük volt, Románia pedig átállt!
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Nem az a baj, hogy a védelmi szektroban korrupció van idehaza, mert sajnos mindenhol korrupció van nálunk és a világ összes védelm szektora egy korrupciós világ.
A baj azzal van, hogy az amerikaiak minket meg se próbáltak korrumpálni, miközben a jól fizető egyéb ügyfeleiket ugyanúgy kenik, mint az oroszok, a britek, az olszaok vagy a franciák szokták.
Sajnos ez az a helyiérték, amin kezelni kell az amerikaiak felénk tett eladási szándékait.
Meg van Vida Ildikó? USAbeli kitiltása?
A Blackhawk üzlet elutasításának folyománya volt anno...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Én katonákkal keveset találkozom, de azt megerősíthetem, hogy elég erősen él az angolszászokban az, hogy mi nem velük hanem a németek oldalán ellenük harcoltunk. Ugye Lengyelország végig velük volt, Románia pedig átállt!
Nincs ezzel semmi baj. Azzal van a baj, hogy a németek néha elfelejtik...
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 261
93
Két V biztosan. Akkor kizárásos alapon még két P. Szerintem azért, mert még ezek csak csomagok, nem harci helikopter.

Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy eljátszották-e azt, amit a metrókocsik esetében, azaz csak papíron volt nagyjavítás, gyakorlatilag inkább exchange, azaz másik metrókocsikat újítottak fel/alakítottak át a mieink helyett, mert az gyorsabb volt és kevésbé voltak ramaty állapotban mint a mieink.

Kérdés az, hogy a csillaghangárban kiebelezve rohadó Mi-24-esek közül mindegyik sárkánya menthető volt-e vagy volt, amit cseréltek. Adott esetben átvarázsolva az adattáblát is a szériaszámmal együtt...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 697
113
Amilyen állapotban voltak a gépek, ezt nem tartom kizártnak. Viszont azt is tudjuk, hogy a visszatartott négy gép az állapotuk miatt maradt itthon és a nagyjavítás (vagy "nagyjavítás") minősége után döntenek a további sorsukról, Ha működik az "metrós" csel, akkor úgymond mehet ki a maradék négy is, akármilyen állaptban is vannak a gépek.
De ennyi erővel lehetne újra 28 darab MiG-29-esünk is :)
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Amilyen állapotban voltak a gépek, ezt nem tartom kizártnak. Viszont azt is tudjuk, hogy a visszatartott négy gép az állapotuk miatt maradt itthon és a nagyjavítás (vagy "nagyjavítás") minősége után döntenek a további sorsukról, Ha működik az "metrós" csel, akkor úgymond mehet ki a maradék négy is, akármilyen állaptban is vannak a gépek.
De ennyi erővel lehetne újra 28 darab MiG-29-esünk is :)

Ebben lehet valami.... Az elsőnek kiküldött 2db V és 2 db P az lehet, amik 2009 2012-ig repültek. Míg ugye a maradék 4db P az abból az NDK-s készletből van, amik 1991 óta soha többé nem repültek, ergó jobban szétrohadhattak a nulla karbantartás és a mostoha tárolás miatt.....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Liverpoolban az egyetemen a Skót diákok a csoportban két csoportra szakadtak. A "hűséges" klánok fiai kiközösítették az "áruló" klánok fiait.
Ők ezt is számon tartják..
Gratulálok nekik.
Remélem a saját közös bűneiket is ennyire számon tartják, amit mint Brit birodalom követtek el az emberiség ellen: teljesség igénye nélkül néhány: koncentrációs táborok a búroknak, drezda, némi népírtás itt-ott miközben terjesztették a birodalom eszmeiségét néhány kontinensen, gyarmaton...