[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Ha nem akarjuk vagy nem lehet az oroszokkal csináltatni a következő nagyjavítást 2025-2026-ban, akkor kivel lehetne üzletelni? Ki felé lehetne ez egy gesztus? Mert annyira nem nagy pénz azért. V4? (cseh, szlovák, lengyel is lehet) Esetleg valamelyik volt szovjet tagköztársaság?
Az oroszokkal jelenleg is lehet nagyjavítást vagy élettartam hosszabbítást csinálni, nem zárja ki semmilyen NATO direktíva a fegyverintegráció más kérdés, főleg, hogyha valamilyen nyugati fegyverrendszerről lenne szó, de pl egy izraeli spike integrációval kapcsolatban szerintem az oroszoknak sem lenne kifogása tekintve, hogy most jó a viszony a két ország között, de én nagyobb esélyt látok egy már integrált páncéltörő fegyverzetre.....
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Az oroszokkal jelenleg is lehet nagyjavítást vagy élettartam hosszabbítást csinálni, nem zárja ki semmilyen NATO direktíva a fegyverintegráció más kérdés, főleg, hogyha valamilyen nyugati fegyverrendszerről lenne szó, de pl egy izraeli spike integrációval kapcsolatban szerintem az oroszoknak sem lenne kifogása tekintve, hogy most jó a viszony a két ország között, de én nagyobb esélyt látok egy már integrált páncéltörő fegyverzetre.....
Annak azért lenne némi bukéja és v.színű némi viszhangja is, ha a jelenlegi politikai helyzetben küldenénk ki Orosz o.ba a helikoptereinket korszerűsítésre és további élettartam hosszabbításra.:rolleyes:
Az Oroszoknak meg nem hiszem hogy bármi érdeke fűződne ahhoz hogy támogassanak olyan ötleteket hogy saját ATGM rakétájuk helyett majd egy harmadik fél - Izrael, Spike - rakétáját tegyék a gépre...
Azzal is súlyos kétségeim vannak hogy egyáltalán lehet e (érdemes e) még a sárkányt tákolgatni.
A Mi-24 est hidegháborús eldobható eszköz elvárásoknak megfelelő szemlélettel tervezték, és nem az örök életnek szánták.
Az Oroszok v.színű már rég elvégezték azokat a fárasztásos teszteket amivel a Lengyelek most szenvednek és jó okuk van arra hogy nagyjavíás után már csak mimimális további időt mernek adni a gépeknek.

Az Oroszok érdeke meg alapvetően az hogy új eszközöket adjanak el, nem az hogy roncsokat restauráljanak.
Ha ezt kérik tőlük persze van az a pénz amiért hajlandók erre is, de egy ilyen megrendelés leginkább a megrendelő mentális állapotátával kapcsolatban vet fel kérdéseket.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Annak azért lenne némi bukéja és v.színű némi viszhangja is, ha a jelenlegi politikai helyzetben küldenénk ki Orosz o.ba a helikoptereinket korszerűsítésre és további élettartam hosszabbításra.:rolleyes:
Az Oroszoknak meg nem hiszem hogy bármi érdeke fűződne ahhoz hogy támogassanak olyan ötleteket hogy saját ATGM rakétájuk helyett majd egy harmadik fél - Izrael, Spike - rakétáját tegyék a gépre...
Azzal is súlyos kétségeim vannak hogy egyáltalán lehet e (érdemes e) még a sárkányt tákolgatni.
A Mi-24 est hidegháborús eldobható eszköz elvárásoknak megfelelő szemlélettel tervezték, és nem az örök életnek szánták.
Az Oroszok v.színű már rég elvégezték azokat a fárasztásos teszteket amivel a Lengyelek most szenvednek és jó okuk van arra hogy nagyjavíás után már csak mimimális további időt mernek adni a gépeknek.

Az Oroszok érdeke meg alapvetően az hogy új eszközöket adjanak el, nem az hogy roncsokat restauráljanak.
Ha ezt kérik tőlük persze van az a pénz amiért hajlandók erre is, de egy ilyen megrendelés leginkább a megrendelő mentális állapotátával kapcsolatban vet fel kérdéseket.
Azt vajon le tudbank meccselni, hogy kimennek a régiek és helyette újak jönnek, de papíron a régiek vannak felújítva sztorival futna a dolog. A különbözetet meg egyéb csatornákon egyenlítenek ki. És ha a szervektől vennénk új helikoptert az nem esne szankcio alá.
 
W

Wilson

Guest
Annak azért lenne némi bukéja és v.színű némi viszhangja is, ha a jelenlegi politikai helyzetben küldenénk ki Orosz o.ba a helikoptereinket korszerűsítésre és további élettartam hosszabbításra.:rolleyes:
Az Oroszoknak meg nem hiszem hogy bármi érdeke fűződne ahhoz hogy támogassanak olyan ötleteket hogy saját ATGM rakétájuk helyett majd egy harmadik fél - Izrael, Spike - rakétáját tegyék a gépre...
Azzal is súlyos kétségeim vannak hogy egyáltalán lehet e (érdemes e) még a sárkányt tákolgatni.
A Mi-24 est hidegháborús eldobható eszköz elvárásoknak megfelelő szemlélettel tervezték, és nem az örök életnek szánták.
Az Oroszok v.színű már rég elvégezték azokat a fárasztásos teszteket amivel a Lengyelek most szenvednek és jó okuk van arra hogy nagyjavíás után már csak mimimális további időt mernek adni a gépeknek.

Az Oroszok érdeke meg alapvetően az hogy új eszközöket adjanak el, nem az hogy roncsokat restauráljanak.
Ha ezt kérik tőlük persze van az a pénz amiért hajlandók erre is, de egy ilyen megrendelés leginkább a megrendelő mentális állapotátával kapcsolatban vet fel kérdéseket.
Kétségkívül lenne politikai felhangja, de semmilyen szerződésbe vagy bármi másban nem ütközne ha az
Mi-24-t az oroszokhoz küldenénk nagyjavítani, és ha tényleg igaz amit Maróth mondott nem is lesz nagyon más lehetőségünk, ami pedig pl a spike integrálást illeti (ami nagyon nem tartok reálisnak) az oroszok is tisztában vannak azzal, hogy nem fogunk orosz fegyvereket venni, tehát ha mi spike-t akarunk integrálni a Mi-24-be nem fognak ágalni ellene.
A megrendelő mentális állapotával kapcsolatos jelzővelegyetértek...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Azt vajon le tudbank meccselni, hogy kimennek a régiek és helyette újak jönnek, de papíron a régiek vannak felújítva sztorival futna a dolog. A különbözetet meg egyéb csatornákon egyenlítenek ki. És ha a szervektől vennénk új helikoptert az nem esne szankcio alá.
Láttunk már ilyet metrókocsiügyben, és mitadisten pont az oroszokkal!
Nekem különben már a felújításról visszaérkezett gépek kapcsán is volt egy ilyen érzésem. A plusz 4 gép meg azért nem lett megcsinálva, mert az újracsere keretéből nem jött volna ki.
Ugyebár a gyár hitelesíti a gépeket. Szóval akár még meg is tehetné svarcban.
De van ennél meredekebb konteóm is!
Majd ha egy kicsit bepiálok felvázolom! :cool: :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 371
113
Láttunk már ilyet metrókocsiügyben, és mitadisten pont az oroszokkal!
Nekem különben már a felújításról visszaérkezett gépek kapcsán is volt egy ilyen érzésem. A plusz 4 gép meg azért nem lett megcsinálva, mert az újracsere keretéből nem jött volna ki.
Ugyebár a gyár hitelesíti a gépeket. Szóval akár még meg is tehetné svarcban.
De van ennél meredekebb konteóm is!
Majd ha egy kicsit bepiálok felvázolom! :cool: :D
Jájj nee, mostanában nagyon rászoktál ezekre..
 
W

Wilson

Guest
Azt vajon le tudbank meccselni, hogy kimennek a régiek és helyette újak jönnek, de papíron a régiek vannak felújítva sztorival futna a dolog. A különbözetet meg egyéb csatornákon egyenlítenek ki. És ha a szervektől vennénk új helikoptert az nem esne szankcio alá.
Ja csak a NATO nézne nagyot ha a mi Mi-24-t az oroszok a nagy hevületukben vadiúj orosz belpiacos Mi-35P-é "újították fel, 9K121 Vikhr páncéltörő rakétákkal és lézeres aktív légvédelemmel. Persze mi széttárnànk a kezeinket, hogy nekünk ehhez semmi közünk Vlagyimir Vlagyimirovics ezeket küldte vissza nekünk piros masnival átkötve.....:).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Áh, értem már miért cseszteti sokszor @milagro-t. Egyszerűen féltékeny! :p
Az ezoterika az duuurva anyag! :)
Mondjuk én az oroszok helyében simán megcsináltam volna. Kap egy komplett új framet (az szerintem nem komoly összeg a hajtóműhöz képest). A mechanikai részeket felújítják, a berendezésekett meg átpakolják. Slussz-passz.
Sokkal nagyobb meló - szerintem - egyesével kivagdalni, meg toldozni foldozni az airframe-et, minthogy egy már készet leemelnek a polcról.
 
  • Vicces
Reactions: vilmoci

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ja csak a NATO nézne nagyot ha a mi Mi-24-t az oroszok a nagy hevületukben vadiúj orosz belpiacos Mi-35P-é "újították fel, 9K121 Vikhr páncéltörő rakétákkal és lézeres aktív légvédelemmel. Persze mi széttárnànk a kezeinket, hogy nekünk ehhez semmi közünk Vlagyimir Vlagyimirovics ezeket küldte vissza nekünk piros masnival átkötve.....:).
Szerintem az airframe az újnál is ugyan az...
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Ha nem akarjuk vagy nem lehet az oroszokkal csináltatni a következő nagyjavítást 2025-2026-ban, akkor kivel lehetne üzletelni? Ki felé lehetne ez egy gesztus? Mert annyira nem nagy pénz azért. V4? (cseh, szlovák, lengyel is lehet) Esetleg valamelyik volt szovjet tagköztársaság?
Szia,

Sajnos igy PG-nelkul Magyarorszag mar lekerult errol a listarol, pedig egy idoben nalunk is nagyjavitottak a Mi-24-eseket.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Senki nem vizsgálná át akkor hogy is alapitana meg bárki, hogy ez egy mi 35 már? A többi résznél meg ja széttárjuk a kezünket és ennyi. Nem tudtuk hogy most ép akció volt és ezeket bele raktak ingyen.:)
A 35-ös csak egy "átcimkézett" 24-es exportváltozatra. Minimális a különbség...
Szerintem az airframe talán pont egyezik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
jelenleg még sehova sem kell küldeni a gépeket. utánna sem feltétlen airbus javítoüzemmel elketyeghetnek.
egyenlőre elég egy bolgár megrendelés.. (és pár tucat 122 est is rendelnék esetleg 1-2 db gradot jó állapotút kiképzésre.)
ha szükség lessz még a mi kre akkor a helyzet még normalizálódat és mehet oroszba ha nem akkor eus nagyjavítással orosz támogatás evesztésével is 5-8 évig még reptethető lessz jelenleg még van pár évük...
de addigra már nem valószínű hogy szükség lessz rájuk ha mégis akkor is lehet még döntést meghozni...
 
  • Tetszik
Reactions: bel

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 395
33 566
113
Azt vajon le tudbank meccselni, hogy kimennek a régiek és helyette újak jönnek, de papíron a régiek vannak felújítva sztorival futna a dolog. A különbözetet meg egyéb csatornákon egyenlítenek ki. És ha a szervektől vennénk új helikoptert az nem esne szankcio alá.

Metrókocsiknál elvileg ez történt, bár nem fogják beismerni. Igaz a szerelvények így is rohadnak... még az is lehet, hogy tényleg a kiküldötteket kendácsolták.
Annyira nem lepne meg, ha a heliknél is ez történt volna.